Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 61 do 85 z 85

Wątek: Legia - Górnik Zabrze [14. kol. Ekstraklasy 2018/19, 03.11.2018, godz. 20:30]

Legionista Awatar Benek
    Fajny wynik. Fajna gra ale przypominam, że to pierwsze 3 pkt od meczu ze Śląskiem. I to w dodatku z beznadziejnym Górnikiem

Do końca roku zostało jeszcze trochę kolejek i mam nadzieje, że odskoczymy czołówce.

PS. Kuchy King!
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez grassofobik Zobacz posta
    Muszę przypiać z zachwytu. Od czasów Magiery najlepsza Legia jaką oglądam. Co do czerwonej dla Jędzy... W ostatnich meczach ktoś w Jędze tak wszedł (nie pamiętam meczu) i po varze chyba było czerwo? Dobrze nie pamiętam?
    Piech.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Antares
    Muszę przypiać z zachwytu. Od czasów Magiery najlepsza Legia jaką oglądam. Co do czerwonej dla Jędzy... W ostatnich meczach ktoś w Jędze tak wszedł (nie pamiętam meczu) i po varze chyba było czerwo? Dobrze nie pamiętam?
    Piech, jednak impet tam dużo większy był.

Z tej listy, którym się kontrakty kończą jako pierwszy zapracował na przedłużenie Hlousek. Nie jest to Marcelo czy Alba, ale znowu pokazuje, że jak jest dobrze przygotowany fizycznie to poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Dodając do tego fakt, że ciężko o tych lewych obrońców to mam nadzieje, że się z Czechem dogadają.

Oprócz niego ktoś z doświadczonych bramkarzy musi zostać i obstawiam, że to będzie Cierzniak, który bardziej pasuje Sa Pinto. Co do wpływ na szatnię oglądając kulisy wcale bym się nie zdziwił jakby Radek miał większy. Malarz umie zdobyć przychylność fanów przed kamerami i te niektóre wypowiedzi takie trochę na pokaz.

Tak poza tym to chyba selekcja w 90 procentach już się dokonała. Rado, Hama, Astiz, Mączyński, Eduardo, Pasquato, Panasonic już zimą pewnie będą mogli szukać sobie nowych klubów, chociaż większość pewnie będzie chciała wybrać kontrakt do końca.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    To był prawie taki sam faul jak nieco wcześniej na Szymańskim, więc ....?
    Nie kojarze sytuacji. Wygrzebałem w internetach o jaką sytuację mi chodziło z innego meczu z jedzą w roli głównej. Chodziło o Legia Śląsk i czerwonej dla Piecha. Jak dla mnie bliźniacze sytuację.

Co do meczu jeszcze dwa słowa. Kuchy wygląda jak by trenował karne w ten sposób.

Szymański pójdzie za konkretną kasę. Jest w nim potencjał ogromny. Wizualnie wygląda zajebiaszczo (uprzedzajac kogokolwiek, z twarzy mi się nie podoba) a liczby wrocławskie (kiepskie).

Legionista Awatar Antares
    Nie kojarze sytuacji. Wygrzebałem w internetach o jaką sytuację mi chodziło z innego meczu z jedzą w roli głównej. Chodziło o Legia Śląsk i czerwonej dla Piecha. Jak dla mnie bliźniacze sytuację.

Co do meczu jeszcze dwa słowa. Kuchy wygląda jak by trenował karne w ten sposób.

Szymański pójdzie za konkretną kasę. Jest w nim potencjał ogromny. Wizualnie wygląda zajebiaszczo (uprzedzajac kogokolwiek, z twarzy mi się nie podoba) a liczby wrocławskie (kiepskie).
    Tylko, że musi w końcu dawać jakieś liczby. Praca nad wykończeniem i ostatnim podaniem, czasami mniej dryblowania, a więcej prostego grania. Nawet wczoraj groźne akcje były wtedy kiedy on w nich nie brał udziału. 19 meczów, 0 goli, 2 asysty dla kogoś kto w dodatku większość stałych fragmentów gry wykonuje to są fatalne liczby jak na ofensywnego pomocnika.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Piech jechał rozpędzony na wślizgu, Jędrzejczyk zrobił stempel.

Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Piech jechał rozpędzony na wślizgu, Jędrzejczyk zrobił stempel.
    Dodam jeszcze, że według mnie Piecha nie interesowała piłka a Jędrzejczyk był spóźniony

Piękny mecz. Nie wypada nawet szukać minusów. Dość powiedzieć, że ostatnio tak wysoko w lidze wygraliśmy z Termaliką 1,5 roku temu. Czuję, że za wielką kasę to pójdzie wpierw nie Szymański a Nagy.

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Piękny mecz. Nie wypada nawet szukać minusów. Dość powiedzieć, że ostatnio tak wysoko w lidze wygraliśmy z Termaliką 1,5 roku temu. Czuję, że za wielką kasę to pójdzie wpierw nie Szymański a Nagy.
    Przy Pinto za sterami nie boję się o ruchy do klubu z np. niższej ligi portugalskiej.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Przy Pinto za sterami nie boję się o ruchy do klubu z np. niższej ligi portugalskiej.
    Ja będę jednak bardziej powściągliwy z deklaracjami.

Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    o to to, jak utrzyma gaz do zimy to na wiosnę już go nie ma.
    Ciekawe co wtedy zrobimy ze skrzydałami, jedyny ktory daje radę.

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Miejmy nadzieję, że nie będzie finansową szalupą ratunkową.

Legionista

Kupmy haraslina

Mnie najbardziej cieszy, że Sa Pinto powoli buduje dobrze funkcjonujący środek pola. Ściągnięcie Martinsa to moim zdaniem strzał w dziesiątkę i lek na całe zło jakie do tej pory panowało w tej strefie boiska.
    W końcu nie boimy się wykorzystywać środka do rozegrania piłki, do szybkiego przeniesienia ciężaru gry przez środek itd. Wcześniej bardzo mi tego brakowało. Gdy piłkę mieli nasi obrońcy to zawsze pchali ją do boku, albo dzida do przodu. Brakowało w środku takiego kreatywnego piłkarza jakim wydaje się być Martins (przynajmniej na tle poprzedników). Zwróćcie uwagę jak szybko potrafimy przenieść ciężar gry z wykorzystaniem właśnie środkowych pomocników. I co najbardziej mnie cieszy – nie ma w tym przypadku, powoli widać jakieś schematy, widać, że wiemy co mamy grać i jak to robić. Jeśli Pinto nie spie***li zimowego obozu to powinniśmy jeszcze mieć dużo radości z oglądania naszych kopaczy w tym sezonie.
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista Awatar klinton
    Po raz pierwszy od maja byłem na meczu przy Łazienkowskiej i obserwowałem z zaciekawieniem grę Martinsa. Widać, że chłopak ma pojęcie o piłce. Bardzo mi się podoba, że cały czas jest aktywny i szuka gry. Ciągle podpowiada partnerom i z łatwością przerzuca ciężar gry na drugą stronę boiska. Kogoś takiego tutaj brakowało. Antolić przy nim wygląda beznadziejnie.

Legionista Awatar Chmielo
    Panowie... z tym chwaleniem Martinsa to grubo przesadzacie.

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    W którym miejscu niby taki kozak ? 28letni piłkarz, srodkowy pomocnik, który w całej karierze zaliczył ~10 goli i ~15 asyst. Bez jaj. Jedyny plus tego transferu jest taki, że to w zasadzie oznacza koniec Philipsa i Mączyńskiego.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Runi
    Martins umiejętnościami piłkarskimi zjada całą poprzednią swoją konkurencję od Moulina przez Mączyńskiego kończąc na Antolicu.

Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    . Bardzo mi się podoba, że cały czas jest aktywny i szuka gry. Ciągle podpowiada partnerom i z łatwością przerzuca ciężar gry na drugą stronę boiska. Kogoś takiego tutaj brakowało.
    A teraz przypomnijmy sobie na przykład Michasia Kopczyńskiego albo Krzysia Mączyńskiego... Ich piłka wręcz parzyła, a aktywność w kreowaniu akcji ograniczała się do minimum.
    Tak jak ktoś wcześniej wspomniał - Martins to taka lepsza wersja Moulina. Podobne warunki fizyczne, jednak Martins daje więcej jakości, jest lepszy technicznie i ma taką boiskową mądrość. Nie chce go tutaj wychwalać pod niebiosa bo na pewno nie jest to jakiś mega wirtuoz, ale jak na nasze warunki myślę, że jest to super zawodnik! I nigdy więcej zawodników pokroju Mączyńskiego czy Kopczyńskiego w środku pola!!!
    Better Dead Than Red

Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    Miejmy nadzieję, że nie będzie finansową szalupą ratunkową.
    Ktoś musi.
    Patrząc przez pryzmat drużyny nie wiem kogo puścić. Nagy jest w gazie, ale nikt nie da za niego tyle co za Szymiego (młody z potencjałem). Trudne pytanie kto daje i da w przyszłości więcej drużynie. Nagy czy Seba?

Cytat Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
    A teraz przypomnijmy sobie na przykład Michasia Kopczyńskiego albo Krzysia Mączyńskiego...
    Porównujesz jabłka z gruszkami. To inni piłkarze, inne założenia.

Dużo bardziej ograniczeni, po prostu słabsi piłkarze.
    A założenia taktyczne uwzględniające w składzie tych piłkarzy to chyba "jeden mniej na boisku do kreatywnego rozgrywania akcji" ?! Bo jakie niby zadania miał Kopczyński czy Mączyński? Rozbijanie akcji przeciwnika? Asekuracja kolegów? Mamy końcówkę 2018 roku kolego, a tu nie wystarczy będąc środkowym pomocnikiem tylko asekurowanie kolegów i jaknajszybsze pozbywanie się piłki. Środkowy pomocnik to musi być najbardziej uniwersalny piłkarz na boisku, a nie ograniczony technicznie drwal, którego piłka parzy.
    Albo się rozwijamy i dbamy o to, żeby conajmniej jeden zawodnik środka pola o preferencjach podobnych do Martinsa był u nas w kadrze, albo stoimy w miejscu i trzymamy się kurczowo stereotypu, że defensywny pomocnik jest od rozbijania akcji i asekuracji.
    Przepychać się i asekurować kolegów to mógłby i Andrzej Gołota. W piłce nożnej trzeba przede wszystkim umieć operować piłką, być dobrym technicznie. Później można sobie pracować nad motoryką itd. Dobry piłkarz to nie gość, który jest wybiegany, tylko gość, który jest wybiegany i umie przyjąć kierunkowo, podać w tempo, strzelić, ma jakieś predyspozycje do dryblingu, przegląd pola. Takie klasyfikowanie zawodników poprzez przypisywanie założeń itd. jest ok, ale moim zdaniem gołym okiem widać różnice między dobrym a chujowym piłkarzem - niezależnie od tego jaką rolę trener mu prezydzielił na dany mecz.

E: Według mnie w dzisiejszym futbolu przydzielanie jednemu ze środkowych pomocników zadań wyłącznie destrukcyjnych jest ograniczaniem całego zespołu. Oczywiście zdarzają się mecze-wyjątki gdzie taka taktyka się sprawdza i jest wskazana. Ale to są wyjątki. Pamiętam np. mecz z Jagą gdzie Góralski wyłączył z gry Vadisa. Wtedy to zadziałało. Ale nikt mi nie wmówi, że styl gry Kopczyńskiego czy Mączyńskiego pasuje na każdy mecz. Moim zdaniem tacy zawodnicy na boisku to mocne ograniczenie drużyny w prowadzeniu i kulturze gry.
    Better Dead Than Red

Gintleman Awatar księciuniu
    Ktoś musi.
    Patrząc przez pryzmat drużyny nie wiem kogo puścić. Nagy jest w gazie, ale nikt nie da za niego tyle co za Szymiego (młody z potencjałem). Trudne pytanie kto daje i da w przyszłości więcej drużynie. Nagy czy Seba?
    A to Nagy stary czy bez potencjału? (i silniejszy i szybszy).
    Nie żebym nie doceniał Szymańskiego, ale Nagy'ego w tym momencie chyba łatwiej drogo sprzedać (czego oczywiście nie chcę).
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar 171torwar
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Z tej listy, którym się kontrakty kończą jako pierwszy zapracował na przedłużenie Hlousek. Nie jest to Marcelo czy Alba, ale znowu pokazuje, że jak jest dobrze przygotowany fizycznie to poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Dodając do tego fakt, że ciężko o tych lewych obrońców to mam nadzieje, że się z Czechem dogadają.
    Popieram. Hlousek ma swoje zwloty i upadki, ale jakis poziom trzyma (w dodatku gra prawie wszystko od deski do deski). Przypomne, ze sciagniecie lewego bocznego obroncy zajelo zarzadowi kilka rund.
    Królu Zygmuncie! Powiedz nam, czyś
    widział Warszawę tak piękną jak dziś?

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Martins umiejętnościami piłkarskimi zjada całą poprzednią swoją konkurencję od Moulina przez Mączyńskiego kończąc na Antolicu.
    i potwierdza się teza, że każdy trener sprowadza jakiegoś kocura do składu, który bije konkurencję na głowę
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

czesc

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    i potwierdza się teza, że każdy trener sprowadza jakiegoś kocura do składu, który bije konkurencję na głowę
    albo bił 10 lat temu (Jozak i Eduardo)

Uprawnienia umieszczania postów