Strona 26 z 32 PierwszyPierwszy ... 16222324252627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 780 z 932

Wątek: Dean Klafurić. Trener na połowę lata

Legionista Awatar Lorenzo
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Jak się można domyśleć miał przygotowywać grunt pod przyjście Nawałki.
    Dokładnie.
    #teamMioduski

Legionista Awatar Chmielo
    Chwila. Klub zobligował go do grania tym systemem, żeby w przypadku ewentualnej wtopy mieć już podwaliny pod zatrudnienie Nawałki i jego wizję?
    A Melanż Trwa...

Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Chwila. Klub zobligował go do grania tym systemem, żeby w przypadku ewentualnej wtopy mieć już podwaliny pod zatrudnienie Nawałki i jego wizję?
    Nie, według tej teorii Klaf wiedział, jaka będzie jego rola. Ale, tak ja mówię.. to bardziej do luźnego przemyślenia, niż traktowania tego jako prawdę objawioną. Plotki, ploteczki..

I oczywiście, jak większość tutaj, ja osobiście mówię Nawałce stanowcze "NIE"!
    #teamMioduski

Legionista Awatar so(L)dier
    ciekaw jestem jak nasze gwiazdy zareagują na dziwne przesądy Nawałki (o ile tu przyjdzie), typu jakieś zakazy cofania itp

Legionista Awatar Chmielo
    Rozumiem. Niemniej nawet tego nie analizuję, bo zdobywając dublet i mając wszystkie karty w rękach, byłby skończonym kr3tynem, żeby pójść na taki układ.
    A Melanż Trwa...

Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Rozumiem. Niemniej nawet tego nie analizuję, bo zdobywając dublet i mając wszystkie karty w rękach, byłby skończonym kr3tynem, żeby pójść na taki układ.
    No i właśnie dlatego też ja bardzo luźno podchodzę do tego typu wersji.

so(L)dier, no a jak mają zareagować? Wyjebią go w październiku i tyle go widzieli.
    #teamMioduski

Legionista Awatar alfa
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Ja bym zalecał wstrzymanie się z komentarzami do środy. Wirtualna Polska to Fakt-bis.
    Pożyjemy, zobaczymy. Poza wszystkim to i tak nie mamy na nic wpływu.
    przez wp przepisała z Super Expressu

to nie jest ich arykuł

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Lorenzo Zobacz posta
    ...
    so(L)dier, no a jak mają zareagować? Wyjebią go w październiku i tyle go widzieli.
    Liczę, że otrząsną się dzisiaj i we wtorek a tym samym wywalą go przed przyjściem!
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Cytat Zamieszczone przez Lorenzo Zobacz posta
    Nie, według tej teorii Klaf wiedział, jaka będzie jego rola. Ale, tak ja mówię.. to bardziej do luźnego przemyślenia, niż traktowania tego jako prawdę objawioną. Plotki, ploteczki..

I oczywiście, jak większość tutaj, ja osobiście mówię Nawałce stanowcze "NIE"!
    Znaczy powiedziałeś Klaufowi wuj z wynikami ma być piękna gra a to gwarantuje tylko 3-5-2 ?
    Sam się zastanawiałem skąd to 3-5-2.W fazie finałowej było 4-5-1 , pięknej gry nie było ale system był zajebiście skuteczny.

Ciekawy jestem,dlaczego prezes Mioduski nie probuje dogzdac sie z Markiewiczem ,gosc ma chyba wieksze doswiadczenie niz Nawalka

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez mekiss Zobacz posta
    Ciekawy jestem,dlaczego prezes Mioduski nie probuje dogzdac sie z Markiewiczem ,gosc ma chyba wieksze doswiadczenie niz Nawalka
    A skąd wiesz że nie próbował?

Legionista Awatar Lillo
    Przydała by się sonda, żeby pomóc zagubionemu Dareczkowi podjąć właściwą decyzje

Legionista Awatar Antares
    Qrwa mać ale wy jesteście nudni.
    "Polscy trenerzy się nie nadają, dajta z zagranicy" - Przychodzi Hasi(który jakieś doświadczenie miał) "Leeee co to za trener, wygrał tylko mistrzostwo z Anderlechtem, my jesteśmy Legia, wiadomo 10 razy lepszy klub"
    Jakiś czas później.
    Hasi miał nikłe doświadczenie na ławce trenerskiej. Łącznie przepracował 2 lata w Anderlechcie gdzie przeszedł bardzo podobną drogę dla Klafurica. Jako asystent przejął zespół pod koniec sezonu i dociągnął ich do mistrzostwa. Jak przyszło samodzielnie przygotowywać do sezonu to już tak różowo nie było.

Berg miał parę lat pracy w zawodzie, ale średnie wyniki w średnich norweskich zespołach. Chociaż Legia głównie w Europie mogła się pod jego wodzą podobać.

Jozak wiadome, że żadnego doświadczenia jako trener nie miał.

Klafurić 4(?) mecze w seniorskiej męskiej piłce poprowadził?

Poza Staszkiem, który miał 10-letnie doświadczenie i prowadził takie kluby jak Spartak czy Dynamo to pozostała czwórka to dopiero kandydaci na trenerów.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Jeszcze miesiąc temu nie chciałem słyszeć o jakimś Nawałce. Ale w obliczu tej padliny, którą zostawia po sobie Klaf, to będę w środę witał tego Nawałkę z otwartymi ramionami.

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Jeszcze miesiąc temu nie chciałem słyszeć o jakimś Nawałce. Ale w obliczu tej padliny, którą zostawia po sobie Klaf, to będę w środę witał tego Nawałkę z otwartymi ramionami.
    Mam podobnie, ale jest jedna ważna kwestia.
    Gdy Nawałka wchodził do repry, to repra była drużyną o treści: mamy ciekawych zawodników, nie mamy nic z tego, dostajemy baty od leszczy, tak naprawdę nie mamy drużyny !
    Przyszedł Adam N. i poukładał to w maszynę do awansów na Euro czy Mundial. Odniósł sukces.
    Nie widzicie podobieństwa sytuacji ? Teraz też są ludzie, a my nawet solidnie nie potrafimy wygrywać ligi.
    Jeśli przyjdzie - życzę mu sukcesów a Nam wytrwałości, by ten człowiek popracował dłużej niż do pierwszego kryzysu.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.

Legionista
    A ja sądzę że za Nawałki będzie bardzo godnie. Do czasu pierwszego kryzysu oczywiście, który zawsze kiedyś nadchodzi, a wydaje sie że Nawałka to raczej nie umie zarządzać kryzysem.

Ludzie, w tym klubie oprócz Hasiego to każdy dał radę do pierwszego kryzysu. Nawet Klafurić bez żadnego doświadczenia dał radę. W tym klubie wystarczy pozwolic pilkarzom grać, poukładać to jako tako i to wystarczy. Wydaje mi się że Nawałka ma na tyle duże doświadczenie że będzie potrafił to zrobić.

Natomiast ja wracam pamięcią gdy wywalalismy Urbana w momencie gdy bylismy na pierwszym miejscu i w sumie wszystkich w tej lidze mimo wszystko gnietliśmy, w imię "zrobienia kroku do przodu" . Jak to komicznie z terazniejszej perspektywy wygląda. Prawda jest taka że to był ostatni stabilny, spokojny czas Legii. Od tamtej pory jest rollercoaster.
    Ostatnio edytowane przez PTPTPT ; 28-07-2018 o 18:06

Cytat Zamieszczone przez PTPTPT Zobacz posta
    A ja sądzę że za Nawałki będzie bardzo godnie. Do czasu pierwszego kryzysu oczywiście, który zawsze kiedyś nadchodzi, a wydaje sie że Nawałka to raczej nie umie zarządzać kryzysem.

Ludzie, w tym klubie oprócz Hasiego to każdy dał radę do pierwszego kryzysu. Nawet Klafurić bez żadnego doświadczenia dał radę. W tym klubie wystarczy pozwolic pilkarzom grać, poukładać to jako tako i to wystarczy. Wydaje mi się że Nawałka ma na tyle duże doświadczenie że będzie potrafił to zrobić.

Natomiast ja wracam pamięcią gdy wywalalismy Urbana w momencie gdy bylismy na pierwszym miejscu i w sumie wszystkich w tej lidze mimo wszystko gnietliśmy, w imię "zrobienia kroku do przodu" . Jak to komicznie z terazniejszej perspektywy wygląda. Prawda jest taka że to był ostatni stabilny, spokojny czas Legii. Od tamtej pory jest rollercoaster.
    Zapomniałeś napisać: z Saganem jako jedynym napastnikiem w składzie

Legionista Awatar smiglostopy

W tym klubie wystarczy pozwolic pilkarzom grać, poukładać to jako tako i to wystarczy [...]

Natomiast ja wracam pamięcią gdy wywalalismy Urbana w momencie gdy bylismy na pierwszym miejscu i w sumie wszystkich w tej lidze mimo wszystko gnietliśmy, w imię "zrobienia kroku do przodu".
    Historia uczy, że nikt się na niej nie uczy. Najlepsze wyniki w Legii są wtedy, kiedy skład ustala Pisz z Radoviciem. Czy to się podoba, czy nie. Ja oczywiście jestem za zrobieniem "kroku w przód", ale do tego trzeba wziąć kogoś kto to ogarnie. Nie Berga (który mimo wszystko zrobił świetną robotę), nie Hasiego, Jozaka, jakiegoś Czecha czy Markiewicza. To musiałby być ktoś, kim dla reprezentacji był Beenhakker. Jakieś potężne nazwisko z wynikami w naprawdę poważnych klubach. Bardzo ciężka sprawa do zrealizowania.

Ja cały czas trzymam kciuki za Klafa i za szybkie 1:0 na Słowacji.
    „Chciałem, by Warszawa była wielka (…) I dziś widzę ją wielką…”

Legionista
    Natomiast ja wracam pamięcią gdy wywalalismy Urbana (...) Prawda jest taka że to był ostatni stabilny, spokojny czas Legii. Od tamtej pory jest rollercoaster.
    Dokładnie. Tym bardziej zaszokowała mnie szydera, z którą spotkał się, jak ostatnio przyjechał na Ł3. Człowiek, który z g*** składem personalnym wykręcał lepszą średnią punktową w lidze, niż bodaj wszyscy (albo prawie wszyscy) jego następcy. I ja mam w ogóle taką refleksję po tym, jak przyjechała do nasz Trnava z Grendelem na boisku i Latalem na ławce, że w Legii regularnie się chyba zapomina, że podstawą gry w piłkę jest gra w piłkę. Nie liczenie na jakieś dobre losowania, rozstawienia, nie z tyłka wzięte ustawienia na boisku i eksperymenty, nie mityczne trafianie z formą na sierpień czy rundę mistrzowską, nawet najwyraźniej nie jakoś szaleńczy personalnie skład. Zdawał się to rozumieć zresztą Stasiek Czerczesow, którego szczególnym fanem absolutnie nie byłem i przyznaję się do tego bez bicia, natomiast z perspektywy czasu uważam, że właśnie takiego trenera tu trzeba.

Fanpage Legii podaje, że dziś z Koroną gramy 4-4-2. Szkoda, że Klaf zrozumiał to, co dla wszystkich było oczywistością, kiedy w el. LM jest już po sprawie.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez 6xir Zobacz posta
    Nie liczenie na jakieś dobre losowania, rozstawienia.
    Że wszystkim się zgodzę oprócz tego. Dla mnie rozstawienie i dobre losowanie to równie ważna rzecz jak sam mecz. Dbanie o wysoki współczynnik powinien mieć najwyższy priorytet w klubach a mam wrażenie że straszliwie to się ignoruje.

Dla mnie najlepszym przykładem jest Śląsk Wrocław i jego rewelacyjna forma gdy pokonali Brugge. Chwilę później trafili na Seville z którą nie mieli żadnych szans (a mimo to nawet przez jakiś czas prowadzili) i o LE mogli zapomnieć. Lech Poznań zmarnotrawil swój wspolczynnik a my jesteśmy na najlepszej drodze do podzielenia ich losu i nikt o tym na boga głośno nie mówi jako o problemie.

Od rankingu, szczęścia i cudu zaczyna się budowanie poważnego klubu. Vide Moskwa w naszym przypadku. Jak to zmarnujemy idiotycznymi decyzjami to będzie dramat.

Natomiast oczywiście zgodzę się że ranking to nie wszystko. Co dobitnie pokazuje nam ten sezon jak i poprzedni. Trzeba jeszcze umieć grać w piłkę.

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Lillo Zobacz posta
    Ja mam nadzieję że Mioduch aż takim ******** nie jest żeby tu Nawałkę sprowadzać. Za 350k na pewno znalazł by się ktoś lepszy.
    Za 350k? Pewnie ktoś z dołu 2. Bundesligi

Cytat Zamieszczone przez 6xir Zobacz posta
    Szkoda, że Klaf zrozumiał to, co dla wszystkich było oczywistością, kiedy w el. LM jest już po sprawie.
    W mojej skromnej opinii to niestety może to być chwilowy zabieg pod narastającą presją ze strony DM oraz kibiców. Po przypuśćmy udanym meczu w Trnawie może się okazać, że Klaf dalej by kręcił z ustawieniem.
    Podobno niezależnie od wyników ma zostać zastąpiony przez AN. Czy tak się stanie to dowiemy się za 3 dni.

Legionista Awatar Lillo
    Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Za 350k? Pewnie ktoś z dołu 2. Bundesligi
    To i tak lepiej od tego co mamy. Zresztą skoro przed sezonem wymieniało się miedzy innymi Fischera, to chyba stać nas na takich trenerów.

Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    W mojej skromnej opinii to niestety może to być chwilowy zabieg pod narastającą presją ze strony DM oraz kibiców. Po przypuśćmy udanym meczu w Trnawie może się okazać, że Klaf dalej by kręcił z ustawieniem.
    Podobno niezależnie od wyników ma zostać zastąpiony przez AN. Czy tak się stanie to dowiemy się za 3 dni.
    Tylko jest jeden problem. Z moich obserwacji wynika, że jakieś 90% opinii legionistów jakie widziałem na temat zamiany akurat na niego, jest negatywna.

Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Tylko jest jeden problem. Z moich obserwacji wynika, że jakieś 90% opinii legionistów jakie widziałem na temat zamiany akurat na niego, jest negatywna.
    Tak, zgadza się. Znowu brniemy w złą stronę. Tym razem zmiany będą nas bardzo dużo kosztować.

Legionista Awatar crolick
    To i tak lepiej od tego co mamy. Zresztą skoro przed sezonem wymieniało się miedzy innymi Fischera, to chyba stać nas na takich trenerów.
    Fischer to była dobra opcja, ale nie chciał u nas pracować.

Legionista
    Ja osobiście jestem zwolennikiem Nawałki. Wszyscy go oceniają przez pryzmat mundialu, a zapominają w jakiej dupie była ta kadra przed jego przyjściem, i jednak jak dobrze się ją oglądało nawet w ostatnich eliminacjach MŚ . Nawałka jeżeli chodzi o polskie opcje to jest to najlepsza opcja, szkoła niemiecka też się naszym przyda, bo Klaufuric widać dał im zbyt wiele luzu, i np. objawia się to tym, że część naszych kopaczy jest ociężałych, plus po prostu gruby Radovic..., na zagranicznego gościa typu Petrescu nas nie stać, a przynajmniej nie przyjdzie taki za 350 tys. euro za sezon

Skoro wybrał drugoligowy Union Berlin, to znaczy, że nie stać.

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez twarog1987 Zobacz posta
    Ja osobiście jestem zwolennikiem Nawałki. Wszyscy go oceniają przez pryzmat mundialu, a zapominają w jakiej dupie była ta kadra przed jego przyjściem, i jednak jak dobrze się ją oglądało nawet w ostatnich eliminacjach MŚ . Nawałka jeżeli chodzi o polskie opcje to jest to najlepsza opcja, szkoła niemiecka też się naszym przyda, bo Klaufuric widać dał im zbyt wiele luzu, i np. objawia się to tym, że część naszych kopaczy jest ociężałych, plus po prostu gruby Radovic..., na zagranicznego gościa typu Petrescu nas nie stać, a przynajmniej nie przyjdzie taki za 350 tys. euro za sezon
    Moim zdaniem boom kadry to w 90% zasługa Lewandowskiego. Co by o nim nie mówić jeśli jest w formie, dobrze wejdzie w mecz to ciągnie za uszy całą drużynę. Nawet inspiruje co być może jest słowem na wyrost ale on resztę kadry przerasta o co najmniej jeden poziom.
    Nawałka miał szczęście, że trafił na niego - fakt zapewne poukładał mentalnie drużynę i wprowadził do niej spokój ale przede wszystkim idealnie rozegrał asa jakim jest Lewy.
    Obawiam się, że Legia to zupełnie inna para kaloszy i tutaj Nawałka po prostu się nie sprawdzi. Chociaż osobiście nic do niego nie mam a nawet mam mnóstwo szacunku za te kilka lat radości z naszą reprezentacją.

Legionista Awatar b.
    Niektórzy chyba zapominają o dość istotnym fakcie - praca trenera klubowego, a praca selekcjonera to dwie różne pary kaloszy.

Więc jeśli ktoś chce brać dorobek Nawałki i robić analizy, to bardziej miarodajne będzie branie pod uwagę jego pracy w klubach, a nie w kadrze Polski.

Uprawnienia umieszczania postów