Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 210 z 314

Wątek: Legia - Lech Poznań [26. kol. Ekstraklasy 2017/18, 04.03.2018, godz. 18:00]

Legionista Awatar Antares
    Co do intencji dotknięcia piłki ręką w polu karnym to trzeba być debilem, żeby taką intencję mieć. 99 procent to jest po prostu przypadek, nienaturalnie ułożona ręka w którą się dostaje to jest karny. I w 99 procentach tej intencji nie ma. Jedynie tylko Jędzę z Cracovią sobie przypominam jak wyskoczył jak do bloku siatkarskiego. Czy taki Pazdan w Lubinie miał intencję dotknięcia piłki ręką? Nie miał.

A co do dominacji Lecha to co oni poza bramką stworzyli w tej drugiej połowie? Czym się musiał wyróżniać Malarz?
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Cytat Zamieszczone przez Naguto Zobacz posta
    Jest! Mamy trzy punkty!
    Brawo Remy. Nie rozumiem czemu zdjął z boiska Vesovicia?
    też nie rozumiem, od jego zejścia cała gra zaczęła się psuć. Może nie jest gotowy na 90 min.
    Dla mnie pierwszy do zmiany był Radović.

Cytat Zamieszczone przez LioneL Zobacz posta
    Jeśli wg ciebie oni są dobrze przygotowani kondycyjnie, to czapki z głów. Nie sama szybkość się liczy, ale też np. zwrotność (co pokazali np. piłkarze Jagi, którzy byli szybsi, bardziej zwrotni , wybiegani itp.).

Ale ok niech będzie, że są dobrze przygotowani kondycyjnie. To wówczas wychodzi na to, że z Jozaka słaby trener. Ma dobrze przygotowanych piłkarzy, a nie potrafi tego poustawiać i wykorzystać (Magiera jak miał dobrze przygotowanych zawodników po Hasim, to zamiatał ligę). Zapędziłeś się w kozi róg z tym swoim bronieniem i nieprzyznawaniem się do błędów Podwójne standardy.
    Ile ty masz człowieku lat?
    Weź sobie pisz do tego Mario na priv, a nie tu pi****lisz co chwile te swoje smuty. Obrałeś sobie za punkt honoru obalać jego tezy to sobie z nim to załatwiaj na privie.

Cytat Zamieszczone przez Benek
    Jeszcze jedno co do Remiego. Nie zabardzo rozumiem dzisiejszego zachwytu nad jego gra. Przegrywał sporo pojedynków glowkowych, często wchodził w niepotrzebnie dryblingi co parę razy kończyło się głupia strata i dodatkowo ciągle macha tymi rękami po gwizdku.
    +1
    Jak dla mnie dzisiaj zagrał dobrze, ale bez fajerwerków. Ma tendencje do zbyt długiego przetrzymywania piłki co pokazał też w poprzednich meczach grając w obronie. Ale dziś asysta palce lizać.
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    owszem, ale w tym zamiataniu przydatni byli Niko, Prijo, Vadis czy Moulin (ktoremu jeszcze wtedy sie chcialo). No i czy przy byle pierdnieciu w klubie trzeba stosowac porownaniue do Magiery/Lesnego (to tak generalnie patrzac na forumke)?
    .
    No byli, ale np. tego Ofoe to kto "wydobył"? Kto go dobrze ustawił na boisku? Nie Hasi, tylko Magiera. Za Hasiego Ofoe nic nie grał.
    To samo Prijo i Niko - w LM Magiera stawiał na Prijo bo więcej dawał niż Niko. Niko bardziej sprawdzał się w lidze.

Jozak posprowadzał sobie piłkarzy jakich chciał. Miało być lepiej po okresie przygotowawczym.

A karny ewidentny. Płaczki z Wronek będą narzekać jak zwykle. Dla nich każdy karny dla Legii to skandal, a każdy przeciwko to oczywista oczywistość.
    O braku karnym na Vesovicu z Cracovią to cichutko u nich, ale o sytuacji Pazdana z Piątkiem to dwa dni debatowali. Karny dla Zagłębia za rękę Pazdana dla nich oczywiscie słuszny, ale ręka ich piłkarza to już nie. Tacy ludzie. Kompleksy i ból dupy.

ŁUKASZ.

Legionista
    Będzie trochę bardziej o karnym, niż całym meczu.

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale mnie osobiście wkurwia już to ciągłe tłumaczenie w meczach typu: "zawodnik X nie chciał dotknąć piłki". To co, powinien złapać ją, pokozłować i zrobić wsad, żeby nikt nie miał wątpliwości? A może wybić jak Suarez na mundialu? Ręka nienabita i nie przy ciele to karny i tyle. Lechita nie przypilnował gdzie jest piłka, dotknął niefortunnie, bywa, ale to jednak przewinienie. Nawet to tłumaczenie, że chciał pokazać, iż nie ma zamiaru faulować. Naprawdę fajne intencje, tylko w takim razie mógł chyba trzymać ręce na poziomie barków z otwartymi dłońmi (tak jak często to się robi) czy od razu musiał robić samolocik?

A tak poza tym to mecz bardzo słaby, chociaż z perspektywy trybun pierwsza połowa była nie aż taka zła.

Edit: Dla mnie sytuacja w Lubinie to też był karny
    Ostatnio edytowane przez bart ; 04-03-2018 o 21:21

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta

A co do dominacji Lecha to co oni poza bramką stworzyli w tej drugiej połowie? Czym się musiał wyróżniać Malarz?
    Również niczego szczególnego nie zauważyłem.

Legionista Awatar crolick
    Jeśli wg ciebie oni są dobrze przygotowani kondycyjnie, to czapki z głów. Nie sama szybkość się liczy, ale też np. zwrotność (co pokazali np. piłkarze Jagi, którzy byli szybsi, bardziej zwrotni , wybiegani itp.).
    Dane z dzisiejszego meczu wskazują, że z formą nie ma dramatu:
    dystans 111,62 km vs 110,91 km
    sprinty (powyżej 25 km/h) 93 vs 100
    szybki bieg (20-25 km/h) 471 vs 510

Legionista Awatar Budyń_70
    No byli, ale np. tego Ofoe to kto "wydobył"? Kto go dobrze ustawił na boisku? Nie Hasi, tylko Magiera. Za Hasiego Ofoe nic nie grał.
    To samo Prijo i Niko - w LM Magiera stawiał na Prijo bo więcej dawał niż Niko. Niko bardziej sprawdzał się w lidze.

Jozak posprowadzał sobie piłkarzy jakich chciał. Miało być lepiej po okresie przygotowawczym.

A karny ewidentny. Płaczki z Wronek będą narzekać jak zwykle. Dla nich każdy karny dla Legii to skandal, a każdy przeciwko to oczywista oczywistość.
    O braku karnym na Vesovicu z Cracovią to cichutko u nich, ale o sytuacji Pazdana z Piątkiem to dwa dni debatowali. Karny dla Zagłębia za rękę Pazdana dla nich oczywiscie słuszny, ale ręka ich piłkarza to już nie. Tacy ludzie. Kompleksy i ból dupy.

ŁUKASZ.
    Marny klubik, jego piłkarze jak i sami kibice zupełnie bez honoru.
    Ostatnio edytowane przez Budyń_70 ; 04-03-2018 o 21:34

Legionista Awatar Bonhart
    Mniam, nie ma nic lepszego jak zwyciestwo z Lechem po karnym w koncowce �� Te ich placze na forum, podczas gdy w odwrotnej sytuacji wrzeszczeliby ze karany ewidentny i brawa dla sedziego...
    Poza tym niestety gra nie powala. Czy to kwesti braku zgrania? Mam nadzieje...

Jakby ktoś się zastanawiał.

yyyy....
    The bowel disruptor is the primary weapon of Spider Jerusalem. It's usually a non-lethal but has a few more dangerous settings. It is an illegal weapon and is completely untraceable.

Known Settings
    loose
    watery
    fiery
    burning anal geyser
    rectal volcano
    prolapse
    unspeakable gut horror
    shat into unconsciousness
    fatal intestinal maelstrom

Ważne trzy punkty po ciężkim meczu z najgroźniejszym kandydatem do mistrzostwa,a styl nie ważny. Moim zdaniem w pierwszej połowie spotkania Legia całkiem poprawnie grała, lecz w drugiej niestety widać było brak pomysłu na grę co może być spowodowane, że drużyna jest w przebudowie. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać wyżej, bo sytuacje były i wydaje mi się, ze jest potencjał i jak pograją dłużej ze sobą tą samą jedenastką to z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Dobre spotkanie zgrali Malarz, Remy, Kucharczyk, Hlousek. Mały plus dla Radovicia, Vesovicia, Eduardo, ponieważ wydaje mi się, że stać ich na więcej i jeszcze muszą popracować nad swoją formą.
    Ostatnio edytowane przez Wirażka ; 04-03-2018 o 22:04
    Nikt gorszy nikt lepszy wszyscy równi wszyscy tacy sami. (L)

Posprowadzał jakich chciał, ale z kim ten okres przygotowawczy w pełni przepracował? Z Remy'm i Antolicem. Vesović i Eduardo kontuzjowani podczas obozu, Philipps, Cafu i Mauricio przyszli już po.

Trzeba zdecydowanie czasu, wypadli z tego meczu Philipps i Antolić, czyli 2/3 środka pola. Akurat trzy mecze w tygodniu przy temperaturach -20. Powinno być z meczu na mecz coraz lepiej.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Szkoda mi Vesovicia, bo chłop ma potencjał, żeby być naszym najlepszym piłkarzem a nie może dwóch meczów pod rząd zagrać na tej samej pozycji. Za tydzień znowu wraca do obrony przez debilizm Jędrzejczyka.
    Mam nadzieję, że ten portugalski kot będzie szybko do gry, bo trzeba pilnie zluzować maketsw.
    Ostatnio edytowane przez Sugarman ; 04-03-2018 o 22:07

Legionista Awatar Dolu
    Jagiellonia Białystok 1-0 (0-0) Legia Warszawa
    Legia Warszawa 0-2 (0-1) Jagiellonia Białystok

Lech Poznań 3-0 (2-0) Legia Warszawa
    Legia Warszawa 2-1 (1-0) Lech Poznań

Górnik Zabrze 3-1 (2-0) Legia Warszawa
    Legia Warszawa 1-0 (0-0) Górnik Zabrze

Legia Warszawa 1-1 (0-0) Korona Kielce
    Korona Kielce 3-2 (2-1) Legia Warszawa

7ptk na 24 możliwe

1. Jagiellonia Białystok 25 48 14 6 5 38-25
    2. Legia Warszawa 26 48 15 3 8 37-27
    3. Lech Poznań 26 43 11 10 5 35-20
    4. Górnik Zabrze 25 41 11 8 6 46-37
    5. Korona Kielce 26 40 10 10 6 40-32

Na dziś dzień jesteśmy na pierwszym miejscu

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Dolu Zobacz posta
    Jagiellonia Białystok 1-0 (0-0) Legia Warszawa
    Legia Warszawa 0-2 (0-1) Jagiellonia Białystok

Lech Poznań 3-0 (2-0) Legia Warszawa
    Legia Warszawa 2-1 (1-0) Lech Poznań

Górnik Zabrze 3-1 (2-0) Legia Warszawa
    Legia Warszawa 1-0 (0-0) Górnik Zabrze

Legia Warszawa 1-1 (0-0) Korona Kielce
    Korona Kielce 3-2 (2-1) Legia Warszawa

7ptk na 24 możliwe

1. Jagiellonia Białystok 25 48 14 6 5 38-25
    2. Legia Warszawa 26 48 15 3 8 37-27
    3. Lech Poznań 26 43 11 10 5 35-20
    4. Górnik Zabrze 25 41 11 8 6 46-37
    5. Korona Kielce 26 40 10 10 6 40-32

Na dziś dzień jesteśmy na pierwszym miejscu
    Ale jak?
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    yyyy....
    Nigdy nie byłem fanem tego ich "typowo poznańskiego stylu"

Mnie przede wszystkim irytowała niedokładność i brak schematów. Kilka dni temu Jaga pokazała coś, czego ja dawno, o ile kiedykolwiek, nie widziałem w tej lidze - piłka chodząca na dużej szybkości jak po sznurku, właściwie nie było niecelnych podań, każdy zawodnik był tam, gdzie powinien być i potrafił odegrać praktycznie w ciemno. Śmiem twierdzić, że to był najlepszy mecz ostatniej dekady, jaki jakakolwiek drużyna rozegrała w tej buraczanej lidze. Ktoś przytaczał statystyki, że zagrali jak cholerna Borussia Dortmund. Może to był jednorazowy wyskok, ale generalnie było widać, że zimy nie przepracowali tylko dla picu. Tymczasem nas ratują niezłe jak na tę ligę umiejętności indywidualne, co dzisiaj zadecydowało, bo skład mamy lepszy od Lecha, ale w żadnym momencie tego spotkania nie miałem przekonania, że go wygramy. Ani przy 0:0, ani 1:0, ani nawet 2:1. To samo było z Cracovią, tylko że nie skończyło się trzema punktami. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to do przystanku Mistrz Polski 2018 nie dojedziemy, niemniej pozostaje wierzyć, że zatrybi to prędzej, niż później, i będą wiedzieli co mają grać. Póki co schemat ostatnich spotkań jest podobny: w Krakowie 100% sytuacja w 2 minucie, z Jagą 100% sytuacja w 1 minucie, z Lechem gol w 2 minucie. Później biedniej. Trochę za mało jak na pomysł na mecz.

Legionista Awatar Dolu
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Ale jak?
    Niech będzie, drugie punktowo jest równo dziś dzień

coraz chudszy Awatar Kijek
    3 punkty fajnie.
    Ale oczy bolały...
    Remy na defensywnym pomocniku - wow.

Ogólnie dramat.

#JozakOUT

Magiera wróć.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

"wykonamy gigantyczną pracę aby znaleźć nowego trenera"

"Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."...

04.06 zatrudnił Klafurica
    31.07 "nie jestem w stanie myśleć o zmianie trenera"
    01.08 Klafuric zwolniony.

Kompetencje strategiczne

Legionista Awatar Lillo
    najgorsze jest to że Jozak nie wyciąga wniosków jak późny Berg.

Legionista Awatar Raffels
    Odbiegając lekko od tematu - ulubieniec niektórych forumowiczów:

Generalne zabawnie się czyta takiego twittera po tym meczu.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Somebody
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Teraz na serio: za co "kozaki" dla Kucharczyka?
    Może za to, że przez 30 minut zrobił więcej niż jakikolwiek inny piłkarz naszej formacji ofensywnej? Dla mnie kozakiem meczu był zdecydowanie Malarz, natomiast nie dziwi mnie, że ktoś postanowił docenić wkład Kuchego w dzisiejsze zwycięstwo.

Sam mecz z naszej strony mocno przeciętny, a w drugiej połowie w pewnym momencie wszyscy wyglądali jakby odcięło im prąd. Ewidentnie brakuje stabilizacji, ale kiedy do gry wrócą Phillips i Antolic, to środek pola powinien znowu wyglądać solidnie. W ostatnich dwóch meczach w środku było zdecydowanie za dużo miejsca i o ile w meczu z Jagą można to zwalić na grę w dziesięciu, o tyle dzisiaj te luki w formacji były dość niepokojące. Lech łatwo stwarzał sobie przewagę na naszej prawej stronie (Jędza to katastrofa) i później te ścięcia do środka śmierdziały jakimś przypadkowym zahaczeniem i karnym.

Ogólnie szkoda, że meczu nie udało się zamknąć wcześniej, ale jeśli mieliśmy z kimś wygrać po takim karnym, to dobrze, że trafiło akurat na poznańskich płaczków

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
    Ile ty masz człowieku lat?
    Weź sobie pisz do tego Mario na priv, a nie tu pi****lisz co chwile te swoje smuty. Obrałeś sobie za punkt honoru obalać jego tezy to sobie z nim to załatwiaj na privie.
    A Melanż Trwa...

Cytat Zamieszczone przez Lillo Zobacz posta
    najgorsze jest to że Jozak nie wyciąga wniosków jak późny Berg.
    W jakim sensie nie wyciąga? Na Jagą wyszliśmy ofensywnie i od początku robili co chcieli, dzisiaj szybki gol i potem bronienie. Masa okazji do kontr, wystarczyło jedną dobrze rozegrać i byłoby po meczu. W tej obronie dzisiaj tragedii nie było. Często można się natknąć na opinię, że Lech w drugiej połowie miażdżył nas jak Jaga. I nie wiem na jakiej podstawie, bo Jaga co chwilę stwarzała sytuacje, a Lech poza strzałami z dystansu i tym golem nie zagroził naszej bramce.

Zresztą w I połowie to Lech się na nas rzucił przez 15 minut, później to my dominowaliśmy. Wysoki pressing i Poznaniacy nie mogli nic skonstruować. Od początku drugiej połowy ostro się na nasz rzucili. Naszym problemem było to, że nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Przecież dziura u nich w środku pola była ogromna i przy dobrym wyprowadzaniu kontr mogliśmy ich wypunktować kilkoma bramkami.

Legionista Awatar CW(L)KS
    Cytat Zamieszczone przez Oskarek Zobacz posta
    Jakby ktoś się zastanawiał.

O właśnie. Dzięki ☺
    Bo śnieg...

Legionista
    A dokładnie co to za postać?

Cytat Zamieszczone przez Kolodont Zobacz posta
    A dokładnie co to za postać?
    Spider Jerusalem z komiksu Transmetropolitan.
    W ręku ma broń powodującą sraczkę i na pokrętle jest kilka różnych ustawień tej sraczki.

Komiks opisuje przygody dziennikarza imieniem Spider Jerusalem, który jest autorem felietonów z serii "Tego nienawidzę".

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Oskarek Zobacz posta
    Spider Jerusalem z komiksu Transmetropolitan.
    W ręku ma broń powodującą sraczkę i na pokrętle jest kilka różnych ustawień tej sraczki.

Komiks opisuje przygody dziennikarza imieniem Spider Jerusalem, który jest autorem felietonów z serii "Tego nienawidzę".
    w Poznaniu chyba tylko nieświeże pyry powodują większą sraczkę niż ostatnie mecze z nami, co mecz to wielka KONTROWERSJA i chłopak trałki nie tak gwiżdże więc ta postac {gdyby nie te "gejzery") bardziej by u Nas pasowała (swoją drogą mimo stricte "lewackich" zapędów Transmetropolitan jest całkiem fajnym komiksem, ciekaw jestem czy ktoś z Braci Kiboli lubi tę formę rozrywki bo komikowego tematu nie widziałem).

sam mecz wygrany choć jak zwykle jest się do czego przyczepić ale wygraliśmy więc czy jest taka potrzeba?
    Cała Polska widziała Warszawa nie zapomniała!

Legionista Awatar Lorenzo
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    W jakim sensie nie wyciąga? Na Jagą wyszliśmy ofensywnie i od początku robili co chcieli, dzisiaj szybki gol i potem bronienie. Masa okazji do kontr, wystarczyło jedną dobrze rozegrać i byłoby po meczu. W tej obronie dzisiaj tragedii nie było. Często można się natknąć na opinię, że Lech w drugiej połowie miażdżył nas jak Jaga. I nie wiem na jakiej podstawie, bo Jaga co chwilę stwarzała sytuacje, a Lech poza strzałami z dystansu i tym golem nie zagroził naszej bramce.

Zresztą w I połowie to Lech się na nas rzucił przez 15 minut, później to my dominowaliśmy. Wysoki pressing i Poznaniacy nie mogli nic skonstruować. Od początku drugiej połowy ostro się na nasz rzucili. Naszym problemem było to, że nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Przecież dziura u nich w środku pola była ogromna i przy dobrym wyprowadzaniu kontr mogliśmy ich wypunktować kilkoma bramkami.
    Bo Kazek Węgrzyn całą drugą połowę pierdolił o tym, jak to Lech zdominował Legię i jak to Lech chce grać w piłkę. Ja wczoraj wyjątkowo w tv, oglądam mecz i myślę sobie, co ten Kazek pieprzy - w drugiej połowie Legia miała chyba trzy (niestety, źle wykonane) kontry, sytuację Kuchego i Szymańskiego. Lech owszem strzelił gola, ale jakoś innych groźniejszych akcji sobie nie przypominam. Ogólnie to źle wczoraj nie było, pierwsza połowa zdecydowanie dla Nas, fajnie zbieraliśmy piłki w środku, druga słabsza piłkarsko, ale paradoksalnie z większą ilością dobrych okazji. Nie było tak fatalnie jak Kazek i wielu tutaj chcą to przedstawić, akurat w takim meczu to liczą się trzy punkty, bo mecze z Lechem to nigdy nie było jakieś porywające piłkarsko widowisko z obu stron, raczej rodzaj wojny.

Jędza to tym występem się zwyczajnie skompromitował. Gość nie ma nic: ani obrony, ani podania, ani szybkości, ani wrzutki. Fajnie, jakby z Lechią dostał szansę Turzyniecki, bo gorzej z pewnością nie będzie. No, ale co tam się Jędza będzie głupotami przejmował (znaczy się - grą w piłkę), skoro kupa siana co miesiąc leci. Astiz wchodzi z marszu i gra jak profesor. Fajnie, na duży plus.
    #teamMioduski

Legionista

Tyle w temacie, czy był karny czy nie.

Uprawnienia umieszczania postów