Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Ankieta do dr dla ciekawskich

Ankieta do dr dla ciekawskich

Cześć,
    Piszę dr z zakresu prawa - bezpieczeństwo imprez masowych, temat sam w sobie nie jest jeszcze sformułowany - promotor wychodzi z założenia, że zobaczymy co wyjdzie w pracy i tak nazwiemy pracę, nie otworzyłem jeszcze przewodu. Robię badania kwestionariuszami - mam dwa testy psychologiczne dotyczące agresji, ułożone przez psychologów. Generalnie założenie jest takie, że badam tymi testami kibiców, najechętniej osoby chodzące na Żyletę oraz osoby, które nie chodzą na mecze i mam założenie takie, że wyjdzie, że poziom agresji obu grup nie różni się. Testy psychologiczne są dość stare, ale nie ma nowych, a generalnie ja nie układałem tych wspaniałych pytań. To się potem po badaniach wrzuca w komputer i komputer liczy, czy są jakieś różnice między grupami. Jeżeli ktoś jest zainteresowany pomocą w skończeniu 5 letniej męki w postaci studiów doktoranckich to zapraszam do wypełnienia tych testów:
    https://docs.google.com/forms/d/e/1F...am-JA/viewform

Pisałem w tej sprawie do Morta i wyraził zgodę na wrzucenie tych badań.

Legionista Awatar Kusza
    To nie przeprowadziłeś jeszcze żadnych badań a już masz założenia jaki wynik chcesz osiągnąć? W jednej redakcji już byli tacy co mieli tezę że ludziom przeszkadzają dzwony w kościołach i potem szukali ludzi którzy im tę tezę potwierdzą
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar Foxx
    Z innej beczki, rozumiem że polska nauka jest 100 lat za Senegalem, ale nawet, gdy na przełomie lat '80/'90 zrobiła się moda na studia interdyscyplinarne oraz abstrakcyjne (np. tzw. gender-studies )... na tak awangardowe rozwiązanie raczej nie wpadano.

Obawiam się, że doktorat z zakresu prawa oparty na starych narzędziach wykorzystywanych w psychologii (jakiej? - w społecznej, konfliktu czy np. klinicznej [w jakim ujęciu?] wyniki mogą wskazywać na zupełnie sprzeczne wnioski) i efektach "po wrzuceniu w komputer" ostateczne wnioski mogą być np. takie...

Kurcze, a z automatu odrzucałem tzw. reformę Gowina
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Kusza
    Paluch: Czyli, że zasadniczo Pan się musi na tym rozeznać całkowicie żeby wiedzieć ile i gdzie...
    Inkasent: Dotychczas tak było, ale teraz mamy komputer. Może Pan pisać co tylko Pan chce to nie ma żadnego znaczenia.
    Paluch: Komputer?
    Inkasent: Eeee, on się i tak zawsze pomyli przy dodawaniu, proszę pana. Nie było miesiąca, żeby się nie pomylił.
    Paluch: Czyli, że teraz nie trzeba się tak znać na robocie?
    Inkasent: A teraz już nie. Teraz jest dużo łatwiej, jest proszę pana.
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Przebrnąłem przez to, choć niektóre pytania są debilne np. "Czy lubisz czytać książki o obozach koncentracyjnych"? Czytam, bo uważam temat za ciekawy, ale raczej książki takiej nie określę słowem - fajna. Może pouczająca, ciekawa itp. Itd. Ciekawy jestem jak klasyfikowana jest odpowiedź na to konkretne pytanie. Lubi czytać o obozach - pewnie jara się mordowaniem bezbronnych, +5pkt do bycia psycholem?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    To nie przeprowadziłeś jeszcze żadnych badań a już masz założenia jaki wynik chcesz osiągnąć? W jednej redakcji już byli tacy co mieli tezę że ludziom przeszkadzają dzwony w kościołach i potem szukali ludzi którzy im tę tezę potwierdzą
    to się nazywa hipoteza stawiasz hipotezę i weryfikujesz ją za pośrednictwem badań, a potem stwierdzasz - miałem/nie miałem racji jak stawiałem tezę, tak się pisze prace badawcze niestety.

Legionista Awatar Foxx
    Mylisz hipotezę badawczą z hipotezą zerową...
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

W sumie nie mylę, bo nie zagłębiam się w typ hipotezy, bo to nie miejsce na dyskusje metodologiczne, można też podyskutować czy to kierunkowa, czy niekierunkowa, ale nie czas to, nie miejsce. A powiedzmy na "podobny" temat napisano już dr - https://depot.ceon.pl/bitstream/hand...pdf?sequence=1
    ta sama osoba wcześniej napisała mgr - https://depot.ceon.pl/bitstream/hand...pdf?sequence=1

Legionista Awatar Foxx
    Ale tu faktycznie nie ma co wchodzić w dygresje Opisane w tytułowym poście podejście, czyli sposób postawienia hipotezy, dobór narzędzi i ten symboliczny "komputer" wydają się żywcem wyjęte z "Autostopem przez galaktykę" Douglasa Adamsa (kto nie czytał - gorąco polecam). Tam komputerowi - nomen-omen - Głęboka Myśl ludzie zadali precyzyjne pytanie: "o życie, wszechświat i całą resztę". Po bardzo długim czasie otrzymali odpowiedź: "42". W uzupełnieniu również instrukcję, by zbudowali jeszcze doskonalszy komputer, który pozwoli sformułować... prawidłowo zadane pytanie

Uprawnienia umieszczania postów