Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 210 z 287

Wątek: Zagłębie Lubin - Legia [22. kol. Ekstraklasy 2017/18, 09.02.2018, godz. 20:30]

Legionista Awatar Jaco
    Sadiku wróć
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Puszer
    Brawo za walkę do końca. Remy czyściciel, Antolić zapierdziela po całym boisku aż miło i Phillips w sumie też poprawnie. Niestety widać brak typowych skrzydłowych, oby Vesović doszedł do siebie jak najszybciej i z Szymańskim było wszystko okej. Można ten mecz podsumować tak: Pazdan 2:3 Legia. Czekamy na kolejny mecz!

Legia Warszawa to nasza duma i sława.

Zlotek masakra jak zwykle, ale jebanie go za brak czerwonej jest bez sensu, bo zdaje sie teraz jak jest karny to maks zolta mozna dac, zeby rzekomo podwojnie druzyny nie karac.

Nabytki naprawde na plus, nawet "emeryt" Eduardo pokazal ze cos moze z niego byc o ile go w tej lidze nie zabija. Nigdy nie pojdziemy do przodu jak sedziowie beda takie wejscia w kolana puszczac nawet bez zoltka, mowa wlasnie o Eduardo oraz o sytuacji z Szymanskim.
    Red is bad.

W końcu mieliśmy dobrze funkcjonujący środek pola. Jak tak to będzie wyglądało w dalszej części sezonu i dołożymy trochę wiatru na skrzydłach to będzie dobrze. Mam nadzieję, że Szymański nie będzie miał długiej przerwy i ten Vesovic się w końcu wyleczy.
    Na plus tak naprawdę wszyscy nowi. Philips podobał mi się najbardziej, ale Remy i Antolic też się fajnie pokazali. Eduardo wywalczył karnego (i miał asystę?) więc też spoko Ale wygląda mi na gościa, który na grę obronną (a tego też wymaga się od napastników) już nie będzie miał ochoty
    SFG w obronie to dalej kłopot, ale w ataku jest progres.
    Jeszcze co do nowych. Remy zagrał poprawnie, a nawet dobrze. Kilka drobnych błędów mu się przytrafiło, ale będzie wzmocnieniem. W samej ofensywie po SFG piłka kilka razy się przy nim zakręciła. Antolic bardzo pracowity, zaangażowany w grę. Nie będzie przechodził obok meczów. To może cieszyć. No i Philips. Dla mnie bomba. Jego styl gry podoba mi się bardziej niż Moulina. Dużo odbiorów, dobre podania. Na prawdę może wnieść sporo jakości.

Ogólnie mecz na plus.

Złotek ****. Powinni go ***** ukarać finansowo za to co odstawił.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ. ; 09-02-2018 o 22:11
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista
    Po dzisiejszym meczu stwierdzam, że te sparingi to była jakaś zasłona dymna bo dzisiaj drużyna na duży plus. Pazdan się ogarnie i będzie cacy bo dzisiaj myślami jeszcze w Bordeaux...

Legionista
    Ja paradoksalnie cieszę wie ze skrajności, młodsi zrobili robotę w 1 połowie, starsi pokazali po co są. Malarz kopał jak amator ale wyjął bardzo trudna piłkę po strzale Monety, Eduardo nic nie grał a zaliczył asystę i zrobił karnego, a rado w zasadzie piłki nie dotknął a strzeli bardzo bardzo bardzo trudnego gatunkowo karnego

Mam wrażenie, że ten Chris podejmuje tylko dobre decyzje. Raz stracił piłkę, to zaraz ją efektownie odebrał.
    Generalnie widać inny świat piłkarski.
    Antolić bez takiego błysku, ale walczący od pola karnego po drugie, będący wszędzie. W sumie pisałem o nim na początku, że pewnie jakichś cudów od niego oczekiwać nie możemy, ale mega solidnej gry. I mnie zaspokaja taka jak dziś co weekend.

Legionista Awatar Paramonow
    Antola, Remy, Phillipps - naprawdę będzie z tego chleb. Edzio niestety nie na tę ligę: skopią go tutaj tylko, Szymański to samo. Brawa dla Jarka - naprawdę robi postępy chłopak.

Legionista Awatar alfa
    Wszyscy nowi na plus. Remy nieustępliwy i agresywny. Antolic wybiegany i z zadatkami na lidera środka pola. Phillips świetny i czysty odbiór. Eduardo asysta i karny. Jednak przede wszystkim każdy z nich ma wysoką kulturę gry. Piłka im nie odskakuje, krótkie przyjęcie, gra z pierwszej, obiema nogami. W sumie każdy był wyróżniającym się zawodnikiem w meczu.

W Niezgodę nigdy nie wierzyłem widząc jego ograniczenia, ale dzisiaj mnie zadziwił. Czyste gole, nie farfocle, lepiej utrzymywał się przy piłce i uczestniczył w grze kombinacyjnej.

Najgorzej wyglądał oczywiście Pazdan, który nie radził sobie z Maresem i boki obrony niewiele wniosły do gry ofensywnej.

Podobał mi się szybki pressing i odbiór po stracie piłki. Fizycznie dobrze wyglądali. Dużo biegania na wysokiej intensywności i to przez cały mecz. Widać, że to nie przygotowania Krzepoty. Wydaje się też, że drużyna dobrze się dogaduje i jest duch walki.

Legionista
    Wygląda na to, że po dwóch słabych okienkach wreszcie udało się sprowadzić zawodników stanowiących wartość dodaną. Nawet Eduardo coś tam dodał od siebie, chociaż ogólnie do tej naszej ligowej rąbanki na razie słabo pasuje. Remy kozak, Philipps wygląda na takiego defensywnego pomocnika jakiego niektórzy się domagali - potrafi nie tylko odebrać, ale też zagrać do przodu. Jeszcze niech ten Vesović odpali i kadra będzie wyglądać całkiem nieźle. Ze starych zawodników największe wrażenie zrobił Niezgoda - to jego najlepszy mecz w Legii i nie chodzi tylko o bramki, ale wreszcie brał udział w kreowaniu gry i podejmował walkę z obrońcami. Oby tak dalej. Fajnie też Mączyński, który zagrał piłkę meczową i w pierwszej połowie Szymański, który wreszcie poprawnie wykonał stały fragment. Na drugim biegunie widzę Pazdana z Jędrzejczykiem. Obaj mają w perspektywie wyjazd na MŚ, a wyglądają jakby robili wszystko, żeby tam nie pojechać. Faktem jest, że w drugiej połowie Jędzę trochę tłumaczy to, że nie miał przed sobą skrzydłowego, który by go wspierał, ale i tak słabo wyglądał. Hlousek zresztą też miał spore problemy.
    Ostatnio edytowane przez Grabo ; 09-02-2018 o 22:22

Podoba mi się pomysł Jozaka na Legię.

To było takie 4-3-3 jakie ustawiał często Mourinho w Madrycie.
    Trzech pomocników mocno pracujących w defensywie z czego jeden typowa 6 a dwie ósemki w typie box to box.
    W grach pucharowych z mocniejszymi przeciwnikami trójkę z przodu może tworzyć trzech szybkobiegaczy ( do wyboru są Niezgoda, Szymański, Vesovic, Kuchy ) tak by ustawić się typowo na kontry. Bardzo ciekawie to wszystko się układa.

Z nowych bardzo podobała mi się gra i decyzje Philipsa. To jest mocno ulepszony Borysiuk.

Potwierdziły się też doniesienia z obozu, że przygotowania motoryczne są w typie Berga ( Bielica też tak przygotowuje Lecha ) czyli lekki obóz z mocnym wejściem w sezon na świeżości.
    Kunszt sztabu od przygotowania fizycznego poznamy pod koniec sezonu bo przy tym trybie przygotowań trzeba "podbijać formę" piłkarzy krótkimi cyklami w trakcie przerw na kadrę.

Sporo o tym sposobie przygotowań można było poczytać w wywiadzie z Leśnym tuż po zatrudnieniu Berga.
    Mi osobiście najbardziej podoba się w tym trybie fakt, że każdy mecz jest ważną jednostką treningową będącą częścią całego cyklu.
    Pisząc w skrócie lżej trenujemy ale na meczu nawet jak jest 5-0 to ciśniemy sprinty do końca bez odpuszczania bo to ważne dla całościowego planu przygotowania.

Legionista Awatar rey
    Czy ja wiem, że lekki obóz? Jak tak czytałem wywiady z piłkarzami, to każdy jeden mówił, że w Hiszpani mocno po du.pi.e dostali.

Co do meczu, to na duży plus występ wszystkich nowych zawodników (a'propos nie wiem czym kierował się ktoś tam w "Kozakach i lebiegach" dając lebiege Eduardo ) oraz Mączynskiego, Szymańskiego i przedecwszystkim Niezgody. Cieszy też powrót Rado. A na minus postawa defensywy - poza Remy'm i Malarzem - głównie oczywiście Pazdan, ale zarówno Jędza, jak i Hlousek poniżej swoich możliwości. Dodatkowo ten drugi wykartkował się na Śląsk.

PS Złotek k.ur.w.a jebana
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Hlousek podobno zgłaszał uraz i dopiero przed meczem podjęto decyzję, że zagra. Być może dlatego nie podłączał się tak często jak zwykle do akcji ofensywnych.

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Hlousek podobno zgłaszał uraz i dopiero przed meczem podjęto decyzję, że zagra. Być może dlatego nie podłączał się tak często jak zwykle do akcji ofensywnych.
    Na zapewne to musiało mieć swój wpływ, bo Hlousek dzisiaj taki nieswój. I to też jest myślę powód, że w tej ofensywie pomimo trzech goli wiele okazji nie było. Hlousek się nie podłączał, Jędza do gry do przodu się nie nadaje. Tak jak już pisałem wcześniej mając Hamalainena na lewej i w pełni gotowego Rado na prawej to nie ma miejsce już na typowych skrzydłowych i musimy mieć ofensywne boki obrony. Zobaczycie, że jak Vesović się wyleczy to będzie grał nie w linii ofensywnej, ale za Jędze i często do przodu latał. No chyba, że z nim coś naprawdę nie halo jest i to by tłumaczyło dlaczego chcieli Olkowskiego.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Tak a propos Sadiku, Ferrari :P

Legionista Awatar MarioWOLF
    Najważniejsze są 3 pkt i dobre humory na rozpoczęcie rundy. A takie zwycięstwa często dają "kopa" na kilka kolejek (że przypomnę mecz z Lechem i gol Kaspera).

Minusy? Pazdan, Jędza ... reprezentanci Polski. Pazdan zawalił oba gole, a Jędza ... no niestety, zero pożytku z niego na boku obrony. Ani wrzutki, ani dryblingu, ani rozegrania.

Plusy? Wyjściowa jedenastka trochę odmłodzona, a mnie cieszy postawa Niezgody i Szymańskiego. Pierwszy zdobył już 9 bramek w lidze, a jednym spotkaniem zamknął temat "wyzłomowania" albańskiego Felerrari No i oczywiście powrót Rado.

Nowi na plus. Ten Remy może nawiąże do występów Choto przy Ł3

Pamiętajmy, że to tylko pierwszy kroczek. Zobaczymy co będzie dalej.

Remy nasz czarny Pazdan (chodzi o lepszą wersję Pazdiego).

Kocur Awatar Paw(L)ak
    Ale że karny dla Legii w doliczonym czasie gry... Spisek kvrwa!!! Warszawski spisek!!!

Po wczorajszym meczu jeszcze lepiej czyta się forumowe płacze o odejściu Moulina i przyjściu nowych. Niezgoda też uciszył towarzystwo
    Cytat Zamieszczone przez Bary89
    Zastanawia mnie ile jeszcze tu będziecie ciskali po tym Mario. Wyraził swoją opinię o Magierze i tyle, czy musimy tu kochać każdego zawodnika i trenera Legii (...). Fakty są takie że Magiera dokonał niezlego wyczynu ale nie oszukujmy się to był jego obowiązek. O ile po jesieni i po meczach z Realem czy nawet Lechią można nim było być zauroczonym o tyle wiosnę miał fatalną i tego się chyba nie da ukryć. Przy.... się do niego niczym.. Szkoda gadać 😃

Legionista Awatar Marcino
    Złotek dostanie za swoje przy Ł3.

Dawno nie widziałem tak dobrej Legii na start rundy i to jeszcze po tylu transferach. Zgraja kozaków się tworzy. Nowe twarze na ogromny plus. Widać walkę do końca, widać zgraną pakę. Nie mogę doczekać się kolejnego meczu.

Jak to jest, że Sadiku po pół roku nadal potrzebował czasu na okrzepniecie, a Philips przytargany tydzień temu, jedzie do Lubina o którym pewnie nawet wcześniej nie słyszał i jest jednym z najlepszych na boisku?
    Na miejscu Dąbrowskiego bym wesoły nie był, bardzo trudno będzie wygryźć Remiego ze składu. Widać, że doły tabeli ligi francuskiej to nasz poziom i możemy tam szukać realnych wzmocnień.

Niezgoda mnie zszokował. Nawet nie ta bramka, ale tym jak rozgrywał. Kilka błędów, ale grał już w stylu Lewandowskiego (oczywiście w innej skali), a nie tylko szukał jakiejś dobitki. Z gościa w stylu Van Nisterlooya przeistoczył się w jedno okienko w nowoczesnego napastnika, takiego jakimi teraz się gra. Oby tak dalej
    Ostatnio edytowane przez tre_zoliborz ; 10-02-2018 o 08:02

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez MarioBis Zobacz posta
    Po wczorajszym meczu jeszcze lepiej czyta się forumowe płacze o odejściu Moulina i przyjściu nowych. Niezgoda też uciszył towarzystwo
    Mnie tam nikt nie uciszył a napewno nie taki śmieć jak Ty.
    Bardzo fajny mecz, super mecz wszystkich nowych.
    Wszystko zanosiło się na to, że to się skończy 0-1 no ale postanowił wkroczyć Pazdan.
    Złotek jak zwykle robił wszystko no ale mu się nie udało.
    Oby tak dalej.
    MIODUSKI Z LEGII WON!

Legionista
    a ja się prędzej inkwizycji spodziewałem niż nowocześnie grającego środka pola
    i Antolić i Phillips robili zwód przyjęciem i ruch do przodu, Mączyński odstawał ale choćby za podanie do Edurdo na koniec też na plus
    będziemy grać w piłkę, fajnie

Cytat Zamieszczone przez tre_zoliborz Zobacz posta
    Jak to jest, że Sadiku po pół roku nadal potrzebował czasu na okrzepniecie, a Philips przytargany tydzień temu, jedzie do Lubina o którym pewnie nawet wcześniej nie słyszał i jest jednym z najlepszych na boisku?
    Na miejscu Dąbrowskiego bym wesoły nie był, bardzo trudno będzie wygryźć Remiego ze składu. Widać, że doły tabeli ligi francuskiej to nasz poziom i możemy tam szukać realnych wzmocnień.

Niezgoda mnie zszokował. Nawet nie ta bramka, ale tym jak rozgrywał. Kilka błędów, ale grał już w stylu Lewandowskiego (oczywiście w innej skali), a nie tylko szukał jakiejś dobitki. Z gościa w stylu Van Nisterlooya przeistoczył się w jedno okienko w nowoczesnego napastnika, takiego jakimi teraz się gra. Oby tak dalej
    A czujesz różnicę między tym jak grali za Magiery i nawet w dużej części za Jozaka, a jak obecnie są przygotowani?
    Więc jak możesz porównywać Sadiku do Philippsa..

Legionista Awatar Runi
    Dawno nie oglądałem naszego meczu z taką przyjemnością. Wreszcie była gra na jeden - dwa kontakty, dużo biegania i częste podwajanie czy potrajanie krycia. Na kolejny plus pierwszy występ nowych zawodników. Nie pamiętam sezonu aby od początku wszyscy Prezentowali się tak obiecująco. Antolic orający boisko wzdłuż i wszerz i dodatkowo grajàcy w piłkę, Phillips posiada niezwykłą grację i mądrość grania, Remy jak typowy murzyn jak skala plus potrafi wyprowadzać piłkę co jest bardzo cenne , nawet u Eduardo widać Zmysł do kombinacyjnej gry tylko wyraźne braki pod względem fizycznym. Wreszcie Szymański brał ciężar gdy na siebie i bardzo aktywny.
    Jedyne czego mi brakowało to klasowego skrzydłowego.

Phillipsa to można porównywać do Jodłowca-który nie dorasta Luksemburczykowi do pięt. Wszystkie transfery na razie na plus. Szkoda tylko urazo Szymańskiego bo grał świetnie. Brawo Brawo Brawo!!! Legia Mistrz!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
    A czujesz różnicę między tym jak grali za Magiery i nawet w dużej części za Jozaka, a jak obecnie są przygotowani?
    Więc jak możesz porównywać Sadiku do Philippsa..
    Przede wszystkim porównanie defensywnego pomocnika do napastnika nie ma sensu. To raz. Dwa, że idealnym porównaniem może być napastnik rywali, który przyszedł do Zagłębia pod koniec okienka i już strzelił tyle samo co alban w pół roku, ale zawsze można zwalić winę na Magierę czy Jozaka że ktoś jest po prostu cienki. Denerwuje mnie takie szukanie winy u każdego, tylko nie u faktycznie winnego.
    Ostatnio edytowane przez Beziooo ; 10-02-2018 o 09:16
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Legionista Awatar Jestem
    Już wiemy, że płacze za Felerrari były pozbawione rozsądku, ja nie płakałem tylko klaskałem wszystkimi odnóżami

Niezgoda zaskoczył wczoraj potrójnie ponieważ zrobił coś czego nie robił w zeszłym sezonie: piękna bramka głową, piękna bramka spoza pola karnego GORSZĄ lewą nogą oraz walka przez większą część gry z obrońcami i to z dobrym skutkiem (nie mam na myśli bramek, za nie chwaliłem wcześniej). Ostrzegam jednak przed triumfalizmem i niech potwierdzi taką dyspozycję w następnych kilku meczach a latem już go nie zobaczymy w Legii, nie wiem czy się cieszyć czy smucić ale na takich zawodników jest ogromny i niezaspokojony popyt w Europie. Najważniejsze jest jednak to, że chłopak się rozwija i nawet jak odejdzie w tym albo przyszłym roku to po prostu takie jest życie piłkarskie ...

Philips to chyba wyjątkowo dobrze trafiony transfer, nawet lepiej od Remego (jak go odmieniać?) ale i tak lepiej poczekać z kilka meczów z obiektywnymi ocenami.

Przy okazji mam złe wiadomości dla hazardzistów. Stawki za Legię będą spadać i będzie coraz trudniej zarobić na zwycięstwach
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

A jak to jest, że taki Jodłowiec przychodził z naszej ligi, przez pół roku kopał się po czole, a potem został jednym z liderów drużyny?
    Przestańcie już wyskakiwać z różnymi porównaniami, bo świadczą one o jednowymiarowym pojmowaniu futbolu. A tu wszystko nie jest takie proste i czarno-białe. Jest mnóstwo zmiennych.

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Mnie tam nikt nie uciszył a napewno nie taki śmieć jak Ty.
    Mam nadzieję, że administrator który tak ochoczo wkleja mi ostrzeżenia za "kulturę wypowiedzi" tutaj rozda permanentnego bana.
    Cytat Zamieszczone przez Bary89
    Zastanawia mnie ile jeszcze tu będziecie ciskali po tym Mario. Wyraził swoją opinię o Magierze i tyle, czy musimy tu kochać każdego zawodnika i trenera Legii (...). Fakty są takie że Magiera dokonał niezlego wyczynu ale nie oszukujmy się to był jego obowiązek. O ile po jesieni i po meczach z Realem czy nawet Lechią można nim było być zauroczonym o tyle wiosnę miał fatalną i tego się chyba nie da ukryć. Przy.... się do niego niczym.. Szkoda gadać 😃

Uprawnienia umieszczania postów