Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 180

Wątek: Sporty ekstremalne

Sporty ekstremalne

Czy ktoś z kolegów miał może doświadczenia ze sportami ekstremalnymi? Nie wiem, wspinaczka na 8-tysięcznik, skoki ze spadochronem, nurkowanie itd?
    Zastanawiam się, co ludzi ciągnie do tego wszystkiego?
    https://leszno.profly.pl/
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 13-03-2018 o 12:26

Alpinizmu nie probowałem i nawet nie chcę. Wyczytałem sobie o średniej śmiertelności na takich wspinaczkach. I sorry, na razie nie mam ochoty tak ryzykowac.Za to nurkuję, ostatnio w Egipcie co polecam ponieważ rafa jest wspaniała. Skoków ze spadochronem nie próbowałem, ale zastanawialem się nad tym W ostatnim czasie otworzyli w mojej okolicy szkołę skakania Znajomy skakał w tandemie i bardzo polecał. Mówił,że pewien stresik był, ale, że nie żałował bo wrażenia naprawdę super
    http://www.otodolnyslask.pl/news.php?id=102470
    Ostatnio edytowane przez ceziklech ; 02-02-2018 o 11:14

Legionista Awatar Benek
    Skoro znalazłem wątek to może warto go odświeżyć w związku z aktualną sytuacją w Pakistanie.

Niesamowite co wyprawia ekipa ratunkowa!! Francuzkę już mają!!

Jeżeli kogoś to interesuję to polecam śledzić tego użytkownika:

dominobb

Denis i Adam odpoczywają teraz 1-2 godziny i zaczynają akcję schodzenia z Revol. Organizowany jest helikopter przez Polską Ambasadę, który zabierze ją jutro rano (jeśli pozwoli na to pogoda) do szpitala do Islamabadu.
    Nadzieja umiera ostatnia ale z każdą godziną maleją szansę na uratowanie Mackiewicza
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Podobno podjęli decyzje że idą dalej po niego.

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
    Podobno podjęli decyzje że idą dalej po niego.
    Na pewno nie. Muszą ją "znieść" do C1 czyli na na 4900. Dopiero potem pewnie zaczną wszystko od nowa...
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Benek
    Oficjalna informacja: ratunek dla Tomka jest już niestety niemożliwy. Akcja nie będzie prowadzona ze względu na wysokość, na której jest Tomek, pogody i bezpieczeństwa ratowników. #NangaParbat
    Tt
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Stout
    Francuzka mówiła,że zostawiła go w stanie prawie agonalnym.
    Nadzieja umiera ostatnia....
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Podobno rozstawali się, gdy on miał już chorobę wysokościową, odmrozenia i ślepotę śnieżną. Do tego nie miał jedzenia. A to było z 48h temu. Rozsądnie, że po niego nie idą, najprawdopodobniej już od dłuższego czasu nie żyje. Zresztą sam Bielecki mówił, że jeśli polecą na akcję ratunkową w czterech, to nie ma szans na uratowanie Mackiewicza. Oby szczęśliwie zeszli z Franzuzką.

Legionista Awatar Bonhart
    Smutna wiadomosc... Ale nie ma sie specjalnie co dziwic, i tak zrobilo chyba wiecej niz ktokolwiek przypuszczal - „wbiegniecie” na 6000 w nocy, w zimie po Revol to byl naprawde wielki wyczyn.

Legionista
    Pytanie, czy po takim wysiłku obaj będą jeszcze atakować K2.

Legionista Awatar klinton
    Prawdopodobnie tak, zważywszy na to, że do ewentualnego ataku pozostało jeszcze sporo czasu (najwięcej okien pogodowych zdarza się w Karakorum zimą na początku marca). Po prostu teraz pozostała część ekipy weźmie na siebie ciężar ogarniania poręczówek, a Adam i Denis będą się regenerować. Pomimo tej akcji, to dalej wydaje się, że jest to najmocniejsza dwójka spośród całej ekipy. Podejrzewam, że razem z nimi do ataku wyruszy jeszcze dwóch innych członków wyprawy. Obstawiam Janusza Gołąba oraz Artura Małka.

Edit:

Ewentualnie może do nich dołączyć Marcin Kaczkan. Ale to tylko moje przypuszczenia...
    Ostatnio edytowane przez klinton ; 28-01-2018 o 10:04

Legionista Awatar Tomi
    Oni zostają tam do marca. Wielicki mówił, że to po prostu delikatnie zmieni im harmonogram.
    Tam pojechało 13 himalaistów. Na razie poręczują trasę i zespoły zmieniają się z dnia na dzień - w tej chwili założyli C2 na 6 300 npm

Żeby mieć obraz tego czego dokonali wczoraj Bielecki z Urubką wystarczy spojrzeć na te filmy i zdjęcia.
    Ściana Kirschofera, którą wspinali się wczoraj w nocy (dodatkowo podczas ostatniej wyprawy na Nangę Bielecki miał na tej ścianie wypadek - odpadł od ściany i uratowała go lina, na której asekurował go Daniele Nardi)

https://www.youtube.com/watch?v=DJLAWcaTAhQ
    https://www.youtube.com/watch?v=3KM1348qG5E

Zrobić to w takim tempie, jeszcze zimą i w nocy a potem jeszcze zejść w dół z Revol to jakiś matrix. Wielki szacunek.
    Szkoda Mackiewicza, ale obiektywnie próba pójścia po niego mogłaby się zakończyć jeszcze większą tragedią....
    Ostatnio edytowane przez Tomi ; 31-01-2018 o 09:10
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar Benek
    Swoją drogą ciekawe czy faktycznie zdobyli ten szczyt tak jak to wczoraj było gdzieś pisane.
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Stout
    Ponoć tak.
    Francuzka już w Islamabadzie.
    Ogolnie nie wygląda na to ,zeby była w zlym stanie fizycznym(patrząc z perspektywy kompletnego laika w temacie alpinizmu)

https://twitter.com/k2basecamptrek/s...97011645292544
    Ostatnio edytowane przez Stout ; 28-01-2018 o 13:00

No ale to oni sobie mówią, że zdobyli i już? Na słowo się wierzy?

Legionista Awatar Stout
    Na pewno jest zapis z GPS-a.

Legionista Awatar Jestem
    Ja jestem bardzo ciekawy dlaczego niektóre wyprawy nie wykupują ubezpieczenia - gdyby takowe było to prawdopodobnie obydwoje by zostało uratowanych ponieważ helikoptery poleciałyby od razu a nie z kilkunastogodzinnym opóźnieniem.
    Oczywiście rozumiem, że koszty są spore takiego ubezpieczenia, niestety nie wiem jak duże więc nie sypię gromami ale wkurza mnie hipokryzja wielu zwolenników wspinaczek ekstremalnych którzy obarczają podatników skutkami swoich szaleństw. Nie znam innej dyscypliny ekstremalnej w której tolerowane jest jej uprawianie bez stosownych ubezpieczeń, choć przypadek Golloba jest w tym kontekście bardzo interesujący, stracił całą kasę na leczenie ale tzw. "ponadnormatywne" czyli miał zbyt słabe ubezpieczenia.
    A może na tym polega "smaczek" tych imprez i ryzyka z nimi związanych? Tylko po co w takim razie te krokodyle łzy po fakcie?
    Mnie tam to za bardzo nie wzrusza ponieważ codziennie na świecie ginie głupio i niepotrzebnie tysiące anonimowych ludzi nie wspominając już o mordowanych ergo trudno mi o empatię z tymi którzy się sami proszą o kłopoty.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Ja jestem bardzo ciekawy dlaczego niektóre wyprawy nie wykupują ubezpieczenia - gdyby takowe było to prawdopodobnie obydwoje by zostało uratowanych ponieważ helikoptery poleciałyby od razu a nie z kilkunastogodzinnym opóźnieniem.
    Takowe było aczkolwiek nie wystarczyło.
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar beka
    Podobno ubezpieczenie było, ale nie obejmowało transportu ekipy spod K2. A jeśli dobrze kojarzę to dobrowolne zbiórki pokryły tę akcję i państwo nic nie musi zapłacić.

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    Podobno ubezpieczenie było, ale nie obejmowało transportu ekipy spod K2. A jeśli dobrze kojarzę to dobrowolne zbiórki pokryły tę akcję i państwo nic nie musi zapłacić.
    Zebrano ponad 280 tysięcy.
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    No właśnie, było ale nie wiadomo co obejmowało, bez transportu te ubezpieczenie jak widać bezużyteczne, ciekawym co obejmowało.
    Natomiast tego typu zbiórki powinni robić PRZED wyprawą, wtedy tacy jak ja ani jednego złego słowa by nie napisali a tak to wszystko się we mnie gotuje jak czytam o tej nieszczęsnej wyprawie
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Benek
    No właśnie, było ale nie wiadomo co obejmowało, bez transportu te ubezpieczenie jak widać bezużyteczne, ciekawym co obejmowało.
    Natomiast tego typu zbiórki powinni robić PRZED wyprawą, wtedy tacy jak ja ani jednego złego słowa by nie napisali a tak to wszystko się we mnie gotuje jak czytam o tej nieszczęsnej wyprawie
    tak też było więc może albo czytaj uważnie albo się nie gotuj.
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Stout
    Pieniądze pieniędzmi ,ale wczoraj w wywiadzie z członkiem ekipy padł zarzut do władz Pakistanu,że nie dysponowały na miejscu odpowiednim sprzętem(helikoptery) ,do podjęcia skutecznej akcji ratunkowej.
    A kolega oburzony na brak ubezpieczenia,to sie chyba za dużo naczytał tęczowego krzysia na tłiterku.On w tej kwestii rozpętał niezłą gównoburze.

Legionista Awatar Alek
    [QUOTEP.Tomasz Mackiewicz walczy o życie pod Nanga Prabat, {Rado} pisze: "chyba himalaiści mogą przewidzieć ile kosztuje akcja ratunkowa , to czemu nie kupili odpowiedniej polisy????". Otóż - nie!! Alpiniście nie wolno dopuszczać myśli, że się nie powiedzie - a tym jest ubezpieczenie![/QUOTE]

z tt JKM

Ci ludzie przynajmniej mają swoje pasje, pomysły na życie. Zdobywając szczyty w ekstremalnie trudnych warunkach zapisują się w kadrach historii.

Najbardziej lamentuja ci którzy sport, aktywność fizyczna znają tylko z TV. Dla których prawdziwe życie to wypicie kawy rano, smecenie że poniedziałki są chu.jowe bądź rajd z wózkiem po Lidlu.

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    tak też było więc może albo czytaj uważnie albo się nie gotuj.
    No i co z tego, że była skoro albo kasy nie stykło albo przyżydzili

@Stout: tęczowej parówy nie czytam od roku prawie, więc nie mogłem się za "dużo naczytać na tłiterku"

Legionista Awatar beka
    Otóż - nie!! Alpiniście nie wolno dopuszczać myśli, że się nie powiedzie - a tym jest ubezpieczenie!
    to jest tak idiotyczne, że aż nie wiem jak skomentować

Legionista Awatar Stout
    No i co z tego, że była skoro albo kasy nie stykło albo przyżydzili

@Stout: tęczowej parówy nie czytam od roku prawie, więc nie mogłem się za "dużo naczytać na tłiterku"
    To zwracam honor Panie kolego.
    Niestety.Po raz kolejny człowiek przegrał z naturą.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    To zwracam honor Panie kolego.
    Niestety.Po raz kolejny człowiek przegrał z naturą.
    Nie z naturą, ale raczej z własną głupotą, czy tam lekkomyślnością. Co nie zmienia faktu, że w jakimś tam stopniu podziwiam gościa.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Nie z naturą, ale raczej z własną głupotą, czy tam lekkomyślnością. Co nie zmienia faktu, że w jakimś tam stopniu podziwiam gościa.
    Tzn??
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Tzn??
    Ale tzn 1 część mojej wypowiedzi, czy 2 ?
    Lieber tot als rot!!

Uprawnienia umieszczania postów