Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Ubezpieczenia podczas wyjazdów zagranicznych

Czerwona kartka

Ubezpieczenia podczas wyjazdów zagranicznych

Różnie to bywa podczas wyjazdów zagranicznych. A teraz bliża sie kolejny cykl. Wykupujecie jakieś ubezpieczenia? Czy jeździcie tylko z EKUZ?

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez them Zobacz posta
    Różnie to bywa podczas wyjazdów zagranicznych. A teraz bliża sie kolejny cykl. Wykupujecie jakieś ubezpieczenia? Czy jeździcie tylko z EKUZ?
    Ja kupuję w pakiecie od biura podróży, póki co nie musiałem korzystać z benefitów.
    Zazwyczaj wychodzi około 100-200 zł za dwoje.

ed: bo nie wiem czy chodziło Ci o wyjazd na własną rekę.
    Ostatnio edytowane przez Alek ; 21-06-2018 o 13:15
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista
    EKUZ zapewnia tylko to co w danym kraju jest darmowe w sluzbie zdrowia, ale w większosci krajow sluzba zdrowia nie jest darmowa i pomimo EKUZ zostaniemy obciazeni rachunkiem po stawkach w danym kraju (za karetke, transport ze stoku, za niektore zabiegi, leki itp). We Francji funkcjonuje współpłatność za usługi medyczne. To nie jest taka ochrona jaką mamy zapewnioną w Polsce.

Biura podrozy o ile sie nie myle maja obowiazek zapewnic taka ochrone. Jednak nalezy miec na uwadze ze pakiety w biurach podrozy sa takie same na wylot do Grecji jak i np do Chin, a gwarantuję, że koszty leczenia, a przede wszystkim transportu są nieporównywalne (przyklad z zycia wziety transport osoby po wylewie 400 000 zl). Polecam każdorazowo indywidualnie sobie zapewnić ochronę, zwrot na wypadek rezygnacji z podrozy itp.

Ponadto równie ważnym jest ubezpieczenie OC - równie tanie a nie mniej przydatne.

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez Marek.Only Zobacz posta
    EKUZ zapewnia tylko to co w danym kraju jest darmowe w sluzbie zdrowia, ale w większosci krajow sluzba zdrowia nie jest darmowa i pomimo EKUZ zostaniemy obciazeni rachunkiem po stawkach w danym kraju (za karetke, transport ze stoku, za niektore zabiegi, leki itp). We Francji funkcjonuje współpłatność za usługi medyczne. To nie jest taka ochrona jaką mamy zapewnioną w Polsce.

Biura podrozy o ile sie nie myle maja obowiazek zapewnic taka ochrone. Jednak nalezy miec na uwadze ze pakiety w biurach podrozy sa takie same na wylot do Grecji jak i np do Chin, a gwarantuję, że koszty leczenia, a przede wszystkim transportu są nieporównywalne (przyklad z zycia wziety transport osoby po wylewie 400 000 zl). Polecam każdorazowo indywidualnie sobie zapewnić ochronę, zwrot na wypadek rezygnacji z podrozy itp.

Ponadto równie ważnym jest ubezpieczenie OC - równie tanie a nie mniej przydatne.
    W biurach podróży masz różne pakiety i to w bardzo korzystnych cenach jeśli wczytasz się w zakres.
    Ubezpieczenie podstawowe (najniższe) jest zawsze w cenie pakietu natomiast nic nie szkodzi na przeszkodzie żeby klient się "doubezpieczył". I w zasadzie 100% naszych klientów tak robi.

Legionista
    No własnie a ja z doswiadczenia wiem ze duzo osob sie nie doubezpiecza bo ma to tzw podstawowe, ktore tak naprawde przed niczym powaznym n[ie zabezpiecza wiec oferowenie tego to zwykle zbijanie prowizji. Dlatego zamiast wybrac kazdy inny "pakiet" lepiej siasc samemu i dobrac to co jest mu potrzebne. Na przyklad wiele osob przy ubezpieczeniach nieruchomosci zawiera OC, ktore dziala tez na wakacjach wiec po co placic za pakiet z kolejnym OC skoro to wcale nie dubluje sumy ubezpieczenia. Wariantow jest tak duzo ze kazdy znajdzie cos dla siebie, ale moze tez pojsc na latwizne i miec pozorna ochrone i czyste sumienie do czasu.

W kazdym badz razie wracajac do tematu EKUZ zdecydowanie za malo za granica.

Legionista Awatar zbinky
    No własnie a ja z doswiadczenia wiem ze duzo osob sie nie doubezpiecza bo ma to tzw podstawowe, ktore tak naprawde przed niczym powaznym n[ie zabezpiecza wiec oferowenie tego to zwykle zbijanie prowizji. Dlatego zamiast wybrac kazdy inny "pakiet" lepiej siasc samemu i dobrac to co jest mu potrzebne. Na przyklad wiele osob przy ubezpieczeniach nieruchomosci zawiera OC, ktore dziala tez na wakacjach wiec po co placic za pakiet z kolejnym OC skoro to wcale nie dubluje sumy ubezpieczenia. Wariantow jest tak duzo ze kazdy znajdzie cos dla siebie, ale moze tez pojsc na latwizne i miec pozorna ochrone i czyste sumienie do czasu.

W kazdym badz razie wracajac do tematu EKUZ zdecydowanie za malo za granica.
    Ale nie każdy ma ochotę ubezpieczać nieruchomość. Nie każdy też jakąś nieruchomość posiada. Ja wiem, że każda pliszka swój ogonek chwali ale nie każ ludziom ubezpieczać domu tylko dlatego, że lecą na kilka dni złapać słońca do Bułgarii.
    BTW - u nas praktycznie 100% imprez turystycznych jest zarezerwowane z pakietem wyższy niż podstawowy.

Legionista
    A co najważniejsze to działa. Niestety sprawdzone dziś - lekarz w ciągu 30 minut w pokoju hotelowym w godzinach wieczornych plus przewózka do ambulatorium na zabieg od ręki. Nic wielkiego - ale jednak profesjonalnie i bez nerwów jak na razie ( a problem z uchem dzień przed wylotem optymistycznie nie nastawia). Plus opcja refundacji leków po powrocie na podstawie paragonu ( podobno nawet w przypadku leków wykupionych tylko na podstawie telefonicznej konsultacji - pożyjemy zobaczymy)
    Ostatnio edytowane przez emil83 ; 21-06-2018 o 22:08
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez zbinky Zobacz posta
    Ale nie każdy ma ochotę ubezpieczać nieruchomość. Nie każdy też jakąś nieruchomość posiada. Ja wiem, że każda pliszka swój ogonek chwali ale nie każ ludziom ubezpieczać domu tylko dlatego, że lecą na kilka dni złapać słońca do Bułgarii.
    BTW - u nas praktycznie 100% imprez turystycznych jest zarezerwowane z pakietem wyższy niż podstawowy.
    Jezeli potrafiles jedynie zrozumiec ze namawiam do kupna ubezpieczenia mieszkania to zajmij sie dalej sprzedaza tych "wyzszych" pakietow

Moim zdaniem ubezpieczenie podczas wyjazdów zagranicznych, powinno być standardem. Koszt takiego ubezpieczenia nie jest wysoki, na kilkudniowe wyjazdy to zaledwie kilkadziesiąt zł, a przynajmniej dosyć dobrze chroni, bo kwoty ubezpieczenia opiewają np na 30 tys euro, co jest w stanie sfinansować większość urazów. Należy też pamiętać, że jak ktoś ma chorobę przewlekłą, to też powinno to zostać wzięte pod uwagę przy ubezpieczeniu, bo to istotny czynnik.
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 29-06-2018 o 06:50

Legionista Awatar zbinky
    Jezeli potrafiles jedynie zrozumiec ze namawiam do kupna ubezpieczenia mieszkania to zajmij sie dalej sprzedaza tych "wyzszych" pakietow
    Nie ty będziesz mi mówił co mam robić.....

Głupota jest decydowanie się na sam EKUZ. Jasne, że warto jest sobie taką kartę wyrobić jednak wiele osób nie bierze pod wuagę,ze opieka zdrowotna jest w wielu krajach inna niż w Polsce i że taka karta Ekuz ni będzie finansowała świadczeń ( na przykład w Hiszpanii). Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne nie jest drogie i uwazam,ze skoro stać nas na wycieczkę to również powinno nas stać na wykupienie sobie ubezpieczenia.
    Choroba na wakacjach to przykra sytuacja. Aby nie była przykra równiez pod względem finansowym to dodatkowe ubezpieczenie będzie wskazane.

Legionista Awatar midzi
    Ogólnie głupotą jest ubezpieczanie się od wszystkiego. Niedługo będzie ubezpieczali się od bólu zęba, gdyż na przysłowiowy weekendowy trip trzeba lecieć już od ubezpieczyciela.

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez Adrianos Zobacz posta
    taka karta Ekuz ni będzie finansowała świadczeń ( na przykład w Hiszpanii).
    A czego EKUZ w Hiszpanii nie obejmuje?Bo akurat jade i w sumie ciekawy jestem.
    #MioduskiOut

Uprawnienia umieszczania postów