Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 12345678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 120 z 256

Wątek: Przygotowania do sezonu 2018/2019

Legionista Awatar Raffels
    Póki co to te 3-5-2 się świetnie sprawdza. 4 bramki stracone z Mielcem i Łęczną...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Póki co to te 3-5-2 się świetnie sprawdza. 4 bramki stracone z Mielcem i Łęczną...
    No i? Chyba od tego są przygotowania do sezonu aby próbować czegoś nowego. Aby zespół miał jakąś alternatywę.
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Może nie kwestia systemu a kto gra w obronie: Wieteska - Żyro - Kopczyński

Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    No i? Chyba od tego są przygotowania do sezonu aby próbować czegoś nowego. Aby zespół miał jakąś alternatywę.
    Alternatywę do czego?
    Zeszły sezon graliśmy czwórka z tylu a akcje i schematy w rozegraniu nie istniały.
    Jak rozumiem przechodzimy na stałe na 3-5-2 i go cwiczymy na maxa, bo innego systemu nie ma.

Legionista Awatar crolick
    Sandro z kolejnym golem

Legionista
    Daliby spokój z tym 3-5-2. Będziemy grać jak nasze Orły na mundialu i Deana zwolnią najdalej we wrześniu.

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Alternatywę do czego?
    Zeszły sezon graliśmy czwórka z tylu a akcje i schematy w rozegraniu nie istniały.
    Jak rozumiem przechodzimy na stałe na 3-5-2 i go cwiczymy na maxa, bo innego systemu nie ma.
    Niech Ci odp trener.

Czy to jest inne 3-5-2, niż to trenowane podczas zgrupowania w USA? Drużyna trenuje wysoki pressing.
    - Staramy się grać 3-5-2, ale także innymi systemami. Jesteśmy otwarci na zmianę systemu także w trakcie meczu. Patrząc na profile naszych zawodników, uznaliśmy, że system 3-5-2 jest obecnie najbardziej odpowiednim.

Nie obawia się trener, że dwa systemy gry to za dużo? Ostatnio jeden z reprezentantów Polski powiedział, że drużyna nie wiedziała jak grać…
    - Wybierzemy jeden z nich, ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze są zadania poszczególnych zawodników w każdym z nich. Każdy system może być dobry albo zły. Dobry jest jeśli znasz swoje zadania i wiesz, jak je wykonywać. Ale jeśli piłkarze nie znają dokładnie swoich zadań, to system się nie sprawdzi.

Ile trzeba czasu, żeby piłkarze przyzwyczaili się do nowego systemu i nowych zadań. Jeden z trenerów powiedział, że trzeba na to dwóch lat.
    - Jeśli masz dobrych zawodników, to na pewno tyle nie zajmie. Jeśli masz słabych zawodników, może to potrwać i pięć lat. Szanuję każdego trenera, ale moja opinia jest zupełnie inna. System nie jest ważny, ale jego struktura i to jak funkcjonuje w nim każda formacja. To zależy od zawodników. Oni muszą dokładnie wiedzieć, jak mają się zachowywać w strefie konstruowania ataku, w strefie środkowej i obronnej zarówno w akcji ofensywnej, jak i defensywnej, a także w wysokim pressingu. To jest piłka nożna. Futbol jest tak naprawdę bardzo prosty, ale nauczyć się grać prosty futbol jest bardzo trudno.
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

No to zajebiście, że są otwarci na inne systemy, ale ja to jednak czułbym się bardziej komfortowo, jakby szlifowali to co już w miarę funkcjonuje zamiast szukać kwadratowych jaj. Chyba już dostali nauczkę w minionym sezonie jak próbowali 4-3-3. Znowu muszą przejebać kilka spotkań, żeby nastąpiło otrzeźwienie? Ja rozumiem, że są jakieś trendy w nowoczesnym futbolu, ale żeby to wprowadzać, to trzeba jednak umieć grać w piłkę na pewnym poziomie. A u nas to jest z elementarnymi rzeczami problem.

Sparingi sparingami ale 5 bramek od takich potęg może martwić.

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez grassofobik Zobacz posta
    Sparingi sparingami ale 5 bramek od takich potęg może martwić.
    Mnie by to martwiło jakby próbowali eksperymentować w pierwszych meczach ligowych lub pucharowych, tak jak to zrobił Adaś z reprą. Teraz Klaf z ekipą wiedzą, że dużo wody w Wiśle jeszcze upłynie zanim to sobie ułożą wedle planów i po to były eksperymenty.
    Trzeba w środę się wybrać na sparing bo ten sparing będzie już chyba, z naciskiem na chyba, mniej eksperymentalny.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Czy sparing z Radomiakiem jest otwarty dla kibiców?

o Nagym z legia.net
    Tylko (L) - Jak prezentował się D. Nagy? Mówiło się, że przed wypożyczeniem jego zachowanie na treningach i względem sztabu pozostawiało wiele do życzenia, czy to chociaż w małym stopniu się zmieniło?

- Do jego zachowania na zgrupowaniu w Warce nikt nie miał żadnych zastrzeżeń, dobrze dogadywał się zarówno z kolegami jak i ze sztabem trenerskim. Natomiast odnieśliśmy wrażenie, że był bardzo wyciszony, jakby trzymał się trochę z boku. Na boisku też nie dawał tyle, ile by mógł, był w cieniu innych. Dobrze wyglądał fizycznie, ani grama zbędnego tłuszczu, wybiegany, dynamiczny, ale nie miało to przełożenia na boisko.
    Jak widać chłopak w przeciwieństwie do Berto, prowadzi się wzorowo. Pytanie więc w czym leży problem? Odp brzmi chyba w głowie, ale skoro tak się dobrze prowadzi, to raczej nie to, że jest rozkojarzony i baluje tylko.. I tak się zastanawiam, że może tu właśnie mamy mały paradoks i problem? Może właśnie Nagyemu, młodemu gościowi, potrzeba czasem się zabawić, a nie tylko siedzieć w domu, pilnować diety, popijając smoothie z jarmużem. Przecież grać w piłkę potrafi - to wiemy doskonale. Jak czytamy - przygotowany jest perfekcyjnie fizycznie. Ale jest również wyciszony, trzyma się z boku. Czy to co przydarzyło się w rundzie jesiennej to nie była przesada?
    Pamiętam, że gość na początku sezonu był w mega formie, w Zabrzu był jedynym, który coś tam grał. Potem w sumie dostosował się do beznadziejnej przez 90% jesieni reszty.
    Teraz Dominik pewnie boi się wychylić nos z domu, już nie mówiąc o spojrzeniu w kierunku Mazowieckiej.. Mamy w ten sposób robota, perfekcyjnie przygotowanego i o wysokich umiejętnościach, ale który zatracił radość z gry.
    To tylko takie moje przemyślenia, ale sądzę, że to całkiem możliwa teoria.

Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
    Może właśnie Nagyemu, młodemu gościowi, potrzeba czasem się zabawić, a nie tylko siedzieć w domu, pilnować diety, popijając smoothie z jarmużem. Przecież grać w piłkę potrafi - to wiemy doskonale. Jak czytamy - przygotowany jest perfekcyjnie fizycznie. Ale jest również wyciszony, trzyma się z boku. Czy to co przydarzyło się w rundzie jesiennej to nie była przesada?
    (...)
    Teraz Dominik pewnie boi się wychylić nos z domu, już nie mówiąc o spojrzeniu w kierunku Mazowieckiej.. Mamy w ten sposób robota, perfekcyjnie przygotowanego i o wysokich umiejętnościach, ale który zatracił radość z gry.
    To tylko takie moje przemyślenia, ale sądzę, że to całkiem możliwa teoria.
    Co proponujesz Waszmość? Karnet na Mazowiecką "by zaczął czerpać radość z gry"?

Moim zdaniem jak ma problemy z głową, to szkoda czasu na niego i pieniędzy na psychologa. Nigdy nie wiadomo kiedy się mu psychika "posypie". Najlepsze wyjście to wypożyczenie z opcją transfer definitywny i adios amigo. Tak jak chcą to zrobić w klubie. To nie przytułek dla emerytów i schorowanych. Tzn. teoretycznie
    Mistrz, mistrz, LEGIA MISTRZ!!!

Nic nie proponuję, bo:
    a) nie znam dokładnie sytuacji (to tylko takie moje luźne refleksje)
    b) nie jestem psychologiem

Nawet nie wiesz jak czasem małe z pozoru rzeczy mają swoje odzwierciedlenie w grze piłkarzy (sportowców ogólnie) i ile wielkich z pozoru transferów, okazało się niewypałami, bo gościowi coś tam nie grało w życiu, a z pozoru miał wszystko czego trzeba.
    Nie mówię, że mają powiedzieć "idź Dominik, bez konsekwencji możesz bawić się na Mazowieckiej", ale może ta cała sprawa została zbyt rozdmuchana? Może wcale nie to miało wpływ na jego słabą formę? (bo idąc tym tokiem, to 99% drużyny musiało zapierdalać przez ostatni rok na Mazowiecką co 2 dzień). Może teraz gość boi się wyjść z domu, bo zaraz będą gadać gdzie nie był i czego nie robił..?
    Widzę po prostu jakie mamy dziś efekty - gościa perfekcyjnie przygotowanego fizycznie wg redaktorów legijnych portali, z wielkimi umiejętnościami, które co trzeba zaznaczyć, JUŻ pokazywać U NAS. A jednak coś nie gra.. może zamiast *********** typa na wypożyczenia, gdzie nie zajmą się nim odpowiednio, samemu spróbować mu pomóc?
    O tym się jakoś niewiele mówi, ale przypomnę, że zapłaciliśmy za Dominika ok 1mln euro. Stać nas na oddawanie ot tak, graczy z takim potencjałem i za taką cenę? Wg mnie nie. Ja bym do końca starał się po prostu znaleźć źródło problemu i tyle. Gość jest młody, nie jest przypadkiem Berto - ogarnął się, na treningach spisuje się wzorowo, prowadzi się też wzorowo.. No to może jednak taki gość zasługuje na trochę więcej uwagi? Ale to tylko moja opinia.

Legionista Awatar Lorenzo
    Obserwujcie dzisiaj grę Kante..
    #teamMioduski

Legionista Awatar Adin
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez Lorenzo Zobacz posta
    Świetna asysta przy golu Cafu. Ogólnie bardzo pozytywnie. Zaawansowany technicznie grajek, który dobrze radzi sobie w takiej grze, jaką chcemy prowadzić. Będzie pociecha.

PS na razie największe wrażenie robi na mnie Szymański.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Raffels
    Wahadła nie wracając szybko do obrony robią bardzo duże dziury na skrzydłach. Kuleje też asekuracja ale generalnie jakby trochę lepiej w obronie to wyglądało.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Benek
    W sensie, że chce pokazać, że nie jest gorszy od Carlitosa ?
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    W sensie, że chce pokazać, że nie jest gorszy od Carlitosa ?
    No na to wygląda, bo dzisiaj strasznie mi się podoba jego gra

A technikę ma na poziomie nieosiągalnym dla zdecydowanej większości w Ekstraklasie.
    #teamMioduski

Legionista Awatar Jestem
    Kante bardzo dobrze, Seba spartolił setkę ale ogólnie dobrze, SFG coraz lepsze i pokazali rozegranie ćwiczonego krótkiego rogu, że palce lizać. Verso tradycyjnie super w ofensywie ale obrona pod psem.
    Niestety gra na trzech obrońców to ogromne ryzyko.

Kante kocur, idealne zastawianie, gra tyłem, rozegranie. Bardz duże wzmocnienie. Seba bardzo dobrze, bierze odpowiedzialność.
    Obrona widać ze nowość, brak powrotu Vedo i strata bramki.

No na to wygląda, bo dzisiaj strasznie mi się podoba jego gra

A technikę ma na poziomie nieosiągalnym dla zdecydowanej większości w Ekstraklasie.
    Przecież pisali, że chujowy i po co on w Legii.

"Wyczyj ejakulat z klawiatury i monitora"
    Cytat Zamieszczone przez Bary89
    Zastanawia mnie ile jeszcze tu będziecie ciskali po tym Mario. Wyraził swoją opinię o Magierze i tyle, czy musimy tu kochać każdego zawodnika i trenera Legii (...). Fakty są takie że Magiera dokonał niezlego wyczynu ale nie oszukujmy się to był jego obowiązek. O ile po jesieni i po meczach z Realem czy nawet Lechią można nim było być zauroczonym o tyle wiosnę miał fatalną i tego się chyba nie da ukryć. Przy.... się do niego niczym.. Szkoda gadać 😃

Cytat Zamieszczone przez MarioBis Zobacz posta
    Przecież pisali, że chujowy i po co on w Legii.

"Wyczyj ejakulat z klawiatury i monitora"
    Ciekawe ile mu dali na mieszkanie
    #teamMioduski

Legionista Awatar Chmielo
    Para Carlitos-Kante to może być niezły sztosik.
    A Melanż Trwa...

Ciekawe ile mu dali na mieszkanie
    KMWTW
    Cytat Zamieszczone przez Bary89
    Zastanawia mnie ile jeszcze tu będziecie ciskali po tym Mario. Wyraził swoją opinię o Magierze i tyle, czy musimy tu kochać każdego zawodnika i trenera Legii (...). Fakty są takie że Magiera dokonał niezlego wyczynu ale nie oszukujmy się to był jego obowiązek. O ile po jesieni i po meczach z Realem czy nawet Lechią można nim było być zauroczonym o tyle wiosnę miał fatalną i tego się chyba nie da ukryć. Przy.... się do niego niczym.. Szkoda gadać 😃

Z przodu naprawdę super, ale z tyłu momentami taki kryminał... Ja nie wiem czy oni są w stanie wyeliminować te błędy tak z dnia na dzień..
    A jeśli nie, to chyba nawet nie ma co ryzykować takim ustawieniem w meczu el do LM (co najwyżej w SP )

Legionista Awatar Adin
    gra Kante naprawdę na duży plus
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Legionista Awatar Antares
    Kante, Kantem kto oglądał ligę widział, że to jest na nasze warunki dobry napastnik. Siła, technika, niezła szybkość, potrafi poklepać tylko problem ze skutecznością, ale Cafu jaki dzik.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Kante, Kantem kto oglądał ligę widział, że to jest na nasze warunki dobry napastnik. Siła, technika, niezła szybkość, potrafi poklepać tylko problem ze skutecznością, ale Cafu jaki dzik.
    Jak będzie taka skuteczność jak dziś to będzie dobrze :P

Uprawnienia umieszczania postów