Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 91 do 113 z 113

Wątek: Pogoń Szczecin - Legia [15. kol. Ekstraklasy 2018/19, 09.11.2018, godz. 20:30]

Legionista Awatar Lillo
    Cytat Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
    Problemem nie był ani środek pola, ani skrzydłowi. Pogoń dobrze rozgrywała piłkę od tyłu i nasz pressing nie robił na nich wrażenia. Stąd się wycofaliśmy. Natomiast z drugiej strony był dramat. Przy rozegraniu pod pressingiem mieliśmy problem z dostarczeniem piłki do pomocników i jak Pogoń pozwalała to rozgrywali sobie obrońcy z bramkarzem. W momencie, gdy postanowili przycisnąć to nasi środkowi obrońcy byli strasznie elektryczni i pałowali do przodu. Nawet, gdy Martins wchodził do rozegrania między stoperów to Pogoń tak się przesuwała, aby to Wieteska musiał wprowadzić piłkę do przodu. Jak się to kończyło to wszyscy widzieli. Gdy minęliśmy ich pierwszą linię to jakoś sobie radziliśmy. Natomiast, gdy rozgrywanie spoczywało na stoperach to była wielka panika i kopanie bez ładu
    Dlatego cieszy powrót Remiego. Ogólnie Runiajic przeczytał nas jak książkę.

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Pierwsza bramka trochę Majeckiego jakby został a nie wychodził gdzieś na wycieczkę to miałby szansę to wyjąć (Malarz bankowo by to obronił).
    Broniłem Malarze za bramkę w Białymstoku, i tutaj uważam, że sytuacja jest taka sama. Nie ma szans wyjąc bramkarz tak mocnego strzału z 5 metra.

Legionista Awatar Raffels
    Zanim zaczną się kolejne głosy o wuefistach polecałbym popatrzeć na naszą kadrę - obrona na poziomie średniaka ligi, brak skrzydłowych i rozgrywającego.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Jestem
    Pogoń była lepsza w tym spotkaniu, niewiele lepsza ale jednak lepsza plus ten strzał z dystansu, nie wiem czy koleś często tak strzela?
    U nas pierwszy raz dał ciala Sa Pinto ponieważ zbyt późno zabrał się za zmiany, Antolic z Kuchym po przerwie już nie powinni wyjść i dlaczego akurat Sandro wyszedł a nie Kante? Może z Kante Carlitos nie musiałby być zmieniany albo dopiero jego na Sandro?

Jedno można napisać, przegraliśmy ale nie przeszliśmy obok meczu, po prostu trzeba więcej pracy, dla mnie prawdziwy test pracy Sa Pinto odbędzie się wiosną.

p.s. Z tak grającą Pogonią w sierpniu byłaby masakra, więc nie ma co za bardzo jęczeć teraz ...
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Zanim zaczną się kolejne głosy o wuefistach polecałbym popatrzeć na naszą kadrę - obrona na poziomie średniaka ligi, brak skrzydłowych i rozgrywającego.
    Skrzydłowych to my obecnie mam 3 więc nie jest tak źle. Gorzej ze nie mamy rozgrywającego. Szymański aktualnie niczego nie wnosi do gry, Rado z Hama na trybunach... Może tego Martinsa dać wyżej, niech się bawi bo chyba umie.
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Portowiec Awatar Bugi B.
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    I też trzeba zwrócić uwagę na przepaść jaka dzieli Wieteskę i Walukiewicza w wyprowadzaniu piłki. Nasz orzeł napieprza dzidy non stop oddając piłkę za darmo, a Walukiewicz duży spokój. Szkoda, że go nam Pogoń podwędziła.
    Myślę, że to raczej sami się go pozbyliście, nie oferując tego czego oczekiwał. Wyprowadza piłeczkę bardzo dobrze - sam w wywiadzie wspominał, że pierw grał w ataku, a u Was go cofnęli do obrony. Stąd pewnie taki spokój i przede wszystkim pęd do przodu.

Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Pogoń była lepsza w tym spotkaniu, niewiele lepsza ale jednak lepsza plus ten strzał z dystansu, nie wiem czy koleś często tak strzela?

p.s. Z tak grającą Pogonią w sierpniu byłaby masakra, więc nie ma co za bardzo jęczeć teraz ...
    Wcześniej próbował, ale raczej po trybunach kopał. W Chorwacji kilka takich bombek posłał i jak przychodził to każdy o tym mówił. Początkowo irytował, ale ostatnie mecze to 2 bramki i 4 asysty. Zdecydowanie się rozkręcił.

Ps. Nie ma co gdybać, na początku sezonu nasza forma jeszcze dużo gorsza od Waszej. 4 pkt w 8 kolejkach dla przypomnienia.
    "Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły,
    hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!"

Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Skrzydłowych to my obecnie mam 3 więc nie jest tak źle. Gorzej ze nie mamy rozgrywającego. Szymański aktualnie niczego nie wnosi do gry, Rado z Hama na trybunach... Może tego Martinsa dać wyżej, niech się bawi bo chyba umie.
    I co takiego skrzydłowego przykładowy Kucharczyk oferuje? On wczoraj jak miał 1 sytuację, żeby polecieć skrzydłem to jak zwykle mu się zwoje popaliły i jebnął piętką do zawodnika Pogoni. Wcześniej sobie w naszym polu karnym na ślepo też Messiego robił, dobrze, że go sfaulowali. Ogólnie to w ostatnim czasie coraz więcej sytuacji gdzie cuduje zamiast grać prostą piłkę. Jedyne sytuacje ze skrzydeł jakie są stwarzane to kiedy się Hlousek albo Vesović włączają.

Legionista Awatar Antares
    Jedyny ostatni mecz jaki Pogoń przegrała to ten z Jagą. I to tam też Pogoń grała w piłkę, a Jaga się tylko broniła i wyprowadzała kontry. Jak nie mogli się przeciwstawić środkiem to standardowo u nich robotę zrobiły skrzydła. A u nas niestety wychodzą braki w kadrze i źle dobrane proporcje, bo jak Kucharczyk był do zdjęcia to nie mamy nawet takiego jeźdźca bez głowy jak Michalak, żeby coś na tym skrzydle swoją szybkością zrobił, wygrał pojedynek na boku i dorzucił. Już o braku rywalizacji nie wspominam. Kadra została latem w ten sposób zbudowana, że zostały cztery "10" i dwóch skrzydłowych. I najlepsze w tym wszystkim jest to, że tej "10" też nam brakuje.

Szymański jako ten rozgrywający nie może się chować ze plecami obrońców, ale jak widzi, że przegrywamy walkę w środku pola to się musi tam cofać po piłkę. Przecież my w ostatnich 10 meczach nie zagraliśmy tylu dzid do przodu co wczoraj.

Skrzydłowy do pierwszego składu oraz ofensywny pomocnik przy założeniu, że uda się wyzbyć tych Radovicow, Pasquatów i Hamalainenów zimą to muszą być priorytety.

Co ciekawe Sa Pinto zalicza gorszy start niż Jozak, bo ma 19 pkt w 11 meczach, a Chorwat miał 22. A Klafurić 19 pkt zrobił w 8 meczach. Jednak nie dramatyzowałbym z tabelą, bo to i tak się wszystko wiosną rozstrzygnie.
    Ostatnio edytowane przez Antares ; 10-11-2018 o 12:46
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    I co takiego skrzydłowego przykładowy Kucharczyk oferuje? On wczoraj jak miał 1 sytuację, żeby polecieć skrzydłem to jak zwykle mu się zwoje popaliły i jebnął piętką do zawodnika Pogoni. Wcześniej sobie w naszym polu karnym na ślepo też Messiego robił, dobrze, że go sfaulowali. Ogólnie to w ostatnim czasie coraz więcej sytuacji gdzie cuduje zamiast grać prostą piłkę. Jedyne sytuacje ze skrzydeł jakie są stwarzane to kiedy się Hlousek albo Vesović włączają.
    W porównaniu z Szymańskim to liczby. Ja nie twierdze, że Kuchy gra życiowy sezon ale mimo cudownaia więcej z niego pożytku niż z naszej młodej gwiazdy która to ma iść za miliony.
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    W porównaniu z Szymańskim to liczby. Ja nie twierdze, że Kuchy gra życiowy sezon ale mimo cudownaia więcej z niego pożytku niż z naszej młodej gwiazdy która to ma iść za miliony.
    Ale Szymański to już w ogóle nie jest skrzydłowym.

Legionista Awatar Antares
    1536 minut, 20 meczów, 0 goli, 2 asysty. Pożytek przy bramkach u Szymańskiego jest co 768 minut jego przebywania na boisku. A mówimy też tutaj o zawodników, który wykonuje większość stałych fragmentów gry.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

A ile ma asyst drugiego stopnia? Ile inicjacji akcji?

Legionista Awatar Marcino
    Ciekaw jestem czy Pinto spróbuje gry z Niezgodą i Carlitosem jednocześnie. Odnoszę wrażenie, że wtedy ten drugi zyska nieco więcej miejsca i zacznie masowo asystować.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Ale Szymański to już w ogóle nie jest skrzydłowym.
    Nie twierdzę, że jest. Odniosłem się do swojego postu, że bardziej potrzebujemy rozgrywającego niż skrzydłowego.
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Ciekaw jestem czy Pinto spróbuje gry z Niezgodą i Carlitosem jednocześnie. Odnoszę wrażenie, że wtedy ten drugi zyska nieco więcej miejsca i zacznie masowo asystować.
    Niezgoda zagrał dzisiaj 85 minut w rezerwach ,czyli pewnie po przerwie na reprezentację będzie już gotowy do gry w pierwszym składzie ,to samo Remy cały mecz ..

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez SZ_E Zobacz posta
    Niezgoda zagrał dzisiaj 85 minut w rezerwach ,czyli pewnie po przerwie na reprezentację będzie już gotowy do gry w pierwszym składzie ,to samo Remy cały mecz ..
    Czyli idzie ku lepszemu
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Budyń_70
    Super wieści

Legionista Awatar Mar00
    Jak wypadli? Oglądał ktoś?

Cytat Zamieszczone przez Mar00 Zobacz posta
    Jak wypadli? Oglądał ktoś?
    Masz relację na legia.net. A na twitterku ktoś napisał, że Niezgoda niewidoczny.

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Masz relację na legia.net. A na twitterku ktoś napisał, że Niezgoda niewidoczny.
    Uważam, że na chwilę obecną to bez znaczenia, ważne by się ogrywał.
    Pod tak długim rozbracie z poważną piłką nie wymagajmy cudów.

Legionista
    Mecz z Pogonią pokazał, że nam bardziej niż Niezgody brakuje Remiego. To chyba nasz jedyny stoper który dobrze się czuje z piłką przy nodze i potrafi ją świetnie wprowadzić do gry, nie tylko podaniem(najlepiej do najbliższego). Futbol poszedł w stronę bardziej bezpośredniej gry i dużej elastyczności.

A fakt powrotu niezgody też cieszy. On jak nikt potrafi się w tym polu karnym dobrze ustawić i nawet rozpaczliwe wstrzeliwanie piłek w pole karne może przynosić pozytywne efekty. A jeśli nie, to do odbijanych piłek będzie dobiegała czarna makamba w postaci Williama Remyego który swoją fizycznością i przyspieszeniem może powodować popłoch w drugiej lini rywala.

Wracając do meczu z Pogonią i drugiej straconej bramki, to wyszły braki taktyczne w naszej drugiej lini. Byliśmy zbyt głęboko cofnięci, zostawiając sporo miejsca pomocnikom Pogoni do ustawienia piłki i przygotowania strzału(było wcześniej ostrzeżenie Majewskiego z dystansu). Co by nie było, jest jeszcze nad czym popracować i mam nadzieję, że Sa Pinto ogarnie to wszystko. Jeśli z następnych 15 spotkań nie będzie co najmniej 10 zwycięstw to ja osobiście będę nieco niezadowolony.

A co do ilości punktów w pierwszych meczach, to historia europejska pokazuje, że gdy coś odmienia się jak za dotknięciem różdżki to jest to rozwiązanie mocno krótkotrwałe i nie ma racji bytu na okres dłuższy jak pół sezonu(niech za przykład posłuży Korkut u którego po niezłym początku kariery w Bayerze przyszły wyniki tak złe, że niemal spadł z ligi prowadząc jeden z najbogatszych klubów bundesligi. Jedynym chyba takim wyjątkiem, który po dobrym początku zapewnia długoterminowe dobre wyniki to Paco Lopez* z Levante)

* Ciekawostka. Paco Lopez był trenerem Carlitosa gdy ten jeszcze grał w Villarrealu B
    Kepcija, Klafurić, Lorenzo OUT -> Zadziałało

Dobry trener IN, Lenie z szatni OUT -> Zadziałaj

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez jkp Zobacz posta
    "Momentami graliśmy bardzo dobrze w piłkę i dominowaliśmy. Zabrakło szczęścia" Szymański w wywiadzie. Brak mi słów.
    W drugiej połowie jak Pogoń sie wypompowała to faktycznie tak było, mógłby to dodać w wywiadzie.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    W drugiej połowie jak Pogoń sie wypompowała to faktycznie tak było, mógłby to dodać w wywiadzie.
    Przecież między innymi na tym gra w piłkę polega! Zamęczyć piłkarzy przeciwnika i w ostatniej pół godzinie rozwalić, tyle, że naszym akurat nie wyszło. Poza tym Pogoń jakoś strasznie wypompowana nie była. W kilometrach było 120 do 117 km dla Pogoni - to nie jest zbyt częsty wynik, z obu stron bardzo wysoki.

Uprawnienia umieszczania postów