Strona 19 z 32 PierwszyPierwszy ... 915161718192021222329 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 570 z 932

Wątek: Dean Klafurić. Trener na połowę lata

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Kijek śmiechy śmiechami, ale od lat jest to samo w kwestii stawania przez grajków ponad klubem. I to nie tyczy się tylko nas, ale te same zarzuty są w Poznaniu. Tak samo z odejściem graczy z ważnym kontraktem. Wzięli Prijovic czy Dilaver powiedzieli, że oni odchodzą i spierdalajcie z kontraktem w dupie go mamy, i co zrobiły te nasze pseudoprofesjonalne kluby? Obecnie jest od ***** winy Mioduskiego który dopuścił do stworzenia atmosfery tymczasowości w kwestii pierwszego trenera Legii, zupełnie podkopując jego władzę i autorytet. Grajki mają zielone światło, żeby zmienić trenera jak im się znudzi i wygląda na to, że nie będą się musieli nawet jakoś mocno starać. Nijak ma się to do poważnego klubu jaki Mioduski sugerował, że będzie budował.
    Ale masz rację ja się z tobą zgadzam. Tylko się śmieje jak mogą wyglądać takie rządy Radovica w szatni...bo to zabawne insynuacje rządzi Radovic czy Jędrzejczyk i co niby? Radovic powie jednemu czy drugiemu żeby celowo zawalił jakaś sytuację.

Wtedy Leśny popełnił błąd z Prijovicem, że wtedy pozwolił mu odejść zamiast wysłać do rezerw żeby tam gnił.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

"wykonamy gigantyczną pracę aby znaleźć nowego trenera"

"Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."...

04.06 zatrudnił Klafurica
    31.07 "nie jestem w stanie myśleć o zmianie trenera"
    01.08 Klafuric zwolniony.

Kompetencje strategiczne

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Ale masz rację ja się z tobą zgadzam. Tylko się śmieje jak mogą wyglądać takie rządy Radovica w szatni...bo to zabawne insynuacje rządzi Radovic czy Jędrzejczyk i co niby? Radovic powie jednemu czy drugiemu żeby celowo zawalił jakaś sytuację.

Wtedy Leśny popełnił błąd z Prijovicem, że wtedy pozwolił mu odejść zamiast wysłać do rezerw żeby tam gnił.
    Abstrahując od sytuacji pozaboiskowych z Rado, to trzeba mu oddać, że wczoraj grał na miarę opaski kapitańskiej. Był jednym z nielicznych, po których widać było, że bardzo mu zależy na wygraniu spotkania z Zagłębiem. Uważam, że szeroko rozumiana starszyzna stoi za Klafem i te wszystkie teorie są wysrywane na potrzeby gównoburzy dziennikarskiej.

Cytat Zamieszczone przez michal_kowalik19 Zobacz posta
    Abstrahując od sytuacji pozaboiskowych z Rado, to trzeba mu oddać, że wczoraj grał na miarę opaski kapitańskiej. Był jednym z nielicznych, po których widać było, że bardzo mu zależy na wygraniu spotkania z Zagłębiem. Uważam, że szeroko rozumiana starszyzna stoi za Klafem i te wszystkie teorie są wysrywane na potrzeby gównoburzy dziennikarskiej.
    Dokładnie. Inna sprawa, że Klafuric najprawdopodobniej nie potrafi trenować, w fatalnym momencie testuje nowe ustawienie, zatrudnił/zostawił go Mioduski i on ponosi całą odpowiedzialność, przy okazji kierując w swoim kierunku gniew kibiców. Grajki nie wiedzą jak grać pod okiem tego doświadczonego fachowca, to niektórzy odnoszą wrażenie że kopią pod Nim dołki. Sami podkreślają, że wciąż się uczą i to jest proces. Czy to dobry moment na naukę? Już to pytanie, absolutnie zasadne, podważa kompetencje Klafurica. Zanim się nauczą (jeśli w ogóle) będzie po wszystkim w europucharach.
    Ostatnio edytowane przez Werten ; 22-07-2018 o 13:39

Legionista Awatar bloniaq
    Faktycznie wizja Radovicia proszącego kolegę o spierdolenie sytuacji jest nieco abstrakcyjna. Mógłbyś za to wytłumaczyć z jakiego powodu kolejny już raz Mioduski zatrudnia "amatora" zamiast "fachowca"?
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

To może przyjmijmy, iż jedni i drudzy ***** wiedzą co się dzieje w szatni. Wszystko to teorie bądź insynuacje. Mąci Radovic czy nie mąci, byli się skarżyć na Magierę czy nie, wjeżdżali w nogi OSY czy nie, stoją murem za Klafem czy nie. Jak nikt nie ma nic pewnego to niech sobie odpuścić pisanie i tyle, wszyscy będą zdrowsi. Szczególnie autorzy postów z podobno mogliby przemyśleć to i owo.
    A Ty Werten jak już wyjęczałeś te przeszłe, obecne i nadchodzące lata klęski to może się ze mną założysz? Conajmniej grupa LE w tym sezonie pewna. 300 zł na Legia pamiętaMY. Ewentualnie każdy inny chętny, zawodowy hejter tudzież czarnowidz mile widziany
    Ostatnio edytowane przez boss_corleone ; 22-07-2018 o 15:38
    Nawałka z Legii won!

Legionista
    Ja powiem tak: nie wierzę w żadne spółdzielnie, spiski i inne machlojki z jednego powodu: jest tam Arek Malarz. Dla mnie to jest gwarant porządności. Gościu ma jaja i Legię w sercu, więc na pewno sam nie należy do grupy, która sabotuje własny klub, a jakby taka grupa się pojawiła to by zaraz ją zniszczył. Słowem. Skończcie więc niektórzy pierdolić, bo ulegacie propagandzie jednego usera, który po roku napierdalania na Rado i zawodników, dziś stwierdził dumnie "no ale ja nie będę snuł teorii spiskowych". Dziękujemy ***** panie, cieszymy się, że wreszcie zreflektowałeś się po takim czasie i trzymamy za słowo!

@bloniak, Nie wiem czy to do mnie. Nie pisze (ja i inni powyżej) tylko o Radovicu (o nim też) ale o rzekomym sabotowaniu gry przez piłkarzy, zwalnianiu trenera, nadtrenerze Rado, podgrupach (które pewnie są, ale niekoniecznie, jak niektórzy sugerują, muszą ze sobą walczyć). Takie wymysły to zawsze będą spekulacje i będą miały dobry grunt, bo jak to udowodnić. Nie da się, zawsze bedzie wracać szatnia zwalniająca trenera. Czy dowodem jest wywalczony karny przez Rado z Cork (w okresie słabszej gry, szczególnie w pucharach Radovic jedyny dawał impuls z przodu)? Podbiegnięcie do Malarza, asysty do Hamalainena (miałby z Lubinem co najmniej dwie, gdyby Fin lepiej pocelował). Co innego wiek Radovica, który od jakiegoś czasu daje o sobie znać, holowanie piłki, wady które znamy. Nie wierzę, że robi to celowo. Jest coraz słabszy i tyle.

A jak mam wytłumaczyć, że Mioduski zatrudnia kogoś kto nigdy nie był trenerem (co w takim klubie jak Legia jest niepoważne), a potem zostawia jego asystenta, który ma niewiele lepsze CV? Rzeczywiście to trudne do wytłumaczenia, bo gdyby się nie wydarzyło, to nie byłoby łatwo tego sobie wyobrazić. Nawet jeśli wcześniej przychodzili trenerzy z bardzo małym lub małym doświadczeniem, ale takiego przypadku nie było. Możemy spekulować, bo to co widzimy to jedynie marne "efekty" poszukiwań trenerów przez Mioduskiego. Nie wiem jakich ma doradców, kontakty, przygotowaną listę nazwisk. Po pomyśle z Jozakiem jako trenerem i braku pomysłu po jego zwolnieniu chyba krótką. Chyba, że czekał i wciąż czeka na Nawałkę, ale to - przynajmniej moim zdaniem - potwierdza słabe rozeznanie na giełdzie nazwisk. Ewentualnym wytłumaczeniem byłyby zbyt wysokie wymagania finansowe. Jednak klub taki jak Legia powinien przeszukiwać mniejsze ligi, gdzie są wyróżniający się trenerzy w naszym zasięgu finansowym i pewnie to robi. Skutek jest póki co taki, że trenował nas trener-nie trener, a potem gość od kobiet, młodzieży - asystent i trener słabej drużyny ze słabej ligi, bez sukcesów. Nawet jeśli nie mamy milionów, to wymagania powinny być większe.

@boss_corleone, Po pierwsze jeszcze klęski nie ma, ale może być, czego nie chcę i w co nie wierzę - przynajmniej w tej rundzie ze Słowakami. Wcześniej nie wieszczyłem klęski, tylko krytykowałem ruchy, które były niepoważne i mogły doprowadzić tylko do złego, więc to nadużycie. Jesteśmy w ścieżce mistrzowskiej, więc tak samo uważam, że będzie ta grupa LE. Nie muszę się zakładać, bo nie chcę o tym nawet myśleć w ten sposób. Też wierzę. Muszą jednak grać dużo lepiej niż obecnie, stąd obawy. Nie wieszczę, tylko oceniam co jest w tej chwili.
    Moim zdaniem wcale nie jest niemożliwe wejście do Ligi Mistrzów, choć bardzo trudne. Przy naszej kadrze, ewentualnych wzocnieniach/wzmocnieniu jeszcze w tym okienku i dobrym przygotowaniu możemy dojść do IV rundy, a tam przy dobrej formie nie ma drużyn nie do przejścia. Może ktoś odpadnie, potem przyfarci się w losowaniu. Dlatego byłoby szkoda taką okazję zmarnować. Potencjał jest, ale czy przez te eksperymenty z ustawieniem właśnie go nie roztrwaniamy? Żeby chociaż spróbować powalczyć w IV rundzie potrzebna jest ta mityczna forma, pewna obrona. Nie chcę byśmy oddali to bez walki przez niesprawdzoną taktykę, nie dającą pewności piłkarzom.
    Ostatnio edytowane przez Werten ; 22-07-2018 o 15:57

Legionista Awatar Raffels
    Hasi, Magiera, Jozak. No rzeczywiście, zupełnie nie było widać, że piłkarze grali na ich zwolnienie.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Chmielo
    Z całym szacunkiem dla Arka Malarza, bo dla mnie to mega gość, ale pamiętam jego podśmiechujki z Berga, także jego osoba w szatni nie jest dla mnie żadnym gwarantem czegokolwiek. Nie domniemam żadnego spisku, jednak zgadzam się z Robert E. Lee, iż zjebana postawa Mioduskiego, który wydaje się, że już przebiera nogami, żeby klepnąć Nawałkę, wprowadza właśnie taki klimat tymczasowości, oczekiwania. Jestem pewien, że Klaufurić został wyłącznie dlatego, że nie udało się wyjąć Brzęczka. O ile w kwestii doboru grajków Kepcija wygląda bardzo fajnie, tak w temacie obsady stanowiska trenera myślę, że Mioduski posiłkuje się fachowcami spod szyldu Rudego i PZPN, którzy zresztą często goszczą na naszym stadionie. Niestety ten fakt nie wieszczy nic dobrego dla naszego klubu.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Hasi, Magiera, Jozak. No rzeczywiście, zupełnie nie było widać, że piłkarze grali na ich zwolnienie.
    Obstawiam, że wyczyszczenie szatni byłoby dla nas kosztowniejsze niż kolejne roszady trenerskie. Jestem niemal pewien, że w tej grupie psującej atmosferę będzie też parę lubianych i szanowanych nazwisk.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Z całym szacunkiem dla Arka Malarza, bo dla mnie to mega gość, ale pamiętam jego podśmiechujki z Berga, także jego osoba w szatni nie jest dla mnie żadnym gwarantem czegokolwiek. Nie domniemam żadnego spisku, jednak zgadzam się z Robert E. Lee, iż zjebana postawa Mioduskiego, który wydaje się, że już przebiera nogami, żeby klepnąć Nawałkę, wprowadza właśnie taki klimat tymczasowości, oczekiwania. Jestem pewien, że Klaufurić został wyłącznie dlatego, że nie udało się wyjąć Brzęczka. O ile w kwestii doboru grajków Kepcija wygląda bardzo fajnie, tak w temacie obsady stanowiska trenera myślę, że Mioduski posiłkuje się fachowcami spod szyldu Rudego i PZPN, którzy zresztą często goszczą na naszym stadionie. Niestety ten fakt nie wieszczy nic dobrego dla naszego klubu.
    Wg mnie Chmielo nie ma co wracać do tamtego okresu, ponieważ Arek i jego rola od tego czasu bardzo się zmieniła. Na początku pewnie sam myślał, że przychodzi na koniec kariery ładny wpis do CV sobie zrobić, a życie zrobiło psikusa i Arek jest kluczowĂŚ postacią od dwóch lat, zarówno na boisku jak i w szatni. Jestem przekonany, że trzyma tam wszystko w ryzach.

Legionista Awatar Lillo
    To niech zatrudnią wesołego Janka. On wszystkim pasował

Nie wiemy kto od lat robi syf, ale możemy snuć teorie, że są to ludzie, którzy w Legii dużo przeżyli. Jeśli przyjdzie Nawałka to ja się obawiam o drużynę bardziej niż kiedykolwiek.
    Zapewne ściągnie swoich jeszcze w tym okienku (w sensie gdzieś notowanych przez niego), reaktywuje Krzysia M., Artura J., Michała P.
    Poprzestawia parę pozycji i będziemy budować, budować, budować a potem kosztowna zmiana. W tej drużynie jest gdzieś jakaś choroba, której wiecznie nie sposób się pozbyć.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.

Legionista
    Choroba - brak dobrego trenera? Co w połączeniu z grą na kilku frontach i niespecjalną mobilizacją na większość ligowych rywali daje efekty, takie jakie obserwujemy

Zamiast zwalniać znów trenerów, przehandlujcie tych kelnerów ...

Nawet Stasiek dawał do zrozumienia, że jest pewien problem w szatni.

Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Nie wiemy kto od lat robi syf, ale możemy snuć teorie, że są to ludzie, którzy w Legii dużo przeżyli.
    Poprzestawia parę pozycji i będziemy budować, budować, budować a potem kosztowna zmiana. W tej drużynie jest gdzieś jakaś choroba, której wiecznie nie sposób się pozbyć.
    Jak nie wiemy, to po co snuć te teorie? To bez sensu, do tego niepotrzebnie mąci w klubie.

"Jest gdzieś w drużynie choroba, nie wiadomo gdzie, wiecznie nie sposób się jej pozbyć." - Daleko nas to zaprowadzi, nie ma co...

A może zastanowimy się, czy w ostatnich latach przyszedł do klubu trener który osiągnął COKOLWIEK? Nie pisze o jakimś mega nazwisku, tylko by chociaż raz nie eksperymentować. Ktoś, kto chociaż raz udowodnił że jego drużyna miała dzięki niemu dobry okres gry, dobrą pozycje w tabeli, określony styl gry... Można pod to podciągnąć tylko Czerczesowa.
    Ostatnio edytowane przez Werten ; 22-07-2018 o 16:46

Legionista Awatar Antares
    Korona dzisiaj też gra 3 obrońcami i jakoś to u nich wygląda. Chyba u nikogo w tej lidze nie ma ten system takiego przełożenia na sytuacje dla rywali jak u nas. Chociaż gra obronna całego zespołu, a nie tylko samych obrońców leży.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Dean wiem, że czytasz nasze forum. Przestań oszczędzać grajków na czarną godzinę. Gramy tu i teraz, skład ma się scalać i uczyć schematów w meczach o stawkę! Koniec wynalazków i rotacji. Chcesz męczyć 352 to męcz, tylko proszę - jedną, ostateczną, wyselekcjonowaną jedenastką. A o zmęczenie materiału niech się martwi następca
    Legia w Lidze Mistrzów!
    Ostatnio edytowane przez boss_corleone ; 22-07-2018 o 16:33
    Nawałka z Legii won!

Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Korona dzisiaj też gra 3 obrońcami i jakoś to u nich wygląda. Chyba u nikogo w tej lidze nie ma ten system takiego przełożenia na sytuacje dla rywali jak u nas. Chociaż gra obronna całego zespołu, a nie tylko samych obrońców leży.
    U nas 2 z 3 głównych obrońców jeszcze nie fra.

Legionista Awatar Lillo
    A czego się spodziewałeś po gościu który nie ma żadnego doświadczenia w trenerce?

Legionista Awatar Budyń_70
    Przyszłość Nawałki jest już pewna?
    AŁ, Polsat Sport
    2018-07-22, 10:59
    Głosy o tym, że Adam Nawałka zostanie trenerem Legii Warszawa pojawiają się już od jakiegoś czasu, jednak wątpliwości w znacznym stopniu rozwiał w sobotę Łukasz Wiśniowski. Dziennikarz oficjalnego kanału PZPN "Łączy nas piłka" napisał na swoim profilu twitterowym, że "na Łazienkowskiej nie dyskutuje się o tym, czy były selekcjoner zostanie trenerem "Wojskowych", tylko kiedy to nastąpi".
    Po nieudanej przygodzie na mistrzostwach świata 2018 w Rosji, Adam Nawałka rozstał się z reprezentacją Polski i już wówczas był przymierzany do objęcia sterów Legii Warszawa. Właściciel "Wojskowych" - Dariusz Mioduski - postanowił dać jednak szansę Deanowi Klafuriciowi, który w imponujący sposób zakończył miniony sezon, wyciągając drużynę z kryzysu, w jakim znalazła się pod koniec pracy Romeo Jozaka. Chorwat rzutem na taśmę zdobył upragniony dublet i to w momencie, w którym wydawało się, że obrona mistrzowskiego tytułu wymyka się warszawiakom spod kontroli.

Pięknym snem Nawałki było z kolei odejście do jednego z klubów Serie A po zakończeniu pracy z reprezentacją Polski. Nieudany mundial znacznie ograniczył jego szanse na realizowanie się w tym kierunku, wobec czego został on zmuszony do przekalkulowania swoich oczekiwań i wizja pracy w najlepszym, w ostatnim czasie, polskim klubie nie wydaje się już taka odległa.

O nieuchronności transferu Nawałki na Łazienkowską 3 napisał na swoim profilu twitterowym Wiśniowski.
    Tak mi się obiło o uszy, że w na korytarzach przy Ł3 to się nie dyskutuje o tym czy Adam Nawałka przyjdzie tam pracować. Dyskutuje się o tym kiedy przyjdzie.

Sytuacja z pewnością nie jest nierealna, zważywszy na nie najlepszy start Legii w obecnym sezonie. Trener Klafurić, zresztą śladem Nawałki, postanowił wprowadzić w drużynie wariant gry z trzema obrońcami, przez co wydaje się, że poczynania legionistów w defensywie zaczęły mocno kuleć. W inauguracyjnym meczu sezonu 2018/2019 "Wojskowi" przegrali z Zagłębiem Lubin 1:3, natomiast wcześniej również trzy gole wbiła im Arka Gdynia (2:3 w meczu o Superpuchar Polski).
    http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/...sie/?ref=kafle

PS. Jeżeli już tak się stanie, to nie ma innego wyjścia jak danie szansy nowemu trenerowi, a nuż coś z tej mąki będzie.
    Tak nakazuje zwykła przyzwoitość oraz miłość do Klubu.

Legionista Awatar Benek
    A korona nie grała tak w zeszłym sezonie?
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Abstrahując od wyników, sytuacja jest nie wporządku. Albo chłopa przepraszają i mówią ze chcą nawalke , albo prezes wychodzi i mówi ze tematu zmiany trenera nie ma. (I nie wychodzi na idiotę jak poprzednio zatrudniał trenera na lata czyli klafuric dostaje cały sezon. ) czekać na spektakularna torbę żeby go wywalić to jakiś patologiczny pomysł ... a weźcie się na jego miejscu postawcie. Jak pracowac z lufą przy głowie ? Roboty nie rzuci bo kasy nie dostanie ... ale gowno. Jestem naprawdę zły ...

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez pchorseba Zobacz posta
    Abstrahując od wyników, sytuacja jest nie wporządku. Albo chłopa przepraszają i mówią ze chcą nawalke , albo prezes wychodzi i mówi ze tematu zmiany trenera nie ma. (I nie wychodzi na idiotę jak poprzednio zatrudniał trenera na lata czyli klafuric dostaje cały sezon. ) czekać na spektakularna torbę żeby go wywalić to jakiś patologiczny pomysł ... a weźcie się na jego miejscu postawcie. Jak pracowac z lufą przy głowie ? Roboty nie rzuci bo kasy nie dostanie ... ale gowno. Jestem naprawdę zły ...
    Dokładnie. To co się dzieje jest mocno niepokojące. W mediach huczy od Nawałki i nawet nikt tego nie próbuje prostować. Nie twierdzę, że prezes ma publicznie stanąć i zapewniać o pełnym poparciu dla trenera, bo wiadomo jak to się kończy... ale przecież wystarczy prywatne przekazane słowo do dziennikarzy "nie ma tematu".

Niestety najwidoczniej tego słowa nie ma, bo temat się rozkręca się, a pierwsze wzmianki były zanim Legia zdążyła przegrać jakikolwiek mecz (sic!). Jeżeli to ma być sposób na dobrą atmosferę pracy, czy motywowania piłkarzy by dążyli do celu, jakim obecnie jest faza grupowa, to brawo - znakomita strategia. Nawet za Hasiego, którego wszyscy mieli dość w sierpniu, nie było kuluarowych informacji nt zmiany trenera i chociaż piłkarzom udało się awansować do LM...

Cytat z prezesa Mioduskiego: "Chciałbym jasno podkreślić, że Dean został wybrany. To słowo nie jest użyte przypadkowo. Trener został wybrany w wyniku procesu, który zaczęliśmy ponad 2 miesiące temu. "

Od tego momentu minęło dopiero 1,5 miesiąca. Jeżeli Mioduski ma w głowie Nawałkę, to niech go zatrudnia od jutra i nie czeka, by zwalić ewentualne niepowodzenia na Klafuricia, bo w moich oczach sam zostanie jedynym winnym w tej sytuacji.

A najlepsze jest to, że Mioduski zapowiadał jakie to nie będą standardy, profesjonalizm i ą, ę a dopuścił do sytuacji rodem z gabinetu Józefa Wojciechowskiego.

coraz chudszy Awatar Kijek
    No i pierdolenie w wywiadach o tym jak to BL zzarzadzal Legia "ręcznie, intuicyjnie" i jak to potrzebne są "kompetencje strategiczne". To jak Mioduch dał dupy z wywiadami po zwolnieniu Jozaka i tymi wielkimi poszukiwaniami (przypominam na konferencji powiedział, że wykonano "gigantyczna pracę aby znaleźć nowego trenera").
    A teraz po raptem 1.5 miesiąca zmieni ponownie, niezależnie czy jutro, za tydzień czy za dwa tygodnie i da Nawalke. I już mnie zastanawia jak wytłumaczy taka decyzję.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

"wykonamy gigantyczną pracę aby znaleźć nowego trenera"

"Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."...

04.06 zatrudnił Klafurica
    31.07 "nie jestem w stanie myśleć o zmianie trenera"
    01.08 Klafuric zwolniony.

Kompetencje strategiczne

Legionista
    Klaf dostał życiową szansę, żeby się wybić w trenerce i chyba źle to sobie przekalkulował.

Na jego miejscu poczekałbym z eksperymentami typu 3-5-2 na moment, kiedy będę miał ustabilizowaną/mocną pozycje trenera i np. grupe pucharów.

Aktualnie jego pozycja jest słaba, a on zamiast robić po prostu wynik i najpierw zdobyć silną pozycje, to od razu rzucił się na najgłębszą wodę i wymyśla kwadratowe koło.
    Skończy się tak, że wyleci i zmarnuje swoją szansę. Szkoda, bo wydaje się, że fajny z niego chłop. Wolałbym go 20 razy bardziej, niż fobika Adama "nie wolno cofać autobusem" Nawałkę.
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Są dwa warianty owej "gigantycznej pracy"
    1 Ci trenerzy których chciała Legia do Legii nie chcieli, a tych trenerów którzy chcieli do Legii nie chciała Legia.
    2* Nowy trener? Eee, po ****, nic nie robimy, najwyżej trochę poszydzą ze mnie na forum.

*Wariant koreluje z wiarą w Świętego Mikołaja.

Co do obecnej sytuacji, spory kamień do ogródka Mioduskiego. Prezes ogarnij się! Nawałka nie jest gwarantem żadnych sukcesów. Dajmy robić robotę Deanowi, niech awansuje do Pucharów i ogarnie drużynę, nawet kosztem -10 na stracie sezonu.
    Nawałka z Legii won!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Zamiast zwalniać znów trenerów, przehandlujcie tych kelnerów ...

Nawet Stasiek dawał do zrozumienia, że jest pewien problem w szatni.
    Jeżeli jest naprawdę ktoś kto mąci w drużynie, to kto ma podporządkować sobie takiego delikwenta lub nawet pozbyć, jeśli nie trener? To on ma takie narzędzia i to jest jego rola, żeby mieć grupę lojalnych, zaufanych graczy, którzy nie będą pod nim kopać dołków.
    Trener Klafuric uznał, że nie będzie szedł drogą Jozaka, tylko dogada się z drużyną. Jednak efekty są takie, że zbiera baty póki co. I co dalej nie będzie reagował? Bo się obawia, co napisze jakiś gościu, którego twarz mu kilka razy mignęła na zgrupowaniu?
    A może nie reaguje, bo nie ma na co?

Podsumowując to mamy dwa wyjścia: albo trener jest chujowy i tyle, albo jest dobry, ale nie potrafi pozbyć się mącicieli, którzy psują jego pracę (czyli finalnie też jest słaby). W obu przypadkach winę ponosi osoba, która zatrudniała tego trenera.

Legionista
    Mamy dopiero lipiec a co niektórzy już chcą zwalniać trenera (!) (dodajmy gościa który ogarną drużynę i zdobył dublet). Szczerzę to kto ma do nas lepszy przyjść? Adam Nawałka to przedstawiciel osławionej już " polskiej myśli szkoleniowej" jej popisy widzieliśmy na ostatnim mundialu. Jakoś wolę chorwacką myśl szkoleniową, ewentualnie inna słowiańską (Okuka, Czerczesow) bo taka do nas pasuje. Wszystko tylko nie "polska myśl szkoleniowa".

Uprawnienia umieszczania postów