Strona 17 z 21 PierwszyPierwszy ... 7131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 510 z 616

Wątek: Przygotowania do wiosny 2018

Cytat Zamieszczone przez Lorenzo Zobacz posta
    No to teraz popatrz sobie, ile Chińczycy inwestują ogólnie w Czechach, a ile w Polsce.
    Lorenzo jak masz takie dane, to się podziel, bo szczerze mówiąc nie chce mi się teraz siedzieć przetrząsać internetów w poszukiwaniu inwestycji chińskich w PL vs CZ

wiem, że w Polsce nawet sporo się pojawiło azjatyckich inwestorów, więc pijesz do tego, że generalnie inwestują u nas, a ta drużynka praska to przypadek?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
    ... pijesz do tego, że generalnie inwestują u nas, a ta drużynka praska to przypadek?
    Nie, jest zupełnie odwrotnie. To w Czechach inwestują dużo więcej, dlatego też bardziej naturalne jest dla nich "dokładanie" do czeskiej drużyny.

Legionista Awatar Lorenzo
    Cytat Zamieszczone przez kovalkj Zobacz posta
    Nie, jest zupełnie odwrotnie. To w Czechach inwestują dużo więcej, dlatego też bardziej naturalne jest dla nich "dokładanie" do czeskiej drużyny.
    O, tak właśnie. W ostatnich dwóch latach podpisali kontrakty na współpracę w różnych dziedzinach gospodarki na ponad 30 miliardów euro.
    #teamMioduski

a to nie wiedziałem, dzięki za info.

A co do zespołów to nie wiem dlaczego takie opinie, że Slavia i Sparta też są zdecydowanie lepsze od nas. Tam owszem wydano kupę kasy, ale naściągano emerytów jak nasz Eduardo, tylko, że w liczbie 3-4 na zespół.

Altintop, Rotan, Janko, Mavuba mega niewypały. Chyba tylko Danny w Slavii jakoś się broni, z naciskiem na "jakoś".

radzę najpierw poszukać info, są dostępne odnośnie wielkości inwestycji chińskich w PL, z góry zaznaczam że nie są wysokie, a tymi w Czechach, zdecydowanie większe u naszych sąsiadów.
    dzięki za rady, ale mnie aż tak to nie interesowało. Koledzy poruszyli temat i teraz już rozumiem to, ale nie mam czasu w pracy (vel SZKOLE) wyszukiwać wszystkiego ( wkońcu ferie się skończyły)
    Ostatnio edytowane przez blaise101 ; 02-02-2018 o 09:26

Lorenzo jak masz takie dane, to się podziel, bo szczerze mówiąc nie chce mi się teraz siedzieć przetrząsać internetów w poszukiwaniu inwestycji chińskich w PL vs CZ

wiem, że w Polsce nawet sporo się pojawiło azjatyckich inwestorów, więc pijesz do tego, że generalnie inwestują u nas, a ta drużynka praska to przypadek?
    radzę najpierw poszukać info, są dostępne odnośnie wielkości inwestycji chińskich w PL, z góry zaznaczam że nie są wysokie, a tymi w Czechach, zdecydowanie większe u naszych sąsiadów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Legionista Awatar Jestem
    Chińczyki nie zapomnieli nam jeszcze swojej wtopy autostradowej, zostali tak skutecznie oskubani przez różnych podwykonawców, że im zostało do tej pory. Ponadto wydać w Czechach 100 mln to pestka a u nas korowód biurokratyczny i dziesiątki wyciągniętych rąk po datki
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Cytat Zamieszczone przez bondxxx Zobacz posta

Zresztą skoro Polska wykupiła 1% udziałów za 600mln$ w banku AIIB to teraz Chiny inwestują u nas. Są to jednak głównie przejęcia istniejących firm.
    Nie ma co liczyć na wielkiego smoka z Chin, który zainwestuje w klub z PŁ.

Legionista Awatar Gabro
    Ja od początku biłem tu na alarm, że nie ma zawodników z przodu, którzy wezmą tą piłę, przedryblują kogoś.
    Bzdura. Widziałeś jak grała Viktoria? W takim europejskim średniaku jak my czy oni nie potrzeba dryblującego Neymara (nie stać nas na takich piłkarzy) - tu trzeba grać szybciutko piłeczką do przodu. Bilardzik taki. A my tego nie potrafimy.
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Bzdura. Widziałeś jak grała Viktoria? W takim europejskim średniaku jak my czy oni nie potrzeba dryblującego Neymara (nie stać nas na takich piłkarzy) - tu trzeba grać szybciutko piłeczką do przodu. Bilardzik taki. A my tego nie potrafimy.
    mi nie chodzi o Neymara, tylko bardziej Rado sprzed roku np., a dwa, że właściwie konkluzja jest taka sama - bo właśnie tacy zawodnicy, czyli dobrzy technicznie potrafią szybko myśleć i szybko grać na 1-2 kontakty.

Jeśli na tydzień przed startem rundy nasza gra wygląda tak jak wygląda to nie ma się co łudzić, że w pierwszych kilku kolejkach będzie to wyglądało jakoś wyraźnie lepiej...
    Jesteśmy polską drużyną i naszymi filarami teoretycznie powinni być Polacy. Z tym, że:
    Pazdan - filar formacji defensywnej. Rok czasu myślami gdzie indziej. Dąbrowski. Od pół roku pod formą. Prawa strona obrony. Jędza i Broź. Chyba nic nie trzeba pisać. Słabizna na ten moment. Środek. O Kopczyńskim nie ma co pisać. Mączyński jest dla mnie "bezbarwny". Może i "realizuje założenia taktyczne", ale w środku potrzebujemy kogoś kreatywnego, pewnego siebie. Mączyński moim zdaniem nie spełnia tych wymogów. Dalej. Kucharczyk, Niezgoda. Szybkość i nie wiele więcej.
    Jeśli ludzie stąd prezentuja poziom jaki prezentują to moim zdaniem zagraniczne "wzmocnienia" nie wiele wniosą. Tym bardziej, że musiałyby się okazać tymi wzmocnieniami bo narazie jak patrzę na Antolica to mam wrażenie, że gra w ekstraklasie już 3 sezon. Nie wyróżnia się jakoś stylem gry od naszych polskich "geniuszy środka pola".
    W ogóle mam wrażenie, że nasi polscy zawodnicy mają elementarne problemy z ogarnianiem taktyki. Ostatnia charakterystyczna gra naszej Legii to za okresu Czerczesowa kiedy wyraźnie było widać jakieś schematy. Na przykład wysoki pressing od początku spotkania. W prawie każdym meczu do 25 minuty mieliśmy gola na koncie. I to była jasna i realizowana taktyka. Poza tym okresem zawsze był chaos i brak jakichś schematów.
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista Awatar grodzisk1
    Czesi 30 lat temu doszli do prostego wniosku: piłkarzy trzeba sobie samemu wyszkolić. Dla nas też nie ma innej drogi.

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
    Czesi 30 lat temu doszli do prostego wniosku: piłkarzy trzeba sobie samemu wyszkolić. Dla nas też nie ma innej drogi.
    Czyli za 30 lat będziemy jak Czesi
    Wiadomo, jakim składem dziś wyjdziemy? Taki, jak podawała LL! czy coś pozmienia?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
    Jeśli na tydzień przed startem rundy nasza gra wygląda tak jak wygląda to nie ma się co łudzić, że w pierwszych kilku kolejkach będzie to wyglądało jakoś wyraźnie lepiej...
    Jesteśmy polską drużyną i naszymi filarami teoretycznie powinni być Polacy. Z tym, że:
    Pazdan - filar formacji defensywnej. Rok czasu myślami gdzie indziej. Dąbrowski. Od pół roku pod formą. Prawa strona obrony. Jędza i Broź. Chyba nic nie trzeba pisać. Słabizna na ten moment. Środek. O Kopczyńskim nie ma co pisać. Mączyński jest dla mnie "bezbarwny". Może i "realizuje założenia taktyczne", ale w środku potrzebujemy kogoś kreatywnego, pewnego siebie. Mączyński moim zdaniem nie spełnia tych wymogów. Dalej. Kucharczyk, Niezgoda. Szybkość i nie wiele więcej.
    Jeśli ludzie stąd prezentuja poziom jaki prezentują to moim zdaniem zagraniczne "wzmocnienia" nie wiele wniosą. Tym bardziej, że musiałyby się okazać tymi wzmocnieniami bo narazie jak patrzę na Antolica to mam wrażenie, że gra w ekstraklasie już 3 sezon. Nie wyróżnia się jakoś stylem gry od naszych polskich "geniuszy środka pola".
    W ogóle mam wrażenie, że nasi polscy zawodnicy mają elementarne problemy z ogarnianiem taktyki. Ostatnia charakterystyczna gra naszej Legii to za okresu Czerczesowa kiedy wyraźnie było widać jakieś schematy. Na przykład wysoki pressing od początku spotkania. W prawie każdym meczu do 25 minuty mieliśmy gola na koncie. I to była jasna i realizowana taktyka. Poza tym okresem zawsze był chaos i brak jakichś schematów.
    Niestety masz 100% racji, taka Viktoria gra głównie Czechami i zbiera tego owoce, my natomiast jesteśmy w lesie. Bez dobrego szkolenia młodzieży może być naprawdę cienko.
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Legionista Awatar Raffels
    Ta Victoria niby budżet mniejszy od nas a zrobili w ostatnich latach przynajmniej 4 transfery po ok. milion euro. Także tego.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Nie przesadzajcie z tą siły Pilzna i szkoleniem młodzieży. Mają zgrany, cały czeski zespół, ale dlaczego? Może dlatego, że nikt im rozkupuje rodzimych grajków? A dlaczego nie rozkupuje? Bo widocznie zachodnie kluby nic wielkiego w nich nie widzą. Żadnego wielkiego, ukrytego potencjału. Kilku jak Kolar wyjechało i zaliczyło epizody w Bundeslidze i wróciło z podkulonym ogonem.

Oni co kilka lat sprzedadzą kogoś za 3-4 mln, a tak to większość okienek bez sprzedaży większych albo jakieś groszowe, poniżej 1mln..

U nas jakoś zdecydowanie większe branie na zawodników jest (w tym oczywiście dużo więcej stranierich, bo więcej w nich inwestujemy). od sezonu 11/12 wartość sprzedanych u nas 41mln vs 13 mln... przepaść. teraz pytanie tylko w czym zobaczymy tą "przepaść" finansową.

Legionista Awatar Runi
    Po pierwsze czescy piłkarze od zawsze byli dobrzy technicznie w odróżnieniu od naszych zawodników.
    Po drugie Pilzno czy ktokolwiek jest w stanie wyciągnąć utalentowanego , młodego czeskiego piłkarza za milion euro. U nas krzyknęli by 3 krotnie więcej .
    Po trzecie porównanie , że do Czech wracają z podkulonym ogonem jest nietrafione. Do Ekstraklasy myślę, że 3/4 wyjeżdżających wraca także.

Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Po pierwsze czescy piłkarze od zawsze byli dobrzy technicznie w odróżnieniu od naszych zawodników.
    Po drugie Pilzno czy ktokolwiek jest w stanie wyciągnąć utalentowanego , młodego czeskiego piłkarza za milion euro. U nas krzyknęli by 3 krotnie więcej .
    Po trzecie porównanie , że do Czech wracają z podkulonym ogonem jest nietrafione. Do Ekstraklasy myślę, że 3/4 wyjeżdżających wraca także.
    a czy ja powiedziałem, że nie?

chodzi mi to, że skład Czechów zbudowany jest z kilku co liznęło bundesligę i wróciło jako niewypały totalne, a reszta przodujących grajków nigdy nie wyjechała, mimo iż są od kilku lat czołowymi graczami topowego klubu czeskiego.. To coś chyba znaczy, prawda?
    Młodych talentów tam brak. Taki Krmenecik pewnie najprędzej wyjedzie, ładnie strzela w klubie i reprze, ale w sumie też już ma 24 lata i dalej siedzi w tym Pilznie..

Nie wiem, może oni nie chcą po prostu wyjeżdżać? bo ciężko też mi uwierzyć, że kupuje zachód u nas tych ogórków, a z Czech czołowych graczy nie chcą.. U nas widzicie jak to wygląda - Pazdan na walizkach siedzi od 2 lat, a potem efekty widzimy tego takie jak wczoraj.

Jeszcze jedna sprawa co do dzisiejszego meczu - pisali kilks dni temu, ze zmiana rywala z 2-ligowego Shenxai na ekstraklasowy Greenland z takimi graczami jak Guarin czy Martins, a teraz patrzę, że grają znowu z tamtymi Chinolami z 2 ligi.. to jak w końcu?
    Ostatnio edytowane przez blaise101 ; 02-02-2018 o 11:57

Legionista
    Jeszcze jedna sprawa co do dzisiejszego meczu - pisali kilks dni temu, ze zmiana rywala z 2-ligowego Shenxai na ekstraklasowy Greenland z takimi graczami jak Guarin czy Martins, a teraz patrzę, że grają znowu z tamtymi Chinolami z 2 ligi.. to jak w końcu?
    Trener poprosił o zmianę sparingpartnera, coby chłopaki sobie choć parę razy piłkę kopnęli...

Cytat Zamieszczone przez stiano Zobacz posta
    Trener poprosił o zmianę sparingpartnera, coby chłopaki sobie choć parę razy piłkę kopnęli...
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

To ja trochę odlece od rzeczywistości Victoria na 16 meczów w lidze czeskiej aż 15 razy wygrała i tylko raz zremisowała. I to przy mniejszych funduszach od Slavii czy Sparty. Wygląda na to, że w Victorii wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Mają oko do piłkarzy i potrafią poukładać klocki. Może by im wyciągnąć paru piłkarzy, choćby i rezerwowych. Dużo nie powinni kosztować, a ryzyko niewielkie I gdyby Jozak się nie sprawdził, to wymienić sztab trenerski na ten z Victorii Pilzno. I jedziemy z k... Wiem że to nie takie proste, ale na szczęście za marzenia nie karają.
    Mistrz, mistrz, LEGIA MISTRZ!!!

Legionista Awatar Lorenzo
    Kluczem do sukcesu na przykład Viktorii jest między innymi zdrowy rynek transferowy wewnątrz ligi. Mogą budować silną drużynę w oparciu o Czechów, bo tam przykładowa Mlada Boleslav nie będzie wołać za gościa trzy-cztery miliony euro, tylko kilkaset tysięcy i procent od transferu, bo w większości liga jest ogórkowa i mniejsze klubu nie są w stanie sprzedawać zawodników tak drogo. Szkolenie tam też rewelacyjne nie jest, nie ma się czym podniecać. Budują solidny skład i nie robią wyprzedaży co pół roku.

U Nas to niestety nie jest możliwe, bo liga jest dobrze monitorowana i 17-latek kopnie piłkę dwa razy i już klub ma ofertę minimum milion euro, zawodnik trzy razy większą pensję, a menago już zaciera ręce.
    #teamMioduski

11 na mecz z Shanghai Shenxin

Legionista Awatar MarioWOLF
    Skład Legii na dzisiejszy sparing:

Malarz - Bartczak, Dąbrowski, Żyro, Turzyniecki - Philipps - Pasquato, Iloski - Radović, Kwietniewski - Kucharczyk

Kilka uwag przed meczem:
    1. Debiutuje Philipps, z uwagą będę obserwować jego poczynania.
    2. Bartczak na prawej obronie, nominalny skrzydłowy
    3. Pasquato na "8-ce"
    4. Testowany Iloski, również na "8-ce"
    5. Kopczyński nie załapał się do drugiego garnituru
    6. Kwietniewski z Rado zagrają schodzących do środka skrzydłowych. Forma Rado to najciekawsza na dzień dzisiejszy rzecz.
    7. Kuchy w napadzie. To chyba najlepsza pozycja dla niego (ewentualnie prawa ... obrona). Ciekawe czy będzie się zmieniał z Rado z przodu?
    8. Taktyka ta sama co ostatnio.
    9. Eduardo znowu na ławce.

Relacja:

15 minuta i już 0-1 z chińskimi amatorami Klepią nas jak chcą
    Ostatnio edytowane przez MarioWOLF ; 02-02-2018 o 14:48

To co bijemy wczorajszy rekord?

Legionista Awatar Antares
    Może niech po powrocie do Polski jeszcze sobie jakiś sparing z IV ligą zaaranżują? Może tam będą mieli okazje poćwiczyć w warunkach meczowych jakieś schematy ofensywne?
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Może niech po powrocie do Polski jeszcze sobie jakiś sparing z IV ligą zaaranżują? Może tam będą mieli okazje poćwiczyć w warunkach meczowych jakieś schematy ofensywne?
    Lepiej nie ...

1:1, bramka z bliska Iloskiego po "przekładańcu" Radovicia. Rado klasa.

Ogólnie ciekawie wygląda Kwietniewski. Widać, że piłka się go słucha.

Słabo wyglądają boczni obrońcy, szczególnie Bartczak. Nieźle Żyro. Pasquato dużo traci ...
    Ostatnio edytowane przez MarioWOLF ; 02-02-2018 o 15:12

Legionista
    ...dwie bramki Radović i dwie Iloski

Legionista Awatar Stout
    Można to gdzies zobaczyc ?
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Można to gdzies zobaczyc ?
    https://www.facebook.com/LegiaWarsza...7303361354578/

Cytat Zamieszczone przez MarioWOLF Zobacz posta
    Lepiej nie ...

1:1, bramka z bliska Iloskiego po "przekładańcu" Radovicia. Rado klasa.

Ogólnie ciekawie wygląda Kwietniewski. Widać, że piłka się go słucha.

Słabo wyglądają boczni obrońcy, szczególnie Bartczak. Nieźle Żyro. Pasquato dużo traci ...
    Philips dobrze gra, dużo biega, wychodzi na pozycje

Uprawnienia umieszczania postów