Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 180 z 200

Wątek: Sporty ekstremalne

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Takie pytanie: was to poważnie interesuje czy X Y czy inny Z wejdzie czy nie wejdzie na ten szczyt, oraz kiedy to zrobi?
    Nie. Interesuje mnie ta sytuacja po prostu, jest ciekawa i tyle. A samym himalaizmem się nie jaram, obserwuję takie wydarzenie jak każde inne ciekawe wydarzenie. Coś jak start Polaków na MŚ w siatkówce

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Takie pytanie: was to poważnie interesuje czy X Y czy inny Z wejdzie czy nie wejdzie na ten szczyt, oraz kiedy to zrobi?
    Jak najbardziej od kilku lat. Za kilka tygodni jesli zdrowie pozwoli sam jade w Himalaje w celu zobaczenia 4 ośmiotysięczników. M.in. południowej niezdobytej ściany Lhotse.

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    M.in. południowej niezdobytej ściany Lhotse.
    Na pewno przeszło ją w 1990 roku dwóch kacapów. I chyba w 2007 albo 2008 Japończycy.

EDIT:

Cytat Zamieszczone przez Wikipedia
    Dwójkowy zespół Siergiej Bierszow – Władimir Karatajew stanął na głównym wierzchołku 1 października 1990 roku. Wyznaczona przez rosyjskich wspinaczy droga jest jak dotąd jedną z najtrudniejszych, jakie prowadzą na ośmiotysięczniki, a jej przejście jednym z najwybitniejszych osiągnięć w całej historii światowego himalaizmu.

+
    https://wspinanie.pl/2007/01/japoncz...sciane-lhotse/
    Ostatnio edytowane przez Tomi ; 25-02-2018 o 21:19
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar Alek
    z tt: Urubko schodzi.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Na pewno przeszło ją w 1990 roku dwóch kacapów. I chyba w 2007 albo 2008 Japończycy.

EDIT:
    O Japończykach nigdy nie słyszałem. Przejście Rosjan nie jest uznawane w przez część środowiska z racji stylu i drogi którą ostatecznie weszli na szczyt. Ja też nie uznaje wejść oblężniczych.
    Doczytałem o Japończykach i oni znowuż na szczyt nie weszli a przeszli do kumulacji ściany.

Jest jeszcze Cesen, ale jemu już nikt nie wierze że to zrobił.

Legionista Awatar klinton
    Urubko już wrócił z weekendowego spaceru do bazy.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    To teraz czekam na filmik z powitania w bazie

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    O ile niezmiennie smieszy mnie pisanie o "powrocie z podkulonym ogonem" w przypadku piłkarzy wyjeżdżajacych z ekstraklasy (bo niby czemu mają nie spróbować?), o tyle w przypadku Urubki te powiedzenie pasuje idealnie.

Mam nadzieję, ze Wielicki spakował mu mandżur i czeka na niego pod namiotem, jeszcze na do widzenia móglby go kopnąc w dupę

Gintleman Awatar księciuniu
    Skoro skończyło się bez ofiar (pod warunkiem, że Wielickiemu pochowali czekany), to taka hipotetyczna wersja tej historii

„Zgodnie z wczorajszymi ustaleniami dziś Denis wyruszył bez poinformowania kogokolwiek” - Duży Kierownik rozpoczął odprawę. „Zupełnym Przypadkiem na drodze zostawiłem konserwy. Znikły” - zameldował Bazowy. „Zaraz wychodzi powołany za godzine zespół ratunkowy” referował Sportowy.
    Odprawa trwała , kiedy wpadł Adam. „A ty tutaj?” - zdziwił się kierownik -„przecież też niezapowiedzianie miałeś wyjść?”. - „Zaspałem! Budzik nie zadzwonił!” - Adam się miotał - „gonić go?”. Pokiwali sceptycznie głowami, wreszcie Kierownik zawyrokował: „Powiemy, że Cie zostawił!”
    „Denis, nu pagadi!” - zaklął szpetnie Kierownik w mesie, kiedy kucharz przyniósł wiadomość, że Telewizory właśnie doszły i już chcą wywiad. Widząc zdziwione miny młodszych kolegów żachnął się i szybko przetłumaczył: „to znaczy: Denis, nie ma pogody”.

Wracający Denis majaczył w oddali. Koledzy przerzucali się w pytaniach „ma?”, „znalazł?”, „znosi?”. Reporter TV wyczuł moment i już pyta -„Pewnie jesteście ciekawi, czy wszedł na szczyt?”. - „Panie, jaki szczyt? Ostatnią paczkę fajek zostawili w C3, to wybłagaliśmy, żeby poszedł”
    Łza wzruszenia Kierownikowi zamarzła w oczach. Rzucił się na powracającego przyjaciela, jednak źle ocenił odległość i miast w jego ramionach wylądował w zaspie śniegu. „Denis, wróciłeś!” mówił gramoląc się śniegu. Denis nie zwalniając kroku rzucił za siebie: „ja tylko po gitarę!”
    https://twitter.com/spinanie_pl
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Denis Urubko, zgodnie ze swoimi przekonaniami dotyczącymi końca sezonu zimowego, postanowił opuścić Zimową Wyprawę na K2.
    Decyzja ta została zaakceptowana przez uczestników wyprawy, którzy nie widzieli dalszej możliwości współpracy z Denisem po jego samodzielnej próbie zdobycia wierzchołka.
    No i "wsio".

Źródło: Oficjalny FP PHZ na Fb.

Legionista Awatar Stout
    Miał wcześniej takie wyskoki,czy to jego pierwszy taki numer ??
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Miał wcześniej takie wyskoki,czy to jego pierwszy taki numer ??

Generalnie z nim jest taka sprawa, że polska ekipa nie jest pierwszą, która prawdopobnie nie będzie chciała z nim współpracować. Szczegółów jednak nie znam. Myślę jednak, że "rozeszli się" w zgodzie, sam Wielicki to też żaden anioł. Raz zdobył solo Lhotse (ekipa mu się wykruszyła) z kołnierzem ortopedycznym, zaledwie 3 miesiące po operacji kręgosłupa, gdzie lekarz w ogóle odradzał mu pobyt w tamtych rejonach, na takiej wysokości i takich warunkach. Innym razem wybrał się również solo na Broad Peak i licząc od Base Camp do powrotu zajęło mu to 21.5h, 16h na górę i niecałe 6h w dół. Niebywałe. Ogólnie himalaista to jak bramkarz i lewo skrzydłowy - musi być nieco pierdolnięty.

Legionista Awatar Stout
    Pytam,bo może taką solówke zaplanował sobie wczesniej.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Na pewno tak było, wielokrotnie twierdził, że zima trwa do końca lutego, a nie 20 marca. Tu szerzej opisał to, czemu tak uważa. Jakaś logika w tym jest.
    http://www.portalgorski.pl/nowosci/w...ji-pelny-tekst

Legionista
    Ciekawe jest to, że parę tygodni temu na Nandze był Polakiem członkiem wyprawy narodowej - bohaterem wręcz.
    Teraz w mediach jest po prostu Rosjaninem i brakuje tylko żeby posądzili go o to że poszedł tam po gorzale.

Jego tłumaczenia po powrocie do bazy też się trzymają kupy i w sumie po części się z nim zgadzam, Wielicki popełnił wiele błędów za które nie przeprosił i w sumie on też nie ma za co przepraszać, weźmie mandżur i pójdzie najpiękniejszą trasą trekingową na świecie do Skardu.

Legionista Awatar TNTP
    O Japończykach nigdy nie słyszałem. Przejście Rosjan nie jest uznawane w przez część środowiska z racji stylu i drogi którą ostatecznie weszli na szczyt. Ja też nie uznaje wejść oblężniczych.
    Doczytałem o Japończykach i oni znowuż na szczyt nie weszli a przeszli do kumulacji ściany.

Jest jeszcze Cesen, ale jemu już nikt nie wierze że to zrobił.
    Czyli po cholerę oni idą na K2 ?
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Czyli po cholerę oni idą na K2 ?
    Chodzi Ci o to, że Wielicki chce zdobyć K2 stylem oblężniczym i to że część środowiska nie uznaje tego typu przejść?

Wg mnie i z tego co czytam to po prostu inaczej traktuje się wejścia nowymi drogami a inaczej drogami klasycznymi (na K2 tzw. Abruzzich) na Lhotse droga klasyczna wiedzie przez lodospad Khumbu i bodajże do C3 pokrywa się z drogą klasyczną na Everest. Styl oblężniczy na drogach klasycznych jest że tak powiem akceptowalny, w przypadku dróg problemowych już nie do końca. Osobiście też nie podoba mi się to jak robi to Wielicki. Jednak wejście na K2 zimą byłoby niewątpliwie czymś wyjątkowym zważywszy na panujące warunki.

Wiele razy się zdarzało, że ktoś wchodził na szczyt zimą, jednak większość akcji przeprowadzano jesienią i z tego powodu wejście nie było uznawane za zimowe. Ot taka charakterystyka tego sportu.

Dla ciekawych proponuję poczytać o pierwszym/drugim wejściu na argentyńskie Cerro Torre (takie trzy wieże w Patagonii) I typie co zwał się Maestra lub jakoś tak i o typie który powtórzył jego drogę innym stylem Dawid Lama się nazywa to wg mnie idealnie obrazuje o co chodzi

Legionista Awatar Tomi
    Moim zdaniem wejście na K2 zimą w stylu alpejskim jest nierealne.
    Jedyna szansa to takie próby jak teraz, a Wielickiego po części rozumiem - jako kierownik zaliczył już Broad Peak więc nic dziwnego, że działa teraz dość asekuracyjnie.
    Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że tylko zespół Bielecki - Urubko jest do tego zdolny zimą. Może jeszcze Alex Txikon.
    Gdyby nie szarża Urubko to mogliby próbować w tym oknie, które jest prognozowane na początek marca, a tak będą je musieli wykorzystać na aklimatyzację i czekać na następne żeby przeprowadzić atak szczytowy.

Legionista Awatar klinton
    Moim zdaniem wejście na K2 zimą w stylu alpejskim jest nierealne.
    Jedyna szansa to takie próby jak teraz, a Wielickiego po części rozumiem - jako kierownik zaliczył już Broad Peak więc nic dziwnego, że działa teraz dość asekuracyjnie.
    Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że tylko zespół Bielecki - Urubko jest do tego zdolny zimą. Może jeszcze Alex Txikon.
    Gdyby nie szarża Urubko to mogliby próbować w tym oknie, które jest prognozowane na początek marca, a tak będą je musieli wykorzystać na aklimatyzację i czekać na następne żeby przeprowadzić atak szczytowy.
    Dodałbym do tego grona Simone Moro.

Legionista
    Też mi się wydaję, że jest nierealne co nie zmienia mojej opinii, po prostu tak jest. Chyba pod tym względem jestem za bardzo "romantyczny" i mam inne wyobrażenie o górach i wejściach na nie.

Jest jeszcze Simone Moro, ale on obiecał żonie, że na K2 nie pójdzie i na razie się nie wybiera.

Klinton mnie uprzedził podczas edycji posta.

Legionista
    Informacja od kierownika wyprawy:
    "Pojawiające się w sieci informacje, że nie pozwoliłem po powrocie z samotnego wyjścia Denisa na użycie wifi jest prawdą, gdyż Denis w czasie wyprawy wysyłał do róznych mediów krytyczne informacje o naszej wyprawie i o jej uczestnikach i nie widziałem powodu by korzystając z naszego serwisu kontynuował swoje subiekywne opinie. Nieprawdą natomiast jest, że uniemozliwiłem Denisowi kontakt z Rodzina i najbliższymi. Otrzymał mozliwość połaczeń telefonicznych (za darmo) z której skorzystał. Osobiście powiadomiłem o powrocie Denisa do bazy Jego Żone Olgę. Otrzymuje pełną pomoc organizatora w zejściu do Skardu, opiekę naszego Agenta oraz wszystkie bilety lotnicze w drodze powrotnej."
    KW
    Chyba jednak grubo się pożarli. Oglądałem wczoraj na TVP krótki materiał dot. solówki Urubki i wśród reszty ekipy było spore rozgoryczenie, Rafał Fronia wprost mówił, że Denis poświęcił przyjaźń.

Legionista Awatar Tomi
    Jest jeszcze Simone Moro, ale on obiecał żonie, że na K2 nie pójdzie i na razie się nie wybiera.
    No właśnie z tego względu go nie wpisywałem .

Jeszcze Jędrek Bargiel moim zdaniem fizycznie mógłby dać radę. On ma trochę inną zajawkę, niż reszta chłopaków ale jeśli chodzi o możliwości fizyczne i szybkość wspinania w górach to zdecydowanie w tej chwili światowy top.

Po wczorajszych wypowiedziach raczej nie pojadą już na wspólne wyprawy.
    Może sam Urubko będzie jeszcze coś próbował z Bieleckim (raz chcieli już atakować K2 jeszcze z Txikonem od strony Chińskiej ale nie dostali pozwolenia), ale współpraca na linii KW - DU chyba już nierealna..
    Ostatnio edytowane przez Tomi ; 27-02-2018 o 12:34

Legionista
    Po wczorajszych wypowiedziach raczej nie pojadą już na wspólne wyprawy.
    Może sam Urubko będzie jeszcze coś próbował z Bieleckim (raz chcieli już atakować K2 jeszcze z Txikonem od strony Chińskiej ale nie dostali pozwolenia), ale współpraca na linii KW - DU chyba już nierealna..
    A czy oni wtedy nie mieli iść na Shisapangme i robić jakiejś nowej drogi. I nie dostali pozwolenia ze względu na pakistańską wizę w paszporcie? Bo coś takiego chyba też było i w podobnym składzie.

Legionista Awatar Tomi
    A czy oni wtedy nie mieli iść na Shisapangme i robić jakiejś nowej drogi. I nie dostali pozwolenia ze względu na pakistańską wizę w paszporcie? Bo coś takiego chyba też było i w podobnym składzie.
    Wkleję tekst bo infor z onetu.

Cytat Zamieszczone przez Onet
    26 gru 14 10:40
    Adam Bielecki nie wyruszy zimą na K2, przeszkodził chiński rząd

Polski himalaista Adam Bielecki - przynajmniej na razie - nie spełni swoich marzeń o zimowej wyprawie na szczyt K2. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że dzięki pomocy internautów, wszystko powinno się udać, ale wszystko zmieniło się w Boże Narodzenie. Bielecki na swoim oficjalnym profilu na Facebooku oznajmił, że wyprawa nie dojdzie do skutku z powodu sprzeciwu... rządu chińskiego.

Adam Bielecki (KW Kraków) dzięki wsparciu internautów i sponsorów zebrał blisko 55 tys. zł na wyprawę na niezdobyty zimą drugi co do wysokości szczyt Ziemi K2 (8611 m). Miał wspinać się z Rosjaninem Denisem Urubko i Baskiem Alexem Txikonem. - Droga, którą obraliśmy, ma praktycznie na całej długości charakter śnieżno-lodowy, co odróżnia ją od drogi żebrem Abruzzich. Tu występują długie skalne odcinki, a zimą wspinaczka w skale zwiększa ryzyko powstawania odmrożeń. Liczymy na możliwość budowania jam śnieżnych, które są bardziej bezpiecznym i komfortowym schronieniem niż namioty - opowiadał w rozmowie z PAP podekscytowany Bielecki.
    REKLAMA

Himalaiści chcieli wyruszyć pod koniec grudnia, ale musieli czekać jeszcze na uzyskanie pozwolenia i właśnie niestety jego brak sprawił, że wyprawa nie dojdzie do skutku.

W Boże Narodzenie na swoim Facebooku Adam Bielecki napisał (pisownia oryginalna):

"Moi drodzy,

Nie mam dobrych wieści

Denis Urubko, lider Zimowej Wyprawy na K2, poinformował mnie dzisiaj rano, że władze prowincji Xinjiang nie wznowią cofniętego pozwolenia na próbę wejścia na K2. Chińskie władze uzasadniły swoją decyzję wysokim ryzykiem ataku terrorystycznego ujgurskich ugrupowań islamistycznych na naszą ekspedycję. W północno-zachodnich Chinach krwawe ataki terrorystyczne i starcia pomiędzy wyznającymi islam Ujgurami a przedstawicielami etnicznej grupy chińskiej Han nasilają się nieprzerwanie od 2009 roku.

Z całego serca dziękuję wszystkim za wsparcie i ciepłe słowa. Pieniądze otrzymane ze zbiórki na polakpotrafi.pl zostaną zwrócone darczyńcom co do złotówki na początku stycznia.

Łatwiej przegrywa się z górą niż z biurokracją...

Z wyrazami wdzięczności za Waszą życzliwość okazaną mi przy organizacji wyprawy.

Adam Bielecki

PS: Znacie mnie - ciąg dalszy na pewno nastąpi "

Wyprawa nie dojdzie więc do skutku, a pieniądze przeznaczone na jej wsparcie zostaną zwrócone. Bielecki nie przegrał sam ze sobą, nie przegrał z K2... przegrał z biurokracją. Optymizmem napawa jednak ostatnie zdanie wpisu, które może oznaczać, że temat "zimowa wyprawa na K2" nie jest jeszcze ostatecznie zakończony.

Oprócz K2 niezdobytym zimą ośmiotysięcznikiem jest Nanga Parbat (8126 m). Na dziesięć jako pierwsi wspięli się Polacy, w tym na jeden z Włochem Simone Moro. Podbój rozpoczęli 17 lutego 1980 roku od Mount Everestu (8848 m) Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki. Ostatnim osiągniętym o tej porze roku był Broad Peak w Karakorum. 5 marca 2013 roku na wierzchołku stanęli - oprócz Bieleckiego - także Maciej Berbeka, Tomasz Kowalski i Artur Małek. Radość została przyćmiona śmiercią. Podczas zejścia zginęli Berbeka i Kowalski.

Tak z innej beczki.Może ktoś próbował lotów w tunelu aerodynamicznym? Znajomy wpadł na pomysł aby się wybrać. Orientoewałem się jednak i takie tanie to nie jest bo lot 2 minuty kosztuje ok 200 zł. Z drugiej strony opisują tam wrazenia jako bardzo ciekawe.
    Może ktoś był i opisze?

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez pioben Zobacz posta
    Tak z innej beczki.Może ktoś próbował lotów w tunelu aerodynamicznym? Znajomy wpadł na pomysł aby się wybrać. Orientoewałem się jednak i takie tanie to nie jest bo lot 2 minuty kosztuje ok 200 zł. Z drugiej strony opisują tam wrazenia jako bardzo ciekawe.
    Może ktoś był i opisze?
    Jak planujesz jakiś patent spadochronowy to warto żeby potrenować, w innym wypadku szkoda pieniedzy. Chociaż to jest rzecz jasna moja subiektywna opinia
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Gintleman Awatar księciuniu
    @pioben
    Założyłeś w sprawie tego tunelu odrębny temat, dostałeś tam dosyć wyczerpującą odpowiedź, teraz wyciągasz tę kwestię w innym temacie. Mam wrażenie, że bardziej delikatnie reklamujesz niż pytasz; a jak spojrzeć na Twoje pozostałe posty, to taki delikatny marketing szeptany przebija z co drugiego.
    Chociaż to jest rzecz jasna moja subiektywna opinia
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar (L)ukas
    Koniec wyprawy na K2.

Komunikat o zakończeniu akcji górskiej na K2

W oparciu o głęboką analizę sytuacji w porozumieniu z zespołem zdecydowałem dziś o zakończeniu akcji górskiej na K2.

Wpływ na decyzję o zakończeniu akcji miały następujące czynniki:

1. Wynik rekonesansu zespołu Adam Bielecki i Janusz Gołąb w dniu dzisiejszym. Okazało się, że na drodze do C1 wszystkie liny są zasypane, namiot w bazie wysuniętej jest uszkodzony, istnieje również duże prawdopodobieństwo zniszczenia obozów C1,C2 oraz C3.

2. Prognoza pogody, która potwierdza tylko 1 krótkie okno pogodowe ok 11.03.2018

3. Brak możliwości zaaklimatyzowania min. 1-go zespołu na wys. 7200m, który by zdążył po powrocie do bazy na podjęcie próby ataku szczytowego w dniu 11.03

4. Zagrożenie lawinowe w górnych partiach drogi. W ostatnich 8 dniach zanotowaliśmy łącznie ponad 80cm opadów śniegu.

5. Ostrzeżenie z Portalu Ventusky o dużych opadach na wys.7600m

6. Złe prognozy na okres po 11.03.2018

Priorytetem wyprawy jest bezpieczeństwo uczestników.

Krzysztof Wielicki

#k2dlapolakow

LOTTO. Radość wygrywania Grupa LOTOS Kraków PL Oriontec Ministerstwo Sportu i Turystyki Polski Związek Alpinizmu Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im.Jerzego Kukuczki
    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Legionista Awatar Tomi
    Tutaj, jakby się komuś chciało. Urubko wyjaśnia czemu zimę w Karakorum i Himalajach uznaje tylko do końca lutego.

http://www.portalgorski.pl/nowosci/w...ji-pelny-tekst

Legionista Awatar b.
    Andrzej Bargiel dał info na twitterze, że niedługo rozpocznie atak szczytowy na K2, by jako pierwszy człowiek zjechać ze szczytu na nartach.

Powodzenia chłopaku!

A tutaj K2 w całej okazałości z wysokości 8400 (foto z drona):

Ostatnio edytowane przez b. ; 19-07-2018 o 19:30

Uprawnienia umieszczania postów