Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 4101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 420 z 442

Wątek: Dean Klafurić. Trener na lata.

Zrobił coś niesamowitego, na zawsze pozostanie w annałach klubu. Moim zdaniem powinien zostać w sztabie szkoleniowym, ale jednak jako asystent. Dzięki DEAN!!!!

Legionista
    Że tak przypomne...

Cytat Zamieszczone przez pawlik Zobacz posta
    Jozak to szapoba a ten Kaufland to perspektywiczny trener, który zdobędzie u nas cenne doświadczenie
    z tym szapoba może nie wyszło...
    koko koko Skorza spoko...

Legionista
    Nie wiem o co chodzi ale w obydwu od początku nie wierzyłem i milo, że chociaż Dean zostawi po sobie piękne wspomnienia choć mam nadzieję że jego przygoda z nami się kończy szacun i dzięki Klaf !

Legionista Awatar brachu

Powiem szczerze ,że może i taki gość właśnie jest tu potrzebny. Skromny , pełen pasji i jak widać mocno wkręcony w klimat Legii i Warszawy. Tak po ludzku jak odejdzie będzie mi go szkoda. Wydaje się mieć dobre relacje z całą drużyna .

i takie cos z tt

ciekawe jak się spojrzy na najlepszych trenerów w sezonie: Mamrot, Brosz, Runjaic, Klafuric - skromność, pokora, praca, pasja. Na drugim biegunie Jozak, Bjelica, Wdowczyk, Rumak, Skorża - najwięksi przegrani i za jednym razem mistrzowie bufonady.
    Ból jest tymczasowy, chwała trwa wiecznie

Brawo Dean! Dzięki za ogarnięcie tego burdelu! Powodzenia!
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez brachu Zobacz posta

Powiem szczerze ,że może i taki gość właśnie jest tu potrzebny. Skromny , pełen pasji i jak widać mocno wkręcony w klimat Legii i Warszawy. Tak po ludzku jak odejdzie będzie mi go szkoda. Wydaje się mieć dobre relacje z całą drużyna .

i takie cos z tt
    Ja gościa zapamiętam z odważnych zmian. Ciągle coś, wypada Pazdan, najważniejsze mecze, a ten bach - rotacja a obrona gra jak z nut. Podobnie w pomocy, podobnie na bokach. Tu trzeba mieć nosa to tak odważnych decyzji.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.

Legionista Awatar Gabro
    Brawa i jeszcze raz brawa! Dać szansę!
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Miodek w zaciszu gabinetów porozmawia ze starszyzną drużyny - jak dostanie potwierdzenie, że drużyna akceptuje Klafa na trenera to z nami zostanie. Na 99% zostaje.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez pawlik Zobacz posta
    Nie wiem o co chodzi
    Chodzi o to, że prorocze słowa.
    Klaf nazbierał doiświadczenia, jako asystent i zaprocentowało.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar brachu
    Naprawdę piłka to prosta gra - tu nie trzeba jakiegoś geniusza . Bardziej chodzi o charakter trenera i podejście do drużyny plus odpowiedni sztab pomocników . Zaczęło żreć dobrze to czemu mamy teraz zmieniać dietę ;-)
    Ból jest tymczasowy, chwała trwa wiecznie

Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Miodek w zaciszu gabinetów porozmawia ze starszyzną drużyny - jak dostanie potwierdzenie, że drużyna akceptuje Klafa na trenera to z nami zostanie. Na 99% zostaje.
    Moim zdaniem tak to powinno wyglądać. Niech loczek weźmie Malarza, Pazdan i Radovicia i pogada z nimi jak oni oceniają trenera, czy uważają, że to tylko krótkotrwały efekt, czy może coś z tego być.

Ale najważniejsze i tak to zatrudnić jakiegoś trenera przygotowania fizycznego z prawdziwego zdarzenia. To jest klucz do sukcesów w tej lidze.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Moim zdaniem tak to powinno wyglądać. Niech loczek weźmie Malarza, Pazdan i Radovicia i pogada z nimi jak oni oceniają trenera, czy uważają, że to tylko krótkotrwały efekt, czy może coś z tego być.

Ale najważniejsze i tak to zatrudnić jakiegoś trenera przygotowania fizycznego z prawdziwego zdarzenia. To jest klucz do sukcesów w tej lidze.
    ooo tak, przygotowanie to na pewno kluczowa sprawa, zwłaszcza w ekstraklasie
    u nas leżało (pewnie przez wycieczkę do USA)

dwa, od trenera trzeba wymagać czegoś więcej niż akceptacji starszyzny
    to trener ma być liderem bez względu na widzimisię drużyny
    idealna jest sytuacja gdy oba warunki są spełnione - akceptowany lider (od razu zaznaczę że relacja Klafa imo na liderowanie nie wygląda)

trzecia kwestia to taktyka
    w ofensywie nie istnieli, ten mistrz to fuks, uśmiech losu a nie efekt dobrej gry
    obrona chaotyczna, a atak właściwie nie istniał - inni mieli jeszcze gorszą obronę
    pierwszy Berg z grą a la wczesne Chelsea wyglądał jak bóg taktyki ( na dobrą sprawę do Magiery i LM nic później ciekawego nie było)

także do pucharów moim zdaniem musi nas przygotować ktoś inny
    moze 3-5-2, może 4-5-1 (z tyloma środkowymi pomocnikami)
    ale niech będzie w tym jakaś myśl przewodnia

Legionista Awatar Raffels
    Na tę śmieszną ligę pewnie starczy ale przypominam, że nasz budżet jest zależny od pucharów a tam czekają nas trochę bardziej poważni rywale niż jakieś Górniki. Dlatego potrzebny jest ktoś z doświadczeniem a nie kolejny uczeń.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar smiglostopy
    Trenerka to taki specyficzny zawód gdzie nie wystarczy mieć papier i "doświadczenie " źeby sprawdzić sie w pracy. Jak ma się kilku typów którzy potrafią grać w piłkę, wystarczy im "nie przeszkadzać". Wiadomo, że jakąś taktykę na mecz trzeba zarzucić, wybrać wyjściową 11 i reagować zmianami na wydarzenia boiskowe. Klafuric w tych 6 meczach pokazał, że ma to ogarnięte. Jeśli dogaduje się z chłopakami w szatni, a ci chcą grać to co im podpowie, nie trzeba wymyślać od nowa koła.

Co z tego, że przyjdzie doświadczony mistrz taktyki jak pierwszego dnia powie "gracie jak dziewczyny i na żaden ślub was nie puszczę". Nie ma bata, że taka drużyna będzie grała. Domyślam się, że część z nas uprawia, albo uprawiała jakieś sporty drużynowe. Wiecie, że jak się trafi jakiś przypał (trener, albo zawodnik) którego grupa nie toleruje, nie ma gry. Z drugiej strony, jak jest fajna zajawka i jeden pójdzie za drugiego w ogień, można osiągnąć wyniki ponad stan.

Nie oszukujmy się, nie mamy technicznej drużyny. Na wyższym poziomie, tak od 3ciej rundy kwalifikacji, zwycięstwa trzeba będzie wydzierać walką i zaangażowaniem. Jak będą pozytywnie nakręceni na sukces, mamy szansę. Patrząc na rundę mistrzowską, wydaje się że Klaufuric ma dobry kontakt i da radę. Ja bym nie kombinował. To ulepszanie na siłę ostatnio odbija nam się czkawką.
    Ostatnio edytowane przez smiglostopy ; 22-05-2018 o 04:13
    „Chciałem, by Warszawa była wielka (…) I dziś widzę ją wielką…”

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Dejan jest niepokonanym trenerem Legii Warszawa . No jeszcze jest Vuko .

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez smiglostopy Zobacz posta
    To ulepszanie na siłę ostatnio odbija nam się czkawką.
    Zasadą ogólnie przyjętą jest to, że każdy nowy szkoleniowiec przychodzi z nowym sztabem, musi poznać klub, pion sportowy, przynosi listę oczekiwań, sprowadza zawodników gorszych/lepszych, kombinuje z taktyką według swojej wizji. Czy my mamy na to czas ? W mojej opinii nie. Jeśli nie będzie stabilizacji to ponownie będziemy przepierdzielać super puchar, męczyć się z pastuchami i zbierać baty od beniaminków ligi.
    Jak dla mnie to dość już takich sytuacji. Starczy tego. Jest baza do pracy, pora to wykorzystać, wejść do LE i zarobić trochę kasy.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.

Wydaje mi się, że zbyt to wszystko upraszczacie.
    Ok, Klafurić się sprawdził, nie przeszkadzał, słuchał drużyny, była jakaś chemia, ale myślicie, że cały czas tak będzie? Przyjdzie czas, że nie będzie wystarczyło tylko "nie przeszkadzać". Trzeba będzie objąć przywództwo w szatni, pokierować zawodników, wprowadzić coś nowego do taktyki, zażegnać konflikt, kryzys..
    Tutaj wszyscy wiedzieli o co grają, drużyna była skonsolidowana, przez te wszystkie zawirowania (mam wrażenie), że bardzo się zcementowała , atmosfera wyglądała naprawdę dobrze (wbrew temu co jakiś czas próbowano wmówić w mediach, że tradycyjnie Polacy vs stranieri, mi tam się wydaje, że zdecydowana większość bardzo dobrze się odnajduje, wiadomo są jakieś większe, mniejsze grupki, ale to normalne).

W tych ostatnich meczach za Klafuricia, Legia była chcąca, Legia była walcząca, wszyscy byli świadomi celu i grali na 120%, ale bądźmy świadomie, że na takiej spince nie da się grać cały sezon. Ba, ta spinka w takim zespole jak Legia przychodzi co najwyżej na klasyki, europuchary i rundę finałową. I to jest odwieczny kłopot Legii przecież - myślę, że nie do końca chodzi tylko o zmęczenie fizyczne jak gramy na wielu frontach, ale też może bardziej podejście mentalne. Wtedy jest czas kiedy drużyna musi pokazać atuty w pełni sportowe, piłkarską jakość, która nawet bez walki i zaangażowania na 110% da spokojne zwycięstwo nad większością ligowych rywali..
    Czy Klafurić może nam to dać?

Też mi będzie trudno rozstawać się z Klafem, ale żeby nie było tak, że będziemy szukać już we wrześniu kogoś nowego, oczywiście po uprzednim agrowpierdolu. Po Magierze i Jozaku naprawdę to czas, żeby ta drużyna dostała kogoś, kto ICH czegoś nauczy, a nie będzie się uczył na nich.
    I mam nadzieję, że Mioduski bardzo dokładnie przeanalizuje wszystkie "za" i "przeciw" i dojdzie do podobnych wniosków.
    Po eksperymentach czas na minimalizację ryzyka (bo zawsze nowy trener to ryzyko).

A co do wypracowanej bazy.. Nie przesadzajmy. Baza to jest drużyna. Jeżeli nie zajdzie wiele zmian (a nie zapowiada się), to ta baza zostanie, jak przyjdzie tu doświadczony gość, który będzie wiedział co robić i jak robić, to uwierzcie, że bardzo szybko ogarnie wszystko.

Aha, i jak by teraz wyglądało kompletowanie sztabu dla Deana?
    Zostałby pan Sos jako trener przygotowania czy Klaf ściągnąłby jakiegoś kolegę początkującego (bo przecież sam jest żółtodziobem, to nie zadzwoni do jakiegoś speca z Chorwacji..), zostałby Vuko, Dowhań, Kowal i co w przypadku zwolnienia? Leci tylko Klaf i Sos (nowy sos)?
    Ostatnio edytowane przez blaise101 ; 22-05-2018 o 11:03

Legionista Awatar crolick
    Może Klaf będzie jak Janas się "nie wpierdalał" i coś dobrego z tego wyniknie?

Co do sztabu to Kowalewski ma podobno odejść. Tam samo dr Tabiszewski.

Legionista Awatar Paramonow
    Lepsze jest wrogiem dobrego. Klaf powinien zostać i mam nadzieję, że tak będzie. Nie rozumiałem nieprzedłużania ze Staszkiem tak jak i nie za bardzo rozumiałem zwalnianie Magiery. Za obu przyszli szarlatani (Hasi i Jozak). Może czas na odrobinę stabilizacji.

Legionista Awatar Bootleg
    Takie info odnośnie zmian w sztabie... myślę, że dość ważna i istotna kwestia

Pozostanie na pewno Kresimir Sos, szkoleniowiec zajmujący się przygotowaniem fizycznym. Jego rola ma być stała, a nie zależna od tego, kto prowadzi zespół jako pierwszy trener.
    Always look on the bright side of life!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
    Takie info odnośnie zmian w sztabie... myślę, że dość ważna i istotna kwestia
    Bardzo ciekawe tylko czy to dobrze czy źle ?

CO do trenera to po ostatnich wypowiedziach Miodulskiego można z dużą dozą prawdopodobieństwa, że mamy trenera na "lato".

No to super. Co z tego, że w Białymstoku nie mieli siły biegać.

Legionista Awatar alfa
    Pytanie na ile Jozak wpieprzał się Sosowi w pracy. Słychać było, że treningi były lekkie jak nigdy, ale może taka była sugestia Jozaka.

Jeśli się wpieprzał, nie miał racji i spaprał mu robotę, to Sos jest tak samo winny. Jeśli jesteś pewny swoich metod, to nie powinieneś dawać dyletantom ich kwestionować. Nie rozumiem tej decyzji. No chyba, że to oznaka pozostania Klafa, a Sos jest fachowcem wysokiej klasy w tej dziedzinie. Nie mam pojęcia, mogę sobie tutaj dywagować na luzie.

Klafuric da się lubić. Ale czy to głównie jego zasługa, że piłkarzyki zaczęły wykazywać większe zaangażowanie, walkę? Zaczęło się palić w du.pkach, to musieli ze sobą poważnie pogadać i przestać robić sobie z nas wszystkich jaja. Styl gry specjalnie nie uległ zmianie. Byli może bardziej zwarci, kompaktowi jako drużyna. Prawdopodobnie poprawił atmosferę. A może to Jozak ją psuł i jego odejście ją oczyściło? Wszyscy odetchnęli z ulgą i zaczęli grać swoje? Klaf po prostu nie przeszkadzał, bo najważniejsi ludzie w drużynie wzięli to wszystko "za twarz"? Tak mi się wydaje. Nie staram się w ten sposób umniejszać zasług tego gościa, bo coś musiał jednak zrobić. Ale ile i w jakim zakresie?

Pytań jest dużo. Na naszą kopaną ligę to wystarczyło. A co jeśli przyjdzie się zmierzyć z drużyną podobną do nas kadrowo albo lepszą, do tego doskonale poukładaną taktycznie? Czy sam entuzjazm, atmosfera, rozpęd wystarczą? Czy Klafuric ma odpowiedni warsztat, wiedzę taktyczną, by pokierowac zespołem na poziomie europejskim? Wielu mówi, że piłkarze sami będą grac, a trener nie powinien przeszkadzać. W takich powiedzonkach zawsze trochę prawdy jest, ale nie cała. Tak samo jak w tym, że wystarczy dobry trener z ogromną wiedzą, bo jasne jest że nie wystarczy. Musi jeszcze być dobrym przywódcą, zdobyć sympatie i szacunek całej drużyny. Być może Klaf ma szacunek drużyny, ale czy posiada pozostałe cechy? Może wymagam wiele, ale jeśli chcemy iść do góry w europejskiej hierarchii, to musimy kogoś takiego znaleźć. Kogoś, kto łączy te cechy, coś osiągnął, jest szanowany w swoim kraju, części Europy za swoją prace. Prowizorka już była patrząc na ostatnie nazwiska naszych szkoleniowców. Może czas spróbować czegoś poważniejszego. No chyba, że puchary to tylko dodatek. Parę lat temu tak było. W czasach posuchy w europejskich pucharach. Teraz to obowiązek, bo z wyjątkiem ostatniego sezonu się w nich zadomowiliśmy.
    Ostatnio edytowane przez Werten ; 22-05-2018 o 20:28

Legionista Awatar Bootleg
    Chciałbym tak nieśmiało zauważyć też jedną rzecz, za dublet grajki mają dostać circa 6 000 000 zł pytanie czy czasem to nie był czynnik decydujący tak dobrej postawy w końcówce sezonu
    Always look on the bright side of life!

Cytat Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
    Chciałbym tak nieśmiało zauważyć też jedną rzecz, za dublet grajki mają dostać circa 6 000 000 zł pytanie czy czasem to nie był czynnik decydujący tak dobrej postawy w końcówce sezonu
    To dowiedzieli się dopiero w maju o premii?

Cytat Zamieszczone przez grassofobik Zobacz posta
    To dowiedzieli się dopiero w maju o premii?
    Mioduski obiecał większe pieniądze.
    Cytat Zamieszczone przez Bary89
    Zastanawia mnie ile jeszcze tu będziecie ciskali po tym Mario. Wyraził swoją opinię o Magierze i tyle, czy musimy tu kochać każdego zawodnika i trenera Legii (...). Fakty są takie że Magiera dokonał niezlego wyczynu ale nie oszukujmy się to był jego obowiązek. O ile po jesieni i po meczach z Realem czy nawet Lechią można nim było być zauroczonym o tyle wiosnę miał fatalną i tego się chyba nie da ukryć. Przy.... się do niego niczym.. Szkoda gadać 😃

Cytat Zamieszczone przez MarioBis Zobacz posta
    Mioduski obiecał większe pieniądze.
    Może, ale od dawna wiedzieli, że grają o dużą kasę, bo przecież wyjściówki były zamrożone od.. listopada? Więc nie hiperbolizujmy tego faktu.

I ja cały czas powtarzam, że piłkarze w drużynie tak normalnie to banda indywidualistów i ROLĄ TRENERA jest ich zmotywować, zmobilizować, sprawić, że wskoczą za sobą w ogień na boisku, będą walczyć jeden za drugiego, po prostu STWORZYĆ Z NICH DRUŻYNĘ. Więc jeżeli Jozak tego nie potrafił to po prostu był chujowym "trenerem".

Zastanawia mnie ten Sos. Fajnie jakby Kepcija wziął jakiegoś zewnętrznego, niezależnego specjalistę na taki "audycik", pokazał mecze z sezonu, gościu by zrobił badania nawet kilku wybranym zawodnikom i ocenił czy przygotowania fizycznie było OK.. bo mam do tego spore wątpliwości jak większość.

Inna sprawa - jak oni chcą jakiegoś trenera uznanego ściągnąć, skoro nie dadzą mu wolnej ręki w wyborze sztabu. Dostanie asystenta, trenera bramkarzy i przygotowania fizycznego.. Serio są jacyś doświadczeni szkoleniowcy, którzy pójdą na coś takiego? Przecież przygotowanie to kluczowa sprawa, nikt nie położy na szali swojej kariery z trenerem fizycznym o którym nic nie wie..
    Ostatnio edytowane przez blaise101 ; 23-05-2018 o 07:34

Weźmy Klafa na pół roku z opcją przełużenia jak będzie lider po połówce i grupa europucharów, a Vuko niech dostanie voucher na 100k euroszekli na szkolenia i robi UEFA PRO i staże u najlepszych. Niech go przygotowują do objcia sterów za rok/dwa.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Dean ma dobre statystyki , dublet po miesiącu , ale Nenad ma dublet po tygodniu .Fakt że nie na zachodzie .

Uprawnienia umieszczania postów