Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 63

Wątek: Wątek kulturalny

Legionista Awatar casual

Wątek kulturalny

Trochę brakuje mi na forum tematu, w którym można by się poradzić forumowej braci w temacie sztuk teatralnych, musicali czy wszelkiej maści wystaw. Podstawowy powód jest prosty- czasem chłop musi zabrać babę w takie miejsce, ot co Inna sprawa, że przecież i my mamy prawo raz na pół roku mieć ochotę wyskoczyć na sensowną sztukę- i nie ma w tym nic specjalnie dziwnego ani złego. I po to zakładam ten temat- czytaj: celem wymiany informacji, relacji, opinii. Może i jest podobny na forum, ale nawet jeśli jest, to zupełnie martwy (a w temacie o imprezach jakoś nie widać relacji z teatrów ). Jeśli jednak nie ma zapotrzebowania na tego typu temat, to śmiało kasować.

Temat zakładam też z prywatnej, dosyć pilnej "potrzeby chwili". Otóż chce zabrać kobiecinę do teatru (może być to również teatr muzyczny), opery czy w inne tego typu kulturalne miejsce (mało to kibolskie, no ale czasem trzeba ). I, mówiąc krótko, aktualnie dosyć średnio się orientuję w temacie tego, na co warto iść. Kolejny temat to to, że zależy mi na tym, aby do w/w miejsca pójść w miarę możliwości w najbliższym czasie, co w kontekście sporego zainteresowania niektórymi spektaklami zapewne może być nieco problematyczne. Więc z góry mówię, że spektakle, musicale czy cokolwiek takiego, na które można kupować bilety, ale na maj czy czerwiec, raczej odpadają. Szukam czegoś "na teraz", ew. na kwiecień.

I jak już idę raz na ruski rok do tego typu przybytku, to cieszyłbym się gdybym był na czymś "na kozaku"- żeby lipy nie było Cena nie gra kluczowej roli- ma być konkret, więc mam świadomość, że parę złociszy cała zabawa wyniesie.

Nie robi mi różnicy, czy będzie to Teatr Narodowy, Roma, Kwadrat czy jakikolwiek inny. Byle nie Teatr 6 piętro i Wojewódzki (chyba, że grają tam jakieś spektakle bez tego degenerata?). Nie robi mi też wielkiej różnicy, czy będzie to komedia, dramat czy cokolwiek innego (chociaż tak sobie myślę, że chyba jednak szukam czegoś lżejszego).

Jeśli ktoś z was był w ostatnim czasie na czymś fajnym lub wie o tym, że za chwilę coś fajnego wchodzi na deski teatru, to niech napiszę dwa zdania.

Z góry bardzo dziękuje za wszelką ewentualną pomoc. Przy okazji parę dziennikarek z GazWybu może się nieco zdziwi przeglądając ten wątek- bydło z trybun, a o sztuce klika
    Ostatnio edytowane przez casual ; 19-03-2011 o 12:43

Legionista
    To może i ja zadam pytanie. Czy był ktoś w Teatrze Powszechnym na sztuce pt. "Zły" ? Ew. jakieś opinnie ? Jakie miejsca najlepsze oraz oczywiście dostępność biletów.

Legionista Awatar Ardiano
    nie wiem jak z biletami w tej chwili, ale polecam "Złego" w Teatrze Powszechnym. Ciekawe rzeczy grają też w Teatrze Komedia, tam raczej nie ma problemów z biletami. Warty polecenia jest też Teatr Bajka

Co do Złego, to przez większość sztuki siedziałem wbity w fotel. Dość dokładnie oddane niemal wszystkie wątki książki, a i pointa zaskoczyła mnie dość mocno. Poza tym sporo humoru i kilka znanych nazwisk na scenie.

"Stewardessa szepnęła 'Boże...' nim stanęło jej serce, a kapitan wciąż powtarzał, że to zwykłe turbulencje..."

Legionista
    jeśli chodzi o muzyczny to może Buffo? Byłem na - standardzie - "Metro" i "Hity Buffo". Podobało się i mnie, i wybrance z tym, że tu bilety trzeba ogarniać z miesiąc przed spektaklem.
    "Upiór w operze" w Romie też fajny ale nie wiem czy jeszcze "grają".
    Podobno też wart obejrzenia jest też w Romie "Les Misérables" czyli nędznicy. Pozytywne opinie od znajomych. Się na to wybiorę chyba

Legionista
    Zajebisty temat.
    Ostatnio i ja byłem "zmuszony" iść się odchamić z kobietą to polecam:

Teatr Bajka i sztuka "Sceny dla dorosłych - czyli sztuka kochania"
    http://www.teatrbajka.pl/repertuar/s...ztuka_kochania

Występują Gąsowski, Skrzynecka, Oberc i Przebindowski.
    Komedia o seksie, a raczej o jego braku w dłuższych związkach. Kilka scenek rodzajowych luźno ze sobą powiązanych. I tak jak nie przepadałem za Skrzynecką to muszę przyznać, że na żywo jest zajebistą aktorką.
    W każdym razie, brzuch mnie bolał od śmiechu, jak ktoś ma potrzebę na coś zabawnego iść do teatru to zdecydowanie polecam.

Portowiec Awatar dostojny kocur
    Przeczytałem wątek kulinarny .
    Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    się poradzić forumowej braci w temacie sztuk teatralnych, musicali czy wszelkiej maści wystaw

Sorry, nie mogłem się powstrzymać

Legionista Awatar casual
    Nie pomagasz, baciek

Przeczytałem wątek kulinarny .
    Też by się przydał, ale to już może niech ktoś z wyższej kategorii wagowej założy
    Ostatnio edytowane przez casual ; 19-03-2011 o 13:39

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez pawlik Zobacz posta
    Podobno też wart obejrzenia jest też w Romie "Les Misérables" czyli nędznicy. Pozytywne opinie od znajomych. Się na to wybiorę chyba
    Miałem przyjemność (?) być jakoś na jesieni. Jak mnie żonka spytała jak mi się podobało (z jej inicjatywy się wybrałem, byłem niejako postawiony pod ścianą) to jej powiedziałem, że musicale mam odbębnione na najbliższe 5 lat co najmniej A tak serio, to przedstawienie jako takie (scenografia, no i przede wszystkim praca, którą musieli wykonać aktorzy) spoko, tyle że to zupełnie nie moja bajka. No i jedna przerwa na ponad 3 godziny trwania przedstawienia... Możecie sobie wyimaginować co się działo w kiblach (szczególnie damskim)...
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Portowiec Awatar Bugi B.
    Jak ktoś ma pociechę lub kogoś młodego z rodziny to polecam "Przygody Sinbada Żeglarza" w Teatrze Polskim. Siostra była zadowolona (zresztą chyba jak każde 8 letnie dziecko)
    "Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły,
    hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!"

Cytat Zamieszczone przez Ardiano Zobacz posta
    nie wiem jak z biletami w tej chwili, ale polecam "Złego" w Teatrze Powszechnym.
    "Zły" jest naprawdę świetny. Warszawski klimat, dobry temat, ciekawa akcja etc. Trzeba na tej sztuce jednak trochę pomyśleć, jak na teatr po długiej przerwie, to zważ na to że to 3h raczej spokojnego oglądania.

Cytat Zamieszczone przez iniemamniejusz Zobacz posta
    Teatr Bajka i sztuka "Sceny dla dorosłych - czyli sztuka kochania"
    http://www.teatrbajka.pl/repertuar/s...ztuka_kochania
    Przezabawna sztuka, ale podana jak w TVNie (nomen omen z gwiazdami tvnu na scenie). Nic nie musisz myśleć, wszystko jest podane jak na tacy. Wychodzisz z teatru bardzo zadowolony, ale parę dni później już nie pamiętasz o czym była sztuka.

Ze swojej strony bardzo polecam Teatr Współczesny:

"Sztuka bez tytułu"
    http://www.wspolczesny.pl/teatr/rep/sbt.html
    Genialna.
    CWKS CWKS CWKS to najlepszy w ekstraklasie zespół jest
    on kibiców ma tysiące rozrabiają w całej Polsce
    CWKS CWKS CWKS

"Nasza Klasa" w Teatrze na Woli.

Legionista Awatar rhg
    Milosc na Krymie w Narodowym graja w kwietniu, ale pewnie cholernie ciezko dostac na to bilety, ja rezerwowalem z minimum 2 miesiecznym wyprzedzeniem.

Jakos niebawem graja tez Kruma ( sztuka Warlikowskiego ) w teatrze rozmaitosci i, jak zawsze, porucznika z inishmore we wspolczesnym. To pierwsze lekkie nie jest, to drugie to swietna czarna komedia z Szycem w roli bojownika, bedacego odlamem odlamu IRA Polecam jedno i drugie.

http://www.trwarszawa.pl/wydarzenia/krum

http://www.wspolczesny.pl/teatr/rep/por.html
    Amor Patriae Nostra Lex

Legionista Awatar casual
    Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi, temat nieco mi się rozjaśnił. Chyba "Sztuka bez tytułu" pójdzie na pierwszy ogień

szewczyk dratewka- coś więcej o tej "Naszej Klasie"?

Legionista Awatar Huxley
    Jeżeli ktoś się lubi zrelaksować przy dobrej angielskiej komedii, w dodatku dobrze zagranej to polecam w Och Teatrze: "Weekend z R".
    Mamy Kezmana z Serbii Tarana

szewczyk dratewka- coś więcej o tej "Naszej Klasie"?
    3-godzinna sztuka przedstawiająca trudne relacje polsko-żydowskie przez pryzmat szkolnej klasy (m. in. wątek mordu w Jedwabnem). Na mnie zrobiła duże wrażenie.

Swoją drogą, widział ktoś "Skazanych na Shawshank" w Syrenie? Warto?

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta
    Jeżeli ktoś się lubi zrelaksować przy dobrej angielskiej komedii, w dodatku dobrze zagranej to polecam w Och Teatrze: "Weekend z R".
    Właśnie miałem pisać, znajomy mi dziś polecał tą sztuke, mówi, że rewelka. Tylko chyba jakoś drogo z biletami (80 zł za jeden płacił).

Na "Złego" nadal są bilety, jak ktoś chciałby w najbliższym czasie iść.

Legionista Awatar Huxley
    Właśnie miałem pisać, znajomy mi dziś polecał tą sztuke, mówi, że rewelka. Tylko chyba jakoś drogo z biletami (80 zł za jeden płacił).

Na "Złego" nadal są bilety, jak ktoś chciałby w najbliższym czasie iść.
    A nie wiem ile to kosztowało, bo szanowna małżonka załatwiała bilety.
    Warto iść, bo Żak gra tam rewelacyjnie. Ale trzeba uważać, bo w różnych terminach są różne obsady. Żak się tam z kimś zamienia, Poniedziałek z Mohrem i ktoś tam jeszcze. Ja polecam wersję z Żakiem i Poniedziałkiem

A w kwietniu idę na "32 Omdlenia" Czechowa ze J.Stuhrem, Jandą i Gogolweskim to napiszę co i jak i czy warto, no chyba, że ktoś to zrobi szybciej
    Ostatnio edytowane przez Huxley ; 22-03-2011 o 10:58

Legionista Awatar casual
    Zarezerwowałem bilety na ten cały "Weekend" w Och. Na bodaj 23 maja

Siedem razy mnie ta baba pogoni

Witajcie
    Był ktoś z Was na sztuce w teatrze na Woli: Nasza klasa.
    Chcemy się wybrać z chłopakiem ale nie wiem czy warto.

Gintleman Awatar księciuniu
    Spójrz 4 posty niżej/wyżej
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Nie sądziłem, że kolejna porcja "odchamiania" przyjdzie tak szybko

DZIWNA PARA
    Jakoś za Barcisiem i Żakiem nie przepadałem nigdy na ekranie a tu taka niespodzianka. Przezabawna sztuka opowiadająca o losach kilku facetów w średnim wieku, przede wszystkim samotnie mieszkającego rozwodnika bałaganiarza i jego przyjaciela który przy okazji swojego rozwodu się do kolegi wprowadza i tu zaczyna się meksyk. Pierwsze dwadzieścia minut nie zapowiadało że aż tak będę ryczał śmiechem na sali. Parę scen mocno z życia wziętych i taki dość inteligentny prosty dowcip.
    Polecam jak ktoś nie wie na co do teatru się wybrać

http://www.clubcapitol.pl/teatr/inde...obiekty_id=288

Legionista Awatar Huxley
    Wczoraj byłem na wspomnianych w poście poniżej "32 omdleniach".

Genialna rola J.Sthura (rzadko można go zobaczyć na warszawskich deskach), jest w dobrej formie, dostał bardzo dobry tekst dla swojego emploi i sobie z nim zawodowo poradził, trzeci akt i jego monolog na koniec sztuki to mistrzostwo świata....obok niego Janda jak zwykle w bardzo dobrej formie, no i Gogolewski obsadzony jednowymiarowo, bo gra cały czas z tą samą manierą, ale może to już wiek zrobił swoje, jednak też dał radę...jest się gdzie pośmiać (szczególnie drugi akt to istne szaleństwo), wspomniany trzeci akt jak dla mnie komentarz wprost do tego jak teraz aktorzy prostytuują się w świecie seriali i nie tylko.

Polecam!

Legionista Awatar casual
    Czy ktoś kto był w Centrum Nauki Kopernik mógłby coś powiedzieć szerzej na jego temat: interesuje mnie głównie to co koniecznie należy tam zobaczyć, ile czasu zarezerwować, żeby takie wyjście w ogóle miało sens itp.

Ponoć otworzyli tam ostatnio strasznie dużo nowych wystaw- ktoś coś słyszał ?

Gra warta świeczki w ogóle?
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

wiara
    Guest
    Czy ktoś kto był w Centrum Nauki Kopernik mógłby coś powiedzieć szerzej na jego temat
    Jest naprawdę wiele eksponatów godnych uwagi Warto się wybrać. A ile czasu? Ja byłam kilka tygodni temu, postanowiłam obejrzeć wszystko dokładnie, zeszło mi z 3h i nawet nie weszłam na 1-wsze piętro z parteru, bo przywitał mnie komunikat "prosimy kierować się do wyjść, zamykamy". Planuję zatem kolejną- tym razem dłuższą- wizytę.

Tak więc czasowo z pewnością ponad 3h (jeśli będziesz oglądał dość powierzchownie). Trzeba dodać, że często są kolejki do poszczególnych urządzeń, więc dodatkowo czas się wydłuża. Jeśli zechcesz się na czymś pobawić- myślę że 4-5h trzeba liczyć spokojnie.

Jeśli chodzi o to co warto obejrzeć... masa fajnych rzeczy jest na dole. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu- radzę ominąć komputerki na dole, bo są cholernie wciągające i czasochłonne (tam masz wszelkie testy dot. Twej psychiki, właściwości reakcyjnych na różne bodźce itp).
    Ostatnio edytowane przez wiara ; 16-11-2011 o 13:25

Legionista Awatar bloniaq
    Ja byłem jeszcze przed otwarciem, koleżanka tam pracuje. A że studiuję na Politechnice 3h spędziłem na górze bo tam są głównie zjawiska fizyczne tym podobne rzeczy. Byłem naprawdę zadowolony. Poszedłbym tam ale naprawdę najlepiej iść wcześnie i rezerwować cały dzień, bo ja bym stamtąd najchętniej nie wychodził... Bardzo dobry sposób, żeby zainteresować się nauką. O nowe wystawy spytam.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

interesuje mnie głównie to co koniecznie należy tam zobaczyć
    Odpowiem krótko - wszystko...

Trudno tak naprawdę napisać co trzeba zobaczyć. Jeden zainteresuje się iluzją optyczną, drugi fizyką, itp. Ja sam nie mam wykształcenia techniczego, jednakże wiele instalacji naprawdę pozwala nieźle się zabawić i przypomnieć o bólach jakie znosiłem na fizyce, chemii i biologii w liceum, a było to kilkanaście lat temu .

Byłem z synem (5 lat) 3 razy i oczywiście głównie latam za młodym, który też się tam nieźle odnajduje.
    Odnośnie wymaganego czasu wizyty. To w sumie trudno ocenić, bo czasami trzeba swoje odczekać, tak jak pisała Wiara. ( w tygodniu masa szkół, w weekendy rodziny z dziećmi). My jesteśmy tam max 3h, ale głowinie dlatego, że młody ma już dość.

Co do biletów to polecam karnet roczny po 3 wejściach masz za darmo. Plus w kolejce stoisz tylko raz, przy zakupie karnetu. Chyba tylko studenci mają inaczej, w sumie nie wiem czemu.

Jedynym minusem CNK jest to że trochę instalacji jest zniszczonych, zepsutych. Rozmawiałem z jedną z miłych pań i podobno mają cały zespół ludzi, którzy tylko naprawiają. Podobno zaskoczyła ich inwencja dzieciaków i młodzieży... Ale chyba tak musi być. Inaczej wszytko musiałoby stać za szybą w gablotach, jak w Muzeum Techniki.

Legionista Awatar casual
    Wielkie dzięki za pomoc.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Legionista Awatar casual
    Znajomi wyciągają mnie na zbliżającą się 9 Noc Muzeów. Jesli ktoś uczestniczył w zeszłych latach to proszę o posty w tej sprawie- chciałbym w tym roku jakoś sensownie zaplanować trase, a nie do konca mam pomysł co i jak. Z uwzglednieniem tego, że często jak wiadomo mase czasu trzeba poświęcić na stanie w kolejkach...
    Zapamiętał.

Drogie Forumowiczki, Drodzy Forumowicze

Pozwolę sobie odgrzebać nieco zakurzony temat.

Święta się zbliżają i człowieka naszła chęć na lekki "odchamianie"

Czy ktoś z Was może polecić coś wartego zobaczenia na stołecznych scenach teatralnych ?

Uprawnienia umieszczania postów