Zobacz wyniki ankiety: Czy i na kogo?

Głosujących
125. Ankieta zamknięta
  • Patryk Jaki

100 80.00%
  • Jan Śpiewak, syn Pawła

2 1.60%
  • Rafał Roch Trzaskowski

8 6.40%
  • Jakiś palant z PSL-u

0 0%
  • jakiś frajerzyna z SLD

1 0.80%
  • nie pójdę na wybory/oddam głos nieważny.

14 11.20%
Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 51112131415
Pokaż wyniki od 421 do 448 z 448

Wątek: Sondaż wyborczy (Warszawa)

Legionista Awatar Jaco
    Dorzucę żartobliwie jeszcze jedną mapkę:
    https://pbs.twimg.com/media/DqLYno3WoAAzOAj.jpg:large

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Jak na 80 mld rzuconych suwerenowi w 3 lata i ile z tych „rekordowych” mandatów przełoży się na realną władze to chyba jednak nie nazwałbym sukcesem obecnej sytuacji. Trzeba założyć „Ściana wschodnia watch” i monitorować jak rozkwita ta cześć kraju.

GieKaeSiak
    Kompletnie nie rozumiem porównywania wyników z 2014 i 2018 zwłaszcza w kontekście PSLu, przypominka:

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Kompletnie nie rozumiem porównywania wyników z 2014 i 2018 zwłaszcza w kontekście PSLu, przypominka:
    A co ma procent nieważnych głosów do wartości liczbowych?

"-na PiS zagłosowało ~5,25 mln Polaków, czyli o ~2 mln więcej niż cztery lata temu. Jest to najwyższa liczba głosów uzyskana od czasów istnienia sejmików wojewódzkich. Dotychczasowy rekord należał do PO (2010) i był o ~1,3 mln głosów mniejszy. Dla przykładu PSL straciło blisko 1mln głosów w stosunku do wyborów 2014."
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar zinger
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Jak na 80 mld rzuconych suwerenowi w 3 lata i ile z tych „rekordowych” mandatów przełoży się na realną władze to chyba jednak nie nazwałbym sukcesem obecnej sytuacji. Trzeba założyć „Ściana wschodnia watch” i monitorować jak rozkwita ta cześć kraju.
    Plują ci w ryj, a ty mówisz że deszcz pada...
    Ora et labora

Legionista Awatar midzi
    Oczywiście, że porównywanie 2018 do 2014, czy 2010 jest kompletnie bezsensowne, ale co tam. W weekend wrzucę moje porównanie, które ma jakikolwiek sens.

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Oczywiście, że porównywanie 2018 do 2014, czy 2010 jest kompletnie bezsensowne, ale co tam. W weekend wrzucę moje porównanie, które ma jakikolwiek sens.

leżę

Legionista Awatar midzi
    I kwiczę

Typowy folwarczny rechot.

Legionista Awatar Foxx
    W takim ujęciu to raczej kwik

Możesz wrzucać dowolne rzeczy. W związku z zupełnie innymi czynnikami występującymi w wyborach samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich w oczywisty sposób sens ma wyłącznie porównywanie elekcji o takim samym charakterze.

Ale zawsze można wrzucić alternatywną analizę np. w oparciu o poniższą mapkę

(i już wiemy, czym jest Podkarpacie i dlaczego to bastion PiS-u )
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    A co ma procent nieważnych głosów do wartości
    Jeśli ktoś uważa, że nieważny głos był ważny tylko ktoś dostawił drugi krzyżyk to dużo. Poza tym frekwencja między komisjami też była wtedy nielogiczna, więc i dorzucanie dodatkowych głosów też by mnie nie zdziwiło. Oczywiście nie mam dowodów, że wybory były skręcone, ale nawet na tym forum pamiętam frustracje z tym związaną, a teraz czytam „patrzcie jak im wzrosło od 2014” (czy te wyniki z dzisiaj są sukcesem to temat na innego posta).

Przypominka za wiki:
    20 listopada odbyła się manifestacja „Stop manipulacjom wyborczym” organizowana przez Nową Prawicę, Ruch Narodowy oraz Solidarnych 2010[55]. Do siedziby PKW weszła część demonstrantów, w związku z czym prace komisji zostały przerwane[56][57][58]. Okupacja budynku zakończyła się interwencją Policji podczas której wyprowadzono demonstrantów i zatrzymano 12 osób, wśród nich dziennikarza Telewizji Republika Jana Pawlickiego i fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Tomasza Gzella[59][60]. Sprzeciw w związku z zatrzymaniem dziennikarzy i fotoreporterów wyraziła Helsińska Fundacja Praw Człowieka, a prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów (umorzone latem 2015)[61][62].

21 listopada 2014 do dymisji podał się przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski[63] oraz 6 z 8 pozostałych sędziów (wcześniej uczynił to także sekretarz PKW i szef Krajowego Biura Wyborczego Kazimierz Czaplicki oraz sędzia Stanisław Zabłocki). Nie zrobił tego jedynie Wiesław Kozielewicz, który 21 listopada zastąpił Stanisława Kosmala, w związku z ukończeniem przez niego 70. roku życia[64]. Dymisje weszły w życie 1 grudnia 2014.

Złożono 1985[c] protestów wyborczych (zdecydowanie więcej niż przy poprzednich wyborach)[65]. W niektórych miejscach sądy okręgowe zdecydowały o powtórzeniu głosowania.

W listopadzie 2015 prokuratura okręgowa w Warszawie przedstawiła byłemu wicedyrektorowi KBW Romualdowi D. zarzuty nieumyślnego niedopełnienia obowiązków i wyrządzenia istotnej szkody. 14 listopada 2014 rekomendował on PKW użycie systemu informatycznego, mimo iż system ten był niekompletny i nie funkcjonował w sposób prawidłowy. Zarzut obejmuje również nieprawidłowości przy odbiorze systemu od jego wykonawcy. Wyrządzenie istotnej szkody polegało na spowodowaniu utraty wiarygodności wobec przyjętego wówczas sposobu ustalenia wyników głosowania oraz utraty zaufania do PKW. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień[66].

W debacie publicznej pojawiały się opinie, że wybory zostały sfałszowane[67][68][69]. Zwolennicy tej tezy zwracali uwagę na wysoki odsetek głosów nieważnych, niespodziewanie wysoki wynik PSL-u i rozbieżności z pomiarami exit poll[70]. W sondażu Millward Brown z 25 listopada 2014 pogląd taki podzielało 25% badanych[71]. Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt ustawy dotyczący skrócenia kadencji nowo wybranych sejmików wojewódzkich (upłynęłaby ona z dniem 31 marca 2015)[72][73][74].

Nieprawidłowości spowodowały powstanie wielu ruchów mających na celu podejmowanie działań niezależnej kontroli kolejnych wyborów. Powstał Ruch Kontroli Wyborów, który zrzeszał osoby chętne do udziału w niezależnej, dodatkowej kontroli wyborów, poprzez odpowiednie szkolenia, zachęcanie do zgłaszania się do funkcji członka obwodowej komisji, męża zaufania lub wolontariusza, weryfikującego protokoły głosowania w komisjach i przekazywania ich do RKW w celu niezależnego, alternatywnego zliczania głosów[75].
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wybo...ce_w_2014_roku

Legionista Awatar midzi
    Jeśli ktoś uważa, że nieważny głos był ważny tylko ktoś dostawił drugi krzyżyk to dużo. Poza tym frekwencja między komisjami też była wtedy nielogiczna, więc i dorzucanie dodatkowych głosów też by mnie nie zdziwiło. Oczywiście nie mam dowodów, że wybory były skręcone, ale nawet na tym forum pamiętam frustracje z tym związaną, a teraz czytam „patrzcie jak im wzrosło od 2014” (czy te wyniki z dzisiaj są sukcesem to temat na innego posta).
    W takim razie może nasze "mądre głowy" zrobią analizę pomiędzy "uczciwym wynikiem 2014", a wynikami tegorocznymi. Wtedy nie będzie trzeba uciekać się do porównań do Śródziemia

PS. Co do Podkarpacia i oka Saurona to wypraszam to sobie. Część rodziny, w tym babcia pochodzą z okolic. Może teraz to się zmieniło?
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 26-10-2018 o 10:24

Legionista Awatar TNTP
    W takim razie może nasze "mądre głowy" zrobią analizę pomiędzy "uczciwym wynikiem 2014", a wynikami tegorocznymi. Wtedy nie będzie trzeba uciekać się do porównań do Śródziemia

PS. Co do Podkarpacia i oka Saurona to wypraszam to sobie. Część rodziny, w tym babcia pochodzą z okolic. Może teraz to się zmieniło?
    Mądre głowy są w kompletnej piździe od czasu kiedy Najmądrzejszy przemówił o wiosennym przesileniu i o orce PiSu przez PSL 5 dni temu :/
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar midzi
    Co ja poradzę, że mam aż taki wpływ na forum. Do soboty na szczęście mnie nie ma, bo mam pogrzeb w krainie Saurona.

Legionista
    Co ja poradzę, że mam aż taki wpływ na forum. Do soboty na szczęście mnie nie ma, bo mam pogrzeb w krainie Saurona.
    Sobota minęła...Daj,że mnie chłopie wkoncu dzisiaj jakąś wskazówkę ,bo doslownie nie wiem w ktorą stronę zegarek przestawić.
    Za blisko do Wrocławia.

Legionista Awatar Jaco
    Unikalna fotka środkowego palca PSL, wysuniętego w stronę PiS-u:

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    A to wszystko w temacie o sondażu wyborczym w Warszawie, gdzie środkowy palec również został pokazany .
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    A to wszystko w temacie o sondażu wyborczym w Warszawie, gdzie środkowy palec również został pokazany .
    Przez PSL?
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Przez wyborców.
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    Przez wyborców.
    Na konfiktorskiej cieszą sie jeszcze bardziej
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jaco
    M.Sawicki (PSL) - 23.10.2018 "Na pewno mogę powiedzieć, że nie będzie żadnych koalicji z PiS-em!
    M. Sawicki (PSL) - 31.10.2018 "Jeśli samorządowcy uznają, że konieczna jest koalicja z PiS-em, to taka koalicja będzie".
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Ivan Drugi
    W weekend wrzucę moje porównanie, które ma jakikolwiek sens.
    Gdzie jest porównanie ?

Pierwszy weekend po wiosennym przesileniu lub jesiennym kryzysie
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Nowa pierwsza dama Warszawy
    - Uznaję otwarte powiązanie polskiego Kościoła z władzą za zaprzeczenie wartościom, których miał być wzorem: skromności, empatii, pomocy słabszym. Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię. Widzę też, że wielu znajomych wokół nas zerwało relacje z Kościołem. A ci, którzy je utrzymują, robią to często tylko z powodu presji starszego pokolenia. Kościół musi się zreformować i wrócić do źródeł – jednoczyć ludzi i otaczać opieką najsłabszych. Dobrze, że dziś na czele Kościoła Powszechnego stoi ktoś, kto zdaje sobie z tego sprawę, a co najważniejsze, daje przykład swoim postępowaniem innym

Warto dodać, że wywiad przeprowadziła babka, która zdobyła mandat z listy Koalicji Obywatelskiej, przynajmniej Pani Trzaskowska mogła poczuć się bezpiecznie

Legionista Awatar Ivan Drugi

Warto dodać, że wywiad przeprowadziła babka, która zdobyła mandat z listy Koalicji Obywatelskiej, przynajmniej Pani Trzaskowska mogła poczuć się bezpiecznie
    Obejrzała Kler i już wie co i jak .

Mapka, gdyby liczyć zdolności koalicyjne, czyli Koalicja KO+PSL + Lewaki vs PiS (bez samorządowców lokalnych):

ale jak wiemy wszystko się może zmienić ...

PiS oferuje stanowiska w Enerdze, Orlenie i PGE radnym Koalicji Obywatelskiej albo PSL. Potrzebuje jednego radnego, by przejąć władzę w największym i najbogatszym województwie.

Legionista Awatar AGZI
    A gdyby pokazać na mapce wyniki w sejmikach to już byłoby inaczej.I tak każdy pokazuje to co bardziej pasuje do jego przekazu.Jedna wielka propaganda.
    #MioduskiOut

Legionista Awatar Foxx
    Jest koalicja na Dolnym Śląsku. PiS i Bezpartyjni Samorządowcy podpisali umowę
    https://dorzeczy.pl/kraj/83730/Jest-...ali-umowe.html
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Schetyna dostaje lanie u siebie.

Do kiedy będą się układać? Kiedy startują sejmiki, rady itd?

Uprawnienia umieszczania postów