Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 121 do 147 z 147

Wątek: Arka Gdynia - Legia [25. kol. Ekstraklasy 2018/19, 09.03.2018, godz. 20:30]

Legionista Awatar Antares
    Zanim oszalejecie, ze szczęścia to.chce zauważyć,.że my ograliśmy tylko Arke. Ze to nie jest nikt poważny.
    W naszej kochanej lidze to tak naprawdę często nie mają znaczenia żadne serie. Liczy się dyspozycja dnia, szczęście i przypadek. Weźmy taki mecz z Lechem, przecież jakby to nam wpadł taki gównogol po rzucie rożnym pierwszym i to Lech musiałby atakować to by równie bezradnie wyglądali jak my z piłką przy nodze.

Ogólnie wchodzimy w ten rok podobnie jak w dwóch ostatnich sezonach.

Za Magiery było 1-3 z Ruchem w drugim meczu i 1-1 z Niecieczą w trzecim.
    Za Jozaka było 0-0 w trzecim meczu i 0-2 z Jagą w czwartym.
    Teraz 0-2 w drugim z Cracovią i 0-2 w trzecim z Lechem.

Najważniejsze mieć optymalną formę na rundę mistrzowską, bo to tam się wszystko standardowo rozstrzygnie, bo Lechia i tak nam nie odjedzie na bezpieczny dystans punktowy.
    Ostatnio edytowane przez Antares ; 10-03-2019 o 09:45
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez (L)dorado Zobacz posta
    Zgadzam się w100 procentach
    No to się chłopie zdecyduj.
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Antares
    Założenia pewnie są takie, że po strzelonym golu wyczekujemy rywala i potem punktujemy. Tylko zakładać sobie można, a to co na boisku to inna bajka. Przy cofnięciu się rywal wcale taki bezradny nie jest, a i tych kontr za wiele nie wyprowadzamy. W naszym przypadku najlepszą obroną jest atak, czy to z Płock, czy Miedź czy Arka dopóki nie strzeliliśmy gola to strzału nie mogli oddać na naszą bramkę.

A z czego te założenia wynikają? Może szczyt formy fizycznej ma przyjść dopiero na decydujące miesiące? My w zimie nie tylko musimy naładować akumulatory na rundę wiosenną, ale też jesienną, bo w lipcu nie ma na to czasu. Patrząc na Standard gdzie w Belgii system jest podobny do naszego i na końcu najlepsze zespoły grają w grupie mistrzowskiej to trzeba mieć nadzieję, że ta forma wtedy przyjdzie, bo te Anderlechty, Genki i Genty równo golili.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar Marcino
    Pieprzyć styl, ważne że na tym kartoflisku walnęli dwa gongi i przyjechali do stolicy z trzema punktami.
    Tak, wiem, przemawia przeze mnie minimalizm, ale te zwycięstwa dodadzą im mocy i nie wygenerują kryzysu.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Na dzień dzisiejszy najważniejszy jest wynik, choć tak jak ktoś tu napisał że nie zagraliśmy za kadencji RSA świetnego meczu. Może z jeden, należy liczyć że szczyt formy przyjdzie w odpowiednim momencie. Medeiros musi grać na 10, wczoraj przez 15 minut pokazał więcej niż cały środek pola przez cały mecz. Co do Agry to gość jest niezłą pomyłką, podobny do Manu.

Legionista
    Manu w porównaniu do Agry to wirtuoz. Tak złego piłkarza jak Agra, chciałoby się napisać, że dawno tu nie było. Ale byli niestety (Philipps).
    Nie wierzę w żaden komitet transferowy i w to, że dyrektor sportowy albo ktokolwiek inny poza Pinto miał wpływ na ten transfer i wydał pozytywną opinię skautingową na temat Salvadora.

Co do meczu, jak zobaczyłem murawę i pierwszą połowę to pomyślałem, że będzie 0-0. Dlatego uzyskany wynik traktuję entuzjastycznie. Na równym boisku i przy wsparciu kolegów Carlitos z Medeirosem na wiosnę mogą naprawdę solidnie pozamiatać w ofensywie.
    I zgadzam się z jedną z powyższych opinii, że Kulenović wkrótce opuści Legię za godny pieniądz. Wiek (potencjał), warunki fizyczne i jakby nie patrzeć skuteczność + narodowość. Jeśli z głową wszystko będzie ok to głosy o drugim Mandzukicu wcale nie muszą się okazać bzdurą.
    Majecki interwencja kolejki. Na nim Legia też zarobi furę pieniędzy.

Na dziś o mistrzostwo jestem spokojny. Naszym najgroźniejszym rywalem (oprócz tradycyjnie nas samych) będzie Lech.

Legionista Awatar Lillo
    ładnie to graliśmy jesienią 2016 za Magiery. Teraz nie ma nawet czego komentować, najważniejsze że są 3pkt.

Legionista Awatar crolick
    Murawa w Gdyni podobno nie wymieniana od 8 lat
    Aż dziw, że nikomu na tym kretowisku się nic nie stało.
    Interwencja Majeckiego

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Murawa w Gdyni podobno nie wymieniana od 8 lat
    Aż dziw, że nikomu na tym kretowisku się nic nie stało.
    Interwencja Majeckiego
    No jak się nie stało jak się stało jeszcze w pierwszej połowie, tylko nie naszym a gospodarzowi źle się nastąpiło w tym błocie

A Majecki to kocur bramkowy, niech się ogra i pójdzie spokojnie śladem naszych najlepszych bramkarzy.

p.s. Medeirosa Pinto ewidentnie oszczędza, to nie jest ani przypadek ani jakaś niechęć. Zresztą Martinsa też stara się nie wyeksploatować nadmiernie. Być może wciska tego Agrę wręcz na siłę, aby mieć więcej opcji tylko akurat z tego nic na razie nie wychodzi
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar crolick
    Ale Zbozień naciągnął mięsień z tego co wiem podczas biegu. Murawa nie miała tu nic do rzeczy.

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Ale Zbozień naciągnął mięsień z tego co wiem podczas biegu. Murawa nie miała tu nic do rzeczy.
    Jakbym musiał stawiać pieniądze to wybrałbym opcję, że murawa miała znaczenie choć niekoniecznie decydujące, ale oczywiście nie udowodnię tego
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Cytat Zamieszczone przez snorri Zobacz posta
    Bramka na 2-1 to w dużej mierze gol Majeckiego, gość to fakt nie obstawiony ale był w "piątce"

Dośrodkowanie z linii pola karnego, na krótki słupek. Ale na grząskie murawie Majecki miałby być przy piłce przed Jankowskim...

https://ekstraklasa.tv/bramki/arka-l...ral-do/85qj7b7

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez (L)dorado Zobacz posta
    Zgadzam się w100 procentach

Legionista Awatar Runi
    Bramka na 2-1 to w dużej mierze gol Majeckiego, gość to fakt nie obstawiony ale był w "piątce", a młody stał jak przyspawany do linii bramkowej.
    Czyli jeżeli strzał jest z „piątki” to mówimy o winie bramkarza ? Błąd w kryciu i to kardynarny ( kogo nie ma sensu się roztrząsać , ktoś taktycznie nie ogarnął ). Zreszta z lewej strony w kryciu była jakaś kosmiczna dziura , bo z tego co pamietam z 3-4 Razy Arka miała tam liczebna przewagę przy sytuacjach.

Legionista Awatar Gabro
    Najważniejszy wniosek z tego meczu to znalezienie odpowiedniego miejsca na boisku dla Carlitosa. Chciałoby się powiedzieć..w końcu.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Co do murawy to tak mi się skojarzyło .

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Trudno dzisiaj było zagrać dobry mecz ale bez przesady z tym beznadziejnym Stolarskim.
    Z trójki prawych obrońców w tej rundzie: Kuchy, Vesovic, Stolarski to ten ostatni wypadł najlepiej.

Najważniejsze, że trzy punkty całą resztę pomijam bo na tym czymś to nie ma co oceniać. Teraz awansować w PP i dalej jedziemy z *******.
    W zasadzie mogę się podpisać pod tym postem.
    Stolarski może źle wszedł, kilka pierwszych kontaktów było złych, ale w miarę przebiegu gry na pewno nie można powiedzieć że był beznadziejny.

Bramka na 2-1 to w dużej mierze gol Majeckiego, gość to fakt nie obstawiony ale był w "piątce", a młody stał jak przyspawany do linii bramkowej. ...
    Dla odmiany z oceną zachowania Majeckiego przy golu się nie zgadzam. Dośrodkowanie to nie był "balon" w stylu Hlouszka, co dawało by czas na reakcję, tylko szybka piłka na dobrej wysokości. Zabrakło krycia w polu karnym, Jankowski wszedł idealnie w tempo i wyszło jak wyszło ...

Powtórzę to, co kolega Kijek już napisał "Najważniejsze, że trzy punkty..."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Gelo85 Zobacz posta
    .

Na dziś o mistrzostwo jestem spokojny. Naszym najgroźniejszym rywalem (oprócz tradycyjnie nas samych) będzie Lech.
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee
    Chodzi o tworzenie syndromu oblężonej twierdzy. "Nie wińcie nas. Byłby mistrz, tylko sędziowie, var i dziennikarze z Warszawy..."

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta
    W co ja się kuurwa wpjerdoliłem...

Legionista
    Robert E. Lee, Runi, klos74 - oczywiście nie znam się na piłce, ale jak popatrzyłem na akcję z kamery z za pleców Majeckiego, czyli w pewnym sensie perspektywy bramkarza, to wydaje mi się że bierność naszego bramkarza jest ewidentna. Rozumiem że mógł liczyć na to że nasi obrońcy wybiją piłkę ale według mnie w "piątce" powinna obowiązywać zasada ograniczonego zaufania. Nie wiem jak z przepisami obecnie dotyczącymi praw bramkarza w "piątce", ale było tak że bramkarz jest tam pod szczególna ochroną i dlatego Majecki zamiast stać na linii bramkowej, asekuracyjnie powinien wyjść w kierunku piłki nadlatującej. No ale nie znam się na fachu bramkarskim i pewnie się mylę. Trzeba by było uzyskać opinię jakiegoś bramkarza, w mojej opinii zrobienie czegokolwiek jest lepsze od bierności, jeśli dzieje się to w granicach pola bramkowego. Z resztą kilka razy była tutaj poruszana kwestia tego że Majecki ma problem z wyjściami z bramki do piłek dośrodkowanych w pole karne, dla mnie to kolejny przykład na to że Majecki ma w tym aspekcie bramkarskiego fachu największe braki.
    Nie zmienia to faktu że Majecki zagrał dobry mecz, popisał się kilka razy bardzo dobrymi interwencjami i według mnie razem z Kulenovicem są naszymi największymi nadziejami na bardzo duże pieniądze dla klubu i że sobie poradzą na zachodzi, bo mają odpowiedni charakter (głowę) oraz wielki talent.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 11-03-2019 o 09:56

Legionista Awatar Bonhart
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Nie, nie grali. Pisałem w kontekście Twoich przedmeczowych oczekiwań, które zdaje się przygasiła wypowiedź Pinto.

Jedziemy na wyjazd do przeciwnika, który najprawdopodobniej zamuruje bramkę i będzie liczył na kontrę. Dlatego musimy wykorzystać to co będziemy mieli, m.in. przy stałych fragmentach gry, o którym również wspominał trener.

Dla mnie czepianie się pojedynczych zdań wyrwanych z kontekstu to zwykłe przypieprzanie się i szukanie problemu na siłę.

Oczekuję gry piłką, parcia na bramkę i jeżdżenia na dupach. Niech wyjdą i zagrają po prostu dobry mecz. A czy skończy się 0-1, czy 0-3 to zobaczymy po końcowym gwizdku. Nawet kopiąc się w czoło można osiągnąć korzystny wynik, który nie odzwierciedli tego, co działo się na boisku.

PS za Leśnodorskiego to się mistrzostwa wygrywało w cuglach.
    Przed meczem mialem troche spraw na glowie i przeoczylem Twoj post...
    Tego rodzaju wypowiedzi Sa Pinto to nie sa pojedyncze zdania wyrwane z kontekstu tylko faktyczny obraz stylu gry naszej druzyny. Tak samo jak za Jozaka tak i teraz jestesmy chaotyczni w rozegraniu i nieporadni w ataku. Zdobywamy punkty z druzynami z konca tabeli ktore maja jeszcze wieksze problemy niz my. Na dodatek wiekszosc bramek pada po indywidualnych przeblyskach pojedynczych pilkarzy...
    Dostales to czego oczekujesz? Bo ja widzialem gowniany mecz rozgrywany na jakims grzezawisku, gdzie cudem nie strcilismy bramki na 2-2. Kopiac sie w czolo owszem, mozna wygrac jeden czy dwa mecze, ale na dluzsza mete nie da sie tak wygrywac. Poza tym jesli od druzyny szykowanej do Ligi Mistrzow/Ligi Europy nie mozna wymagac ( po dwoch obozach w Portugalii i transferach z listy zuczen trenera) gry co najmniej na przyzwoitym poziomie to ja nie mam pytan...

edit: a o co chodzi w tej wrzutce o Lesnodorskim? Jestem jakims jego psychofanem, czy co?

Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    No to się chłopie zdecyduj.
    Zgadzam się w 100 procentach że moze tak być, nie wykluczam jednego bądź drugiego.
    edit: literówka.

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez Bonhart Zobacz posta
    Przed meczem mialem troche spraw na glowie i przeoczylem Twoj post...
    Tego rodzaju wypowiedzi Sa Pinto to nie sa pojedyncze zdania wyrwane z kontekstu tylko faktyczny obraz stylu gry naszej druzyny. Tak samo jak za Jozaka tak i teraz jestesmy chaotyczni w rozegraniu i nieporadni w ataku. Zdobywamy punkty z druzynami z konca tabeli ktore maja jeszcze wieksze problemy niz my. Na dodatek wiekszosc bramek pada po indywidualnych przeblyskach pojedynczych pilkarzy...
    Dostales to czego oczekujesz? Bo ja widzialem gowniany mecz rozgrywany na jakims grzezawisku, gdzie cudem nie strcilismy bramki na 2-2. Kopiac sie w czolo owszem, mozna wygrac jeden czy dwa mecze, ale na dluzsza mete nie da sie tak wygrywac. Poza tym jesli od druzyny szykowanej do Ligi Mistrzow/Ligi Europy nie mozna wymagac ( po dwoch obozach w Portugalii i transferach z listy zuczen trenera) gry co najmniej na przyzwoitym poziomie to ja nie mam pytan...

edit: a o co chodzi w tej wrzutce o Lesnodorskim? Jestem jakims jego psychofanem, czy co?
    Super spotkanie to to nie było. Gra słaba, zaangażowania nie sposób odmówić.

PS był do frustrata z Radovićem w awatarze. Dopisałem już po dodaniu posta i nie oznaczyłem jako edycję.
    A Melanż Trwa...

coraz chudszy Awatar Kijek

Idź potańcz w kałuży na lewackim festiwalu bo tylko do tego się nadajesz.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Legionista Awatar RONVE
    Ważne 3 pkt, beznadziejny Nagy i Agra, bardzo słaby Holousek i Kucharczyk chociaz miał przebłyski, Stolarski nerwowo wszedł w mecz ale potem było lepiej, ja bym go zostawił na obronie. W końcu nieźle zagrali środkowi pomocnicy. Plusy dla Carlitosa i Kulenovica. W każdym bądź razie jeśli nie będzie poprawy gry i dobijania przeciwnika przy takiej niefrasobliwości w obronie to może być ciężko w najbliższych meczach. Zmiany to kompletna pomyłka, nie rozumiem RSP, wejście Agry spowodowało że graliśmy przez chwile w 9 bo juz wcześniej Nagy nie istniał.

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

Idź potańcz w kałuży na lewackim festiwalu bo tylko do tego się nadajesz.
    ale o co chodzi
    Załatwiajcie te sprawy na pw, bo tu nic nie wnoszą ...
    Ostatnio edytowane przez Marcino ; 11-03-2019 o 18:50
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Kolejny mecz w którym jakoś poszło mimo że jak piszecie nie ma pomysłu pojedyncze przebłyski i kontry. Tak że grać każdy

Uprawnienia umieszczania postów