Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Mistrzostwa Europy 2020 + eliminacje

Legionista Awatar Runi
    Jak w każdym biznesie chodzi o pieniążki.
    Jeżeli 24 reprezentacje generują dużo większy zysk niż 16 to dlaczego organizator ma postępować zgodnie z ( no właśnie czym) niż kierować się $$$.

Legionista
    No ja się zgodzę, że 24 vs 16 jeśli chodzi o kasę, to sprawa oczywista. Ale w jaki sposób te naście miast gospodarzy rozrzucone po kilku kontynentach ma wygenerować wyższe przychody to ja nie mam pojęcia. Przecież kibice zapewne oleja ten turniej.

Legionista Awatar Runi
    Tak na moje to pewnie ktoś wziął kalkulator i wyszło mu, że "ożywienie" kilkunastu państw do organizacji sprawi , że wydźwięk, grono odbiorców będzie dużo większe niż gdyby organizatorem był jeden czy dwa kraje.
    Tak jak 7 lat temu EURO żyła "cała Polska" tak za rok pożyje kilkanaście krajów.
    Inna sprawa czy jest aż tylu chętnych do samodzielnej organizacji , bo organizowanie czy to MŚ , ME czy różnego rodzaju imprez typu Olimpiada na dzień dzisiejszy to spore dokładanie do interesu.
    Ale, żeby nie było , że ich bronię, bo organizacja meczów to jakiś strzał w kolano.
    To rozbicie na X państw byłoby OK gdyby jedna grupa rozgrywała mecze na terenie albo jednego kraju, albo ewentualnie sąsiadujących ze sobą.

Legionista
    No zobaczymy jak Węgrzy czy Rumuni ożyją w czasie EURO, gdy ich reprezentacje wyłożą się na ostatniej prostej, czyli w barażach
    Kalkulator to można wziąć już po imprezie. Teraz to w zasadzie jedna wielka niewiadoma. Natomiast zgadzam się z argumentem, że jeden kraj mógłby nie dźwignąć finansowo imprezy. Tak więc całkiem fajnym w tym kontekście pomysłem byłby turniej w kilku sąsiadujących ze sobą krajach.

Legionista Awatar rey
    Ostatecznie nawet niekoniecznie sąsiadujących, a po prostu wszystkie mecze jednej grupy w jednym kraju.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Uprawnienia umieszczania postów