Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 237

Wątek: Marsz Niepodległości 2018

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Ja miałem na myśli Hankę, kodziarzy i ubywateli.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar bloniaq
    Domyślam się Jacku. Wydymani bez mydła. Niemniej jednak, w kontekście RN, to też, jakby nie patrzeć, szach i mat chyba.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    Domyślam się Jacku. Wydymani bez mydła. Niemniej jednak, w kontekście RN, to też, jakby nie patrzeć, szach i mat chyba.
    Zawsze chodziłem na MN jako Polak a nie jako przedstawiciel RN. Liczę, że członkowie i sympatycy RN takoż.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Zawsze chodziłem na MN jako Polak a nie jako przedstawiciel RN. Liczę, że członkowie i sympatycy RN takoż.
    Ja również. Możliwe, że teraz ciężko mi się będzie oprzeć wrażeniu, że dokonało się pewne wrogie przejęcie tego wydarzenia i uczestniczę w jakiejś politycznej rozgrywce, a nie po prostu upamiętniam marszem Narodowe Święto Niepodległości. No bo chyba to nie problem dla rządu i prezydenta poczynić pewne uhonorowania dotychczasowych organizatorów, którzy przez kodziarnianą administrację zostali zablokowani. W imię tej jedności Polaków, którym Niepodległość jest droga.
    Józef Mackiewicz

Ciekawa zagrywka bo nawet jak sąd uzna że Marsz może się odbyć to rządowe uroczystości mają pierwszeństwo i nic to już nie zmieni. Bez względu na wszystko to uważam że wszyscy powinniśmy iść niezależnie co myślimy, bo to będzie ciekawe doświadczenie jak Prezydent stanie na czele i poprowadzi Marsz Patriotów, Narodowców + zagorzałych PiSowców których na MN by nie było ale dołączą po tej decyzji. Myślę nawet że to szansa dla RN by przeciągnąć na swoją stronę nowe osoby ale przede wszystkim to jest szansa budowy jednej wielkiej siły przeciwko wszelkiej maści kodomitom itd.

Legionista Awatar Jaco
    Ja również. Możliwe, że teraz ciężko mi się będzie oprzeć wrażeniu, że dokonało się pewne wrogie przejęcie tego wydarzenia i uczestniczę w jakiejś politycznej rozgrywce, a nie po prostu upamiętniam marszem Narodowe Święto Niepodległości. No bo chyba to nie problem dla rządu i prezydenta poczynić pewne uhonorowania dotychczasowych organizatorów, którzy przez kodziarnianą administrację zostali zablokowani. W imię tej jedności Polaków, którym Niepodległość jest droga.
    Ale to chyba nie ja powinienem być adresatem Twojego posta, prawda?
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez LegijnyPatriota Zobacz posta
    zagorzałych PiSowców których na MN by nie było ale dołączą po tej decyzji.
    Ciekawa hipoteza, tylko szkoda, że nieprawdziwa.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Ciekawa zagrywka bo nawet jak sąd uzna że Marsz może się odbyć to rządowe uroczystości mają pierwszeństwo i nic to już nie zmieni. Bez względu na wszystko to uważam że wszyscy powinniśmy iść niezależnie co myślimy, bo to będzie ciekawe doświadczenie jak Prezydent stanie na czele i poprowadzi Marsz Patriotów, Narodowców + zagorzałych PiSowców których na MN by nie było ale dołączą po tej decyzji. Myślę nawet że to szansa dla RN by przeciągnąć na swoją stronę nowe osoby ale przede wszystkim to jest szansa budowy jednej wielkiej siły przeciwko wszelkiej maści kodomitom itd.
    Będziesz budował za to swoje kochane państwo z nowymi obywatelami z Azji. Ja zawsze wiedziałem, że polskie społeczeństwo jest upośledzone i tylko udają najmądrzejszych gadając na Niemców, Francuzów itd że są głupi i naiwni. A PIS razem z PO rozgrywają was jak chcą i własnie przejeli marsz.

Ciekawa hipoteza, tylko szkoda, że nieprawdziwa.
    dlaczego? Wiem że wielu PiSowców na MN przychodziło ale jest też wielu zapatrzonych w swoich liderów którzy w tej sytuacji przyjdą pierwszy raz przede dla Dudy.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez martex Zobacz posta
    Ja zawsze wiedziałem, że polskie społeczeństwo jest upośledzone
    Na szczęście w małej części. Szkoda, że akurat na ciebie to trafiło.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Ale to chyba nie ja powinienem być adresatem Twojego posta, prawda?
    Nie no, jak najbardziej Ty. Tak sobie tylko dywaguję z Tobą o motywacjach i odczuciach względem uczestnictwa w Marszu. Mam nadzieję, że nie odebrałeś tego jako jakiś wyrzut w Twoją stronę.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    dlaczego? Wiem że wielu PiSowców na MN przychodziło ale jest też wielu zapatrzonych w swoich liderów którzy w tej sytuacji przyjdą pierwszy raz przede dla Dudy.
    Ja z kolei wiem, że wielu przychodziło i przyszłoby nawet bez decyzji Hanki. A jeśli dojdą też nowi, to MN będzie liczniejszy. I chyba to dobrze. Czy nie?
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Nie no, jak najbardziej Ty. Tak sobie tylko dywaguję z Tobą o motywacjach i odczuciach względem uczestnictwa w Marszu. Mam nadzieję, że nie odebrałeś tego jako jakiś wyrzut w Twoją stronę.

No bo chyba to nie problem dla rządu i prezydenta poczynić pewne uhonorowania dotychczasowych organizatorów, którzy przez kodziarnianą administrację zostali zablokowani.
    Nie jestem w rządzie ani w otoczeniu prezydenta.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez martex Zobacz posta
    Będziesz budował za to swoje kochane państwo z nowymi obywatelami z Azji. Ja zawsze wiedziałem, że polskie społeczeństwo jest upośledzone i tylko udają najmądrzejszych gadając na Niemców, Francuzów itd że są głupi i naiwni. A PIS razem z PO rozgrywają was jak chcą i własnie przejeli marsz.
    Tylko że z takim podejściem polska prawica nigdy nic nie osiągnie, niestety. Ja wiem że PiS to zło. Ale 90% głosujących na nich też by tak stwierdziło gdyby ktoś ich uświadomił, albo też to wiedzą ale wybierają "mniejsze zło". To jest 100-lecie, warto być razem a nie po raz kolejny się dzielić bo tak to można by zrobić tysiąc różnych marszów bo każdy myśli inaczej. Po za tym nawet jak PiS "przejął marsz" to liderzy RN, MN powinni z klasą na miejscu rozegrać to tak by nikt nie miał wątpliwości czyj Marsz jest w rzeczywistości. Z resztą kto ma wiedzieć ten i tak będzie wiedział swoje.

Nie jestem w rządzie ani w otoczeniu prezydenta.
    Ależ wiem Jacku. Po prostu wysnułem przypuszczenie, że to nie problem, więc byłoby to najlepszym świadectwem dobrej woli, i całkowicie zatarłoby możliwość opisywaną w pierwszym zdaniu tamtego posta. Gdyby jednak tego gestu zaniechano, możnaby przypuszczać że to jednak wrogie przejęcie czyli rozgrywka. A to mogłoby rodzić pewną konsternację dla kogoś kto po prostu chciał maszerować jako Polak. Niektórzy mógliby nawet uwierzyć, że to, nie daj Boże, jakaś komitywa, jak zasugerował Bosak. Nie spodziewałem się, że takie dywagacje weźmiesz do siebie.
    Józef Mackiewicz

Na szczęście w małej części. Szkoda, że akurat na ciebie to trafiło.
    Wystarczy porozmawiać na ulicy z Polakami to wtedy się przekonasz. Wiekszość normalnych obywateli cieszy się, że Hanka zniszczyła marsz. Masz myslenie polskich ignoratów nowych "europejskich" obywateli.

Legionista Awatar Jaco
    Ja z panem Bosakiem nie zgadzam się już od jakiegoś czasu, mam również odrębną opinię o tegorocznym MN niż on, w zaistniałej sytuacji.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Tak swoją drogą decyzja HGW to tylko przedsmak nadchodzącej prezydentury i tego co nas czka w stolicy. Jeszcze zatęsknimy za Hanką

Legionista Awatar Somebody
    Co za żenada...

3 lata opowiadania o wspaniałych, hucznych obchodach, odcinanie się od Marszu Niepodległości w mediach i zapowiedzi, że najważniejsze osobistości nie wezmą w nim udziału tylko po to, żeby na koniec przyznać, że jedynym pomysłem na świętowanie 11.11 jest przywłaszczenie sobie czyjeś inicjatywy. Moje gratulacje, większej błazenady nie dało się zrobić

Legionista Awatar LOL3K
    A wystarczyło poczekać na decyzję sądu i ew. po niej (ofc negatywnej) rzuć pomysł marszu "rządowego" i wtedy można by odczytywać to jako chęć ratowania MN w jakimś stopniu

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Legionista Awatar Z.
    Obawiam się, że Duda i Morawiecki - być może działający w dobrych intencjach - dali się centralnie wpuścić w maliny..
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar AGZI
    Tak swoją drogą decyzja HGW to tylko przedsmak nadchodzącej prezydentury i tego co nas czka w stolicy. Jeszcze zatęsknimy za Hanką
    A niby dlaczego? To jedna i ta sama banda,podmiana twarzy na (jeszcze) nie skompromitowaną niczego nie zmienia,ani na plus ani na minus.
    #MioduskiOut

Legionista Awatar beka
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Obawiam się, że Duda i Morawiecki - być może działający w dobrych intencjach - dali się centralnie wpuścić w maliny..
    skoro nie przygotowali jakiegos wydarzenia, ktore by spinalo swietowanie 100-lecia odzyskania niepodleglosci to sie trzeba ratowac podkradajac marsz RN

Mnie ciekawi jedna rzecz: lokalizacja marszu taa sama, dzien/pora tez, tak samo jak i zabezpieczenie przez policje. Czemu nagle marsz ma byc niepodatny na prowokacje i spokoj przebiegu bedzie zapewniony?

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    skoro nie przygotowali jakiegos wydarzenia, ktore by spinalo swietowanie 100-lecia odzyskania niepodleglosci to sie trzeba ratowac podkradajac marsz RN

Mnie ciekawi jedna rzecz: lokalizacja marszu taa sama, dzien/pora tez, tak samo jak i zabezpieczenie przez policje. Czemu nagle marsz ma byc niepodatny na prowokacje i spokoj przebiegu bedzie zapewniony?
    ... np. bo Winnicki i Bosak nie odnieśli się do wizyty szwabskich nazioli i nadnieprzańskich banderowców jako gości w ciągu tygodnia od pojawienia się "newsa" o ich udziale w MN?

Nieśmiało zwracam uwagę na termin przerwania rozmów przez władze o wcześniejszym współudziale w tegorocznym MN...
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Sugerujesz, że Winnickiemu i Bosakowi Czarny Blok nie przeszkadzałby na Marszu? Bo ja np jestem w stanie sobie wyobrazić że wyraźna reakcja na tę względnie głośną jak na swoją liczbę garstkę to mógłby być rodzaj samospełniajcej się przepowiedni - wzniecenie negatywnego PRu. Wydaje się jednak, że RN dosyć poważnie podchodzi do mozolnego budowania politycznie czynnego środowiska i ich zeszłoroczne reakcje na realizację uczestnictwa Czarnego Bloku były, jeśli mnie pamięć nie zawodzi oczywiście, bardziej kategoryczne niż np Twoje Foxxie.
    Józef Mackiewicz

Organizator Marszu Niepodległości

Legionista Awatar Foxx
    Sugerujesz, że Winnickiemu i Bosakowi Czarny Blok nie przeszkadzałby na Marszu?
    Nie. Twierdzę, że w tym roku nie zajęli jednoznacznego stanowiska - w odróżnieniu do np. Bączyńskiego - w momencie tzw. krytycznym. Dodam, że gdyby to zrobili, w mojej opinii, HGW nie zakazałaby Marszu a priori.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar VBS
    Przecież Czarny Blok to są pojebu.sy

"W związku z nagonką rozpętaną przez, ramię w ramię, systemowy medialny establishment oraz narodowców-politykierów związanych m.in. z Ruchem Narodowym, zamieszczamy oświadczenie Szturmowców dotyczące zapowiadanej obecności na Marszu Niepodległości ukraińskich nacjonalistów z Karpackiej Siczy:

Czarny Blok jest głosem nacjonalistów, którzy nie chcą widzieć już nigdy Europy skąpanej we krwi własnych dzieci. Hasło „nigdy więcej bratnich wojen” jest dla nas nie sloganem, ale wyrazem naszej woli ocalenia naszych europejskich ludów. Z tego też powodu współpracujemy i chcemy współpracować ze wszystkimi organizacjami, które również sprzeciwiają się szowinizmowi i chcą budować nową, lepszą przyszłość. Historia Europy, a zwłaszcza XX wiek pokazały nam wyraźnie, że tam gdzie leje się krew Europejczyków, tam wygrywają trzecie siły. Dzisiaj, w czasach globalizmu i zalewu naszego kontynentu przez ludzi obcych nam kulturowo i etnicznie, współpraca z nacjonalistami z innych krajów jest nie fanaberią, ale koniecznością.

Współpraca ta musi odbywać się również, a może przede wszystkim, między narodami najbardziej zwaśnionymi, które są jednocześnie najczęściej sąsiadami. Sąsiadami, którzy jeśli przelewali krew, to właśnie swoją nawzajem i którzy często padali ofiarami trzecich sił, które zyskiwały na ich walkach. Nie chodzi tu wyłącznie o Polaków i Ukraińców, choć nasze relacje są wyjątkowo trudne, ale również o nasze relacje z Rosjanami, Niemcami, Czechami, Litwinami, o relacje Ukraińców z Węgrami, Serbów z Chorwatami i tak dalej. Nowa Europa, która powstanie z naszego trudu musi być Europą prawdziwie zjednoczoną wokół naszych wspólnych tradycji i ideałów. Każdy naród jest tu tak samo odpowiedzialny za budowanie zjednoczenia.

W Czarnym Bloku udział wezmą udział przedstawiciele wielu narodów tak z Europy, jak i przedstawiciele narodów europejskich, którzy zamieszkują ziemię poza naszym kontynentem. Nie tylko nasi sąsiedzi, ale też nasi Bracia Węgrzy, narody bałkańskie, narody romańskie, narody nordyckie. Wszyscy iść będziemy jednym zwartym szeregiem celebrując stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pokazując całemu światu dumę z naszego pochodzenia oraz tradycji. Nigdy więcej przepraszania za to kim jesteśmy, nigdy więcej plucia na naszą polską i europejską dumę.

Chęć udziału w Czarnym Bloku wyrazili również ukraińscy nacjonaliści z organizacji Karpacka Sicz. Organizacja ta, jako jedna z niewielu na Ukrainie, nie odwołuje się do dziedzictwa ideologicznego Stepana Bandery i banderowskiej frakcji OUNu – również ze względu na antypolski jak również ogólnie szowinistyczny charakter tej ideologii. Jest to jedyna organizacja nacjonalistyczna, która otwarcie sprzeciwia się szowinizmowi wobec Węgrów zamieszkujących region Zakarpacia – w samej zresztą Siczy poza Ukraińcami są też Węgrzy, czy nawet przedstawiciele narodów zachodniej Europy. Dla nas fakt, że ukraińscy nacjonaliści pragnęli maszerować pod polskimi flagami w marszu celebrującym uzyskanie przez nasz kraj i naród pełnej niepodległości był symbolem chęci pojednania między naszymi narodami, chociażby na tej oddolnej płaszczyźnie oraz dowodem, że mimo przykrych doświadczeń związanych choćby z antypolskim marszem we Lwowie zorganizowanym przez inne środowiska nacjonalistów ukraińskich, nie należy przekreślać szans na współpracę.

Niestety fala oszczerstw i kłamstw dotyczących zarówno nas, jak również Karpackiej Siczy, zaczęła zbierać swoje żniwo. Nie tylko zostały przeciw nam zaangażowane siły demoliberalnych reżimów, które rządzą tak Polską, jak Ukrainą, ale co ważniejsze został puszczony fałszywy przekaz jakoby była to albo prowokacja, albo działanie na szkodę interesom Polski. Mając na uwadze wyjątkowy charakter marszu w stulecie odzyskania niepodległości oraz pragnąc celebrować ten dzień tak godnie, jak to tylko możliwe, a zatem bez sporów i waśni między samymi Polakami, postanowiliśmy w dniu wczorajszym (6.11.201, wraz z przedstawicielami Karpackiej Siczy odwołać przyjazd jej działaczy na Czarny Blok. Naszym celem nigdy nie było i nigdy nie będzie zasiewanie nienawiści między naszymi narodami, a prowokacje nigdy nie były i będą naszymi metodami przebicia się w dyskursie politycznym. Nasze działania zawsze będą dążyć do budowania lepszych relacji na gruncie prawdy historycznej i wzajemnego szacunku, tak by przyszłość była jaśniejsza niż historia i by nigdy więcej nie lała się krew niewinnych. Działacze Karpackiej Siczy rozumiejąc nastroje panujące w naszym kraju oraz mając świadomość, że ich obecność może być odebrana negatywnie i zostać użyta do medialnych ataków na inicjatywę Czarnego Bloku przystali na naszą propozycję odwołania ich przyjazdu. Nasza współpraca w celu budowania lepszej przyszłości nie kończy się, a wręcz dopiero zaczyna. Jeśli potrzeba ku niej więcej czasu i mniejszych kroków – niech tak będzie. Prawdziwe zjednoczenie narodów Europy jest naszym celem i nie zamierzamy go zaprzepaszczać działaniami, które mogłyby jakkolwiek naruszać uczucia naszych rodaków."

A ten cały ich założyciel jeszcze rok temu:
    "Jak podchodzisz do kwestii wojny na Ukrainie i polityki Putina?

Jak wspomniałem jestem zwolennikiem Międzymorza. Popieram nacjonalistów z ruchu azowskiego, reprezentujących nowoczesną antyszowinistyczną postawę i zrozumienie współczesnego świata. Za największe zagrożenie uważam zniszczenie naszej cywilizacji i wydanie jej pod nóż obcych cywilizacyjnie tworów, czy będzie to amerykański demoliberalizm, putinowski neobolszewizm zmiksowany z caratem i stepową mentalnością czy w końcu trzecio światowe hordy pod sztandarami proroka ewentualnie robiące z naszych miast murzyńskie getta. Imperializm i utrata naszego europejskiego rdzenia jest największym niebezpieczeństwem. Tak więc za Ukrainę trzymam kciuki, a Putin chujło."

Hipokryzja.

A coś a propo jeszcze Czarnego i sprzeciwu, gdzieś coś widziałem, ale nie mogę sobie przypomnieć.

Legionista Awatar VBS
    A nie Foxx, miałeś rację:

"„Czarny blok”, „tęczowy blok”, to jakieś grupy chcące zaistnieć poprzez udział w Marszu Niepodległości i tworzyć wokół siebie jakieś kontrowersje. Wszystkie one nie są mile widziane na marszu. Grupy te są pasożytami, które dzięki Marszowi chcą zdobyć rozgłos – mówi portalowi Kresy.pl Robert Bąkiewicz, szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości."

Poj.ebało mi się, że ktoś inny to mówił.

Legionista Awatar Raffels
    Swoją drogą Otoka dał ciekawy pomysł.
    Oczyma wyobraźni widzę 100 tysięcy ludzi idących w #MarszNiepodleglosci pod hasłem Platforma Łamie Konstytucję, każdy z własnym egzemplarzem w ręku. Zaoranie PO o KODziarstwa oraz odebranie i zwrócenie przeciw nim tematu na wyciągnięcie ręki.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Uprawnienia umieszczania postów