Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 61 do 83 z 83

Wątek: Śląsk Wrocław - Legia [11. kol. Ekstraklasy 2018/19, 06.10.2018, godz. 20:30]

A ja napiszę Wam z Wrocławia.
    Chodzę na mecze od trzydziestu lat, na pierwszym byłem jak miałem 7. I przyznam, że od tamtej pory nie opuściłem meczu z Legią. Ogląda się to przyjemnie i z klasą. Pozdrawiam kibiców obu drużyn.

Gratuluję wygranej.

Legionista Awatar so(L)dier
    w końcu można powiedzieć że gra lepsza niż wynik (i to przy wygranej).

Szymański klasa, w pierwszej połowie było go wszędzie pełno. Objeżdżał piłkarzy Śląska jak juniorów.

Pierwsza połowa najlepsza w tym sezonie, aż szkoda że się skończyła po 45 minutach. Jedyny minus (jak już na siłę się doszukiwać) to skuteczność. Kuchy miał 2 super okazje. Mimo wszystko 3pkty najważniejsze

Legionista Awatar Numer
    Mielcarski i Węgrzyn leczą swoje kompleksy na wizji.

A co do samego meczu, widać wielką poprawę w obronie. Bardzo podoba mi się gra Martinsa. Był bardziej aktywny od Antolica z poprzednich meczów i ciekawie jak to wypada statystycznie.
    Oprawa

Legionista Awatar Orzelek
    W 1 połowie najbardziej rzuciło mi się w oczy, że zapieprzali do każdej piłki, nawet tej, która teoretycznie powinna wyjść w aut/dotrzeć bezproblemowo do rywala.

Co do Martinsa - ma fajny balans ciałem i dobrą zwrotność. Tym samym dwóch środkowych pomocników wydaje się mieć pewne miejsce w składzie (Martins,Cafu).

Legionista Awatar Jestem
    Wygląda mi na to, że jeśli wygramy z Wisłą to komentarzy nie będzie nawet na drugą stronę!

Kilka wniosków bez zbędnego pitolenia:
    - mamy Trenera
    - na razie brak egzekutorów, Jarosław Legię zbaw!
    - piłkarze nie są źli, brakło po prostu im samca alfa na ławce trenerskiej
    - forma idzie w górę od przyjścia Sa Pinto
    - niebezpiecznie wzrasta poziom zadowolenia, ale na to nie ma dobrego lekarstwa, istnieje tylko trucizna
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Interesujące jak kolejni piłkarze odzyskują formę pod skrzydłami Sa Pinto. Ja zwróciłem szczególną uwagę na dobrze funkcjonujące boki obrony. Ciekawe czy Stolarski wróci do pierwszej jedenastki. Wobec niepodważalnej pozycji Kinga Vesović będzie się musiał zadowolić miejscem na prawej obronie?
    Aha, i muszę przyznać, że przyzwoicie zaprezentował się Andre Martins. Raffels, czytasz to?

I jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia. Przed meczem Philipps i Hamalainen byli awizowani na planszy jako kontuzjowani. Natomiast w zapowiedziach przedmeczowych nie widziałem nic o ich urazach. Co ciekawe Chris dostał nawet powołanie do reprezentacji. Chyba zostali już odstawieni przez trenera na bocznicę. Ciekawe, że utrzymali miejsce w pierwszym zespole a makatsw tyle szczęścia nie miał.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta

I jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia. Przed meczem Philipps i Hamalainen byli awizowani na planszy jako kontuzjowani. Natomiast w zapowiedziach przedmeczowych nie widziałem nic o ich urazach. Co ciekawe Chris dostał nawet powołanie do reprezentacji. Chyba zostali już odstawieni przez trenera na bocznicę. Ciekawe, że utrzymali miejsce w pierwszym zespole a makatsw tyle szczęścia nie miał.
    My widzimy ich przez 90, a jak się poszczęści, to przez 180 minut tygodniowo, mniej niż trener każdego dnia. Najwyraźniej obaj jeszcze mogą nam coś zaoferować (Phillips?), a makatsw nie za bardzo, tylko odcina kupony (?). Bardziej ciekawi mnie Pazdan.
    Zwrócę uwagę jeszcze na Wieteskę - ponownie najgorszy na boisku, naliczałem chyba dwa kompletnie elektryczne zagrania, ale parę razy był tam gdzie powinien i zażegnał niebezpieczeństwo. Może nawet z niego coś będzie.
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee
    Chodzi o tworzenie syndromu oblężonej twierdzy. "Nie wińcie nas. Byłby mistrz, tylko sędziowie, var i dziennikarze z Warszawy..."

Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Chciałbym zobaczyć statystyki Martinsa w tym meczu. Wydaje się, że wgl piłek nie tracił i całą masę ich w środku odzyskał. Widać po nim, że powtórki z Vadisa (czyli ofensywnego pomocnika, który zje ligę) nie będzie i to jest po prostu dużo pracujący defensywny pomocnik, któremu ciężko zabrać piłkę, potrafi grać na jeden kontakt, ale prostopadłych piłek bym się po nim nie spodziewał.
    Święte słowa, pamiętam jak przy transferze wiele osób narzekało na jego liczby, problem w tym że mamy dostęp jedynie do liczby spotkań, bramek i asyst, a gość wczoraj pokazał że powinno się go raczej oceniać przez liczbę odbiorów, celności podań i głównie przez to co jest niepoliczalne czyli technika i pomysł, może się okazać że facet będzie takim naszym Modricem, jak w Realu nie grał CR który był największą gwiazda to te bramki w ostatnich latach strzelał ktoś inny, ale jak wypadał Modrić to Real był o poziom słabszy, typ zawodnika którego docenia się dopiero wtedy gdy gra się bez niego. Bardzo mi zaimponował hmm taką nieszablonowością i inteligencją, miał ze 2 sytuacje gdzie był tyłem do bramki przeciwnika, na własnej połowie i był atakowany przez 2-3 zawodników rywala i jedną zmianą kierunku biegu zostawiał ich za sobą, prosty zwód ale tego w ekstraklasie się nie widzi.

Osobny akapit dla Sa Pinto, wielkie brawa dla tego pana, w przerwie na reprezentacje podciągnął drużynę fizycznie, ale więcej niż nie wyciśnie, trzeba będzie czekać do zimy na pełny okres przygotowawczy, aż jestem przerażony ile wtedy będą biegali druga sprawa to genialne odbudowanie Nagyego, no i ważna rzecz - nie ma u niego świętych krów, jak się nie nadajesz, to lądujesz w rezerwach/trybuny ewentualnie ławka, ale myślę że też przez ostatnie urazy, bardzo dobrze zapowiada się nasza przyszłość z tym człowiekiem na ławce.

Legionista Awatar Antares
    Podania: 61/70
    Pojedynki wygrane: 9/16 (0/4 w powietrzu)
    Zwody udane: 3/3
    Odbiory udane: 1/2
    Nabycia/straty: 5/5
    InStat: 249

Statystyki Martinsa. Z boiska wyglądało na dużo solidniejszy występ niż pokazują statystyki.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Że czerwo niezasłużone bo atak był na piłkę i wogóle tam nie było intencji ataku.

Co za jeebany zakompleksiony przygłup

https://ekstraklasa.tv/slask-legia-0...rzucil/s7868lq

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Szymański dzisiaj.
    Chyba tylko w pierwszej połowie.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar Marcino
    Nie będę cisnął po Kuchym, ale widać że mamy do czynienia z sytuacją, że trener docenia jego zapieprzanie na treningach, daje mu szansę bycia ważną postacią, a ten marnuje wszystko jak leci ...
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Legionista
    Jak mniej zapieprza to ma więcej siły i precyzji na wykończenie akcji. Bo we Wrocławiu było jeszcze bardziej koślawo niż zwykle w tym względzie. Trudno było powstrzymać się od szyderczego śmiechu.

Legionista Awatar krzysiek1916
    Ja tam Kucharczyka za ten mecz się nie czepiam.
    W pierwszej połowie bardzo dobra współpraca z Veso, pokazywanie się do gry i wreszcie zaangażowanie oraz powroty do defensywy.
    Co zmarnował, to zmarnował - raz, że to przecież Kuchy, a nie Lukaku, a dwa, że to były za proste sytuacje - z trudniejszej by strzelił

@Marcino, zgoda. Ewidentnie Sa Pinto gra na przełamanie Kuchego. Nawet widać było, że i Szymański go pocieszał po tej fatalnie przestrzelonej główce. Może mu w końcu coś siądzie, bo jak nie, to pewnie Vesovic go wyleczy z pierwszego składu.

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1916 Zobacz posta
    Ja tam Kucharczyka za ten mecz się nie czepiam.
    W pierwszej połowie bardzo dobra współpraca z Veso, pokazywanie się do gry i wreszcie zaangażowanie oraz powroty do defensywy.
    Co zmarnował, to zmarnował - raz, że to przecież Kuchy, a nie Lukaku, a dwa, że to były za proste sytuacje - z trudniejszej by strzelił

@Marcino, zgoda. Ewidentnie Sa Pinto gra na przełamanie Kuchego. Nawet widać było, że i Szymański go pocieszał po tej fatalnie przestrzelonej główce. Może mu w końcu coś siądzie, bo jak nie, to pewnie Vesovic go wyleczy z pierwszego składu.
    Jasna sprawa.....jeśli by trzeba było piętką, z za szesnastki w okienko, to Kuchy pierwszy, a tak wyszło jak wyszło

Legionista Awatar VooDoo
    Pomijając dwa tragiczne pudła, Kucharczyk zagrał naprawdę nieźle. Jak klepali na 1 kontakt przy linii bocznej to aż oczom nie wierzyłem, a i sensowne przerzuty i rozegrania się trafiły. Mimo wszystko bardzo chciałbym, żeby na skrzydle grał w 1 składzie Vesović - niesety (stety) drybling ma 3x lepszy i tym bezapelacyjnie wygrywa, bo potrafi minąć obrońcę i wejść w pole karne. Coś, czego Kucharczyk nie ma, bo zazwyczaj jest a) dośrodkowanie z gatunku "może ktoś uderzy" b) irytujące szukanie pozycji do strzału niezależnie od tego, jak ostry jest kąt do bramki. Poza tym Veso na skrzydle dobrze się wpisze w filozofię Sa Pinto, ponieważ potrafi grać w defensywie i będzie pracował także w odbiorze.
    Kuchy się doskonale sprawdzi jako zmiennik w drugiej połowie do robienia wiatru na boku - obrońcy chcąc nie chcąc będą musieli za nim ganiać, a przy okazji napędzi resztę drużyny do ataku w ostatnich minutach. Co do PO, to Stolarski się obroni, po tym co pokazał w meczu z Lechem jestem o to spokojny.
    | Mieszkam w stolicy, więc nie pytaj za kim jestem |

Bardzo dobry mecz, a I połowa według mnie najlepsza w tym sezonie, jeśli będziemy wstanie grać całe takie dwie połowy o MP można będzie być spokojnym. Brakuje jeszcze nam killera do strzelania bramek, Carlitos według mnie idealnie się nadaje do gry za plecami napastnika, Kante natomiast jest idealny do gry na dwóch napastników według mnie. Póki co obaj są wystawiani zazwyczaj jako jedyni napastnicy i póki co sprawdza się to bardzo słabo. Pinto czeka duże wyzwanie, aby poukładać grę do przodu jakoś sensownie, bo prawdopodobnie jeśli nie sprzedany nikogo to i transferów nie będzie, więc trener będzie musiał lepić z tego co mamy w tym sezonie. Świetny mecz Szymańskiego, jeszcze kilka takich meczy w tej rundzie i być może w zimie pójdzie na zachód za te 7 mln euro lub wiecej. Cafu koniecznie trzeba wykupić, Martins podobno jeszcze nie jest w najlepszej formie, ale widać że może z Cafu tworzyć w środku pola duet doskonały. Vesovic kolejny zawodnik który zagrał dobry mecz, według mnie duet Vesović-Stolarski mogą tworzyć najlepsza prawa stronę w lidze. Kucharczyk może mieć problem z grą w wyjściowej jedenastce, ale warto go próbować wystawiać na szpicy, tym bardziej ze nadal Niezgoda kontuzjowany i nikt nie wie kiedy będzie zdrowy, a Carlitosie i Kante już pisałem. Obrona z meczu na mecz gra lepiej, tyły mamy zabezpieczone w zasadzie, Wieteska przy Jędzy popełnia co raz mniej błędów, być może rośnie nam kolejny zawodnik do sprzedania za miliony w perspektywie dwóch lat. Podsumowując idziemy powoli do przodu, Pinto znowu ma czas by na spokojnie popracować z zawodnikami, chociaż tym razem jest ich dużo mniej, bo chyba 9 zawodników pierwszej drużyny jedzie na reprezentacje. No ale dzięki temu popracuje i zagra mecz zawodnikami którzy graja mniej obecnie lub dopiero chcą się dostać do pierwszej drużyny. Tym bardziej że rezerwy zaczynają grać na miarę swoich możliwości powoli, mamy i w drużynie rezerw w końcu trenera, zespół zaczyna funkcjonować, a młodzież zaczyna pokazywać swoje możliwości powolutku, więc Pinto będzie mógł poobserwować zaplecze i być może sprawdzić w sparingu, chociaż z rezerw tez kilku zawodników jedzie na reprezentacyjne mecze. No nic, od jutra zespół wraca do ciężkiej pracy i może być już tylko lepiej.

Viva Legia !

Legionista Awatar Budyń_70
    Fajna muza podkładowa w kulisach

https://youtu.be/A6wmE-7ShhQ

Cieszą trzy punkty a jeszcze bardziej dobra gra (rzecz jasna pierwsza połowa ale dobre i to)

Szkoda tylko że musimy kolejny raz oglądać tego beznadziejnego Kucharczyka...

Legionista Awatar Stout
    Zamknij oczy.
    Problem rozwiązany.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    Fajna muza podkładowa w kulisach

https://youtu.be/A6wmE-7ShhQ
    Gość z klubu, który to ogarnia to fachowiec pełną gębą. Montaż, ujęcia, podkład muzyczny- pierwsza klasa.

Ujęcia Cafu po golu- mistrzostwo świata!
    Legia to życie

Cytat Zamieszczone przez Mateusz351 Zobacz posta
    Cieszą trzy punkty a jeszcze bardziej dobra gra (rzecz jasna pierwsza połowa ale dobre i to)

Szkoda tylko że musimy kolejny raz oglądać tego beznadziejnego Kucharczyka...
    Wylej jeszcze na niego trochę bezsensownego hejtu, może trener posłucha
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Uprawnienia umieszczania postów