Zobacz wyniki ankiety: Czy i na kogo?

Głosujących
125. Ankieta zamknięta
  • Patryk Jaki

100 80.00%
  • Jan Śpiewak, syn Pawła

2 1.60%
  • Rafał Roch Trzaskowski

8 6.40%
  • Jakiś palant z PSL-u

0 0%
  • jakiś frajerzyna z SLD

1 0.80%
  • nie pójdę na wybory/oddam głos nieważny.

14 11.20%
Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 90 z 332

Wątek: Sondaż wyborczy (Warszawa)

Legionista Awatar bloniaq
    Z tego sobie mniej więcej zdaję sprawę, ale gdyby to puścił jakiś zaprzyjaźniony redaktor w swojej redakcji to raczej efekt dywersji rónież byłby osiągnięty. Natomiast jeśli cokolwiek miało by wywołać pomyłkę przy stawianiu krzyżyków, to moim zdaniem chyba publikacja tego w takim miejscu.

edit. Touche
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 04-09-2018 o 09:48
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Natomiast jeśli cokolwiek miało by wywołać pomyłkę przy skreślaniu krzyżyków, to moim zdaniem chyba publikacja tego w takim miejscu.
    Bardzo ważne podczas wyborów jest nie skreślanie krzyżyków, lecz wstawianie x-ów w kratki (okienka).
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Co takiego naobiecywał Wam Patryk Jaki, że większość na niego głosuje? Czy głos na Jakiego jest głosem przeciwko Trzaskowskiemu? Pytanie bez spiny po prostu ciekawi mnie to bo dla mnie jeden jak i drugi są tyle samo warci i niestety nie ma alternatywy...
    (L)

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
    Co takiego naobiecywał Wam Patryk Jaki, że większość na niego głosuje? Czy głos na Jakiego jest głosem przeciwko Trzaskowskiemu? Pytanie bez spiny po prostu ciekawi mnie to bo dla mnie jeden jak i drugi są tyle samo warci i niestety nie ma alternatywy...
    W sumie łatwiej by było, gdybyś trochę przesledził temat "polityka"... Ja mogę odpowiedzieć za siebie. Nic mi Jaki nie naobiecywał, tylko:

1. Jest pracowity, chce i uczy się Warszawy, skutecznie rozkklepał mafię reprywatyzacyjną, jest jedną z twarzy walki z patologiami postkomunistycznej III RP

2. Trzaskowski jest leniwy, nie chce i nie uczy się Warszawy, część mafii wziął na listy wyborcze, jest jedną z twarzy postkomunistycznej III RP

3. "Kocham Polskę, pierdolę III RP"

Chociaż jakieś znaczenie ma, że PiS, czy tam Zjednoczona Prawica jest pierwszym przypadkiem w rzeczonej III RP, który po dojściu do władzy realizuje/stara się realizować obietnice z kampanii wyborczej.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
    Co takiego naobiecywał Wam Patryk Jaki, że większość na niego głosuje?
    Bo na kogoś trzeba a że na forumce większość jest anty PełO to stąd taki wynik a nie inny

Legionista Awatar Stout
    Przeczytałeś post Foxx'a i go zrozumiałeś ?
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Jaco
    Teraz każdy może sobie porównać dwie odpowiedzi na pytanie użytkownika pan_nikt i wyciągnąć wnioski, kto jest pracowity i kompetentny a kto jest totalnym nierobem i ignorantem.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar TNTP
    Tak w sferze tego co mnie interesuje to obiecał „mi”
    - metro pod domem
    - rozbudowę infrastruktury drogowej

Natomiast RTrzaskowski gwarantuje mi
    - rozwój ścieżek rowerowych, kosztem samochodów

- odbudowę tęczy na Placu Zbawiciela
    - wsparcie dla czarnuchów
    - kładkę przez Wisłę
    Akurat dla mnie wybór jest prosty (poza tym, ze popieram PiS i bliżej mi do Jakiego z przyczyn „swiatopogladowych”)

Dodatkowo mam pewien problem z wiarygodności obu tych politykow-czy tam obozów które reprezentują
    Lieber tot als rot!!

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    W sumie łatwiej by było, gdybyś trochę przesledził temat "polityka"... Ja mogę odpowiedzieć za siebie. Nic mi Jaki nie naobiecywał, tylko:

1. Jest pracowity, chce i uczy się Warszawy, skutecznie rozkklepał mafię reprywatyzacyjną, jest jedną z twarzy walki z patologiami postkomunistycznej III RP

2. Trzaskowski jest leniwy, nie chce i nie uczy się Warszawy, część mafii wziął na listy wyborcze, jest jedną z twarzy postkomunistycznej III RP

3. "Kocham Polskę, pierdolę III RP"
    Zgoda Z tego wpisu jednak nie dowiemy się o pomysłach Jakiego oraz PiSu na Warszawę Rozumiem, że nie bez powodu. Też uważasz je za beznadziejne?

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Zgoda Z tego wpisu jednak nie dowiemy się o pomysłach Jakiego oraz PiSu na Warszawę Rozumiem, że nie bez powodu. Też uważasz je za beznadziejne?
    Ja bardzo chętnie poczytam programy konkurentów Patryka Jakiego. Jeśli ktoś gdzieś coś znajdzie, to niech śmiało wkleja.

Voila!:
    http://jaki.pl/
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

1. Jest pracowity, chce i uczy się Warszawy.
    Już w Legii mamy przykład że na sterze powinien być ktoś doświadczony, a nie marionetka która ma się uczyć.

Postawiłbym dolary przeciw orzechom, że gdyby wygrał Jaki to jego prezydentowanie trwałoby max 2 lata, może nawet krócej. Mając większość w Warszawie PiS wymieniłby go na jakiegoś twardogłowego ze swoich szeregów (znaleźliby sposób). Ot taka sama marionetka jak Szydło na Premierze. Zwykła taktyka wyborcza.
    Ale nie postawie, bo nie wygra.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz351 Zobacz posta
    Bo na kogoś trzeba a że na forumce większość jest anty PełO to stąd taki wynik a nie inny

A ja głosowałem na Dudę na prezydenta i teraz na jakiego bo czas odsunąć"świnie od koryta". W ogólnopolskich się udało, teraz pora na samorząd. Ten cały śpiewak to jak dla mnie lewak, ten od Kukiza ok ale nie ma szans więc szkoda marnować głos.

Nakurwiac na Jakiego ile wlezie!
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Już w Legii mamy przykład że na sterze powinien być ktoś doświadczony, a nie marionetka która ma się uczyć.

Postawiłbym dolary przeciw orzechom, że gdyby wygrał Jaki to jego prezydentowanie trwałoby max 2 lata, może nawet krócej. Mając większość w Warszawie PiS wymieniłby go na jakiegoś twardogłowego ze swoich szeregów (znaleźliby sposób). Ot taka sama marionetka jak Szydło na Premierze. Zwykła taktyka wyborcza.
    Ale nie postawie, bo nie wygra.
    To jak można znaleźć jakiś sposób to wedle Twojej logiki nie ma żadnego znaczenia kto wygra te wybory bo ten zły Kaczyński i tak znajdzie jakiś sposób i wymieni prezydenta na swojego ( szkoda ze nie przeczytał Twojego postu 3 lata temu, to ani chybi ujebal by wtedy HGW)
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    To jak można znaleźć jakiś sposób to wedle Twojej logiki nie ma żadnego znaczenia kto wygra te wybory bo ten zły Kaczyński i tak znajdzie jakiś sposób i wymieni prezydenta na swojego ( szkoda ze nie przeczytał Twojego postu 3 lata temu, to ani chybi ujebal by wtedy HGW)
    Jaki jest cienki i nie nadaje się na takie stanowisko. Został wybrany, bo miał swój czas przy komisji reprywatyzacyjnej.

Tak samo było z Szydło, której urosło zaufanie po dobrej kampanii Dudy.

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    bo czas odsunąć"świnie od koryta".
    Jedne odchodzą,drugie przychodzą...

Jaki jest cienki i nie nadaje się na takie stanowisko.

Iście kodziarska retoryka. Nie do zbicia masz te argumeenty

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Ja bardzo chętnie poczytam programy konkurentów Patryka Jakiego. Jeśli ktoś gdzieś coś znajdzie, to niech śmiało wkleja.

Voila!:
    http://jaki.pl/
    No to miłej lektury: https://www.trzaskowski.pl/warszawa/

Chętnie się dowiem, które elementy Ci się podobają/nie podobają u Jakiego/Trzaskowskiego.

Cytat Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta

Iście kodziarska retoryka. Nie do zbicia masz te argumeenty
    A to ja użyłem argumentów? Ot zwykła osobista refleksja na temat tego kandydata.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    No to miłej lektury: https://www.trzaskowski.pl/warszawa/

Chętnie się dowiem, które elementy Ci się podobają/nie podobają u Jakiego/Trzaskowskiego.
    U Jakiego na razie podoba mi się wszystko.
    U Trzaskowskiego najbardziej to:
    https://static1.squarespace.com/stat...iej_w_domu.pdf
    Dla porównania:
    https://sites.google.com/site/gronki...bko-i-wygodnie

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Foxx
    No to porównajmy kandydatów w wyborach samorządowych

Jaki (ur. 11 maja 1985 w Opolu): jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (2010, magister politologii[3]). Ukończył także IESE Business School w Barcelonie[4](2018 ) oraz szkolenie na Sam Houston State University w Huntsville (Teksas, USA)[5].

Pracował między innymi jako specjalista od marketingu w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu. Publikował w czasopiśmie „Logistyka”. Był członkiem gabinetu politycznego wojewody opolskiego oraz asystentem eurodeputowanego Ryszarda Legutki. Objął funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia „Stop Korupcji”.

W 2006 roku został wybrany po raz pierwszy do opolskiej rady miasta. W 2009 roku ukończył studia politologiczne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego[8]. W 2010 roku uzyskał reelekcję w wyborach samorządowych, objął w tymże roku funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku został liczbą 8911 głosów wybrany na posła z listy PiS[11]. W Sejmie VII kadencji przystąpił do klubu parlamentarnego Solidarna Polska i został jego rzecznikiem prasowym. W marcu 2012 roku współtworzył partię o tej nazwie (także został jej rzecznikiem prasowym, zasiadając w zarządzie). Był pomysłodawcą i przewodniczącym komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej mającej na celu zwiększenie liczby obowiązkowych lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję. Był autorem nowelizacji wprowadzającej zakaz odbierania dzieci rodzicom wyłącznie ze względu na złe warunki ekonomiczne i bytowe rodziny. Objął nadzór nad organizacją Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Trzaskowski (ur. 17 stycznia 1972 w Warszawie): jest absolwentem Kolegium Europejskiego w Natolinie, a także Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Był stypendystą Oxford University (1996) oraz paryskiego Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem (2002). W 2004 uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW na podstawie pracy pt. Dynamika reformy instytucjonalnej w Unii Europejskiej[1].

Od 1995 zajmował się tłumaczeniem symultanicznym, pracował też jako nauczyciel języka angielskiego. W okresie 2000–2001 był doradcą sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej Jacka Saryusz-Wolskiego. W 1998 został wykładowcą w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, a w 2002 w Collegium Civitas. W pracy zawodowej zajął się m.in. teorią integracji europejskiej i stosunków międzynarodowych. Od 2002 pracuje też jako analityk w Centrum Europejskim Natolin.

W latach 2004–2009 był doradcą delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim. W 2009 z listy tego ugrupowania w okręgu warszawskim uzyskał mandat eurodeputowanego VII kadencji, zdobywając 25 178 głosów[2]. W kampanii wyborczej wspierali go m.in. Tomasz Karolak, Grzegorz Turnau, Michał Żebrowski i Urszula Dudziak. W PE VII kadencji został członkiem frakcji Europejskiej Partii Ludowej. W 2010 był szefem sztabu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz w trakcie kampanii samorządowej[3].

20 listopada 2013 premier Donald Tusk zapowiedział jego nominację na stanowisko ministra administracji i cyfryzacji[4][5]. Został powołany na ten urząd przez prezydenta Bronisława Komorowskiego 27 listopada 2013, z mocą od 3 grudnia 2013[6].

Zakończył urzędowanie 22 września 2014. Dwa dni później powołany na wiceministra spraw zagranicznych do spraw europejskich w randze sekretarza stanu[7].

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PO w okręgu krakowskim. Otrzymał 47 080 głosów, uzyskując tym samym mandat posła na Sejm VIII kadencji[8]. W 2016 został członkiem zarządu krajowego PO[9]. W listopadzie tego samego roku został powołany na funkcję ministra spraw zagranicznych w gabinecie cieni utworzonym przez Platformę Obywatelską[10]. 29 marca 2017 został wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej[11]
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar bloniaq
    No to porównajmy kandydatów w wyborach samorządowych

Jaki (...)

W 2006 roku przystąpił do Platformy Obywatelskiej i z jej listy został wybrany po raz pierwszy do opolskiej rady miasta Wkrótce po wyborach opuścił to ugrupowanie i ponownie związał się z Prawem i Sprawiedliwością.

(...)
    Dopisuję, co tam chochlik z wikipedii zjadł. Na pewno znajdą się forumowicze, dla których to istotne info.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Dopisuję, co tam chochlik z wikipedii zjadł. Na pewno znajdą się forumowicze, dla których to istotne info.
    Istotne.

Ogórkowa też lubi zmieniać partie.Zobaczymy jak to z Jakim będzie

Legionista Awatar midzi
    Jaki tak chochlik. Czytaj - cenzura

Legionista Awatar Foxx
    W kontekście związku wykształcenia i drogi zawodowej od samorządu lokalnego do największego samorządu vs. konsekwentne i spójne wykształcenie, wiedza, zainteresowania i kariera związane z instytucjami unijnymi?

W takim razie lecimy z resztą, którą ów chochlik zjadł

18 listopada 2015 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości[15], gdzie objął m.in. nadzór nad Służbą Więzienną[16], został również pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości do spraw wdrożenia Systemu Dozoru Elektronicznego[17]. W ramach Ministerstwa Sprawiedliwości został nadto przewodniczącym Zespołu ds. Ochrony Autonomii Rodziny i Życia Rodzinnego[21], a także przewodniczącym Rady Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym[22].

Był pomysłodawcą utworzenia komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji[23], a 11 maja 2017 roku został przewodniczącym tej komisji[24]. Jaki nadzorował również prace nad nowelizacją ustawy o IPN, która wprowadzała karę więzienia za przypisywanie narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez nazistowskie Niemcy. Patryk Jaki to także autor ustawy zwiększającej ochronę nad zwierzętami, która została podpisana przez prezydenta RP w dniu 22 marca 2018 r.[25][26]

Z jego inicjatywy Opole zostało powiększone poprzez włączenie w jego granice części sołectw z podopolskich gmin. Decyzję tę podjęto, nie biorąc pod uwagę protestów mieszkańców przyłączanych sołectw (w konsultacjach ponad 90% głosujących było im przeciwnych)[27]. Rada Ministrów przyjęła projekt 19 lipca 2016 roku[28] Od 1 stycznia 2017 Opole jest większe o ponad 5 tysięcy hektarów, a przyłączone do miasta tereny stanowiły części gmin Komprachcice, Prószków, Dąbrowa oraz Dobrzeń Wielki[29].

Patryk Jaki jest autorem rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym w Polsce, który od 1 października 2017 roku jest dostępny na stronie ms.gov.pl[30][31], a także inicjatorem programu rządowego Praca dla więźniów[32], który o 50% zwiększył zatrudnienie skazanych[33]. Jest również przewodniczącym Polskiej Rady Polityki Penitencjarnej[34] oraz twórcą reformy systemu Służby Więziennej, który przeprowadził pierwszą ustawę modernizacyjną w tym zakresie po 1989 r.[35]
    Może to też ktoś uzna za istotne info (o ile o czymś nie wiedział)

A serio, to akurat głównego z mojej perspektywy info związanego z partyjną drogą chochlik nie zjadł. Solidarna Polska. Problemem jest geneza i forma secesji "ziobrystów". I to jest w tym kontekście istotne info

PS Tak, Midzi - cenzura. Przy kopiuj-wklej z wiki razem z charakterystycznymi odnośnikami
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 04-09-2018 o 12:54

Legionista Awatar BlackAdder
    To może znajdą się też tacy, dla których będzie ważne, że IESE Business School jest częścią założonego przez Opus Dei Uniwersytetu Nawarry
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    To może znajdą się też tacy, dla których będzie ważne, że IESE Business School jest częścią założonego przez Opus Dei Uniwersytetu Nawarry
    Ta informacja ma podobna wartość jak to że Uniwersytet Wrocławski został założony przez Zakon Jezuitów
    Większym problem dotyczącym tych studiów jest ich...”charakter”
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jaco
    Tu też jest ciekawa zbitka: "W okresie 2000-2001 był doradcą sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej Jacka Saryusz-Wolskiego."
    Oczywiście to tylko dla tych, którzy żyją w nieświadomości.
    Przyda się przy urnach wyborczych:
    https://wpolityce.pl/polityka/410614...spiera-jakiego
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Ta informacja ma podobna wartość jak to że Uniwersytet Wrocławski został założony przez Zakon Jezuitów
    Większym problem dotyczącym tych studiów jest ich...”charakter”
    Zgadzam się, ale i tak Uniwersytet Nawarry oraz Teksas brzmią w moich uszach dumnie
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Gość_RadiaZET
    ‏

@Gosc_RadiaZET

Lubecka: Jest pan kibicem Legii.
    Jaki: Tak.
    Lubecka: Z kim ostatnio grała i jaki był wynik?
    Jaki: Z Wisłą Płock.
    Lubecka: Z Cracovią.
    Jaki: Dobrze, wcześniej grała z Wisłą Płock.
    Lubecka: Jaki był wynik z Cracovią?
    Jaki: Przez kampanię nie pamiętam dokładnie
    Nijaki.

Legionista Awatar dilbert
    Nijaki.
    Przestańmy się doszukiwać "naszych" kandydatów w tych wyborach. Skracając wypowiedź: tak, typ ma wyebane na aktualne wyniki Legii, chociaż jestem w stanie postawić hajs na to, że jak będzie się trzeba podlizać kibicom (chociaż nie pamiętam, czy to się kiedyś zadziało z JAKIegokolwiek powodu), to się typ nauczy całego składu zespołu, wraz z nazwiskami rodowymi...

A co do meritum: szkoda czasu na szczegółowe grzebanie w życiorysach kandydatów. Oboje są nijacy, a z pewnością nie są przywiązania do tego miasta. Mamy dwie kukiełki, jedną z PO drugą z PIS. Prezydentem zostanie jeden z nich i na jednego z nich należy oddać głos (chyba, że ktoś chce marnować głos na inne chorągiewki, ale równie dobrze kutacza na karcie do głosowania może narysować)

Uprawnienia umieszczania postów