Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 150 z 200

Wątek: Sporty ekstremalne

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Bonhart Zobacz posta
    W porzadku, ale zabierasz glos w dyskusji piszac ze nie spotkales, podczas gdy wystarczylo niezbyt wiele wysilku, aby takie osoby znalezc. Jak najbardziej masz prawo do kazdej opinii, ja tylko przestrzegam przed jej kategorycznoscia - bardzo latwo jest zrobic z kogos winowajce na podstawie niepelnych informacji. Przeciez na BP Berbeka i Kowalski mogli zawrocic wiedzac, ze szczyt zostal zdobyty.... Wolfart byl przez Bieleckiego i Hajzera namawiany do powrotu przed szczytem Makalu. Postanowil jednak ze wchodzi. Czy przypdkoem to nie on ryzykowal zyciem kolegow, ktorzy byli zmuszeni na niego czekac? Mozna by pewnie mnozyc tego typu zagadnienia, o ile oczywiscie chce sie spojrzec na sprawe z innego punktu widzenia..
    Wcześniej ktoś dobrze wyłuszczył różnicę między istnieniem a spotkaniem. Nie bardzo widzę sens w ponownym mieleniu tego tematu.
    Co najciekawsze nie krytykowałem też w czambuł Bieleckiego ani za Broad Peak, ani tym bardziej za Makalu, na którego analizę poświęciłem znacząco mniej czasu. Jawnie krytykuję go za działalność przewodnicką, między innymi z tego powodu, że mam też o jej "jakości" informacje z pierwszej ręki. To, że podejrzewam, że niezależnie od wysokości na Broad Peaku nic by się nie zmieniło, wydaje mi się całkowicie logiczne zważywszy na pozostałe przypadki z gór niższych.

Legionista Awatar Bonhart
    Ja nic nie chce mielic, uwazam ze wyrazajac opinie w taki sposob narazasz sie na rozne interpretacje swojej wypowiedzi... ale powiedzmy ze przyjalem do wiadomosci ��
    Nie znam „karty” Bieleckiego z Alp, byc moze jest tak jak piszesz.
    Co do gor wysokich, kazdy ma jakies swoje przemyslenia. J nie mam do tego pretensji, polecam tylko przeanalizowac kilka (odniennych) bo i opinia moze wtedyy wcale nie byc tak jednoznaczna. Pozdrawiam

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Nie znam innej dyscypliny ekstremalnej w której tolerowane jest jej uprawianie bez stosownych ubezpieczeń, choć przypadek Golloba jest w tym kontekście bardzo interesujący, stracił całą kasę na leczenie ale tzw. "ponadnormatywne" czyli miał zbyt słabe ubezpieczenia.
    Mógłbyś podać źródło informacji, że TG stracił cały hajs na leczenie?

Z tego co można przeczytać w Google to robi sobie w ch..ja frajerów i naiwniaków, a swój hajs trzyma w kieszeni.
    Ostatnio edytowane przez Peace ; 01-02-2018 o 19:26

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Mógłbyś podać źródło informacji, że TG stracił cały hajs na leczenie?

Z tego co można przeczytać w Google to robi sobie w ch..ja frajerów i naiwniaków, a swój hajs trzyma w kieszeni.
    Był z nim wywiad na Onecie w którym płakał, że mu już się sianko skończyło plus jakieś plany na zagraniczną rehabilitację, nie widzę powodów w to nie wierzyć a jeśli to ściema to ja nic z tym wspólnego nie mam, a żyłem w przekonaniu, że w sportach motorowych są wypasione ubezpieczenia obowiązkowe ale jak widać się głęboko myliłem ...
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

GieKaeSiak
    Masz może link? Obejrzałbym

Legionista Awatar Stout
    Gollob w Chinach siedzi.
    Leczą go akupunkturą.
    Pozniej Chińczycy przylatują do Grudziądza i tu go będą leczyć Tylko to w uj hajsu kosztuje no i ma być jakaś zbiórka czy cuś.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Masz może link? Obejrzałbym
    Sory ale to było z miesiąc temu i Google Twoim przyjacielem a ja nie archiwizuję takich linków... wydaje mi się, że właśnie też o tych Chinach mówił co Stout pisze.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Sory ale to było z miesiąc temu i Google Twoim przyjacielem a ja nie archiwizuję takich linków... wydaje mi się, że właśnie też o tych Chinach mówił co Stout pisze.
    Przed moim pierwszym postem zacząłem od Google i niczego takiego nie znalazłem (że nie ma pieniędzy), więc byłbym wdzięczny o ten link do tej legendarnej rozmowy, bo niestety „Gollob wywiad na onecie” niczego nie znajduje.

To, że płacze, że wszystko jest drogie to wiem. Również wiem, że przystosował swoje Merce i swoją astronomiczną posiadłość do życia jako inwalida za koszt większy niż chata w WWA. Dodatkowo wiem, że ma majątek rzędu kilku milionów. Dlatego bardzo bym chciał się dowiedzieć, że jednak się mylę i nie odwala żenady jak Kijowski.

Legionista Awatar Jestem
    Prawdopodobnie był to artykuł linkowany przez Onet lub skrót jak ma to w zwyczaju Onet.

Zalazłem "kawałek" który pamiętam w http://viva.pl/ludzie/newsy/tomasz-g...zach-28584-r3/

"Okazuje się, że żużlowiec potrzebuje pomocy, gdyż jego zasoby finansowe kurczą się ze względu na kosztowną rehabilitację.

„Potrzebuję pomocy, to o tyle trudne, ze nigdy nie przypuszczałem, ze będę w tym miejscu. Można mieć wiele pieniędzy. Ale one topnieją. Jak lód, który, gdy zobaczy 30 stopniowe słońce, to się po prostu rozpływa. Wiem, co mnie czeka - operacje i tak dalej... To wymaga dużych nakładów finansowych”, podkreślił sportowiec."

To nie był z pewnością ten tekst onetowy ale portale lubią mieszać treścią a powyższy akapit po prostu pamiętam.

Legionista Awatar Benek
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Fronia pewnie był na dużej ilości środków przeciwbólowych, ale po Wielickim słychać, że dał lekko w palnik wczoraj

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar TNTP
    To niech oni najpierw dadzą podatnikom spokój
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Alek
    Denis Urubko samodzielnie ruszył atakować K2, info z tt

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Denis Urubko samodzielnie ruszył atakować K2, info z tt
    Podobno jakaś samowolka czy cuś?

Legionista Awatar Tom Kruz
    Czyli jednak nie Polak pierwszy zdobędzie K2 zimą. Szkoda.
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
    Czyli jednak nie Polak pierwszy zdobędzie K2 zimą. Szkoda.
    Przecież nie jest przesadzane, że ten atak będzie skuteczny.

Legionista Awatar Jaco
    Team spirit.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Tom Kruz
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Przecież nie jest przesadzane, że ten atak będzie skuteczny.
    Nie jest, ale ponoć Urubko to aktualne największy kozak także jeśli nie będzie załamania pogody jestem pewien, że wejdzie.
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Gintleman Awatar księciuniu
    #K2niedlaPolaków ://
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
    Nie jest, ale ponoć Urubko to aktualne największy kozak także jeśli nie będzie załamania pogody jestem pewien, że wejdzie.
    Ale właśnie te prognozy nie są podobno najlepsze.

Z tego co można wyczytać, Urubko uważa, że zima w Karakorum kończy się wraz z oststnim dniem lutego, stąd ten szaleńczy atak.

Jako laik w tym temacie uważam, że ma male szanse na wejście, mimo że tak jak piszesz jest zdecydowanie najmocniejszy w ekipie.

No i jego samowolka raczej osłabia szanse na powodzenie akcji zdobycia zimą K2.

Legionista Awatar Jestem
    O rany, wielkie mi co, to zrobią dzielnie kolejną wyprawę ratunkową, może o to chodzi żeby media miały o czym pisać, bo same mozolne łażenie po górach to już nudne się stało jak na Everest wlazł któryś tam z rzędu tysiąc turystów ...

Legionista
    Ma wg mnie wieksze szanse niż w zespole. Wielicki nie puści na szczyt nikogo jeśli nie bedzie miec pewnosci warunków pogodowych i stanu czwórki "szczytowej". Po tym co działo się na BP i co się zrobiło w środowisku po akcji z Mackiewiczem byłaby to jego ostatnia sponsorowana wyprawa.
    Urubko widzi szanse, od dłuższego czasu miał Wielickiemu za złe wiele decyzji.
    Trzymam za niego kciuki i oby z fartem.
    Na poniedziałek zapowiedź pogody jest bardzo dobra, kataklizm ma przyjść dopiero w czwartek.

https://www.mountain-forecast.com/pe...forecasts/8612

Legionista
    C4 ma powstać dopiero podczas ataku szczytowego, więc nie ma mowy o pewności co do jej stanu.
    Teksty o ostatniej wyprawie "sponsorowanej" były już po Broad Peaku. Jak widać sytuacja wygląda inaczej.

Prognoza pogody na poniedziałek koszmarna. Napierać na >8k będąc na grani przy wietrze pod 80-90kmph to jakiś żart.

Urubko niech spierdala. Osobiście wolałbym, żeby nikt nie wszedł, niż on sam.

Legionista Awatar midzi
    W tym tempie i tak nie weszliby do połowy marca. Moim zdaniem to jedyna szansa na wejście na K2 zimą na tej wyprawie. Kto z Polaków miałby iść samemu? Bielecki, który nie jest do końca sprawny?

Po tym Wielicki zapomniał o tym w jaki sposób zdobywał samotnie szczyt trzy dekady temu.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez MeHow Zobacz posta
    Urubko niech spierdala. Osobiście wolałbym, żeby nikt nie wszedł, niż on sam.

Mam nadzieję, że jak zawróci do bazy, to dostanie wylot i że nie będzie już brany pod uwagę w dalszej akcji górskiej.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez MeHow Zobacz posta
    C4 ma powstać dopiero podczas ataku szczytowego, więc nie ma mowy o pewności co do jej stanu.

Nie miałem na myśli obozu, a kondycje dwóch zespołów dwuosobowych które miałyby atakować szczyt.
    Wielicki robiąc rekonesans latem chciał zabezpieczyć się z każdej strony, Urubko działa mniej wiecej tak samo jak on czy Kukuczka 30 lat temu, tylko wtedy takie akcje były wyciszane i chowane pod dywan.

Legionista
    Ten maderfaker nawet radiotelefonu nie zabrał i nie ma z nim żadnego kontaktu. To wygląda jakby chlali w namiocie i nagle ruski nayebany wstał i se poszedł, "a soo, ja nie dam rady?".

Takie pytanie: was to poważnie interesuje czy X Y czy inny Z wejdzie czy nie wejdzie na ten szczyt, oraz kiedy to zrobi?
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Takie pytanie: was to poważnie interesuje czy X Y czy inny Z wejdzie czy nie wejdzie na ten szczyt, oraz kiedy to zrobi?
    Jeśli o mnie chodzi, to tak.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Mnie interesuje, czy zejdą cali i zdrowi. Himalaizmu nie popieram, zwłaszcza u posiadających rodziny.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uprawnienia umieszczania postów