Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Co po liceum?

Czerwona kartka

Co po liceum?

Studia raczej odpadają, ze względu na to, że nie chce mi się tracić 5 lat, aby zdobyć magistra. Poza tym jak patrzę na niekórych, to wykonują zawody których i bez studiów można byłby się podjąć. Liceum z drugiej strony też nie daje jako takiego zawodu, a ogólną wiedzę. Jak to widzicie?

Legionista
    Wniosek nasuwa się jeden, po gimnazjum ciśnij do pracy skoro nic innego się nie opłaca.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Kawa, ale on pyta co po liceum od tego już nie ma odwrotu

Legionista Awatar Jestem
    Te zawody paramedyczne to bardzo słaba kasa i oni są na samym dole hierarchii, niżej to już tylko Ukrainki z firmy sprzątającej ... odradzam, chyba, że masz w duszy Caritas ...

Nie musisz robić magistra, w 80% wykonywanych później zawodów magister nie jest potrzebny - ergo poszukaj fajnych zawodowych studiów licencjackich, coś z informatyki, coś z techniki na politechnice bez zadęcia naukawego (nieprzypadkowo dałem "a" zamiast "o"), choćby instalacje sanitarne - łatwo się dostać a potem kasa leci jak zwariowana! Minusem jest potrzeba zrobienia matury ale spręż się i nie będzie z tym większego problemu. Są jeszcze przyzwoite szkoły policealne dające zawód jeśli studia licencjackie to za wysokie progi, są nawet takie na których dopłacają, tak, tak, szukajcie a znajdziecie jak mawia Pismo ...
    Generalnie nie pchaj się tam gdzie leci pierdyliard chętnych, po prostu wybierz miejsce dla leserów dające przyjemny zawód na przyszłość i życzę powodzenia
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Moim zdaniem mimo wszystko warto iść na studia. W wielu miejscach pracy jednak patrzy się na to by mieć wykształcenie wyższe. Oczywiście jeśli tylko masz odpowiednie zdolności idź na studia w kierunkach ścisłych. Chociaż muszę się zgodzić, że by dostać pracę niekoniecznie trzeba skończyć studia w danym kierunku. Nie jest to jednak reguła dlatego lepiej jednak skończyć chociaż licencjat.

Legionista
    Nie idź na studia tylko po to aby mieć je skończone. Nie rezygnuj z pójścia na studia tylko dlatego że wiele osób dziś je kończy i że status absolwenta studiów jest niźszy niź 40 lat temu. Pamiętaj źe w zawodzie tym czy innym będziesz robił‚ do emerytury, więc jeśli miałbyś iść na studia to raczej w tym kierunku który lubisz/cię interesuje/sprawia ci jako taką przyjemność, bo iść na psychologię - aby tylko skończyć i potem przez 40 lat udzielać rad ludziom, jeśli cię to w ogóle nie kręci, to nie ma w ogóle sensu marnować 5 lat. Plusem studiów jest to że po studiach możesz tak samo zostać prezesem jak i kopać rowy - bez studiów perspektywy są nieco mniejsze (choć nie ograniczają się tylko do kopania rowów, wiadoma sprawa Jeśli byś wybrał studia, nie idż na jakąś g....aną uczelnię gdzie dostaje się papierek za samo płacenie czesnego, tylko na taką, którą jak wpiszesz do CV, to będzie miało to pozytywny wpływ na decyzję pracodawcy - czyli albo państwową albo prywatną ale z uznaną marką. Po liceum, jeśli było ogólnokształcące, to nie widzę specjalnie szans na jakąś fajną, porządną robotę, bo i wiedzy specjalnej nie ma.

PS. w przypadku studiów, ja osobiście raczej polecałbym dobicie do tytułu mgr a nie tylko licencjata, bo tyle ludzi kończy dziś studia, również magisterskie, że sam licencjat niewiele daje.
    Ostatnio edytowane przez (L)W Muranów ; 15-02-2018 o 16:12

Ja to widzę tak, dużo ludzi kończy studia o takich kierunkach że naprawdę ciężko znaleźć jest im pracę. Jeśli ktoś chce iść na studia to teraz nie może się kierować tym że będzie sprawiało mu to przyjemność tylko ma wybrać takie aby w przyszłości dostać pracę. I żyć w miarę na przyzwoitym poziomie. Dlatego moim zdaniem szkoły policealne wcale nie są głupie a można wybrać całkiem ciekawe kierunki.
    http://evokred.pl

Chyba powoli odchodzi do przeszłości pogląd w którym każdy po ukończeniu szkoły średniej powinien pójść na studia. Nie ważne jakie studia, byleby studia. To jest błędne myślenie, bo po pierwsze gospodarka nie jest w stanie wchłonąć takiej ilości osób ze średnim wykształceniem. Po drugie występuje spory deficyt w takich zawodach jak budownictwo, mechanika, gastronomia i inne tego typu niezwykle istotne przecież kierunki. Coś o szkołach. Jest ich wiele. LINK do kursu dla technika budownictwa.
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 20-03-2018 o 07:42

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez lupo Zobacz posta
    No właśnie, zaraz wyniki matur, i co tu robić? Studia, praca? A może zaoczne? No jest to spory dylemat, bo szybka kasa kusi. Tylko czy później nie będzie się żałowało?
    Pośpiech to zły doradca. Gdyby teraz miał ten dylemat to:
    - studia zaocznie
    - praca na etacie gdzie mogę dużo podpatrzeć i skorzystać w przyszłości (nie, nie kasa na miejscu nr1 tylko zdobycie doświadczenia)
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Legionista Awatar grodzisk1
    Pytanie, co po liceum, trzeba sobie stawiać pod koniec gimnazjum. LO jest dla tych, którzy koniecznie chcą dalej studiować. Reszta powinna iść do technikum, które daje zawód. Jeśli ktoś po LO zastanawia się co z sobą zrobić tzn., że źle wybrał.

Ja swojej drogi nie zmieniłbym: licencjat kierunkowy plus magister zarządzania/ekonomii w dobrej uczelni. Magister może być zaoczny, aby zacząć prace.

serwis poszukiwań korepetytora

Cytat Zamieszczone przez them Zobacz posta
    Studia raczej odpadają, ze względu na to, że nie chce mi się tracić 5 lat, aby zdobyć magistra. Poza tym jak patrzę na niekórych, to wykonują zawody których i bez studiów można byłby się podjąć. Liceum z drugiej strony też nie daje jako takiego zawodu, a ogólną wiedzę. Jak to widzicie?
    Szkoła nie jest potrzebna, teraz dzieci uczą się na innej zasadzie, zatrudniają ich za pośrednictwem serwis poszukiwań korepetytora. A trening odbywa się w domu, a nie w hałaśliwej klasie. Tak więc edukacja jest znacznie lepsza niż stara, przestarzała metoda.Oto strona https://buki.org.pl/korepetycje/

Cytat Zamieszczone przez them Zobacz posta
    To po Ci było LO jak nie chce Ci się iść na studia? Było iść do zawodówki albo do technikum miałbyś fach w ręku

Nie wiem zrób sobie jakiś kurs spawacza, popracuj trochę potem jakaś platforma wiertnicza i pewnie wyjdziesz na tym i tak lepiej niż 80% absolwentów studiów wyższych

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez hungers Zobacz posta
    Ja jednak studia polecam. Aktualnie jest wiele ciekawych kierunków, poza tym mozńa w trakcie studiów pracować. Dzięki temu zdobywasz doświadczenie. Niby studia nie są ważne ale jak nie masz doświadczenia to jest to karta przetargowa, która daje Ci możliwosć znalezienia sobie dobrej pracy. Studia szybko lecą i jak dla mnie było to najlepszy czas w moim życiu.

Jeśli miałbym polecić kierunek to będa to studia biznesowe MBA.
    MBA to studia podyplomowe geniuszu.
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Najlepiej prosto do roboty, bo dzisiejsza szkoła jedynie uwstecznia.

Legionista Awatar jarecki_
    A może po prostu zadaj sobie pytanie: KIM JA ***** CHCE BYĆ ?

I jak znajdziesz odpowiedź, bądź jej szczątki to zadaj sobie pytanie: JAKA DROGA WIEDZIE DO MIEJSCA GDZIE CHCE BYĆ.

To tak na start. Przydaję się.

Po liceum nie masz zawodu, ale czy jest sens iść na studia? Nie wiem. Osobiście udzielam się w jednym z przedsięwzięć na terenie Mogilna. Dodatkowo pracuję w formie stażu.

Uprawnienia umieszczania postów