Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567
Pokaż wyniki od 181 do 199 z 199

Wątek: Sporty ekstremalne

Legionista Awatar b.
    Andrzej Bargiel dał info na twitterze, że niedługo rozpocznie atak szczytowy na K2, by jako pierwszy człowiek zjechać ze szczytu na nartach.

Powodzenia chłopaku!

A tutaj K2 w całej okazałości z wysokości 8400 (foto z drona):

Ostatnio edytowane przez b. ; 19-07-2018 o 18:30

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    (foto z drona):

W radiu dzisiaj słyszałem jednym uchem, że właśnie za pomocą drona uratował jakiegoś typa z innej "wycieczki". Domyślam się, że chodzi o tego samego drona. Ktoś coś? Zbieg okoliczności i znalezienie kogoś przy okazji latając sobie dronem czy po prostu wykorzystanie tego sprzętu w celu poszukiwań? Nie mam teraz jak poszukać a zapewne ciekawa to historyja

Legionista Awatar b.
    Tak.

W skrocie: himalaista z innej wyprawy nie zszedł do "trójki" z kolegami po ataku na Broad Peak, tamci myśleli, że wpadł w szczelinę. Ktoś z innej wyprawy skorzystał z polskich lornetek i wypatrzył go, gość się zgubił i zboczył z trasy. Myśleli, że nie żyje, ale po pewnym czasie zobaczyli jak je śnieg. Brat Andrzeja Bargiela podleciał dronem w okolicę, w której siedział ów himalaista (jemu to bardzo pomogło, bo podtrzymało na duchu), dali znać jego kolegom, którzy byli w C3 i ci ruszyli w górę. Za pomocą drona Polacy pokazywali drogę, latając od zagininionego w stronę idących na ratunek kolegów

Legionista Awatar Stout
    Boguś tam macza finanse w tym ataku na K2?
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Dzięki b.

Jak widać świetna sprawa taki dron w takich sytuacjach(oczywiście mam nadzieję, że jak najrzadszych).

Dronem na ratunek życia
    19 LIPCA, 13:10

Spektakularna akcja ratunkowa na Broad Peaku. Młodszy brat Andrzeja Bargiela uratował wspinacza przy pomocy… drona. Andrzej w tym czasie w pełnej gotowości do ataku na K2 i zjazdu na nartach.

(...)

Już wcześniej doszło jednak do spektakularnego wydarzenia, które coraz głośniejszym echem odbija się w mediach. Jak wspominałem, młodszy brat Jędrka, Bartek jest operatorem drona. Osiągnął w tej dziedzinie niesamowitą wprawę, a zdjęcia po prostu zapierają dech w piersiach. Do polskiego obozu K2 dotarł kucharz z bazy pod Broad Peakiem. Okazało się bowiem, że w górach zaginął Rick Allen, który wspinał się z Tekielim. Ślad po nim zaginął, ponoć runął w dół na wysokości 7600 m, spadł 400 metrów poniżej szlaku i nie było go widać z bazy. W bazie spodziewano się najgorszego, sądzono, że wpadł w liczne tamtym rejonie szczeliny. Stąd pomysł by poszukać go jeszcze przez teleskop polskiej ekspedycji. Z bazy pod K2 widać znaczną część drogi na Broad Peak, oczywiście pod innym kątem. W końcu udało się namierzyć Brytyjczyka, długo leżał w bezruchu, lecz po jakimś czasie dostrzeżono jego aktywność. Jadł śnieg, sięgał do plecaka. Próbował też podchodzić, lecz albo brakowało mu sił, albo miał kontuzję. Co kilka kroków słabł i znów zastygał w oczekiwaniu.

W tym momencie do akcji przystąpił Bargiel. Uruchomił drona i poleciał w stronę Allena. Podleciał na kilka metrów do niego. Jako że dron komunikuje się z satelitą, namierzając go zapisał koordynaty. To po pierwsze. Po drugie zaś dron dał nadzieję Rickowi, że na dole wiadomo już o jego położeniu. Mogę sobie wyobrazić, że w takim momencie nadzieja to kluczowa siła napędowa. Świadomość, że jest o co walczyć, że nie wszystko stracone. Autosugestia musi mieć w tak skrajnych okolicznościach niewiarygodną moc. Pod Broad Peak zbiegł Piotrek Pawlus i powiadomił o zlokalizowaniu himalaisty. Szybko ustalono kto jest w górze (w obozie III) i zorganizowano akcję poszukiwawczą. W stronę Allena ruszyli wspinacze-ratownicy, lecz niewiele brakowało a by się z nim minęli. Znów na wysokości zadania stanął Bartek Bargiel, który posłał w górę drona, przy pomocy którego wskazywał azymut ratownikom i Rickowi. To głównie za sprawą młodszego z braci Bargielów został uratowany ten człowiek. Wspaniała sprawa i absolutny precedens, kiedy na takiej wysokości właśnie zastosowanie drona okazało się kluczem do powodzenia akcji ratunkowej.
    http://weszlo.com/2018/07/19/dronem-ratunek-zycia/

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Boguś tam macza finanse w tym ataku na K2?
    Tak, i jest menadżerem Bargiela.
    Wywiad dla Forbsa z czerwca 2017 kiedy to nie udało się ostatecznie zjechać, wrzucam fragment na ten temat:
    Skąd wziął się pomysł na wspieranie Andrzeja Bargiela?

Znaliśmy się od dawna, czasem spotykaliśmy się w górach. Już jakiś czas temu powstał plan, żebym został jego menedżerem, ale w trakcie mojej prezesury w Legii, nie udałoby się tego spiąć czasowo. Pomysł leżał więc na półce. Kiedy w marcu opuściłem klub, przyszedł do mnie Jędrek i powiedział: zostań moim menedżerem, napiszemy razem historię narciarstwa. Odparłem: daj mi się zastanowić. Próbowałem go namówić, żeby przełożył wyprawę o rok.

Dlaczego?

Chciałem mieć więcej czasu na przygotowanie się do wyprawy. Żeby przeżyć drogę do obozu (śmiech). Poza tym chciałem podejść do tego projektu inaczej od strony biznesowej, uczynić wyczyn Jędrka większym przedsięwzięciem pod względem marketingowym. Ale on czuł się świetnie, chciał to zrobić w tym roku. I choć o tym nie wspomina, to jest kilku gości, którzy chcą spróbować zjechać z K2 tego lata. Przede wszystkim Słoweniec Davo Karničar, który jako pierwszy zjechał z Everestu. Jędrek by nie wytrzymał, gdyby musiał siedzieć w domu i słuchać w radiu, jak mu idzie.

Pana zaangażowanie ma wymiar filantropijny czy jest w tym jakiś biznes?

Byłbym zadowolony, gdyby okazało się, że nie muszę dokładać do projektu. Ale nie podchodzę do tego przedsięwzięcia z nastawieniem zarobkowym. Przede wszystkim chcę pomóc Jędrkowi. Robi naprawdę wielkie rzeczy, które w naszym kraju są niewystarczająco doceniane i które można by zdecydowanie lepiej sprzedać. On w takich krajach, jak Włochy, Szwajcaria, Francja czy Austria jest bardzo popularny, bo tam narciarstwo czy wspinaczka są elementami stylu życia. A poza tym uważam, że można zrobić coś bardzo fajnego społecznie. Brakuje nam w kraju ludzi, którzy mogliby stać się ikonami alternatywnego stylu życia, opartego na wytrwałej pracy, sporcie, zdrowym odżywianiu i przełamywaniu własnych ograniczeń. Jędrek ma ten potencjał. Chciałbym pokazać, że to nie jest wariat, który wspina się na dużą górę i zjeżdża z niej na wariata. On ma to wszystko przemyślane, podzielone na etapy, wie, dokąd zmierza. Może być dla młodych ludzi wzorem nie tylko sportowca, ale generalnie – człowieka żyjącego zdrowo i z pasją. Do tego jest bystry i naturalny. Idealny mieszanka, by zostać liderem opinii, narciarskim odpowiednikiem Roberta Lewandowskiego.

Ile Pan dołoży do tego projektu?

Finansuję przygotowanie filmu z wyprawy. Chcemy nakręcić jak najwięcej materiału. Zrobimy to m.in. przy pomocy dronów, co zmieni perspektywę patrzenia na góry, ponieważ z reguły ogląda się je z dołu albo z boku, zazwyczaj z niewielkiej odległości. Wznosząc drona na wysokości 7-8 tys. metrów, można pokazać góry jak na animacji. Mamy też nadzieję, że uda nam się zrobić transmisję na żywo z wejścia Jędrka, jak przy skoku Feliksa Baumgartnera ze stratosfery. Pokazać całemu światu, jak wspina się na szczyt, a potem z niego zjeżdża. A już po powrocie do Polski planujemy złożyć przywiezione materiały, zrobić postprodukcję i opublikować fascynujący film o górach.
    https://www.forbes.pl/przywodztwo/bo...rgielu/tc0ww2z

Legionista Awatar b.
    Andrzej Bargiel zdobył K2

Teraz "tylko" zjazd na nartach.

Legionista
    Tu można śledzić spota, choć chyba nie działa na telefonach.
    https://share.findmespot.com/shared/...qaeuz76bleBKEL

30 minut temu był już na ok. 7700 m.n.p.m. (mapa->teren)

edit. Coś się zjebał, ale jego brachol wrzucił na fb:
    Andrzej zjechał do C3, gdzie czekał na niego Janusz Gołąb.
    C3 jest na 7000 m.
    Ostatnio edytowane przez Darex13 ; 22-07-2018 o 13:00

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Andrzej Bargiel zdobył K2

Teraz "tylko" zjazd na nartach.
    dobrze, że zabrałeś to w cudzysłowie bo własnie wlazłem na chałupę i coś tam nie bardzo

Legionista Awatar b.
    Zrobił to. Czapki z głów

A jego braciak wylądował dronem na K2, po czym Andrzej wziął go i zjechał z nim w plecaku. Czekam na ujęcia z tego drona ze szczytu

Legionista
    Zjechał? bez kitu? kiurde ale to musi być masa hehe

Legionista Awatar Benek
    Niesamowite!!!

312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Te widoki ehhh

Legionista
    https://www.facebook.com/Jedrek.Barg...7792675317346/

Mnie najbardziej uderza początek całego filmu który jest połączeniem tego z drona jego brata i tego co nagrał ze swojego kasku. Wejście na szczyt jest niesamowite.

Legionista Awatar b.
    Wschód słonca z wysokości 8700 (Everest). W tle Makalu.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Jako że nie ma tematu o wspinaczce umieszczam to tutaj. Może to nie do końca sport ekstremalny ale bieganie 15 metrów w pionie w 7 sekund ( mężczyźni łamią 6 sekund ) pomimo zabezpieczenia chyba można wzbudzić szacunek . Wczoraj przypadkowo zobaczyłem to live na Eurosporcie i byłem pod wrażeniem . Nie dość że szybkie i zwinne to jeszcze na dodatek ładne .
    "Aleksandra Rudzińska (KW Kotłownia Lublin) zdobyła w Innsbrucku tytuł mistrzyni świata we wspinaczce sportowej na czas. W finale na 15-metrowej ścianie była szybsza od Anny Brożek. Czwarte miejsce zajęła Aleksandra Kałucka (obie AZS PWSZ Tarnów)."
    https://eurosport.interia.pl/inne/video,vId,2577522

Legionista
    Czyli jednak nie Polak pierwszy zdobędzie K2 zimą. Szkoda.

Legionista
    w 2019/2020 równie dobrze może nikt nie wejść.Jak zawsze.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez steel Zobacz posta
    Czyli jednak nie Polak pierwszy zdobędzie K2 zimą. Szkoda.
    bo?

Uprawnienia umieszczania postów