Pokaż wyniki od 1 do 22 z 22

Wątek: Alejka Patriotyczna - dyskusja

Lightbulb Alejka Patriotyczna - dyskusja

Cześć,

Zgodnie z obietnicą zakładam oddzielny wątek dla osób, które chcą pomóc przy realizacji projektu "Alejki Patriotycznej na Rakowcu", w ramach budżetu partycypacyjnego na 2019 rok. 1 marca oficjalnie zaprezentowałem swój projekt.
    Zawieszony jest na stronie https://app.twojbudzet.um.warszawa.p...kt/15866?user=

W skrócie:

1. Projekt zakłada zerwanie starego, asfaltowego chodnika (ok 450 metrów długości, 2,5m szerokości)
    2. Budowa nowej, biało-czerwonej alejki z ułożonymi na niej najważniejszymi datami z historii Polski (10 dat co 50m)
    3. Obok każdej z dat znajdować się będzie stylizowana, wolnostojąca tabliczka z opisem danego wydarzenia

A teraz najważniejsze- na spotkaniu pojawiło się sporo uwag/ zastrzeżeń. które podzieliłem na kilka punktów.
    Chciałbym abyście odnieśli się do każdego z nich. Na następnym spotkaniu (nie znam jeszcze daty) chcę pokazać projekt po zmianach.

1. wybór dat

Ten temat wzbudził spore kontrowersje. Pokazałem 4 przykładowe - 966, 1410, 1920 i 1944. Mam ich zebranych w sumie około 20 i skupię się raczej na tych pozytwynych/ wygranych, ważdnych z punktu widzienia społecznego. Bez kontrowersji, aby uniknąć np. dewastacji takiej tabliczki itp.

2. wybór kolorystyki i wzoru kostki

Koncepcje mam 3:

a) biało-czerwona szachownica (zagrożenia: ustawa o ochronie barw narodowych, problem z zachowaniem odpowiedniej kolorystyki na przyszłosć, nie pasująca do otoczenia/ bloków obok).

b) słowiański wzór ludowy (zagrożenia: problem z zachowniem odpowiedniej kolorystyki, wzór może być nieczytelny)

c) OPCJA MOIM ZDANIEM NAJLEPSZA- położyć normalną szarą kostkę, a na dole, wzdłuż całej długości, cienki, biało-czerwony pasek (symboliczny, nawiązujący do barw). Dzięki temu omijamy powyższe zagrożenia, jest to także dużo prostrze w konserwacji (w budżecie mogę dodać opcję cyklicznego czyszczenia).

Pamiętajcie, że na każdym będą musiały znaleźć sie także, cyklicznie ułożone daty.

3. Nazwa projektu

I tu wpadło mi do głowy coś, co kompletnie rozwaliło mi dotychczasowoą koncepcje. Na spotkaniu wyczułem, że ludzie bardziej oczekuja czegoś lokalnego, czegoś z czym będą się mogli jeszcze mocniej jako mieszkańcy utożsamiac. Padł pomysł, aby "Alejkę Patriotyczną" zamienić na "Alejkę Warszawską" lub "Alejkę Warszawiaka". I muszę Wam powiedzieć, że ten pomysł bardzo mi się spodobał!

Koncepcja byłaby ta sama, wybralibyśmy tylko daty typowo warszawskie (część z nich jak Powstanie czy Bitwa Warszawska by się znalazły), a pozostałe nawiązywać by mogły do najważniejszych wydarzeń z historii naszego miasta. Kolorystyka alejki uległaby oczywiście drobnej zmianie. Po całości można dodać zmieniającą się na przestrzeni lat panoramę. Co sądzicie o takim pomyśle? Ja czuję, że to może być to!

Będę wdzięczny za podesłanie jakiegoś zaufanego linka z warszawskimi datami.

Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez Bobicz ; 03-03-2018 o 12:01

Legionista Awatar BlackAdder
    Trzeci wzór zdecydowanie najlepszy, obojętnie narodowy czy legijny

Natomiast nie rozumiem, dlaczego nie może to być "Warszawska Alejka Patriotyczna" - jedno z drugim się nie kłóci.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Trzeci wzór zdecydowanie najlepszy, obojętnie narodowy czy legijny

Natomiast nie rozumiem, dlaczego nie może to być "Warszawska Alejka Patriotyczna" - jedno z drugim się nie kłóci.
    Ten wzór faktycznie wydał się najlepszy. Jest dość neutralny z otoczeniem, mówiąc wprost- nie gryzie się, a można tam dodać symbolicznie co się chce.

Co do koncepcji- to projekt lokalny, idący z budżetu dzielnicowego. Ludzie chętniej zagłosują na coś, co wiąże się z ich miastem. Takie odniosłem wrażenie na spotkaniu. Na pewno przedstawię go na następnych konsultacjach aby zobaczyć reakcje. O opinie poprosiłem też znajomych.

A co do nazwy- bardzo fajna. Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez Bobicz ; 03-03-2018 o 15:47

ok. 1300 lokacja miasta na prawie chełmińskim
    1413 przeniesienie stolicy Księstwa Mazowieckiego z Czerska do Warszawy
    1526 Warszawa wraz z Mazowszem została przyłączona do Korony Królestwa Polskiego
    1569 unia lubelska - Warszawa zostaje stałą siedzibą sejmów walnych Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz miejscem elekcji królów polskich
    1573 drewniany most Zygmunta Augusta, pierwsza stała przeprawa przez Wisłę
    1596 przeniesienie dworu królewskiego do Warszawy przez Zygmunta III Wazę
    1648 Praga otrzymała prawa miejskie
    1655-1660 zniszczenia Warszawy podczas potopu szwedzkiego (Warszawa straciła ok. 90% ludności) - to nie jest pozytywna data
    1696 zakończenie budowy pałacu dla króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie
    1740 założenie przez Stanisława Konarskiego Collegium Nobilium, pierwszej warszawskiej szkoły wyższej
    1765 utworzenie Teatru Narodowego
    1765 założenie Szkoły Rycerskiej
    1773 powołanie Komisji Edukacji Narodowej
    cdn...
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

pięknie się to czyta, oczami wyobraźni widzę niektóre z nich ułożone z kostki, czekam na więcej...

Legionista Awatar rey
    Tak jeszcze w kwestii technicznej: jaki jest pomysł na układanie tych dat? Bo, tak jak pisałem w poprzednim temacie, ta kostka, to jest prostokąt 10x20 cm, i np. ułożyć cyfrę 3 czy 5 z tego będzie trudno.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Kostka będzie wybierana później, ale raczej będę szedł w układ kwadratowy.
    Dzięki temu będzie można łatwo ułożyć daty i zaprojektować tło.
    Szerokość standardowej kostki to ok 10 cm (długość ok 20 cm, wysokość ok 5 cm ale to bez znaczenia).

Zakładając, że chodnik będzie miał min. 2,5 m to zmieści ich się co najmniej 25 szt.
    Na ułożenie z każdej z dat będziemy mieli ok 20 szt. (odejmując dół gdzie będzie pasek).
    Tak więc bez problemu.

a w projektowaniu takich rzeczy mam już pewne doświadczenie, tu ich układ był nieregularny

Ostatnio edytowane przez Bobicz ; 06-03-2018 o 11:00

W temacie doboru dat nawiązałem współpracę z jednym z warszawskich przewodników, temat bardzo mu się spodobał. Wrócę do was z ostateczną propozycją

Dziś rano dostałem telefon z Urzędu Miasta, że mój projekt "Warszawskiej Alejki Patriotycznej" przeszedł pozytywnie drugi etap weryfikacji. Wprowadziłem w nim sporo zmian, najważniejsza była zgoda Wydziału Estetyki bo mocno ingeruje on w okoliczne otoczenie. Warto było narazić się na ostrzał zbulwersowanych mieszkańców w trakcie spotkania na którym prezentowałem wcześniejszą wersję! Trzeba być twardym, a nie miętkim Działam dalej, jak zawsze będę was informował o postępach.

Pytanie do forumki- czy jest ktoś kto mógłby dla tego projektu postawić prostą stronę internetową i wymyślić logo?
    Chciałbym aby miał on swoją identyfikacje wizualną, bo w ramach promocji planuję także fan page.
    Strona miałaby czysto informacyjny charakter.
    Ostatnio edytowane przez Bobicz ; 22-05-2018 o 16:23

Good news!

Projekt 'Warszawskiej Alejki Patriotycznej" został ostatecznie zweryfikowany i dopuszczony do głosowania które odbędzie się w czerwcu (15-30.06)

Osoby chcące pomóc w jego promocji prośba o kontakt priv.
    Tu macie link do projektu na stronie.

http://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15866
    Ostatnio edytowane przez Bobicz ; 22-05-2018 o 16:25

Głosowanie w internecie?
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Głosowanie w internecie?
    Zgadza się. Logujesz się na stronie i oddajesz głos na wybrane projekty w ramach dostępnego budżetu.
    Bliżej głosowania wrzucę info z przypomnieniem.

A tak to mniej więcej będzie wyglądało. Nie jestem profesjonalnym grafikiem, ale mam nadzieję że się podoba. Na szarej kostce dojdą później jakieś wzory/ daty/ wizualizacje, które wybierzemy wspólnie.
    Jest kilka koncepcji dlatego na razie pokazałem "czysty" chodnik z symbolicznym paskiem.

Uwierzcie mi, że droga do kompromisu aby projekt przeszedł była długa i nerwowa.
    Ale efekt mi się podoba, jak to mówią- w prostocie siła

Dziś odbyło się losowanie numerów jakie dany projekt będzie miał na karcie do głosowania i w necie.
    Nie wiem jak to się stało, ale mój projekt ma nr 1 w swoim obszarze Ochota -> Rakowiec
    Idę normalnie w totka zagrać

W piątek rusza głosowanie -> zapraszam do polubienia wydarzenia
    Są tam także najważniejsze informacje jak można oddawać głosy.

Bracia, z góry dziękuję za każdy głos!!!

https://www.facebook.com/events/417876512011521/

Bracia i siostry, głosowanie ruszyło
    Z całego serducha proszę o oddanie głosu na mój projekt- "Warszawskiej Alejki Patriotycznej"

Wystarczy wejść na stronę i lecieć po kolei:
    podać maila, wybrać dzielnicę i obszar (Ochota > Rakowiec), projekt i na końcu zostawić dane

http://www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl

Doskonale zdaję sobie sprawę, że w większości Ci którzy głosują, wybiorą coś u siebie, to logiczne... Ale jeśli nie znajdziecie fajnego pomysłu lub uznacie, że ten zasługuje na wparcie i będziecie chcieli mi trochę pomóc, będę wdzięczny za każdy oddany głos!!!

Ostatnio edytowane przez Bobicz ; 15-06-2018 o 01:40

Z tego co widzę, jak wybiorę WAP, to mogę głosować tylko na Rakowcu i mam jeszcze ok. 465 tysi do wydania.

A że nie jestem stamtąd, to zrób Bobicz proszę ściągę, na co jeszcze zagłosować. Niekoniecznie do pełnej kwoty, wskaż po prostu to, co naprawdę przyda się mieszkańcom Rakowca.

Legionista Awatar Kusza
    Z tego co widzę, jak wybiorę WAP, to mogę głosować tylko na Rakowcu i mam jeszcze ok. 465 tysi do wydania.

A że nie jestem stamtąd, to zrób Bobicz proszę ściągę, na co jeszcze zagłosować. Niekoniecznie do pełnej kwoty, wskaż po prostu to, co naprawdę przyda się mieszkańcom Rakowca.
    ++
    Świetny pomysł.
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

spoko.

Mozemy dodać pomysły które będą obok, pomoże to w klimacie obok Alejki. Jak przekroczy skreślaj dowolny.

11. Doświetlenie chodników pomiędzy budynkami Racławicka 152 i 154 (1165)
    19. Nowe drzewa przy Korotyńskiego i Racławickiej (2015)
    21. Nowe miejsca postojowe - Racławicka 154 (123 24 000 zł
    22. Zielone podwórko – Racławicka 150 (1224) 82 000 zł
    23. Remont chodnika, doświetlenie chodnika – Sierpińskiego 2 (1155) 41 000 zł
    24. Doświetlenie placu pomiędzy budynkami Racławicka 154 i 156 (1180)

dzięki.

Dziękuję, sie zrobi

Zrobione

Cytat Zamieszczone przez Bobicz Zobacz posta
    Bracia i siostry, głosowanie ruszyło
    Z całego serducha proszę o oddanie głosu na mój projekt- "Warszawskiej Alejki Patriotycznej"

Wystarczy wejść na stronę i lecieć po kolei:
    podać maila, wybrać dzielnicę i obszar (Ochota > Rakowiec), projekt i na końcu zostawić dane

http://www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl

Doskonale zdaję sobie sprawę, że w większości Ci którzy głosują, wybiorą coś u siebie, to logiczne... Ale jeśli nie znajdziecie fajnego pomysłu lub uznacie, że ten zasługuje na wparcie i będziecie chcieli mi trochę pomóc, będę wdzięczny za każdy oddany głos!!!

dzięki Brachu i proszę o więcej

Zostało już tylko kilka dni głosowania.

Na potrzeby promocji (pomiędzy przewijaniem pieluch, a załatwianiem formalności z młodym) stworzyłem plakat. Możecie go wrzucać na swoje facebook-i

Uprawnienia umieszczania postów