Zobacz wyniki ankiety: Czy i na kogo?

Głosujących
125. Ankieta zamknięta
  • Patryk Jaki

100 80.00%
  • Jan Śpiewak, syn Pawła

2 1.60%
  • Rafał Roch Trzaskowski

8 6.40%
  • Jakiś palant z PSL-u

0 0%
  • jakiś frajerzyna z SLD

1 0.80%
  • nie pójdę na wybory/oddam głos nieważny.

14 11.20%
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 120 z 145

Wątek: Sondaż wyborczy (Warszawa)

Legionista Awatar Nikolak
    Może czasem lepiej nie zagłosować, jeśli nie widzi się w tym wszystkim nadziei?
    Jeśli żyć, to całym sobą.

Legionista Awatar beka
    chyba, że ktoś chce marnować głos na inne chorągiewki, ale równie dobrze kutacza na karcie do głosowania może narysować
    glosowanie w zgodnosci z sondazami jest imo najglupszym mozliwym pomyslem

Legionista Awatar dilbert
    Cytat Zamieszczone przez Nikolak Zobacz posta
    Może czasem lepiej nie zagłosować, jeśli nie widzi się w tym wszystkim nadziei?
    Oczywiście można tak zrobić. Niektórzy wtedy dołączają do marszu teoretyków frekwencji głosząc tezy, jak to X'ińskiego, albo partię XYZ wybrało tylko 20% narodu a i tak ma większość tu czy tam (no jak to tak?). Ogólnie jak ktoś szuka wymówki dla swojego lenistwa i dyletanctwa, to znajdzie. Uważam jednak, że pójście na wybory jest absolutnym minimum inicjatywy jaką obywatel w społeczeństwie demokratycznym powinien się wykazać.

Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Nijaki.
    Niepotrzebnie tak ********, zgoda.

Ale mnie bardziej zastanawia czy jego kontrkandydat zna już nazwy dzielnic miasta, którego chce być prezydentem.

https://www.facebook.com/Czaskowski/...8189300518913/

Legionista Awatar Jaco
    Może to pomoże niektórym oprzytomnieć:
    O głosy kibiców sportowych zabiegają dwaj najważniejsi kandydaci na prezydenta Warszawy – Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski
    Przyznanie środków podzieliło warszawiaków; część z nich uważa, że klubowi z Konwiktorskiej nie należą się takie pieniądze; ich piłkarze występują obecnie w III lidze
    Jaki: Jeżeli nastąpi pozytywna zmiana w Warszawie, to Legia będzie poważnym partnerem dla miasta.

Trzaskowski: Będę na Legii, byłem też na Drukarzu i Hutniku. Chcemy inwestować we wszystkie kluby. Najważniejsze to otwieranie się na młodzież.

Jaki: Legia Warszawa to duma naszego miasta.

Trzaskowski: Polonia opiekuje się moją podstawówką numer 158. Wychowałem się tutaj, bardzo blisko stadionu przy Konwiktorskiej.

Jaki: Legia Warszawa i inne kluby sportowe będą w tym mieście traktowane tak, jak na to już dawno zasługują.

Trzaskowski: Zawsze mówiłem, że prezydent powinien wspierać wszystkie kluby.

Jaki: Obiecuję, że jeśli wygram, Łazienkowska 3 uzyska prawdziwą pomoc miasta.

Trzaskowski: Wiem, że tutaj, na Polonii, będą inwestycje, nie tylko jeśli chodzi o stadion, ale także o halę, bo Polonia to nie tylko piłka nożna.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
    Ale mnie bardziej zastanawia czy jego kontrkandydat zna już nazwy dzielnic miasta, którego chce być prezydentem.
    Analogicznie myśląc, czy nie zastanawia Cie, czy Patryk Jaki potrafi odróżnić Czeską Pragę od Polskiej.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Analogicznie myśląc, czy nie zastanawia Cie, czy Patryk Jaki potrafi odróżnić Czeską Pragę od Polskiej.
    Analogicznie myśląc, czy nie zastanawia Cię różnica między błędem autora spotu wyborczego, który strzelił babola wklejając kadr nie z tego miasta, a całą serią wypowiedzi wyartykułowanych osobiście przez - w poprzednich wyborach parlamentarnych - Rafała Czaskowskiego? (takie brzmienie nazwiska również w spotach, ale nie w wyniku błędu)
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Analogicznie myśląc, czy nie zastanawia Cię różnica między błędem autora spotu wyborczego, który strzelił babola wklejając kadr nie z tego miasta, a całą serią wypowiedzi wyartykułowanych osobiście przez - w poprzednich wyborach parlamentarnych - Rafała Czaskowskiego? (takie brzmienie nazwiska również w spotach, ale nie w wyniku błędu)
    Chyba jednak musiał oglądac spot, przed jego publikacją, czy nie, jak myślisz ?

Legionista Awatar Foxx
    Chyba jednak musiał oglądac spot, przed jego publikacją, czy nie, jak myślisz ?
    Mógł oglądać, mógł mieć od tego wyznaczonego gościa w sztabie. Faktem pozostaje, że akurat z jego licznych wypowiedzi wynika, że nie tylko orientuje się w realiach Warszawy, ale jego ludzie sprawdzili jakie plany komunikacyjne zostały już przyjęte przez miasto, więc na konferencjach może deklarować ich rozwinięcie i przede wszystkim kontynuację (np. skomunikowanie "Mordoru").

Trochę się to różni od postawy "w poniedziałek" wyśmieję budowę kolejnej linii metra, "we wtorek" ogłoszę, że zamierzam ją budować rysując na planie miasta kreskę m.in. pod Cmentarzem Północnym, obszarem objętym programem Natura 2000 oraz blokami, z których na czas budowy trzeba by wysiedlić mieszkańców... a "w środę" przedstawić kompleksowy plan komunikacyjny... ogłoszony i niedotrzymany w poprzedniej kampanii przez HGW.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

To tak sama analogia jak ta wcześniej
    Zainscenizowana (jeżeli taka była, bo dowodów na to brak) scenka z kibicem z osiedla vs. montowanie szyb w drzwiach taśmą do papieru
    Ostatnio edytowane przez ZwykłyCzłowiek ; 05-09-2018 o 11:41

Nie mieszkam w Warszawie i jakoś bardziej żyję swoimi lokalnymi wyborami, ale jak czytam posty w stylu "żeby nie zmarnować głosu to musisz albo na PO, albo na PiS" to mnie krew zalewa. Przecież oni Was tak rozgrywają już kilkanaście lat! Nie robiłem żadnych badań, ale jestem przekonany, że dla większości wyborców PO główną motywacją jest strach przed PiSem, w drugą stronę podobnie. W TV powiedzą na kogo można głosować, wy zagłosujecie, a okrągłostołowcy się z Was śmieją. Tak wygląda d***kracja.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Dokładnie jest jak piszesz. Od wielu lat establiszment polityczny stara się nam wmówić że rozsądny głos to niezmarnowany głos i m.in. temu przyświecała cała ta niemoralna ustawa dot. zmian w ordynacji wyborczej do UE, jednak w praktyce w pisowskich kuluarach doszli do wniosku że mała frekwencja i koalicja opozycji głównego nurtu, jednak daje opozycji drugiego nurtu znacznie większe poparcie i rakiem wycofali się z proponowanej ustawy. Oczywiście trzeba było wymyślić pretekst "dobrego policjanta" PAD, z troską pochylającego się nad niemoralną ustawą, która w rzeczywistości prowadziła pismenów do katastrofy wyborczej, a głupcy od Kukiza mogli odtrąbić zwycięstwo.... pyrrusowe.

Program JKM:
    https://nczas.com/2018/09/03/tylko-u...ture-warszawy/

Dodałbym do tego jeszcze stworzenie MPZP którego w Warszawie nigdy nie było oraz politykę mieszkań własnościowych i niech się Jaki wali z tymi "unijnymi funduszami" dla pisowskich samorządów.
    Ostatnio edytowane przez piejo kury piejo ; 05-09-2018 o 17:10

Legionista Awatar Foxx

Od dekady (i znacznie dawniej - od ok. kolejnych dwóch - ale poniższy tekst powstał w 2008 ) nic się nie zmienia

http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...a-lektura.html

Głosujcie, jeżeli taka Wasza wola
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 05-09-2018 o 18:19

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Nijaki.
    Chyba nieco ważniejsza kwestia umknęła...

Lubecka: Jest pytanie również od naszego internauty. Marcin: czy to nie jest tak, że wykorzystuje pan niepełnosprawne dziecko w kampanii wyborczej? Trudne pytanie dla pana.

Jaki: To nie jest trudne, tylko to jest bezczelne pytanie, dlatego że czy ktoś pytał Bronisława Komorowskiego, dlaczego się fotografuje z dziećmi? A wie pani, dlaczego nie pytał? Dlatego że ma zdrowie dzieci. To co, to ja jestem gorszy, bo mam niepełnosprawne dziecko?

Lubecka: Nie, absolutnie. Nic takiego nie powiedziałam

Jaki: A gdzie tu jest tolerancja? Tacy jesteśmy tolerancyjni? Jak jesteśmy tolerancyjni, to zgódźmy się na to, że jak Bronisław Komorowski może się fotografować ze swoimi dziećmi, które są pełnosprawne, to ja chciałbym mieć możliwość nie wstydzić się własnej rodziny.
    Taki. Nie załapało się na cytat z fb? "A to feler" - westchnął seler...

Źródło ostatniego cyratu dla ewentualnej gimbazy
    http://wierszykidladzieci.pl/brzechwa/nastraganie.php

źródło info i zapis video:
    https://wpolityce.pl/polityka/410975...zet-do-jakiego

Legionista Awatar Szawar
    Chyba nieco ważniejsza kwestia umknęła...
    Jakie to ma znaczenie dla sprawnego rządzenia Stolicą ?

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
    Ten fragment mi się podoba:
    Nie dopuszczę do blokowania centrum Warszawy przez rozmaite imprezy i demonstracje na jezdniach. Organizatorzy takich imprez będą musieli płacić
    Ilość demonstracji w centrum Warszawy jest zatrważająca.

Legionista Awatar Foxx
    Jakie to ma znaczenie dla sprawnego rządzenia Stolicą ?
    W przypadku tej wymiany zdań - po prostu ludzkie. Chociaż kontekst uzupełnienia cytatu z przywołanego wyżej wywiadu jest dość oczywisty.

O kwalifikacjach do sprawnego zarządzania stolicą, w oparciu o przygotowanie do kampanii, napisałem wyżej wskazując między innymi na podejście do kwestii komunikacji miejskiej.

Legionista
    Rozjebał ją jak gnój po polu. Osobiście dla mnie to się kwalifikuję na wyrzucenie z prowadzenia programu, ale patrząc na standardy dziennikarstwa w Polsce została jeszcze pewnie poklepana przez szefa po plecach.

Legionista Awatar midzi
    O kwalifikacjach do sprawnego zarządzania stolicą, w oparciu o przygotowanie do kampanii, napisałem wyżej wskazując między innymi na podejście do kwestii komunikacji miejskiej.
    Tia... Wiem, że musisz bronić każdej z tych spraw jak lew, ale nie oszukujmy się. Jaki ma takie pojęcie o komunikacji miejskiej jak ja o balecie. O komunikacji miejskiej mam natomiast trochę więcej pojęcia.

Więc lećmy ogólnikami z programu ze strony Jakiego.

Bilet rodzinny
    Wszystkie rodziny posiadające minimum jedno dziecko, które płacą podatki w Warszawie, będą mogły skorzystać z biletu w cenie 100 zł. Większe warszawskie rodziny (z minimum trojgiem dzieci) z komunikacji będą mogły korzystać bezpłatnie. Dla części rodzin roczna oszczędność sięgnie prawie 2800 zł.

Wsparcie rodzin oraz promocja komunikacji miejskiej to konieczność. Chcemy zachęcać warszawiaków do korzystania z komunikacji zbiorowej zamiast prowadzić działania utrudniające życie kierowcom. Wsparcie rodzin to najlepsza inwestycja. Jeśli warszawiacy zdecyduje się na korzystanie z komunikacji miejskiej, to nie tylko odczują to jako oszczędność w domowym budżecie, lecz także przyczynią się do zmniejszenia smogu.
    Wiadomo, że to kolejny program socjalny, tym razem samorządowy, ale przy obecnej cenie 20 euro za bilet miesięcznie (max 2% przeciętnych warszawskich zarobków) ten wydatek przestaje być kwalifikowany jako kluczowe obciążenie rodzinnego budżetu.

Owszem można iść krok dalej i zaproponować darmową komunikację, ale ja nauczony przez dziadka wychodzę z założenia, że jak coś jest za darmo to jest do niczego.

Mosty
    W Warszawie konieczne jest powstanie nowych przepraw mostowych łączących warszawski prawy i lewy brzeg Wisły. Jesteśmy przekonani co do tego, że potrzebna jest co najmniej jedna przeprawa na północy i dwie na południu stolicy. Mówiąc o mostach położonych na południu Warszawy jesteśmy przekonani, że miasto na przełomie roku powinno rozpocząć budowę Mostu na Zaporze i dokończyć budowę Mostu Południowego. Ważne jest, by odciążyć ruch w tej części miasta. Jeżeli mosty powstaną, spowoduje to, że każda z dotychczas istniejących ośmiu przepraw udrożni się, co ułatwi życie mieszkańcom.
    Ogólniki. Co tu komentować. Gdyby powstawały wszystkie mosty zapowiedziane w kampaniach wyborczych w ostatnim 20-leciu to byśmy mieli je co 500 metrów

Natomiast konkrety są takie, że Most Południowy jest obecnie w budowie, a Most Krasińskiego wstrzymany przez protesty Śpiewaka i jego ekipy. Z planowanych mostów jest jeszcze kładka na Karowej w miejscu niewybudowanego w dwudziestoleciu międzywojennym mostu.

Metro
    Warszawa ma najmniej km metra w regionie. Musimy dziś gonić stolicę…Bułgarii. Moje mocne zobowiązanie: w 10 lat (2 kadencje) zbuduję 2 nowe linie metra. Albo Warszawa kompleksów HGW i Trzaskowskiego albo Warszawa z ambicjami!

Dwie linie obsłużą przede wszystkim:

III linia: Tarchomin, Ruda, Sady Żoliborskie, Żoliborz Przemysłowy, Muranów, Rakowiec, Służewiec, Okęcie, port lotniczy im. F. Chopina oraz Służew, Ursynów, Miasteczko Wilanów oraz Wilanów.
    IV linia: Jelonki Południowe, Odolany, Czyste, okolice Dw. Zachodniego, okolice pl. Narutowicza, Filtry, Politechnika (połączenie z I linia metra), Dolny Mokotów, Sielce, Siekierki, Gocław, Gocławek, Marysin Wawerski.

Czyli gdyby przyjąć ostrożnie 300 mln za 1km to koszty przedstawiałby się tak – szacunkowy koszt budowy nowych linii metra (3 i 4):
    III – 31,6 km = 9,480 mld zł
    IV – 19,6 km = 5,880 mld zł
    Łącznie 15,36 mld zł za 3 i 4 linie.

Co oznacza wydatek ok 1,5 mld rocznie na inwestycje jeśli chcemy ją zakończyć w 10 lat (2 kadencje). Przypominam, że HGW nie potrafi wydać rokrocznie 1 mld zł na inwestycje. Czyli wszystko okazuje się realne. Dzięki dobrej współpracy z rządem dołożę jeszcze współfinansowanie zewnętrzne. Co spowoduje, że ambitne plany będą szybkie do realizacji.
    Metro sztandarowy projekt nowej ekipy rządzącej w ratuszu
    Natomiast mówiąc poważnie pespektywa roku 2028 nie nastraja mnie aż tak pozytywnie patrząc na tak ambitny plan budowy dwóch linii metra od zera i bez pojęcia.

Przechodząc do konkretów to wydaje mi się, że poseł Jaki zapomniał, iż na stacji metra Stadion Narodowy mamy tory odstawcze do stworzenia drugiej odnogi w kierunku Warszawy Wschodniej, Ronda Wiatraczna i Gocławia. Spokojnie ten fragment można zbudować za ok. 5 mld zł w perspektywie ok. 5 lat. W przyszłości istniałaby możliwość przedłużenia tej nitki metra na Wawer.

Co do linii zielonej przedstawionej na zdjęciu to moim zdaniem jej układ to pomyłka, gdyż nie rozwiązuje ona newralgicznych problemów Warszawy. Najdynamiczniej rozwija się pod względem komercyjnym Wola, a pod względem mieszkaniowym również Wola, a ponadto, Ursus, Bemowo, Białołęka i Targówek.

Dlatego jak już planować kolejną linię wzdłuż Wisły to powinna ona przebiegać właśnie z kierunku Ursus/Włochy - Dw. Zachodni (Warszawki Węzeł Przesiadkowy) - Wola - Bemowo - Bielany - Biełołęka.

Lista zadań inwestycyjnych (istniejące oraz nowe):
    1.Połączenie Tarchomina z Żeraniem (wzdłuż Modlińskiej).
    2.Połączenie tramwajowe Zielonej Białołęki
    3.Tramwajowa Średnica Pragi – połączenie Gocławia z dworcem Wschodnim i Rondem Żaba
    4.Linia na Sielce i Siekierki
    5.Tramwaj na Wilanów i Stegny
    6.Obsługa tramwajowa biurowej części Służewca
    7.Tramwaj do Raszyna
    8.Połączenie Mokotowa, Ochoty i Woli – południowa część Tramwajowej Obwodnicy Śródmieścia
    9.Obsługa tramwajowa Odolan
    10.Połączenie Woli i Żoliborza – zachodnia część Tramwajowej Obwodnicy Śródmieścia
    11.Trasa mostu Krasińskiego/ połączenie Targówka z Żoliborzem – północną część Tramwajowej Obwodnicy Śródmieścia
    12.Linia tramwajowa na osiedle Ruda
    Najlepsza jest ta obsługa tramwajowa Odolan. Ciekawe czy Jaki tam był i widział, że od kilku lat to największy w Warszawie plac budowy

Podobnie pomysł budowy linii tramwajowej na Służewcu, z którego wszyscy się ewakuują na Daszyńskiego, a kolejne komercjalizację przynoszą klapę.

Mówiąc tak całkiem serio to podoba mi się tylko projekt Tramwajowej Średnicy Pragi, tylko chciałbym wiedzieć jak całościowo miałaby wyglądać ta koncepcja skoro przewiduje się także puszczenie metra na Gocławek.

Ogólnie gdybym pisał taki program to oprócz obietnic nakreśliłbym mniej więcej wizję komunikacji w Warszawie na rok 2030.

Wtedy stawiamy na mosty i drogi, albo idziemy w kierunku komunikacji tj. metro, czy tramwaje. Hyperloop nam chwilowo nie grozi.

Wariant drogowy - utrzymanie szerszych ulic, dokończenie obwodnicy Warszawy, obwodnica Śródmiejska, obwodnica Pragi, nowe mosty, sieć parkingów podziemnych

Zbiorkom - min. II linie metra do 2030, wydłużenie linii tramwajowych na peryferyjne miejscowości, przekształcenie kolei warszawskich w system S-Bahn, albo metro naziemne, wprowadzenie stref zone 30, wyrugowanie ruchu samochodowego ze śródmiejskich dzielnic, system P+R

Reasumując. Dużo treści, mało konkretów. Sporo pomysłów poronionych, ale są też bardzo ciekawe jak ta praska arteria tramwajowa. Co do realizacji i kosztów to poseł Jaki może się mocno zdziwić.

PS. Żeby nie było programu Trzaskowskiego nie czytałem jeszcze
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 06-09-2018 o 09:09

Legionista Awatar Foxx
    Jak widać o objętości naszych postów na ten temat, to nie ja tu coś "muszę"

Legionista Awatar midzi
    Znowu się chyba nie zrozumieliśmy. Nie przyklejam nikomu łatki PiS-wca jak się sugeruje często.

Natomiast zwracam uwagę, że bronisz Jakiego, mimo że tak naprawdę poza komisją reprywatyzacyjną (swoją drogą ten teatrzyk też można oceniać różnie) niewiele przemawia na jego korzyść.

Korzyść dla Warszawy ma być taka, że należy wybrać jak najlepszego menadżera dla miasta na kolejne lata.

Kandydatów mamy jednak naprawdę poślednich nawet patrząc przez pryzmat bastionów politycznych, które reprezentują. Śmieszne jest to, ale wolałbym przykładowo starcie Błaszczak vs Halicki, niż Jaki vs Trzaskowski, gdyż w owym peletonie do ratusza jako takie pojęcie o zarządzaniu miastem ma chyba tylko... Wojciechowski.

Mam komfort taki, że nie będę głosował w Warszawie. Ba, nawet przekroczyłem województwo o dwa kroki (w sensie dosłownym i w przenośni), więc mam na dwóch liderów wyścigu i goniący ich peleton spojrzenie z pewnego dystansu i perspektywy.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 06-09-2018 o 09:56

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Owszem można iść krok dalej i zaproponować darmową komunikację, ale ja nauczony przez dziadka wychodzę z założenia, że jak coś jest za darmo to jest do niczego.
    Uwielbiam takie dziadkowe mondrosci ludowe.
    Rozumiem ze za te grzyby jako przykładny liberał to komuś płacisz ?
    W plenerze tez nie balujesz

Te Twoje pomysły na komunikację miejska tez sa kompletnie z dupy tak jak teza o tył , iż „ze Służewca wszyscy sie wyprowadzają” tak jest Służewiec polskie Detroit.
    Perspektywa 2030 roku jest po prostu obrażająca zdrowomyslacych mieszkańców Warszawy bo w dzisiejszych realiach politycznych równie dobrze możesz obiecywać im loty na księżyc w 2058 roku.

To ze Jaki nie zna sie na komunikacji miejskiej to jest taki sam trucizn jak to ze nie zna sie na połowie tuńczyka u wybrzeży Magadaskaru, bo niby skąd ma sie na tym znać.
    Natomiast podczas kampanii w której zapierdala najwidoczniej nie jedna, ani nie dwie osoby mówiły mu o tych problemach, a on jako polityk jest odpowiedzialny nie za lokalizacje przystanków - ale za ogólna koncepcje - kierunku rozwoju.

Póki co mamy RTrzaskowskiego wspierającego lobby pedalarzy i PJakiego zwolennika komunikacji samochodowej.

Jeden chce ograniczyć ruch drogowy ścieżkami rowerowymi i zmniejszaniem liczby/zwężeniem pasów drugi rozwojem szeroko rozumianego transportu zbiorowego.

Dodatkowo przestańmy robić z metra jakiejś technologi 22wieku - tak samo wydarzenia stulecia z wybudowania jebanego mostu.
    Rozbudowa metra jako wynalazku sprzed 150lat jest czymś technologicznie relatywnie łatwym i realnie zelezy tylko i wyłącznie od chceci - czyli $
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Uwielbiam takie dziadkowe mondrosci ludowe.
    Rozumiem ze za te grzyby jako przykładny liberał to komuś płacisz ?
    W plenerze tez nie balujesz
    Poświęcam swój cenny czas, co jest kosztem alternatywnym do innych bardziej twórczych zajęć. Ale coś za coś. Własne grzyby smakują zawsze najlepiej.

Koszty balowania w plenerze są przenoszone w przyszłości na służby miejskie dbające o czystość, czy też w trakcie imprezy na zakupy w sklepy monopolowych.

Nawet tlen kosztuje...

Te Twoje pomysły na komunikację miejska tez sa kompletnie z dupy tak jak teza o tył , iż „ze Służewca wszyscy sie wyprowadzająâ€ tak jest Służewiec polskie Detroit.
    Perspektywa 2030 roku jest po prostu obrażająca zdrowomyslacych mieszkańców Warszawy bo w dzisiejszych realiach politycznych równie dobrze możesz obiecywać im loty na księżyc w 2058 roku.
    Ojoj. Czyżby Jaki nie był zdrowomyślący i miał pomysły z dupy, gdyż planuję budowę dwóch linii metra minimum do 2028 roku? Jak może być tak dalekowzroczny i nie widzieć tego co tu i teraz.

Ze Służewca trwa exodus w najlepsze. W okolicach Daszyńskiego i w Centrum buduje się prawie 1 mln mkw powierzchni biurowych co przełoży się na jeszcze większą ilość pustych biurowców na Służewcu.

To ze Jaki nie zna sie na komunikacji miejskiej to jest taki sam trucizn jak to ze nie zna sie na połowie tuńczyka u wybrzeży Magadaskaru, bo niby skąd ma sie na tym znać.
    Natomiast podczas kampanii w której zapierdala najwidoczniej nie jedna, ani nie dwie osoby mówiły mu o tych problemach, a on jako polityk jest odpowiedzialny nie za lokalizacje przystanków - ale za ogólna koncepcje - kierunku rozwoju.

Póki co mamy RTrzaskowskiego wspierającego lobby pedalarzy i PJakiego zwolennika komunikacji samochodowej.

Jeden chce ograniczyć ruch drogowy ścieżkami rowerowymi i zmniejszaniem liczby/zwężeniem pasów drugi rozwojem szeroko rozumianego transportu zbiorowego.

Dodatkowo przestańmy robić z metra jakiejś technologi 22wieku - tak samo wydarzenia stulecia z wybudowania jebanego mostu.
    Rozbudowa metra jako wynalazku sprzed 150lat jest czymś technologicznie relatywnie łatwym i realnie zelezy tylko i wyłącznie od chceci - czyli $
    Nie wiem co to za trucizna, ale wymagałbym od przyszłego menadżera miasta zdolności organizacyjnych, odpowiedniego doboru ludzi, ale także świadomości w kwestiach inwestycyjnych i finansowych w odniesieniu do zarządzania miastem, które w ciągu dnia dobija do 3 mln ludzi.

Moim zdaniem obaj główni kandydaci nie mają wizji i nie znają się na rzeczy. Poseł z komisji i eurokorpolud z Brukselii co najwyżej mogliby zarządzać jakimś Domem Kultury, ale jako zarządców miasta ich kompletnie nie widzę.

Trzaskowski stawia na hipsteriadę i obrońców tęczy na pl. Zbawiciela, a Jaki idzie w dwie bańki: drogi/mosty + zbiorkom.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 06-09-2018 o 10:42

Do tych pobożnych życzeń Jakiego dodałbym jeszcze linię metra na Okęcie, które... nie wiadomo czy za lat 10 w ogóle będzie funkcjonowało jako lotnisko, chyba że planują w tym miejscu jakieś downtown, co w przypadku obrzeży Warszawy jest totalnym nieporozumieniem. Po prostu kandydat Jaki opiera swoją kampanię na forsowaniu wywrotowych haseł "usunięcia skompromitowanego układu" oraz populistycznej gadce sprawiającej wrażenie merytorycznej.

Jak to się ma do transportu prywatnego, bo z tego co kojarzę zarówno jeden jak drugi kandydat niczym pod tym względem się nie różnią, faworyzując komunikację zbiorową, nakładając biurokratyczne ograniczenia na prywatnych kierowców.
    Ostatnio edytowane przez piejo kury piejo ; 06-09-2018 o 15:50

Legionista Awatar Jaco
    Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zachęcam do zapoznania się z listami i do wnikliwego "prześwietlenia" kandydatów Prawa i Sprawiedliwości:
    http://warszawskipis.pl/warszawa/znamy-kandydatow-prawa-i-sprawiedliwosci-do-rady-m-st-warszawy/

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Jaki z Guziałem na dobre się przytulili a tu taka cisza. Obyśmy nie wyhodowali drugiego Kazimierza od Izabel.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Legionista Awatar Jaco
    Rozliczymy po wyborach.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Program JKM w ostatecznej wersji:

https://nczas.com/2018/09/15/to-musi...go-miasta-tez/

Jest pomoc organizacyjno-prawna w sprawie reparacji dla właścicieli prywatnych nieruchomości w związku z wydaniem politycznego rozkazu zrównania z ziemią Warszawy w '44, jest zakaz dla organizowanych demonstracji o charakterze obyczajowym... w przeciwieństwie do Mr. niJakiego, który dąży do ustawki z homosiami, godząc się na organizacje parad równości nie mających z wolnością nic wspólnego. Oczywiście chodzi o zyskanie jak najszerszego elektoratu, ale to pokazuje standardy jakimi posługują się niepoważni kandydaci, populiści... Jeżeli ktoś chce oddać głos na takiego kandydata to proszę bardzo.
    Ostatnio edytowane przez piejo kury piejo ; 15-09-2018 o 22:48

Jaki z lewakiem Guziałem

Legionista Awatar bloniaq
    No muszę przyznać, że niespodziewany zwrot akcji.

Doczekamy się takich obchodów w skali całego miasta?

http://warszawa.naszemiasto.pl/artyk...t,t,id,tm.html
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Uprawnienia umieszczania postów