Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567
Pokaż wyniki od 181 do 204 z 204

Wątek: Cracovia - Legia [24. kol. Ekstraklasy 2017/18, 24.02.2018, godz. 20:30]

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez DeV Zobacz posta
    Gdzie takie coś napisałem? Czytanie ze zrozumieniem kłania się. Napisałem, że Zagłębie było fartem, a że Śląsk nic nie gra to poszło jak poszło.

Edit. Czasem ilość postów na forum nie idze po drodze z rozumowaniem...
    Nie. Napisałeś, że Cię zacytuję "Dwie fartowne wygrane"
    Ja mam w dupie wyniki - w sensie, jak ***** grają i wygrywają to mam świadomość, że to jest na wyrost i odwrotnie mogą przegrać, ale jak grali dobrze to wiem, że sobie to odbiją.
    Dlatego też mogę śmiało napisać
    - gra Legii jest co najmniej poprawna, momentami bardzo dobra
    - grają lepiej niż przed przerwą
    - nowi zawodnicy grają WSZYSCY dobrze, albo bardzo dobrze - jest to rzecz historycznie nieznana, ale nastraja optymistycznie mimo, że próba wynosiła tylko 3 mecze.

Zaś co do tych "Dwóch fartownych wygranych" to w obu tych meczach Legia była odpowiednio lepsza i znacznie lepsza - W KAŻDYM ELEMENCIE PIŁKARSKIEGO RZEMIOSŁA i dlatego wygrała.
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Miło mi polemizować, fakt gra wygląda lepiej aczkolwiek mi brakuje dość dużo do dobrej gry. Czekam cały czas na większą poprawę. Co do tego meczu to:
    https://youtu.be/QyOfB-Mr0EA
    I tutaj Pazdan kolejny mecz i lebiega dla mnie. Tego nie da się zapomnieć i już. Jeden sędzia nie zauważy ale w takich eliminacjach do pucharów już byłoby gorzej.
    Ostatnio edytowane przez DeV ; 25-02-2018 o 00:30

Ale, że Piątek za przykładem Remy.W nie dostał żółtka za dyskusje to ja nie rozumiem.. strasznie się pluł, aż przykro było patrzeć, bo mu dosłownie ślina leciała z pyska czasem..

Legionista Awatar CW(L)KS
    Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
    Ale, że Piątek za przykładem Remy.W nie dostał żółtka za dyskusje to ja nie rozumiem.. strasznie się pluł, aż przykro było patrzeć, bo mu dosłownie ślina leciała z pyska czasem..
    Widze że nie tylko ja to zauważyłem. Strasznie nerwowy ten ziomuś. Chyba za mocno przykład ze swojego guru Dżonego bierze 😉 Co do całokształtu spotkania, to przychylam sie do zdania większości iż było poprawnie i na tym zakończe opiniowanie. Ale z tym zdaniem komentatorów "to był fanastyczny mecz" to ja nawet nie będe dyskutował. Gruba przesada heh.

P.S. Mam nadzieje że Rado przestanie sie wywracać i dojdzie do siebie, bo aż mnie w sercu ściska jak na niego patrze.

Legionista Awatar Antares
    Głównym problemem w tym meczu był środek pola, który świetnie sprawował się z Lubinem i Śląskiem. Szymański ustawiony szczególnie z Antolicem i Mączyńskim, którzy też warunkami fizycznymi nie grzeszą nie dał tam rady. Covilo tam dzielił i rządził. Jak był Philipps to on ogarniał środek i strefą przed stoperami, Antolić ogarniał po lewej, Mąka po prawej. Wczoraj ten środek rozstrzelony i dziurawy jak po wybuchu bomby, szczególnie w drugiej połowie.

Mam nadzieje, że ten mecz ich skłoni do szybkiego podpisania Cafu czy też innego środkowego pomocnika z warunkami fizycznymi, bo jak pisałem wcześniej taki w naszej lidze będzie nieraz i nie dwa potrzebny do środka pola.

Nie wiem czy nie lepszym pomysłem do tego środka było wystawienie Kopczyńskiego na tę "6", a Antolić z Mąką, żeby mogli grać to co wcześniej. Może z wyprowadzaniem piłki byłby problem, ale w defensywie swoją strefę Kopczyński powinien ogarnąć. Innych alternatyw brak.

Tak poza tym bardzo mało aktywne boki obrony w pierwszej połowie, bodajże tylko raz Jędza się podłączył do akcji ofensywnej, a po lewej Hlousek nei ogarniał ani do tyłu ani do przodu. Czech musi być dobrze przygotowany fizycznie, żeby być sobą i niestety chyba kontuzja z przygotowań się na nim odbija.

No i potem te zmiany. Kucharczyk ustawiony razem z Vesovicem jak zauważyli komentatorzy bezsensu. Kuchy nie robił Vesovicowi miejsca, a jak schodził do środka to była strata, bo jak zauważyli tam trzeba grać na jeden kontakt, a nie na trzy. Kucharczyk się na boki przy tym ustawieniu nie nadaje. No i masakryczna zmiana Rado, w ostatnim kontakcie podał raz celnie, a tak to same straty.

Plusem meczu bez wątpienia Vesović, który pokazał, że rzeczywiście może być kozakiem. Drybling, gra na jeden kontakt, waleczność. Dobry i jeden punkt z tego meczu, bo Cracovia wyszła z pianą na pysku. Jak w końcówce nawet Hernandez, który nie bierze zbytnio udziału w grze defensywie wracał na sprincie przed własne pole karne i zabierał piłki to znaczy, że rzeczywiście byli zmotywowani. Tylko znając życie się to Probierzowi odbije, szczególnie, że już za 3 dni kolejny mecz. A strefa spadkowa coraz bliżej ich.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Szkoda straty dwóch punktów, ale to była typowa drużyna Probierza - przyjeżdża Legia, więc choćby mury pękały, a muchy srały to trzeba się spiąć i grać na 200% swoich możliwości. We wtorek będzie lepiej, oby tylko Philipps pojawił się w wyjściowym składzie.

PS. Mega zjebana pogoda, ciężko się gra na takim mrozie
    Cytat Zamieszczone przez Bary89
    Zastanawia mnie ile jeszcze tu będziecie ciskali po tym Mario. Wyraził swoją opinię o Magierze i tyle, czy musimy tu kochać każdego zawodnika i trenera Legii (...). Fakty są takie że Magiera dokonał niezlego wyczynu ale nie oszukujmy się to był jego obowiązek. O ile po jesieni i po meczach z Realem czy nawet Lechią można nim było być zauroczonym o tyle wiosnę miał fatalną i tego się chyba nie da ukryć. Przy.... się do niego niczym.. Szkoda gadać 😃

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    Jeżeli mówisz o tej setce po spalonym, to graty.
    Mówię o sytuacji Piątka kiedy Malarz wybronił. Jeżeli uważasz, że tam był spalony to również "graty".

PS. Chętnie bym wkleił screena z momentem podania do Piątka, ale niebardzo wiem jak to zrobić

Edit: Chyba się udało

https://imgie.pl/image/r04mV
    Ostatnio edytowane przez bart ; 25-02-2018 o 08:15

Legionista Awatar BlackAdder
    Jedna notka indywidualna.

Jeśli Szymański jest naszą największą młodą nadzieją, to bardzo słabo wypadł na tle starszych grających od początku kolegów. Chaos i straty. Nie żadna nadzieja tylko zwyczajny rzemieślnik Mc Tominey wyraźnie nie odstaje od kolegów z MU, a u naszego młodego aż wali po oczach, że to nie ten poziom. Przykre.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Jestem
    IMHO pogoda jednak na naszą niekorzyść stąd jeszcze bardziej obawiam się wtorkowego meczu.
    Mecz gatunku "moralnie wygranych" tylko co z tego, jak punktów brakuje ale w okazjach ale generalnie piłkarsko staliśmy na wyższym poziomie - to jest piłka nożna i nie zawsze wyraźnie lepszy zespół wygrywa. Nie mogę odmówić piłkarzom Cracovii wyjątkowej ambicji oraz dobrego przygotowania fizycznego i również umiejętności, aż dziw bierze, że są tak nisko w lidze - spinamy dupy na Legię a potem znów handelek?
    Były jakieś kombinacje z płytą aby przypominała bardziej lodowisko niż murawę, nawet mieli jakąś kontrolę wprawdzie Probierz się oburzał za posądzenia ale w takich zagraniach to on jest mistrz (przypominam nocną wizytę kibiców Jagi w Białymstoku) i trzeba się od niego uczyć grać w te klocki.

No i na koniec, jednak zabrakło nam fartu (4 setki, w dodatku niekoniecznie wszystkie ewidentnie spartolone, od Szymańskiego proszę się odp... w tym przypadku, to wybicie z linii było wyjątkowo fartowne), ponieważ w długim okresie czasu fart się wyrównuje to może w przyszłym tygodniu szczęście się uśmiechnie bardziej do nas, choć wolałbym abyśmy fartu nie potrzebowali do wygrywania meczów. Okienko transferowe ewidentnie najlepsze od wielu lat.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Słaby mecz w naszym wykonaniu. Fatalne warunki do gry, ale to nie zmienia faktu, że w drugiej połowie prawie wszystkie drugie piłki przejmowała Cracovia. Kompletnie zdominowali środkową część boiska. I w tym miejscu warto się pochylić nad siłą przebicia drugiej linii w tym meczu. Antolic jest typowo technicznym zawodnikiem, dobrze się czuje w grze kombinacyjnej. Ale jest też wolny, ma słabe przyspieszenie, siłą nie grzeszy. Może dlatego kariery poza wolną ligą chorwacką nie zrobił. W tych warunkach ciężko mu było pokazać swoje atuty. Mączyński też nie nadaje się do takiej gry. Łatwo go przepchać, nie jest dynamiczny. Pewnie brakowało tego Philippsa, żeby walczyć o drugie piłki i w powietrzu. Jodła też by się przydał w takiej rąbaninie. W takich momentach dawał nam spokój. Cracovia zbyt łatwo dochodziła do pozycji strzeleckich po stałych fragmentach. Dobrze, że nie udało im się oddać precyzyjniejszego strzału z głowy. Szkoda trochę sytuacji Niezgody i w szczególności Hamalainena. To był mecz do pierwszej bramki i po szybkim gongu łatwiej by nam się grało. No cóż, idziemy dalej. Mecz z Jagą będzie prawdziwym testem dla trenera i tej drużyny, bo to zdecydowanie najmocniejszy rywal do tej pory. Będzie dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Werten ; 25-02-2018 o 08:58

Cytat Zamieszczone przez Puszer Zobacz posta
    To chyba kolega inny mecz oglądał Co do meczu, Cracovia prawdopodobnie zagrała swój najlepszy mecz w tym sezonie i za pewne długo już tego nie powtórzy. Vesović, Remy klasa sama w sobie. Antolić poprawnie. Niestety słaby mecz Szymańskiego i tragiczna zmiana Radovicia. Tak jak ktoś wyżej napisał, przydałby się jakiś rozgrywający.
    Grasz tak jak przeciwnik pozwala.

Legionista Awatar Chmielo
    Jagiellonia w mrozie potrafiła oddać 23 strzały i wygrać 4-1. Dajcie sobie już spokój z tą pogodą. Pomimo remisu zagraliśmy dobre spotkanie. Probierz w rywalizacji z nami motywuje drużynę na mecz sezonu i tak było zawsze. Dlatego trzeba było wykorzystać to co mieliśmy i byłoby po problemie, a tak jest tylko remis, który de facto nie jest złym wynikiem.

Dobrze, że nie musimy teraz czekać nie wiadomo ile, tylko mamy dwa mecze przy Łazienkowskiej z dwoma głównymi przeciwnikami do tytułu. Zespół wydaje się być dobrze przygotowanym, gramy dobry futbol i teraz trzeba po prostu to udowodnić. A przede wszystkim pokazać jeszcze większą determinację, bo samym graniem w piłkę spotkań w naszej lidze się nie wygrywa. Trzeba zapierdalać.

Jeszcze raz wrócę do naszych bocznych obrońców. Słabość Jędrzejczyka po zamianie z Vesovićem była aż nadto widoczna. Tak właśnie powinien wyglądać piłkarz na tej pozycji w naszym klubie. Spokój w rozegraniu, umiejętność dryblingu, dynamika. Niestety Jędza na boku nic nie daje. Ani dośrodkowania, ani kiwki i te bezsensowne lagi do przodu. Po drugiej sytuacja analogiczna, czyli jeździec bez głowy Hlousek, który w obronie też nie jest jakimś mega solidnym obrońcą. Te jego holowanie piłki po linię boczną z głową w dół jest tak przewidywalne, że chyba pół ligi się już w tym połapało. Dośrodkowanie albo stop i oddajemy piłkę do najbliższego kolegi i na tym kończy się jego udział w grze ofensywnej.

Szkoda marnować Czarnogórca w tyłach, bo z przodu potrafi dużo, co wczoraj pokazał. Latem priorytetem powinny być wzmocnienia w tych sektorach. Zwłaszcza z lewej strony, ponieważ o zgrozo, wciąż nie ma tam żadnej alternatywy.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Gabro
    Miło mi polemizować, fakt gra wygląda lepiej aczkolwiek mi brakuje dość dużo do dobrej gry. Czekam cały czas na większą poprawę. Co do tego meczu to:
    https://youtu.be/QyOfB-Mr0EA
    I tutaj Pazdan kolejny mecz i lebiega dla mnie. Tego nie da się zapomnieć i już. Jeden sędzia nie zauważy ale w takich eliminacjach do pucharów już byłoby gorzej.
    Po prostu zaczęliśmy grać wyżej. To stwarza sytuacje przeciwnikom. Jak z przodu brakuje agresywnego odbioru to obrona ma gorąco i wiele pojedynków 2-1 lub 1-1. Łatwo się pomylić. Ale zgodzę się, że taka gra obnaża Pazdana. Remy 2 klasy lepszy.
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Jedna notka indywidualna.

Jeśli Szymański jest naszą największą młodą nadzieją, to bardzo słabo wypadł na tle starszych grających od początku kolegów. Chaos i straty. Nie żadna nadzieja tylko zwyczajny rzemieślnik Mc Tominey wyraźnie nie odstaje od kolegów z MU, a u naszego młodego aż wali po oczach, że to nie ten poziom. Przykre.
    Trzeba dawać mu szanse. Jak dzis pamietam rundę, w której zaczął gac Boruc. Tez najpewniejszym punktem nie był. A co było potem wszyscy wiemy.
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Nie ma co rozdzierać szat, wynik sprawiedliwy. Ciężki warunki? zimno? nie żartujmy-piłkarze zarabiają tyle kasy że nawet nie ma co mówić o narzekaniu na warunki. Zresztą złe warunki były dla obu drużyn. Na plus Vesovic, powinien grać na skrzydle a nie na prawej obronie. We wtorek zwycięstwo i jedziemy dalej.

Gdzie takie coś napisałem? Czytanie ze zrozumieniem kłania się. Napisałem, że Zagłębie było fartem, a że Śląsk nic nie gra to poszło jak poszło.

Edit. Czasem ilość postów na forum nie idze po drodze z rozumowaniem...
    "Dwie fartowne wygrane"

Przeprosisz durniu, czy dalej będziesz szczekał?

Legionista
    Ten Probierz to nienawidzi Legii chyba nawet bardziej niż Niki Bill Nielsen Tak bardzo jej nienawidzi, że w końcu zbojkotuje wszystkie słowa na "L" ... palant

Legionista Awatar zbinky
    Pomimo wyniku mi osobiście mecz się podobał.
    Gdybyśmy grali na trawie a nie jakimś jebaanym lodowisku na bank wywieźlibyśmy 3 pkt.
    Obawiałem się o sędziowanie ale tak naprawdę Frankowski nie zrobił nam żadnej krzywdy. Szkoda jedynie kartki Remy'ego.
    Mam jedno, dość dziwne spostrzeżenie - wszyscy nasi nowi zawodnicy wyglądają przy "starych" legionistach jak gracze z zupełnie innej bajki. Remy i Vesovic to kompletnie inny poziom. Antolic także. Nawet Eduardo w tych przejebanyych warunkach pogodowych mega uspokajał grę, wyciągał zawodników przeciwnika, rozciągał grę.
    Czy na zachodzie naprawdę w tą piłkę gra się inaczej?
    Reasumując - z meczu na mecz będzie to jeszcze lepiej wyglądało. Oby w tym sezonie mistrz był już na kilka kolejek przed końcem sezonu.

Legionista Awatar Puszer
    Cytat Zamieszczone przez grassofobik Zobacz posta
    Grasz tak jak przeciwnik pozwala.
    Czyli sugerujesz, że taka Nieciecza czy Sandecja stawia dużo większy opór i nie pozwala im na taką grę? Czy po prostu wyszli na pełnej kurvie i zapierdalali jakby to miałby być ich ostatni mecz w życiu bo tak ich Probierz nastawił przed meczem?

Legia Warszawa to nasza duma i sława.

Legionista Awatar Orzelek
    Dzięki Bogu, że Vesovic nie opuścił boiska z cięższą kontuzją po tej wycince w pierwszej połowie, po której Krakus dostał żółtko. Zgadzam się z resztą forumki, że Vesovic powinien grać z przodu , a nie na prawej obronie.

Jak zobaczyłem skład, to najpierw pomyślałem, że to Hamalainen będzie grał w środku, a Szymański z boku jako skrzydłowy. Stało się odwrotnie. Do Szymańskiego nie mam pretensji za tą zmarnowaną akcję. Jozak powinien jednak zdjąć go z boiska około 60 minuty.

Nie mogłem zobaczyć meczu. Widziałem skrót i mieliśmy sporo dobrych sytuacji do wygrania meczu. To tylko tak dobrze wyglądało w skrócie czy na żywo również?

Legionista Awatar Raffels
    Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę ale w ok 40 minucie meczu po tym rajdzie Vesovica przy dobitce imo został kopnięty w łydkę i nie wiem czy to nie powinien być karny dla nas. Jest ta sytuacja w skrócie na esa.tv.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar crolick
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę ale w ok 40 minucie meczu po tym rajdzie Vesovica przy dobitce imo został kopnięty w łydkę i nie wiem czy to nie powinien być karny dla nas. Jest ta sytuacja w skrócie na esa.tv.
    Karny. Vesovic wycięty od tylu i obrońca uniemożliwia oddanie strzału

Legionista Awatar Lillo
    ewident, choć na żywo tego nie wyłapałem. Brawo dla Jozaka że o tym mówi.

Uprawnienia umieszczania postów