Zobacz wyniki ankiety: Czy i na kogo?

Głosujących
125. Ankieta zamknięta
  • Patryk Jaki

100 80.00%
  • Jan Śpiewak, syn Pawła

2 1.60%
  • Rafał Roch Trzaskowski

8 6.40%
  • Jakiś palant z PSL-u

0 0%
  • jakiś frajerzyna z SLD

1 0.80%
  • nie pójdę na wybory/oddam głos nieważny.

14 11.20%
Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 180 z 462

Wątek: Sondaż wyborczy (Warszawa)

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem gdzie napisałem cokolwiek o jakimś stanowisku dla Jakubiaka, albo o obecności na konwencji PiS. To jakoś wynika z mojego posta?
    Wynika tyle, że porównałeś motyw porozumienia taktycznego zawartego przez dwie strony do "ukłonu" jednej wobec drugiej.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar bloniaq
    Ale ja nie porównuję kandydatów, tylko oceniam kibiców.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    ... zupełnie nie biorąc pod uwagę, że to sytuacje nieporównywalne (na co własnie wskazałem), więc jako takie są oczywiście różnie traktowane przez kibiców.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Nie wydaje mi się, że muszą być porównywalne, do zaobserwowania innych miarek przykładanych jednemu i drugiemu. Istnieje coś takiego jak skala.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar midzi
    Wybory okiem buków
    https://innpoland.pl/146553,wybory-w...em-bukmacherow

W tej chwili 3-2 dla Trzaskowskiego, ale kursy są bardzo blisko siebie. W Krakowie teraz wyraźnie prowadzi Majchrowski.

Osobiście tylko raz w 2005 roku głosowałem na Lecha Kaczyńskiego, gdyż obstawiłem wygraną przy kursie 4,0 (niesamowite wahania były w ostatnich dniach przed wyborami).

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Serio Piotr Guział miałby być wiceprezydentem u Jakiego?
    (L)

Legionista Awatar Foxx
    Nie wydaje mi się, że muszą być porównywalne, do zaobserwowania innych miarek przykładanych jednemu i drugiemu. Istnieje coś takiego jak skala.
    Widzisz, występuje tu kilka wątków, które zbiegają się w jeden "problem". Wybrałeś własne kryterium i jego miarę, po czym w oparciu o nie próbujesz pokazać/ocenić postawę kibiców PiS-u.

Tymczasem, jak sądzę, większość z nich nie podziela ani jednego, ani drugiego, nawet krytykując współpracę z Guziałem. Jakubiak "inną jakość" stanowi na osi lewica-prawica. Podobnie jak całe K-15 jest jednak zupełną niewiadomą. Guział w samorządzie jest 20 lat, uczestniczył w dzielnicowej koalicji z PiS, popierał Lecha Kaczyńskiego i w warszawskim PiS jest dobrze znany, również od strony prywatnej. Dotychczasowych porozumień dotrzymywał.

Osoby mniej zorientowane najczęściej ufają prezesowi, czego jakimś przykładem były oklaski na konwencji Jakiego nie mniejsze, niż dla działaczy PiS z reszty Polski oraz... zgodnie z moimi przewidywaniami, po pierwszym zaskoczeniu i - czasem - wzburzeniu - aktualnie kibice przeszli nad Guziałem "do porządku dziennego".

Sam osobiście mniej ufam Jakubiakowi, zwłaszcza obserwując kolejne fale wewnętrznych rozgrywek w K-15 rozpoczęte już na początku formowania list przed ostatnimi parlamentarnymi. Główne frakcje to Jakubiak i Tyszka. Efektem jest destrukcja całego budowanego wcześniej zaplecza K-15 ze Stowarzyszeniem Endecja włącznie. To nie jest ego na miarę samorządu.

Jeśli chodzi o wymiar taktyczny to nie mam nic do posunięcia Jakiego z Guziałem (tu iks de). Wspieraczy pedaliady organicznie nie znoszę, ale jednak nie sprawia to, że na Jakiego nie zagłosuję. Jakby nie patrzeć jest to jakaś emanacja realizmu politycznego. Do Jakubiaka również mam ograniczone zaufanie. W dużej mierze właśnie ze względu na los Stow. Endecja. Niemniej jednak, jeśli uznać realizm polityczny za cnotę, to tego Jakubiakowi też ciężko odmówić. Na ten moment istnieje możliwość, że na niego zagłosuję, jeśli uznam wejście Jakiego do II tury za niezagrożone.

Ale jeśli kibice partii formalnie sprzeciwiającej się np związkom partnerskim, (kibice) w dużej części sprzeciwiający się homopropagandzie, przeszli do porządku dziennego nad Guziałem - no to cóż - jak dla mnie trudno o lepszy przejaw dwójmyślenia. Kibiców, nie partii. No i w końcu, za te niezliczone forumowe szpilki, w rodzaju "a JKM obiecywał zniszczyć UE od środka", chyba też mi się coś "od życia" należy...
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 27-09-2018 o 18:42
    Józef Mackiewicz

Cytat Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
    Serio Piotr Guział miałby być wiceprezydentem u Jakiego?
    Tak, co więcej można tutaj wyczytać że większości to nie przeszkadza

Piotr Guział, jako wiceprezydent u Jakiego miałby jednak zajmować się m.in. imprezami masowymi, takimi jako WOŚP. On sam na antenie TVN 24 zadeklarował: - Symbole Warszawy jak Parada Równości, jak invitro, jak wolna kultura, jak WOŚP będą utrzymane, będą rozszerzone, a ja jestem tego gwarantem

- Będzie najbardziej okazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już dziś zapraszam na 27. finał - zapewniał Guział.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Wynika tyle, że porównałeś motyw porozumienia taktycznego zawartego przez dwie strony do "ukłonu" jednej wobec drugiej.
    Choćby z tego powodu p. Jakubiak odpada u mnie jako potencjalny kandydat na prezydenta m.st. Warszawy. Niestety, coraz częściej z jego ust słychać iż po ewentualnych wygranych wyborach będzie się ustawiać z duetem Jaki-Trzaskowski, co już na wstępie skreśla Jego osobę. Dziwię się iż tak dobrze prosperujący menadżer posiadający w CV zarządzanie browarem, jest gotów zatrudnić w ratuszu człowieka z mentalnością komuszą oraz biurokratę brukselskiego. Obiecywał oszczędności, tworzenie warunków dla mśp, niskie podatki, odbiurokratyzowanie, chyba nie ma zamiaru zadłużać miasta funduszami "zewnętrznymi", czy tworzyć dodatkowej zbędnej biurokracji. Jeżeli p. Jakubiak po 4 latach chce skończyć w szambie zbiurokratyzowanego ratusza i niespełnionym programem to proszę bardzo, niech zatrudni tych dwóch pajacy. Jedynym rozsądnym wyborem na chwilę obecną pozostaje JKM.
    Ostatnio edytowane przez piejo kury piejo ; 28-09-2018 o 00:42

Legionista Awatar midzi
    Jakubiaka to skreślają jego kontakty na WSI przede wszystkim.

Co do sondaży to w najnowszym Jaki traci. Chyba jednak efekt synergii z tęczowym Guziałem z plakatów nie zadziałał.

Ostatnio edytowane przez midzi ; 28-09-2018 o 08:09

Legionista
    Jakby nie patrzeć, bez drugiej tury się nie obejdzie

Legionista Awatar midzi
    Poza Gdynią, Rzeszowem i może Łodzią II tura będzie prawie wszędzie.

Legionista
    Ciekawie odnośnie sondaży publikuje na tt Marcin Palade.

Legionista Awatar Foxx
    Ale jeśli kibice partii formalnie sprzeciwiającej się np związkom partnerskim, (kibice) w dużej części sprzeciwiający się homopropagandzie, przeszli do porządku dziennego nad Guziałem - no to cóż - jak dla mnie trudno o lepszy przejaw dwójmyślenia.
    Albo przyjętego zestawu priorytetów na lokalnym podwórku.

Kibiców, nie partii. No i w końcu, za te niezliczone forumowe szpilki, w rodzaju "a JKM obiecywał zniszczyć UE od środka", chyba też mi się coś "od życia" należy...
    A co? Korwin zrobił w tym PE cokolwiek?

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Jakubiaka to skreślają jego kontakty na WSI przede wszystkim.

Co do sondaży to w najnowszym Jaki traci. Chyba jednak efekt synergii z tęczowym Guziałem z plakatów nie zadziałał.
    Masz może jakiś sondaż od źródła z dominującym polskim kapitałem?

EDIT:

Sondaż dla "Polski The Times" został zrealizowany przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia w dniach 17-24 września na reprezentatywnej próbie ok. 10 tys. dorosłych mieszkańców Polski.
    BTW Słyszał ktoś o ośrodku Dobra Opinia?
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 28-09-2018 o 09:06

Legionista Awatar midzi
    Masz może jakiś sondaż od źródła z dominującym polskim kapitałem?
    Myślisz o CBOS-ie? Hi hi hi

A o ośrodku Dobra Opinia można trochę poczytać.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 28-09-2018 o 09:40

Legionista Awatar Foxx
    Myślisz o CBOS-ie? Hi hi hi
    Myślę o nowatorskiej metodzie realizacji sondażu " przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia". Pewnie robili wśród pracowników swoich licznych regionalnych i nie tylko redakcji

A o ośrodku Dobra Opinia można trochę poczytać.
    O wszystkim można.

Albo przyjętego zestawu priorytetów na lokalnym podwórku.
    No cóż, moim zdaniem promocja pedaliady na lokalnym podwórku jest dużo istotniejsza od jej promocji w telewizorze, bo to jest kolejny krok tego marszu. Ale masz rację, każdy ma inne priorytety.

A co? Korwin zrobił w tym PE cokolwiek?
    Nie wiem. Nie wydaje mi się, że można tam zrobić cokolwiek innego niż wykazać się "kontrowersyjnymi" wypowiedziami, które mają szanse na duże zasięgi wśród lemingów. Ale może faktycznie PE jest stworzony do przełomowych, innowacyjnych działań. Jakieś przykłady autorstwa europosłów wywodzących się z PiSu?
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar midzi
    Myślę o nowatorskiej metodzie realizacji sondażu " przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia". Pewnie robili wśród pracowników swoich licznych regionalnych i nie tylko redakcji

O wszystkim można.
    Oj tak, o wszystkim.

Co do "Dobrej Opinii" to chwalił ich Palade. W 2015 roku w wyborach prezydenckich mieli sondaże najbliżej wyników wyborczych i zdobyli jakiś tam puchar.

PS. Poza tym dla mnie wiarygodność o półkę wyższa niż IBRIS i o cały regał od CBOS-u
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 28-09-2018 o 11:20

Legionista Awatar Foxx
    No cóż, moim zdaniem promocja pedaliady na lokalnym podwórku jest dużo istotniejsza od jej promocji w telewizorze, bo to jest kolejny krok tego marszu. Ale masz rację, każdy ma inne priorytety.
    Oczywiście - zwłaszcza jeżeli ma się wybór między pedaliadą kontrolowaną przy okazji wywalenia mafii a rządami pedaliady razem z mafią.

Nie wiem. Nie wydaje mi się, że można tam zrobić cokolwiek innego niż wykazać się "kontrowersyjnymi" wypowiedziami, które mają szanse na duże zasięgi wśród lemingów. Ale może faktycznie PE jest stworzony do przełomowych, innowacyjnych działań. Jakieś przykłady autorstwa europosłów wywodzących się z PiSu?
    Ale ja nie pisałem, że coś mi się należy z tytułu szpilek dot. obecności PiS-u w PE

Oj tak, o wszystkim.

Co do "Dobrej Opinii" to chwalił ich Palade. W 2015 roku w wyborach prezydenckich mieli sondaże najbliżej wyników wyborczych i zdobyli jakiś tam puchar.
    Nic nie słyszałem o "jakimś tam pucharze", stąd pytanie. Jakiś link?

Legionista Awatar midzi
    Nic nie słyszałem o "jakimś tam pucharze", stąd pytanie. Jakiś link?
    Złoty Puchar Pytii za najlepszy sondaż przed drugą turą wyborów Kapituła przyznała firmie PP/ROBOP, której sondaż z dni 18-20.05 był najbliższy oficjalnym wynikom wyborów ogłoszonym przez Państwową Komisję Wyborczą.
    http://www.cbip.uj.edu.pl/pytia2015

http://www.cbip.uj.edu.pl/documents/...Pytia_2.01.pdf

Legionista Awatar Foxx

Legionista Awatar midzi
    I to dotyczy Dobrej Opinii?
    ROBOP = Regionalny Ośrodek Badań Opinii Publicznej = "Dobra Opinia"

http://polskapress.pl/pl/biuro-praso...za-konkurencja

Zwykle robią na największych próbach 5000-10000 respondentów.

Legionista Awatar Jaco
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Nasz były piłkarz Cezary Kucharski, obecnie PO dziś komentował działania jakie Jaki proponuje dla naszej Legii. I przypomniał: http://www.legia.net/lekki/wiadomosc...wie_legii.html

PiS skarży ratusz do Brukseli w sprawie Legii (2)
    To nieuprawniona pomoc wybranej uznaniowo, komercyjnej spółce, zaskarżymy ją w Komisji Europejskiej - ogłosili wczoraj działacze PiS. Była to reakcja na ujawnioną wczoraj przez Gazetę Wyborczą analizę, która pokazuje, ile klub piłkarski Legia może zarobić na nowym stadionie przy Łazienkowskiej. Politycy PiS chcą decyzję władz miasta zaskarżyć do Komisji Europejskiej. - Jeśli Komisja Europejska przyzna nam rację, Legia będzie musiała oddać pieniądze, które zarobi na stadionie - mówił poseł Błaszczak.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez muppet_show Zobacz posta
    Nasz były piłkarz Cezary Kucharski, obecnie PO dziś komentował działania jakie Jaki proponuje dla naszej Legii. I przypomniał: http://www.legia.net/lekki/wiadomosc...wie_legii.html
    Muppet, ja wiem że ty tak odległych czasów nie pamiętasz, bo niby skąd, ale my wówczas toczyliśmy wojnę z ITI i wielu kibiców również było przeciwnych stadionowi w takiej formie, czyli prezencie od Bufetowej dla okupanta.

Jak zwykle kulą w płot

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Muppet, ja wiem że ty tak odległych czasów nie pamiętasz, bo niby skąd, ale my wówczas toczyliśmy wojnę z ITI i wielu kibiców również było przeciwnych stadionowi w takiej formie, czyli prezencie od Bufetowej dla okupanta.

Jak zwykle kulą w płot
    Przecież wynajęta rura nic nie pamięta bo jest tylko rurą i to wynajętą. a Propos muppet komu się opłacasz, bo nic o tym nie wiem a lubie łatwe pieniądze.
    Biało-czerwonych kwiatów niosąc naręcze, chłopcy z Warszawy spalili tęcze.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
    Przecież wynajęta rura nic nie pamięta bo jest tylko rurą i to wynajętą.
    Oczywiście, że tak.

Ale pewnie podekscytowany z wypiekami na twarzy pisał tego posta myśląc, że wygrzebał w końcu coś, co przekona tutaj kogoś do niegłosowania na Jakiego, a ja nie mogłem sobie odmówić, żeby uświadomić go, jak bardzo się myli (jak zwykle zresztą).

Legionista Awatar Jaco
    Tak sobie wrzucę, żeby podkurwić kilku cweli. Zdrowie weteranów :
    http://vod.gazetapolska.pl/19071-dzialal-w-ropcio-teraz-spiewa-patrykowi-jakiemu

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Oczywiście, że tak.

Ale pewnie podekscytowany z wypiekami na twarzy pisał tego posta myśląc, że wygrzebał w końcu coś, co przekona tutaj kogoś do niegłosowania na Jakiego, a ja nie mogłem sobie odmówić, żeby uświadomić go, jak bardzo się myli (jak zwykle zresztą).
    serio?

Uprawnienia umieszczania postów