Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678
Pokaż wyniki od 211 do 237 z 237

Wątek: Marsz Niepodległości 2018

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    A Tusk gadający o obecnej bolszewii powinien mieć zakaz wjazdu do Polski, śmieć.
    Kanalie, gorsze sorty, zdradzieckie mordy, targowica itd to wezwania do pojednania ? Także nie bądź hipokrytą, nie patrz tylko w jedną stronę.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Marsz odbieram pozytywnie. Wyszło naprawdę spoko. Może trochę za wolno szedł, ale to szczegół (około godz 18 byłem z kolegą przy PKP Powiśle).

Co do "Czarnego Bloku" byłem przy tej grupie większość marszu żeby zobaczyć w rzeczywistości jak to wygląda. Pokazali się naprawdę dobrze mimo niesprzyjających okoliczności (agresywne babcie i ludzie co chcieli koniecznie zobaczyć ich twarze). Mimo niepoprawnie politycznego wizerunku odpowiadali im kulturalnie, emocje bardziej porywały starszych ludzi. Bardzo podobał mi się u nich ten chaos i młodzieńczy zapał podczas odpalania pirotechniki. Czułem się "swojsko". Co do negatywnych komentarzy na temat tej grupy dziwiło mnie jak niektórym zależy na dobrej opinii TVN (w temacie zasłaniania twarzy, hasła na transparencie które jest wzięte z jednej z pieśni patriotycznej). Widać że grupa ta nie ma aspiracji do stołków, tylko bardziej uliczne i to też powinno się uszanować. A niektórzy powinni sobie przypomnieć po prostu marsze w Warszawie choćby za serbskie Kosovo czy z okazji święta Żołnierzy Wyklętych gdzie organizowały je grupy AN i Legii (wtedy nikomu nie przeszkadzał "lewacki design" grup nacjonalistycznych).

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Kanalie, gorsze sorty, zdradzieckie mordy, targowica itd to wezwania do pojednania ? Także nie bądź hipokrytą, nie patrz tylko w jedną stronę.
    To Ty nie bądź hipokrytą. Wszystkie wymienione przez Ciebie określenia dotyczyły szukania wsparcia w działaniach godzących w polską rację stanu za granicą, bo się nie spodobał wynik demokratycznych wyborów. Z dzisiejszego punktu widzenia to jest czysta targowica. Gość opierający swoje kadry na dyplomatach i generałach szkolonych w Moskwie (korzystający jako premier z usług tłumaczki - żony byłego szefa WSI, który taki kurs ukończył, uwaga, w 1989) wyskakuje z takim tekstem przy okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości...

"Nie patrz tylko w jedną stronę"? A pamiętasz może, kto jako pierwszy użył sformułowania "mohery"? Albo czyj ówczesny zastępca podsumował katastrofę lotniczą nazywając parę prezydencką "kaczka po smoleńsku i krwawa Mary"? Nie patrz, Panie Szawar, nie patrz, bo łamianie konstytucyjnego prawa do zgromadzeń w kontekście MN to tylko "kropka nad i" w wykonaniu "liberalnych" totalniaków - obrońców Konstytucji (jak byśmy nie mieli własnych, kibolskich, doświadczeń z nimi).

Równie dobrze spadkobierca Mussoliniego mógłby oskarżać przeciwników politycznych o "faszyzm" - tak jak wpływowi w unijnych elitach trockiści robią z komunizmu rodzaj zarzutu. Przecież to ich wymarzony Nowy Wspaniały Świat

DominoNR - sam patrzyłem z przychylnością na Czarny Blok. Skończyło się z zaproszeniem najradykalniejszych fanów Adolfa zza Odry i Szuchewycza zza Sanu na uroczystości z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. To nie jest skomplikowane.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    To Ty nie bądź hipokrytą. Wszystkie wymienione przez Ciebie określenia dotyczyły szukania wsparcia w działaniach godzących w polską rację stanu za granicą, bo się nie spodobał wynik demokratycznych wyborów. Z dzisiejszego punktu widzenia to jest czysta targowica. Gość opierający swoje kadry na dyplomatach i generałach szkolonych w Moskwie (korzystający jako premier z usług tłumaczki - żony byłego szefa WSI, który taki kurs ukończył, uwaga, w 1989) wyskakuje z takim tekstem przy okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości...

"Nie patrz tylko w jedną stronę"? A pamiętasz może, kto jako pierwszy użył sformułowania "mohery"? Albo czyj ówczesny zastępca podsumował katastrofę lotniczą nazywając parę prezydencką "kaczka po smoleńsku i krwawa Mary"? Nie patrz, Panie Szawar, nie patrz, bo łamianie konstytucyjnego prawa do zgromadzeń w kontekście MN to tylko "kropka nad i" w wykonaniu "liberalnych" totalniaków - obrońców Konstytucji (jak byśmy nie mieli własnych, kibolskich, doświadczeń z nimi).

Równie dobrze spadkobierca Mussoliniego mógłby oskarżać przeciwników politycznych o "faszyzm" - tak jak wpływowi w unijnych elitach trockiści robią z komunizmu rodzaj zarzutu. Przecież to ich wymarzony Nowy Wspaniały Świat

DominoNR - sam patrzyłem z przychylnością na Czarny Blok. Skończyło się z zaproszeniem najradykalniejszych fanów Adolfa zza Odry i Szuchewycza zza Sanu na uroczystości z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. To nie jest skomplikowane.
    Uuuuuuuuuuuuu! Foxx się wkurwił. Rozważajcie od tej pory swój każdy wpis.

100% poparcia, Panie Foxx. Może z czasem dorzucę coś od siebie.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Z.
    Ale z tej tłumaczki to chyba korzystali też inni, o czym przecież autor doskonale wie
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Ale z tej tłumaczki to chyba korzystali też inni, o czym przecież autor doskonale wie
    O sprawach obyczajowych milczymy na tym forum.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Kiedy Jarosław Kaczyński mówił w sejmie żeby nie wycierać sobie zdradzieckich mord nazwiskiem jego świętej pamięci brata Lecha Kaczyńskiego, to wszyscy uznali, że chodzi o PO, nawet PO tak pomyślało. A to przecież było o zdradzieckich mordach, o nikim innym.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar sokolasty
    Dla takich chwil warto żyć‡. Oby w każdym roku był‚o nas coraz więcej
    Nie tylko podczas Marszu Niepodległości, ale przy okazji różnych wieców patriotycznych.

Ilość‡ osób w centrum i to praktycznie na cał‚ej trasie marszu. Miałem wrażenie, że zaczyna brakować‡ miejsca na tak dużą… manifestacje.
    Rondo Dmowskiego był‚o "zakorkowane" na kilka godzin.
    Jak wychodziliśmy z bł‚oni stadionu, gdy zaczął‚ się™ koncert, ludzie jeszcze schodzili z mostu! Podobno niektórzy byli jeszcze w tym czasie w centrum.
    Liczba flag na błoniach też robił‚a meega wrażenie. Bogurodzica, pięknie.
    Ciężko to wyliczyć‡, ale na pewno było więcej niż‡ 250tys.

Dud: " To nasza flaga pań„stwowa, narodowa, biał‚o-czerwona, która już nigdy nie bę™dzie biał‚a i już nigdy nie będzie czerwona."

Bą…kiewicz w studiu, po marszu:"Jedna i druga strona, tej spolaryzowanej sceny politycznej, ona by nas chciał‚a ,nas Polaków odsunąć‡ na brzeg.(..) Dzisiaj wygraliśmy. (..) Oni mają dreszcze na plecach. Coś wspaniał‚ego".

i żeby nie było tak "różowo"
    Wraz ze wzrostem frekwencji, spada trochą™ żywioł‚owość‡ marszu. Chodzi mi o ś›piewanie i intonowanie haseł‚.
    Po cz궛ci jest to pewnie wynik braku słyszalności organizatorów na cał‚ej trasie, natomiast czasami czuł‚em się™ jak byłby to żał‚obny marsz, a nie świętowanie niepodległoś›ci.
    Wiadomo, że nie każdy bę™dzie się dołą…czał‚ do śpiewów o "czerwonej hoł‚ocie", ale te o naszych narodowych barwach czy bohaterach raczej są mało polityczne
    Na moście ktoś› zainicjował nasz hymn. Śpiewał‚o może z 10-15 osób. Koń„czył‚o wraz ze mną… 4-tą… zwrotkę,™ 3 osoby.

Ponad podziałami, ale jak zwykle bez zdrajców i szumowin (P.O,N), bez komuchów (obywateli RP) oraz dewiantów spod znaku tęczowej flagi. Co pokazuje, dla kogo partyjne gierki i uronione są ważniejszego od interesu narodowego.

Marzy mi się zjednoczona prawica, która jest tak potrzebna w sejmie.

Może to bę™dzie iskierka.

Czołem Wielkiej Polsce!
    always look on the bright side of life

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Kiedy Jarosław Kaczyński mówił w sejmie żeby nie wycierać sobie zdradzieckich mord nazwiskiem jego świętej pamięci brata Lecha Kaczyńskiego, to wszyscy uznali, że chodzi o PO, nawet PO tak pomyślało. A to przecież było o zdradzieckich mordach, o nikim innym.
    Kiedy Donald Tusk mówił na wykładzie o bolszewikach, to wszyscy uznali, że chodzi o PiS, nawet PiS tak pomyślało. A to przecież było o bolszewikach, o nikim innym.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez matusz Zobacz posta
    Kiedy Donald Tusk mówił na wykładzie o bolszewikach, to wszyscy uznali, że chodzi o PiS, nawet PiS tak pomyślało. A to przecież było o bolszewikach, o nikim innym.
    Znaczy Donals w imieniu Unie Europejskiej nawołuje do wojny z Rosją? Grubo
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista

Dla takich, jak ten, wpisów Foxxa zaglądam na to forum z najwyższą przyjemnością.

OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar beka
    To nie jest przypadkiem Magdalena Fitas-Dukaczewska po prawej?

A jeszcze apropo kadr i ich doboru - czy twarza reformy wymiaru sprawiedliwosci (i jednoczesnie przewodniczacym komisji sprawiedliwosci) nie jest pzpr-owski prokurator?

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Było godnie. Naprawdę godnie. Minusem patusy, ale oni też muszą gdzieś dać ujście energii... Poza tym serio - odniosłem wrażenie, że wcale nie tak mało jest ludzi rozumiejących więcej niż tylko napierdalankę my-oni, i tego mi było trzeba.

Bujaj worek pajacu. Na trolla nadajesz się, jak jeż na szczotkę.
    Podpisuję się pod tym
    Czułem, że pęknie 100 tysi ale nie sądziłem, że zjawi się nas ćwierć miliona!
    Nie watpliwie do tak wysokiej frekwencji przyczynił się wolny poniedziałek, dzięki temu sporo osób z różnych zakątków kraju mogło swobodnie zjawić się tego dnia w Warszawie.
    Morze rac, rodzice z dzieciaczkami w wózkach czy niezliczona ilość flag. Wiele było przepięknych widoków, które zapadna nam w pamięci. Ale mi najbardziej utkwil moment, kiedy dwie panie po 70 wyszły na balkon w bloku na przeciwko koło Smyka i machaly flaga, dostały gromkie brawa i spontaniczne głośne Sto lat
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

@Alek fajny moment, musieliśmy iść blisko siebie

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    To nie jest przypadkiem Magdalena Fitas-Dukaczewska po prawej?
    Przecież Użytkownik Jaco napisał mi, żeby o obyczajówce nie gaworzyć
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Administrator Awatar Raffi
    Warto jednak pamiętać, że wtedy jeszcze NIE Dukaczewska, a to Kaczyński właśnie ją wyrzucił w 2007 (a PDT z miejsca przygarnął)
    http://wiadomosci.dziennik.pl/polity...zka-tuska.html
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Raffi Zobacz posta
    Warto jednak pamiętać, że wtedy jeszcze NIE Dukaczewska, a to Kaczyński właśnie ją wyrzucił w 2007 (a PDT z miejsca przygarnął)
    http://wiadomosci.dziennik.pl/polity...zka-tuska.html
    Otóż to.

Premier Tusk korzysta z usług tłumaczki, która jest prywatnie partnerką byłego szefa WSI, Marka Dukaczewskiego, kojarzonego z lewicą i Aleksandrem Kwaśniewskim - dowiedział się dziennik.pl. W zeszłym roku z tego powodu za współpracę Magdzie Fitas podziękował Pałac Prezydencki. Ale kilka miesięcy później tłumaczka pojawiła się u boku nowego szefa rządu.
    Szczerze pisząc celowo wrzuciłem ten wątek w przekonaniu, że spotka się z próbą "polemiki" opatrzoną nieśmiertelną emotką " "

Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    A jeszcze apropo kadr i ich doboru - czy twarza reformy wymiaru sprawiedliwosci (i jednoczesnie przewodniczacym komisji sprawiedliwosci) nie jest pzpr-owski prokurator?
    Jest. A czy ktokolwiek z wypowiadających się tu wyborców PiS tej sytuacji broni albo próbuje ją relatywizować? No "mamy własnego s.......a". I jeszcze kilku. Na szczęście mamy też europejski nakaz aresztowania dla S. Michnika i cofnięcie przywilejów emerytalnych dla funkcjonariuszy czerwonego aparatu represji. Mieliśmy też państwowy pogrzeb "Łupaszki" z pełnym ceremoniałem wojskowym, długim wystąpieniem prezydenta RP, pośród tłumów, a nie pogrzeb Jaruzela z pełnym ceremoniałem z udziałem ówczesnego prezydenta RP w otoczeniu stukilkudziesięciu przyszłych kodomitów.

Wcześniej, gdy ówczesny prezydent Warszawy, fanatyk Sanacji, współpracował w planach postawienia pomnika Dmowskiego, po "liberalnej" stronie wiele kontrowersji budziło "honorowanie faszysty i antysemity". Przez lata 11.11. o jego grobie pamiętali tzw. "zwykli obywatele". W niedzielę państwo wystawiło przy mogile Pana Romana honorową straż kompanii reprezentacyjnej WP (o czym nawiasem nie wspomniał nikt z RN, na pewno nie dlatego, że ich tam tego dnia nie było...).

Takie to są drobne różnice...

Z innej beczki, internauci namierzyli Czarny Blok na MN:
    https://dorzeczy.pl/kraj/83683/Jak-w...zaskakuja.html

PS Dzięki za dobre słowo starym Kolegom
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 13-11-2018 o 09:05
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Runi
    Pani z balkonu obok smyka to już tradycja Marszu 😁

Legionista

Legionista Awatar dilbert
    To uczucie, kiedy jeden z najbardziej powykręcanych, polskich youtuberów potrafi zrobić ciekawszy i bardziej obiektywny materiał z marszu niż nie jedna telewizja - bezcenne. Żyjemy w ciekawych czasach.

Legionista Awatar bloniaq
    A swoją drogą, jak oceniasz rezultat okazji do policzenia się, Foxxie?
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar BlackAdder
    Co do Piotrowicza to spotkałem się z tezą, że to makiaweliczne zagranie Prezesa: was to nawet postpzprowiec może praworządności uczyć
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    A swoją drogą, jak oceniasz rezultat okazji do policzenia się, Foxxie?
    Technicznie niemożliwe Specjalnie w tym celu od ok. 13:30 krążyłem w bardzo szerokich okolicach, o ile nie były zagrodzone. Dzięki temu trafiłem np. na wejście kolumny klubów "G.P.", która z Pl. Piłsudskiego po oficjałce przeszła równolegle do Marszałkowskiej by zająć pozycje do dołączenia się do części PiS-owskiej na wlocie... Brackiej w Jerozolimskie. Szacuję ich na jakieś 5-7 tys - za zwartą kolumną szli "zwykli obywatele", najwyraźniej uznając taką trasę, jako element organizacji. Z zachowania, np. stopnia zagubienia w terenie, wynikało, że raczej spoza Warszawy. Później, idąc mniej-więcej w połowie właściwego MN np. nie widziałem w otoczeniu nikogo wyglądającego na osobę "z ekipy". Wcześniej, ok. 14:00 w okolicach Pajaca Kultury widziałem niemal wyłącznie takie grupy.

Jednym słowem - nie podejmuję się, co zresztą się jakoś wpisuje m.in. w Twoje wrażenia

Legionista Awatar Z.
    Wybaczcie, że kontynuuję nic nie znaczący (zwłaszcza po latach) i poboczny wątek, ale że argumentacja jest "troszkę" na rympał, no to muszę się odnieść.

Otóż to.
    Otóż co?

Przecież choćby z tekstu, który wrzucił użytkownik Raffi, który to tekst ma - jak rozumiem - "zamykać temat", wynika, że stan w którym omawiana tłumaczka służyła Kaczyńskiemu i jednocześnie była "przyjaciółką" Dukaczewskiego istniał i budził kontrowersje. Jedyne co to, że faktycznie wtedy jeszcze nie była jego żoną, ale nikt na razie nie wrzucił dowodu, z którego wynika że w okresie pracy dla Prezydenta nie miała bliższej relacji z Dukaczewskim, nie była od niego zależna.

Szczerze pisząc celowo wrzuciłem ten wątek w przekonaniu, że spotka się z próbą "polemiki" opatrzoną nieśmiertelną emotką " "
    Ale wpadłem w sidła

Legionista Awatar Foxx
    Otóż to

... że pracując dla L. Kaczyńskiego zdążyła tłumaczyć rozmowy na jednym szczycie w Brukseli oraz podczas wizyty w USA. Po tych ostatnich SKW zawnioskowała do ABW o sprawdzenie pani i się z nią pożegnano. Jakiś czas po tym drobiazgu zatrudnił ją Tusk.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez matusz Zobacz posta
    Kiedy matusz sie logował to zapomnał o liczbie 851 a I tak wszyscy uznali ,że chodzi o mendę...tylko mendy pomyślały,,o żesz. .
    to znów ten c.uj mateusz."
    Za blisko do Wrocławia.

Uprawnienia umieszczania postów