Ankieta: Z dwojga złego wolę:

Pamiętaj, to jest publiczna ankieta, inni użytkownicy mogą zobaczyć jak głosowałeś(aś).

Strona 54 z 55 PierwszyPierwszy ... 444505152535455 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,591 do 1,620 z 1635

Wątek: Najlepszym trenerem Legii byłbym ja. A jeżeli nie ja, to…

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez so(L)dier Zobacz posta
    Przez dwa czy trzy lata pracy wyszła mu jedna runda w klubie nie martwiącym się o finanse, co w ekstraklasie nie jest wcale takie oczywiste. Nie mówię że to kompletny idiota trenerski, ale nie róbmy z niego jakiegoś mega stratega.
    Wcześniej 2 i 3 miejsce w Jagiellonii to nic specjalnego też?
    Nie wiem po co zakłamywać rzeczywistość. I tak uważam, że gość ma często gorsze wyniki niż jest trenerem.
    Może jego relacje interpersonalne czasem go gubią, nie wiem. Wiadomo, że gość nie daje sobie dmuchać w kaszę, ale czy tak naprawdę z jakiegoś miejsca został ewidentnie pogoniony przez piłkarzy?

Przede wszystkim gość jest inteligentny, a to podstawa. Klopp, Mourinho, Pep, Pochettino.. to wszystko są wielkie umysły. Simeone może bazuje trochę na czym innym.
    A u nas weźmy takiego Sagana.. bardzo go lubię, ale jak słucham jak wypowiada się w studio tv jako "ekspert" to boże chroń nas od takich "szpeców" (chyba nawet lepiej, że ze starymi jako asystent jest teraz niż żeby miał młodych uczyć..)

Nie wiem czy widziałbym Probierza u nas - raczej ciężko żeby sam tu przyszedł, bo zwyczajnie nas nienawidzi, ale NIE MA u nas w lidze ciekawszych rodzimych trenerów od niego i Stokowca. Dalej Fornalik, Brosz, ale gdzie oni do Legii..

Legionista Awatar so(L)dier
    Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
    Wcześniej 2 i 3 miejsce w Jagiellonii to nic specjalnego też?
    może się nie znam, tak może być, ale wg mnie to w Jagielloni te ich vicemistrzostwa to bardziej zasługa Kuleszy i jego transferów. Probierz odszedł przyszedł Mamrot i Jagiellonia wyglądała równie dobrze albo i lepiej. Zapewne można rzucić argument, że to Probierz tak poukładał zespół. Ale poza Jagiellonią (tam jeszcze chyba puchar Polski zdobył) i jedną rundą w Cracovii to ogólnie gdzie był tam się odbił.

Legionista Awatar mski
    może się nie znam, tak może być, ale wg mnie to w Jagielloni te ich vicemistrzostwa to bardziej zasługa Kuleszy i jego transferów. Probierz odszedł przyszedł Mamrot i Jagiellonia wyglądała równie dobrze albo i lepiej. Zapewne można rzucić argument, że to Probierz tak poukładał zespół. Ale poza Jagiellonią (tam jeszcze chyba puchar Polski zdobył) i jedną rundą w Cracovii to ogólnie gdzie był tam się odbił.
    To spójrz teraz na naszą Legię i jej kadrę, o której się mówi że jest mocniejsza. Dodatkowo porównaj wyniki, styl gry z ostatnich spotkań i bezpośrednie starcia. Wtedy powinieneś zauważyć różnicę w tym jaki wpływ ma trener a jaki impotent trenerski na drużynę.

Legionista Awatar so(L)dier
    Z tym że Probierz jest trenerem, a nie wuefistą czy amatorem uczącym się zawodu to pełna zgoda. Po prostu jak dla mnie to zwykły trener bez szału. I tym akcentem kończę debatę o nim. Jeden, jak ja, uzna go za marnego trenera, drugi powie że najlepszy polski trener. Każdy będzie miał jakieś argumenty za.

poza Jagiellonią (tam jeszcze chyba puchar Polski zdobył) i jedną rundą w Cracovii to ogólnie gdzie był tam się odbił.
    Przy calej mojej niecheci do Probierza, to mocno przesadzasz. Po kolei:
    2006 - Polonia Bytom - wyniki do dupy, ale utrzymal zespol, taki byl tez cel, bo jak ich obejmowal to byli przedostatni.
    2007 - Widzew, utrzymanie w lidze jako beniaminek, cel spelniony
    2008 - Polonia Bytom, znowu utrzymanie w lidze, taki byl cel
    2009 - Pierwszy sezon w Jadze, mocno sredni
    2010 - zdobycie PP, w lidze srednio, ale mial -10pkt na starcie
    2011 - 4 miejsce w lidze, najwyzsze w historii
    2011 - LKS, praktycznie Probierz zrobil im wyniki, ktore utrzymaly pozniej zespol w lidze(spadli przez finanse)
    2011- Aris, dobre wyniki, ale odchodzi przez finanse
    2012 - Wisla i GKS, byl krotko, bez historii
    2013/2014 - Lechia, tutaj faktycznie wyniki byly kiepskie
    2014-2017 - Jagielonia po raz kolejny, wyniki swietne
    2017 do teraz Cracovia. Poki co wyniki tez dobre, zwlaszcza ostatni sezon.

Kiedy niby Probierz mial te fatalne sezony? Chodzi ci o Lechie? Jak dla mnie tam to akurat inne rzeczy byly wtedy problemem, a nie trener.

Legionista
    A teraz zastanówmy się, czy forumka nie dostosowuje się przypadkiem do poziomu, jaki panuje ogólnie w tym klubie. Nie chodzi tu o formę, a treść wypowiedzi ->
    -> przewijały sie w tym temacie nazwiska Fornalik i Stokowiec, ba nawet wspominano po tym, że ich drużyny potrafią pograć w pucharach........no to "pograły"

PS. Moim zdaniem z chyba realnych Janek Urban. Pewny i sprawdzony - bez eksperymentów.
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 02-08-2019 o 10:04

Mnie się marzy trener który wreszcie zacznie stawiać na ofensywną grę. Od dawien dawna nie mieliśmy tu takiego.

Legionista
    Ostatni raz ofensywnie graliśmy jesienią za Magiery, ale ile w tym zamysłu Jacka, a ile to kwestia tego, że mieliśmy wtedy jedną z najlepszych personalnie ofensyw w historii ligi, to już nie będę szacował.
    Mioduski won
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Cytat Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta
    Ostatni raz ofensywnie graliśmy jesienią za Magiery, ale ile w tym zamysłu Jacka, a ile to kwestia tego, że mieliśmy wtedy jedną z najlepszych personalnie ofensyw w historii ligi, to już nie będę szacował.
    Vadis Odidja Ofoe to jego zasługa.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Zaraz do wzięcia będzie Solskjear.

"ostatni, któremu jeszcze zależy"

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Zaraz do wzięcia będzie Solskjear.

Tylko co z tego jak piłkarzy mamy na poziomie gdzieś między ŁKSem a Koroną i nawet taki trener jak Vuković przez pół roku nie potrafi nic wytrenować, żadnych schematów. To nie wina trenera, że prezes jest taki mądry, że ma dobrze grający duet stoperów, to zaczyna kombinować jak koń pod górkę i nawet to biednemu trenerowi rozpierdala w ostatnich meczach. No przecież nie trener.

Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Tylko co z tego jak piłkarzy mamy na poziomie gdzieś między ŁKSem a Koroną i nawet taki trener jak Vuković przez pół roku nie potrafi nic wytrenować, żadnych schematów. To nie wina trenera, że prezes jest taki mądry, że ma dobrze grający duet stoperów, to zaczyna kombinować jak koń pod górkę i nawet to biednemu trenerowi rozpierdala w ostatnich meczach. No przecież nie trener.
    Ja to wszystko wiem. Sam to pisałem... Wielokrotnie.
    Nadal powtarzam, że po pierwsze to nie ma znaczenia kto przyjdzie bo ta drużyna to skład węgla i papy i czy to jest Vukovic czy iksinski to różnicy nie będzie.

A dwa to jak po raz kolejny wybierać trenera ma Mioduski z Kucharskim no to na co my liczymi?

Byl do wzięcia w trakcie zeszłego sezonu fajny trener ale prezesowi się nie chciało kupić biletu na samolot do Szczecina.

Legionista
    Primo, kto przyjdzie, ma znaczenie, a przynajmniej może mieć.
    Secundo, i tu jest całe clue problemu.

Legionista Awatar R.
    Jak był Pinto to była wina Pinto. Jak jest Vukovic to w sumie to nie jego wina bo ktokolwiek by nie trenował to efekt byłby ten samo. No genialne.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Nadal powtarzam, że po pierwsze to nie ma znaczenia kto przyjdzie bo ta drużyna to skład węgla i papy i czy to jest Vukovic czy iksinski to różnicy nie będzie.
    Chyba nie wyczułeś ironii

A dwa to jak po raz kolejny wybierać trenera ma Mioduski z Kucharskim no to na co my liczymi?

Byl do wzięcia w trakcie zeszłego sezonu fajny trener ale prezesowi się nie chciało kupić biletu na samolot do Szczecina.
    Serio nie wyłapałeś sarkazmu? To teraz prosto. Pan Vuković jest ***** warty jako trener, jak mu jedna jedyna rzecz w postaci obrony jakoś trybiła to i ją postanowił rozwalić. Jedyną zaletą Pana Vukovicia jest to, że jest zfaflowany z obiema redakcjami, które mu dupę bronią, a baranowi prezesowi to wystarcza. Stolarczyk sobie potrafił odbudować 60 letniego Brożka, a Pan Vuković nikogo. Pan Vuković jest do wyjebania natychmiastowego, a trener mający pojęcie o trenowaniu spokojnie z tym składem węgla i papy zrobi mistrzostwo. To, że przez 2 lata nie potrafiono żadnego znaleźć nie jest dla mnie powodem dla którego miałbym nie wymagać by go w końcu znaleziono.

Serio nie wyłapałeś sarkazmu? To teraz prosto. Pan Vuković jest ***** warty jako trener, jak mu jedna jedyna rzecz w postaci obrony jakoś trybiła to i ją postanowił rozwalić. Jedyną zaletą Pana Vukovicia jest to, że jest zfaflowany z obiema redakcjami, które mu dupę bronią, a baranowi prezesowi to wystarcza. Stolarczyk sobie potrafił odbudować 60 letniego Brożka, a Pan Vuković nikogo. Pan Vuković jest do wyjebania natychmiastowego, a trener mający pojęcie o trenowaniu spokojnie z tym składem węgla i papy zrobi mistrzostwo. To, że przez 2 lata nie potrafiono żadnego znaleźć nie jest dla mnie powodem dla którego miałbym nie wymagać by go w końcu znaleziono.
    Czyli nadal się nie odkochales w Mioduskim. No trudno.
    To teraz mi powiedz jaka gwarancję masz, że duet Mioduski + Kucharski zatrudni kogoś kto z obecną drużyna osiągnie cokolwiek lepszego.
    Jeśli podasz mi jakiś poważny argument to w 5 minut odpisze Ci, że Vuković jest do zwolnienia.

Powtorze też co napisałem już nie pamiętam ze dwa tygodnie temu. Mój nos mi podpowiada, że do zimy Vukovic zwolniony nie będzie.
    Chociaż znając kodziarza i jego kompetencje strategiczne może i jutro to zrobić.

Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Jak był Pinto to była wina Pinto. Jak jest Vukovic to w sumie to nie jego wina bo ktokolwiek by nie trenował to efekt byłby ten samo. No genialne.
    To przeczytaj jeszcze raz. A nie wyrywaj z kontekstu.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 06-10-2019 o 21:00

Legionista Awatar jkp
    Brawo. Lepiej bym tego nie zdołał napisać.

To teraz mi powiedz jaka gwarancję masz, że duet Mioduski + Kucharski zatrudni kogoś kto z obecną drużyna osiągnie cokolwiek lepszego.
    Nie mam żadnej gwarancji. Natomiast jestem pewien, że dla Pana Vukovicia nawet awans na podium jest wyzwaniem niemożliwym do osiągnięcia. Przy zmianie trenera wystarcza mi nadzieja, że będzie lepiej, i że będzie to ktoś kto ma doświadczenie i coś jako trener osiągnął.

Kierując się logika gwarancji to jaka mamy gwarancję, że za Mioduskiego przyjdzie ktoś lepszy? Klaszczmy więc, że nie jest taki zły.
    Mioduski wybiera Vukovicia. Zły Mioduski.
    Vukovic wybiera Wieteske. Zły Wieteska i Mioduski.

Cytat Zamieszczone przez tre_zoliborz Zobacz posta
    Kierując się logika gwarancji to jaka mamy gwarancję, że za Mioduskiego przyjdzie ktoś lepszy? Klaszczmy więc, że nie jest taki zły.
    Mioduski wybiera Vukovicia. Zły Mioduski.
    Vukovic wybiera Wieteske. Zły Wieteska i Mioduski.
    Nie ma żadnej, wręcz przeciwnie - jest hazard i to gruby. Jak pisałem przed chwilą w wątku o Vukovicu. Trenerzy są na rynku, tylko w klubie nie ma nikogo kompetentnego do wskazania go i namówienia do przyjścia. Tu potrzeba kogoś z zewnątrz z możliwościami, znajomościami i wiedzą, co tą operacją pokieruje, a klubowe pokemony ubiorą w medialny papierek jako swój pomysł i "wizje" Dariusza. Niestety nie sądzę, że tak się stanie. A to jedyne wyjście, bo jeśli wybierze ktoś z klubu to czeka nas Nawałka lub ktoś w tym stylu.

Nie mam żadnej gwarancji. Natomiast jestem pewien, że dla Pana Vukovicia nawet awans na podium jest wyzwaniem niemożliwym do osiągnięcia. Przy zmianie trenera wystarcza mi nadzieja, że będzie lepiej, i że będzie to ktoś kto ma doświadczenie i coś jako trener osiągnął.
    Jak zwolnił Magiere, miałem nadzieję, że prezes z kompetencjami strategicznymi wybierze takiego trenera o jakim piszesz... Wybrał Jozaka.

Jak zwolnił Jozaka, miałem nadzieję, że prezes z kompetencjami strategicznymi wybierze takiego trenera o jakim piszesz... Wybrał Klafurica

Jak zwolnił Klafuric, miałem nadzieję, że prezes z kompetencjami strategicznymi wybierze takiego trenera o jakim piszesz... Wybrał Pinto.

Jak zwolnił Pinto, miałem nadzieję, że prezes z kompetencjami strategicznymi wybierze takiego trenera o jakim piszesz... Wybrał Vukovica.

Może tym razem jednak prezes będzie umiał przy pomocy dyrektora sportowego przeprowadzić proces rekrutacji trenera. Na ile ja to oceniam to wątpię. Ale skoro Ty masz taką nadzieję to trzymamy kciuki.

Pewnie w normalnie zarządzanym klubie po powrocie z Gliwic Vukovic przestałby być trenerem ale w normalnie zarządzany klubie też nikt by nie zatrudnil Jozaka, Klafuric i Pinto.

Gdybym nie był pewien, że w zamian za Vuko już czeka na nas jakiś kolejny wynalazek jak każdy z ostatnich to sam był zwolnił Vuko, nawet smsem. Natomiast wiem, że nie ma żadnej gwarancji że obecny prezes potrafi znaleźć poważnego trenera dlatego dopóki nie będę miał takiej pewności to jestem #teamvuko.

Fakty są też takie, że jutro powinien wylecieć i Vuko i Kucharski natomiast obecnie w klubie są inne priorytety a nie kolejne trzęsienie ziemi.

Śląsk potrafił znaleźć trenera.
    Pogon potrafiła znaleźć trenera.
    Zagłębie potrafiło znaleźć trenera.

Tylko kurvva, Mioduski nie potrafi.

Im wychodzi najlepiej odbieranie telefonów od portugalskich menedżerów w sprawie kolejnego szrotu.
    W tym nasz pion sportowy jest doskonały.

Ciekawe kiedy Kucharski odpowie za swoje wtopy transferowe również.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 06-10-2019 o 22:48

Legionista Awatar Bootleg
    Cytat Zamieszczone przez Werten Zobacz posta
    Nie ma żadnej, wręcz przeciwnie - jest hazard i to gruby. Jak pisałem przed chwilą w wątku o Vukovicu. Trenerzy są na rynku, tylko w klubie nie ma nikogo kompetentnego do wskazania go i namówienia do przyjścia. Tu potrzeba kogoś z zewnątrz z możliwościami, znajomościami i wiedzą, co tą operacją pokieruje, a klubowe pokemony ubiorą w medialny papierek jako swój pomysł i "wizje" Dariusza. Niestety nie sądzę, że tak się stanie. A to jedyne wyjście, bo jeśli wybierze ktoś z klubu to czeka nas Nawałka lub ktoś w tym stylu.
    Proste, zgłosić się do Mario Piekario i on wyczaruje kogoś ogarnietego tak jak wcześniej Staszka. Wystarczy ruszyć dupę. Tylko, że ogarnięty trener będzie chciał zawodników a hajsu w kasie brak i możemy pozyskać jedynie lebiegi w stylu Rochy czy innego Agry.
    Always look on the bright side of life!

Legionista Awatar Stout
    Ale mamy fajną, nową stronę internetową,która świetnie mieści się w korporacyjnej wizji i misji klubu.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
    Proste, zgłosić się do Mario Piekario i on wyczaruje kogoś ogarnietego tak jak wcześniej Staszka. Wystarczy ruszyć dupę. Tylko, że ogarnięty trener będzie chciał zawodników a hajsu w kasie brak i możemy pozyskać jedynie lebiegi w stylu Rochy czy innego Agry.
    Dlatego właśnie nowy ttener nic nie zmieni. No ale zakochani w Mioduskim twierdzą jaka to my mamy super drużynę i powinniśmy loic każdego. Gratulacje i powodzenia.

Cytat Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
    Proste, zgłosić się do Mario Piekario i on wyczaruje kogoś ogarnietego tak jak wcześniej Staszka. Wystarczy ruszyć dupę. Tylko, że ogarnięty trener będzie chciał zawodników a hajsu w kasie brak i możemy ogarniać jedynie lebiegi w stylu Rochy czy innego Agry.
    I w tym problem. Ogarnięty - jak wspomniałeś - trener będzie miał wymagania, nie da sobie wcisnąć do składu młodego piłkarza tylko dlatego, ze idzie "na sprzedaż" i Exel musi się zgadzać, nie będzie miał identycznego przekazu PR-owych piesków z klubu, nie będzie się bał narzekać, że ma braki kadrowe na poszczególnych pozycjach. Zobaczy propozycje Rochy i Agry na nowe nabytki i parsknie w twarz śmiechem temu, kto mu ich pokaże i powie, że są rozważani jako wzmocnienia gwarantujące podwyższenie poziomu. W tym problem. Vukovic mimo, że mierny ale wygodny i wierny, bo wie że to stanowisko jest jego życiowym sukcesem. To jego trenerski szczyt, na który nawet nie musiał się wdrapywać. Od razu posadzili na nim jego tyłek.

Legionista Awatar Bootleg
    No i to jest przykre, że ludzie to dostrzegają a Prezes z kompetencjami nie... chyba, że (o zgrozo!) nic nie kumamy i to jest ta wizja. Akademia, sprzedaż młodzieży, Twitter, influencerzy, konferencje, PR itd. A wynik sportowy? ***** to. Przecież mistrzostwo dla księgowej się nie opłaca. Mam bardzo złe przeczucia, że tak właśnie jest. Idziemy w stronę Lecha Rutkowskich. Puchary jak będą to fajnie, nie będzie to też ok... taki marazm sprawi jednak, że za chwilę na trybunach będzie 10k ludzi, sportowo wypadniemy po za 3 i będzie kupa... wielka i śmierdząca
    Always look on the bright side of life!

Dlatego właśnie nowy ttener nic nie zmieni. No ale zakochani w Mioduskim twierdzą jaka to my mamy super drużynę i powinniśmy loic każdego. Gratulacje i powodzenia.
    Nie patrz zero-jedynkowo
    To że Mioduski doprowadził do tego że sportowo jesteśmy cuchnącym gnijącym trupem to jedno
    Z Vuko ta drużyna ma potencjał na miejsce 4-10

Doświadczony trener wyciśnie nawet z tego składu węgla i papy dużo więcej

Oceniając organizację gry nie ma znaczenia czy prowadzi nas Vuko, klubowy magazynier czy sprzątaczka
    Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
    Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
    To jest Służewiec To są Nasze Termopile
    Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
    Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
    Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
    W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
    A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Z przyjemnością popatrzę jak inny trener robi z tą drużyna znacznie więcej niż Vuko. Serio.

Gorzej jak się w maju okaże że i tym razem miałem rację.

@Ursynów1916
    Czytałeś jego posta? Mam wrażenie, że nie. Przeczytaj jeszcze raz. Z 22:43. Jaśniej się nie da. Nie w trenerze jest problem, tylko w tym co go wybiera. Z tym chyba wszyscy się zgadzamy. Z tym, że Vuko jest ujowy również, ale nie ma gwarancji, ze nie przyjdzie kolejny wynalazek.
    Pesymista powie: "gorzej być nie może!", a optymista na to: "może, może...".
    Ostatnio edytowane przez Werten ; 06-10-2019 o 23:58

Uprawnienia umieszczania postów