Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 271

Wątek: Przygotowania do sezonu 2018/2019

Ostatecznie w stolicy pozostanie Jarosław Niezgoda, gdzie będzie kontynuował rehabilitację pleców.
    Niech ten Kante czym prędzej rozpoczyna przygotowania w Warce, bo czarno widzę nasz atak

Administrator Awatar mOFMC
    No z Kante to na pewno
    Wypijmy! Za wojnę z bisurmanem!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez mOFMC Zobacz posta
    No z Kante to na pewno
    Ee tam, taki murzyn to nie murzyn

Legionista Awatar Lorenzo
    Cytat Zamieszczone przez Paramonow Zobacz posta
    Przeczytałem skład na zgrupowanie w Warce - nie widzę Wjaczesława Kudrjawcewsa - co z nim ?
    Dojedzie jak się wyleczy.
    #teamMioduski

Legionista Awatar e(L)egion
    Cytat Zamieszczone przez Lorenzo Zobacz posta
    Dojedzie jak się wyleczy.
    Napewno ale to już kolejne przygotowania, gdzie ma kontuzje. Póki co wygląda, że to jego największy feler.
    "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Cytat Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta
    Napewno ale to już kolejne przygotowania, gdzie ma kontuzje. Póki co wygląda, że to jego największy feler.
    Nie pomyliłeś go z kimś?
    #teamMioduski

Legionista Awatar e(L)egion
    Taa sorry, pomyliło mi się z Niezgodą.
    "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Cytat Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta
    Taa sorry, pomyliło mi się z Niezgodą.
    A to zgoda, stąd też taki szybki wybór i transfer Kante.
    #teamMioduski

Legionista Awatar grodzisk1
    Dobre wieści:
    Kuba Majewski
    ‏

@QbasLL
    4 min.4 minuty temu
    Więcej
    Wieści od red. nacz. @LegionisciCom z Warki: Legia ćwiczy grę na dwóch napastników. Trenerzy dużo czasu poświęcają taktyce, tłumaczą, ustawiają i przestawiają zawodników.����

Legionista
    Ćwiczą chłopaki 3-5-2, kolejna próba po Florydzie, więc pewnie prędzej czy później w meczu o stawkę tak zagrają (chyba, że znowu w sparingach wyjdzie to bardzo źle). Ja bym jednak w takim wypadku poszukał kogoś mocnego na lewe wahadło (LO). Nie uzupełnienie Hlouska, a kogoś kto go po prostu wygryzie (oczywiście nie mam nic przeciwko, żeby Adam wrócił do super formy i nie dał się). Kuchy nadaje się pod kątem wydolnościowym, biegowym, ale chyba za dużo nauki by go czekało jak grać w obronie. Było to widać w tym meczu z Atletico Nacional, gdzie totalnie nie miał pojęcia jak bronić, gdzie i jak się ustawiać, co skutkowało co chwila dalekim przerzutem za plecy i autostradą do linii końcowej dla skrzydłowego rywali.

Legionista Awatar Marcino
    Czyli Klaf nie jest typem "dobra, udało mi się zdobyć dwa trofea, nie ruszam tego, jakoś to będzie" ...
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Legionista
    W ogóle ciekaw jestem jak gra z trójką sprawdza się w Polsce. Próby wielkiej nie było, ale kilka drużyn grywało tak z tego co kojarzę. Nie widział ktoś może jakichś statystyk Zagłębia czy Lechii w ustawieniu z trójką z tyłu, a czwórką? Na pewno można to na transfermarkt ogarnąć, sprawdzając ustawienie w każdym meczu po kolei, ale może coś szybszego..?

Legionista Awatar Peer
    Mi ten system się bardzo podoba. Wydaje się, że mamy kadrę idealnie skrojoną właśnie na ten system- mocny środek pola, pewnych środkowych obrońców, idealnie srojonych także na półprawych(Jędza, Wieteska), a półlewym Pazdan, a może tam też zagrać i Jędza, 4 napastników, którzy powinni się dobrze uzupełniać i szkoda by było trzech trzymać na ławce no i takiego Vesovicia, który idealnie nadaje się na wahadło, gdzie na tych pozycjahc, po obu stronach może też grać Nagy, Hlousek, może Kucharczyk, Michalak. Mamy za to problemy z ustawieniem z typowymi bocznymi obrońcami i skrzydłowymi.

Piast za Latala grał 3-5-2
    Dziękuje Dobranoc.

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    Mi ten system się bardzo podoba. Wydaje się, że mamy kadrę idealnie skrojoną właśnie na ten system- mocny środek pola, pewnych środkowych obrońców, idealnie srojonych także na półprawych(Jędza, Wieteska), a półlewym Pazdan, a może tam też zagrać i Jędza, 4 napastników, którzy powinni się dobrze uzupełniać i szkoda by było trzech trzymać na ławce no i takiego Vesovicia, który idealnie nadaje się na wahadło, gdzie na tych pozycjahc, po obu stronach może też grać Nagy, Hlousek, może Kucharczyk, Michalak. Mamy za to problemy z ustawieniem z typowymi bocznymi obrońcami i skrzydłowymi.
    Kucharczyk ok, na pewno łatwiej poprawić grę w obronie niż nauczyć się dryblować i celnie dośrodkowywać w pełnym biegu, ale na ten moment Michalak to już chyba niekoniecznie. Tak poza tym to rzeczywiście mocno mamy obsadzony środek pola z napastnikami to można jako tego podpiętego wystawić Hamalainena czy Rado. Personalnie da się to spiąć, ale jak to wyjdzie taktycznie? Przy tym systemie ogromną rolę odgrywa taktyka. Włosi lubią tym systemem grać, ale tam taktyka zawsze na pierwszym miejscu i wiele czasu się jej poświęca. Reprezentacja pokazuje, że nawet jak zawodnicy grają tak w swoich klubach to nie takie proste jest się odnaleźć w takiej grze z innymi piłkarzami.

W tamtym roku próbował ten system wdrażać np. Milan, którego większość meczów oglądam. Defensywę miał trzymać nie byle kto, bo Bonucci i kompletnie się to nie sprawdziło, a obrona była jak szwajcarski sen, a za kolegów miał Romanogolliego czy Musacchio. Dopiero jak wrócili do gry 4 obrońcami to udało się mocno poprawić grę.

A u nas nie wiem czy jest czas na takie wprowadzanie. Źle wystartuje w lidze to go zaraz zwolnią i tyle będzie z 3-5-2.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legia za Okuki tez grala 3-5-2. Nie wiem czy jest sens zmiany ustawienia. Bardziej ciekawi mnie czy ze starych nowych twarzy (Nagy, Berto) uda sie cos wycisnac.
    Moin, moin was geht?

3-5-2 będzie grane w zależności od danych okoliczności, a nie ciągle. Ćwiczą, żeby mieć alternatywę.
    #teamMioduski

Cytat Zamieszczone przez gniewko Zobacz posta
    Bardziej ciekawi mnie czy ze starych nowych twarzy (Nagy, Berto) uda sie cos wycisnac.
    Już chyba tylko siódme poty...

Cytat Zamieszczone przez Lorenzo Zobacz posta
    3-5-2 będzie grane w zależności od danych okoliczności, a nie ciągle. Ćwiczą, żeby mieć alternatywę.
    I słusznie , zawsze jak się coś nie klei , jedna zmiana i inny system.Muszę przyznać że Prezes u mnie punktuje.

Dzisiaj oglądamy eksperymentalne 3-5-2. Najpierw o 17. a potem o 20.

Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Dzisiaj oglądamy eksperymentalne 3-5-2. Najpierw o 17. a potem o 20.
    To eksperyment o 17 słabo wypalił. Strasznie łatwo dochodzi ta Stal do sytuacji. Wystarczy jedno udane prostopadłe podanie. Obrona w tym zestawieniu wygląda dramatycznie.

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Pigeon Zobacz posta
    To eksperyment o 17 słabo wypalił. Strasznie łatwo dochodzi ta Stal do sytuacji. Wystarczy jedno udane prostopadłe podanie. Obrona w tym zestawieniu wygląda dramatycznie.
    Może i tak, ale niech testują, kombinują, bo od tego są przygotowania. Widać, że Klaf coś robi, a nie ma w dupie głosy zewsząd.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Legionista Awatar Orzelek
    Z tego, co piszesz skojarzyłem rozgrywany podczas zimowych przygotowań mecz z Viktorią Pilzno. Tam również graliśmy 3-5-2. Raz za razem szły od strony Czechów prostopadłe piłki za linię obrony. Tego meczu ze Stalą nie widziałem więc pytanie czy wyglądało to podobnie?

Cytat Zamieszczone przez Orzelek Zobacz posta
    Z tego, co piszesz skojarzyłem rozgrywany podczas zimowych przygotowań mecz z Viktorią Pilzno. Tam również graliśmy 3-5-2. Raz za razem szły od strony Czechów prostopadłe piłki za linię obrony. Tego meczu ze Stalą nie widziałem więc pytanie czy wyglądało to podobnie?
    Bardzo podobnie. Szczególnie w pierwszej połowie. Było też sporo błędów przy wprowadzaniu piłki przez obrońców.

Co z Berto? Zszedł po 15 minutach drugiej połowy. Masa nie pozwala mu na więcej minut?
    Janusz z Południowej

Legionistka
    Wszedł w pierwszej połowie ok. 25 minuty, więc też grał ok 45 minut jak pozostali

Oglądałem tylko pierwszą połowę. Pozytywne zaskoczenie to forma Dolara. Oprócz tego aktywni Szymański i King. Fajnie wyglądał też Kante, dobra technika. Beznadziejny Pasquato, ale to oczywiście dlatego, że znowu nie zagrał na swojej optymalnej pozycji, czyli na ławce. Mękatsw też nędznie. Natomiast w obronie to już słabo to wyglądało. Zwłaszcza Philipps niestety. Żyro fajnie angażował się w ataku, ale on przede wszystkim musi dobrze grać w defensywie a pewnym punktem nie był.

Bardzo podobnie. Szczególnie w pierwszej połowie. Było też sporo błędów przy wprowadzaniu piłki przez obrońców.
    Wieteska+Żyro+Philips, nie dość, że nowe ustawienie to zawodnicy, którzy raczej nie będą stanowili bloku obronnego. Przy czym przy 3 obrońcach za przecinanie prostopadłych piłek powinna odpowiadać gęsta pomoc, bo obrońcy z wiadomych względów mają więcej pola do pokrycia i łatwiej ich ominąć. Tak czy inaczej jest środek obozu, najważniejsze żeby się dobrze przygotowali fizycznie bo bez tego to i tak gówno będzie.

Legionista Awatar Antares
    Przy 3-5-2 jest większa odległość pomiędzy stoperami i dużo prościej rozerwać obronę prostopadłym podaniem. Jak my mamy jeszcze atakować, czyli ci obrońcy będą stać wysoko to jakieś dzidy będą nam robić dużo problemów. Do tego stoperzy muszą być ze sobą dobrze zgrani szczególnie przy trzymaniu linii spalonego. Nie wiem czy tutaj jest sens szukać kwadratowych jaj z tym 3-5-2. Skupić się lepiej na starym dobrym 4-2-1-3, a testować jako plan B 4-4-2.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar Paramonow
    Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Oglądałem tylko pierwszą połowę. Pozytywne zaskoczenie to forma Dolara...
    Chyba inny mecz oglądałem. Rado najwolniejszy na boisku, bezproduktywne kółeczka w tempie walca (ale drogowego).

Uprawnienia umieszczania postów