Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 140

Wątek: Legia - Górnik Zabrze [16. kol. Ekstraklasy 2017/18, 19.11.2017, godz. 18:00]

Na ocenie Jarka zaważył ten nieszczęsny strzał/centra z pierwszej połowy w powietrze i nie strzelenie "zwyczajowej" jednej bramki.
    Kuchy w sytuacji "5 na 2" pomylił się o jakieś 10 cm, praktycznie każdy w jego sytuacji lepiej czy gorzej ale strzelałby na bramkę nie szukając podania a ci co waliliby z sukcesem z pierwszej to grają teraz w Bayernie, Realu i Barcelonie itp. klubach.
    Wystarczyłoby aby Jarek z Kuchym wsadzili po bramce (nawet po asyście by starczyło) i nikt by specjalnie nie kruszył kopii czy grali dobrze czy źle. Ja nie uważam za słuszne wystawianie "lebiegi" za ten mecz komukolwiek z grających. W innych meczach Kuchy z Niezgodą grając na dokładnie podobnym poziomie strzelali i będą strzelać (asystować) bramki a my będziemy zadowoleni.
    Górnik wyjątkowo dobrze zagęszczał się na polu karnym a Loska przekroczył wszelkie granice fartu i oczywiście pokazał swoje duże możliwości na bramce, czego nikt chyba nie neguje.
    Ostatnio edytowane przez Jestem ; 22-11-2017 o 19:29
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar r9robins
    Cytat Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Co innego Kuchy, który rzeczywiście zanotował słaby występ. Użytkowniku @Jestem - chciałbym, żeby było w przypadku sytuacji 5 na 2 tak jak piszesz, ale obiektywnie Kuchy sprawę zawalił po całości. Złe przyjęcie (na zewnątrz co spowodowało zmniejszenie kąta, a mógł też strzelać z pierwszej), łeb w dół i strzał "ratujący".
    Wcale nie musiał strzelać. Mógł podać na środek gdzie mieliśmy dwóch zawodników (Gui i Niezgoda). Dałby radę nawet ze spuszczoną głową, wielokrotnie udowadniał że to potrafi. Wykluczasz taką możliwość?

Legionista
    Po tym wszystkim na forumce głosy wręcz chłopaka skreślające. A w mojej opinii właśnie zdał egzamin "ataku pozycyjnego" choć oczywiście nie ustrzegł się błędów. Podsumowując raczej oceniłbym pozytywnie jego przyszłość w tym względzie. Powiem wiecej - w grze kombinacyjnej był to najlepszy mecz Jarka w Legii.
    Jestem tego samego zdania. Zagrał o wiele lepiej niż chociażby w Szczecinie, tutaj pokazywał się do gry, podawał, próbował robić dryblingi, a że na razie jest w tym kiepski, to stąd duża liczba strat i ogólnie słabe statystyki. Gość ma 22 lata, jeszcze się będzie dużo rozwijał, Lewy jak odchodził do Dortmundu technicznie było mu blisko do patyczaka, a teraz jakieś wymyślne asysty piętą nie są u niego rzadkością(czy chociażby wolne). Dużo pracy przed Jarkiem, ale chyba idzie to w niezłą stronę.
    Ostatnio edytowane przez Tibo ; 22-11-2017 o 11:31 Powód: Del Piero xD

Legionista Awatar RONVE
    Problem Niezgody wg mnie to brak napastnika od którego mógłby się uczyć podstawowych rzeczy jak poruszania się po boisku, zagrań. Mam ten chłopak potencjał i żałuję ze nie był w drużynie gdy był Nikolić, mówcie co chcecie ale od lepszych zawsze się uczysz pewnych zachowań na boisku a po Jarku czasami widać ze niestety nie wie, jak zejść do piłki, jakie rozwiązanie wybrać przy podaniu, jak pomóc drużynie gdy nie dostaje piłek.

Czerwona kartka
    Myślałem, że oceny na sport.pl to była jakaś anomalia, ale jednak nie..
    http://www.polsatsport.pl/film/kolto...abrze_6562957/

Romek i jego koleszka z Polsatu dają koncert. Nie chce mi się liczyć średniej ocen, ale chyba Legii minimalnie niższe nawet oceny średnio przez 9 Loski.. A u nas najwyżej Gui i Hama po 6 (Hama ostatecznie 7 za gola). Obrona, Astiz fatalny od razu jeb 3, a genialna obrona Górnika, która doprowadziła do tylu setek po 6 i 5..
    Anguło totalnie wyłączony niewidoczny, nic nie zrobił - ocena? a 5, wyjścióweczka.

Nie rozumiem ***** jak takie pajace mogą pracować w takich mediach i być jednymi z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w naszym kraju.. Żenada, ja pierdole.

Legionista Awatar Somebody
    I jeszcze jedna rzecz. Nie rozumiem, czemu forumka oceniła tak defininitywnie negatywnie występ Jarka Niezgody. Tak, jak pisałem w kozakach i lebiegach może race na Żylecie sprawiają, że patrzy się na widowisko przez różowe okulary, ale przejdźmy jednak do argumentacji.
    Forumka oceniła jego występ negatywnie, bo zagrał po prostu słabo. Nie ma co wynajdywać na siłę plusów, bo jak dla mnie Sadiku mógł spokojnie wchodzić na boisko po przerwie i na pewno nikt nie mógłby mieć o to pretensji do Jozaka.

Legionista
    I jeszcze jedna rzecz. Nie rozumiem, czemu forumka oceniła tak defininitywnie negatywnie występ Jarka Niezgody. Tak, jak pisałem w kozakach i lebiegach może race na Żylecie sprawiają, że patrzy się na widowisko przez różowe okulary, ale przejdźmy jednak do argumentacji.

Niezgoda rzeczywiście słabo wszedł w mecz i stracił piłkę kilka razy w prosty sposób (vide "drybling" w rogu pola karnego). Jednak potem zdecydowanie się rozegrał i robił to, co napastnik powinien w tego typu sytuacjach, czyli pokazywał się do gry i często zgrywał piłkę do kolegi, przepychał się z obrońcami i często wychodził na pozycję, czy to do boku, czy w uliczkę. Powiem więcej, gdyby koledzy byli skuteczniejsi to mógł zaliczyć dwie asysty:
    1. Po zamieszaniu w pierwszej połowie, gdzie mógł strzelać ale przytomnie odegrał do lepiej ustawionego Hamalainena, którego strzal został zablokowany.
    2. W drugiej połowie, kiedy mieliśmy przykład wyjścia w uliczkę i dogrania do Gui, który miał sytuację więcej, niż 100% i obronił Loska. A ile razy w tego typu sytuacjach koledzy zwyczajnie źle wychodzili na pozycje do wrzutki?

Po tym wszystkim na forumce głosy wręcz chłopaka skreślające. A w mojej opinii właśnie zdał egzamin "ataku pozycyjnego" choć oczywiście nie ustrzegł się błędów. Podsumowując raczej oceniłbym pozytywnie jego przyszłość w tym względzie. Powiem wiecej - w grze kombinacyjnej był to najlepszy mecz Jarka w Legii.

Zresztą jak młodzi mają wchodzić do zespołu, gdy nawet forumka wyolbrzymia ich złe zagrania, niezauważając dobrych? Taki Majecki stanie w bramce, puści jednego babola (pamięta ktoś mecz z Pogonią w Szczecinie i gol Artura?) i będzie pozamiatany tutaj. Tu jest presja bo to Legia, ale bądźmy jednak obiektywni

Co innego Kuchy, który rzeczywiście zanotował słaby występ. Użytkowniku @Jestem - chciałbym, żeby było w przypadku sytuacji 5 na 2 tak jak piszesz, ale obiektywnie Kuchy sprawę zawalił po całości. Złe przyjęcie (na zewnątrz co spowodowało zmniejszenie kąta, a mógł też strzelać z pierwszej), łeb w dół i strzał "ratujący".
    Ależ nikt nikogo nie skreśla, po prostu w tym meczu poszło mu dość słabo. Nie ukrywam, że na ocenę jego poczynań ma wpływ brak zdobytej bramki. Mimo tego dalej uważam, że ma naprawdę spory potencjał i może być w naszej lidze znakomitym napastnikiem, pytanie tylko czy będzie chciał nadrabiać braki w niektórych elementach piłkarskiego rzemiosła, takich jak gra głową, podania, gra tyłem do bramki i orientacja. Ma przyśpieszenie i umiejętność wykorzystywania sytuacji, a to już bardzo dużo, teraz niech pracuje nad resztą, jest jeszcze młody.

Nie zmienia to faktu że przydałby się jeszcze jeden doświadczony napastnik, pisałem już wcześniej jakie cechy byłyby pożądane, mielibyśmy większe pole manewru a i Jarek mógłby się czegoś od niego nauczyć.
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Na ocenie Jarka zaważył ten nieszczęsny strzał/centra z pierwszej połowy w powietrze i nie strzelenie "zwyczajowej" jednej bramki.
    Mówimy o tej sytuacji, kiedy oddał strzał, bo nie miał wyjścia, gdyż koledzy nie poszli za akcją? Zdecydowanie ta sytuacja potwierdza napisaną przeze mnie opinię.

Cytat Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
    Forumka oceniła jego występ negatywnie, bo zagrał po prostu słabo. Nie ma co wynajdywać na siłę plusów, bo jak dla mnie Sadiku mógł spokojnie wchodzić na boisko po przerwie i na pewno nikt nie mógłby mieć o to pretensji do Jozaka.
    Jakoś wielkiego wysiłku szukanie tych plusów mnie nie kosztowało, także w tym aspekcie to się mylisz. Reszta to 100% prawda. Będę pamiętał, że jak użytkownik Somebody mówi to znaczy, że tak jest i basta

Cytat Zamieszczone przez RONVE Zobacz posta
    Problem Niezgody wg mnie to brak napastnika od którego mógłby się uczyć podstawowych rzeczy jak poruszania się po boisku, zagrań. Mam ten chłopak potencjał i żałuję ze nie był w drużynie gdy był Nikolić, mówcie co chcecie ale od lepszych zawsze się uczysz pewnych zachowań na boisku a po Jarku czasami widać ze niestety nie wie, jak zejść do piłki, jakie rozwiązanie wybrać przy podaniu, jak pomóc drużynie gdy nie dostaje piłek.
    Całkiem sensownie napisane. Cały czas stoję jednak przy tym, że w tym meczu opisane przez Ciebie elementy nie były w wykonaniu JN jakieś tragiczne i widać poprawę. Jeśli użyłbym jakiegoś słowa opisującego postawę Jarka w tym aspekcie to chimeryczność. Dobre zagrania/ustawienie/zastawinie przeplatał nieudanymi. Natomiast nie był jednoznacznie słaby, jak to zero jedynkowa forumka stwierdziła.

Cytat Zamieszczone przez r9robins Zobacz posta
    Wcale nie musiał strzelać. Mógł podać na środek gdzie mieliśmy dwóch zawodników (Gui i Niezgoda). Dałby radę nawet ze spuszczoną głową, wielokrotnie udowadniał że to potrafi. Wykluczasz taką możliwość?
    To już tyczy Kuchego (do reszty forumowiczów). No mógł i może automatycznie poprawiło by to ocenę gry Niezgody na forumce tak, czy siak to jest dodatkowy argument, by stwierdzić, że Kuchy zachował się nie tak jak należy.
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 22-11-2017 o 13:50

Jakoś wielkiego wysiłku szukanie tych plusów mnie nie kosztowało, także w tym aspekcie to się mylisz. Reszta to 100% prawda. Będę pamiętał, że jak użytkownik Somebody mówi to znaczy, że tak jest i basta
    To, żeby nie być gołosłownym:

1. Niezgoda w ciągu 62 minut meczu zanotował zaledwie 10 podań (8 celnych). Jest to 3 najgorszy wynik w drużynie po Sadiku (6/4) i Jodłowcu, który zameldował się na boisku w końcówce meczu.

2. Niezgoda wygrał 2 z 16 pojedynków, przegrywając wszystkie starcia o górne piłki.

3. Niezgoda zanotował w meczu z Górnikiem 8 strat - najwięcej po robiącym grę Gui i tyle co zasuwający po skrzydle Hlousek. Warto dodać, że obaj grali o pół godziny dłużej, a ich udział w grze był o wiele większy (odsyłam do statystyk podań, wrzutek, strzałów).

4. Jeśli chodzi o udane zwody to poza Moulinem, również wypadł najgorzej w zespole (spośród tych, którzy próbowali).

Trochę słabo jak na najlepszy mecz Niezgody jeśli chodzi o grę kombinacyjną w Legii
    Ostatnio edytowane przez Somebody ; 22-11-2017 o 14:09

Legionista

To już tyczy Kuchego (do reszty forumowiczów). No mógł i może automatycznie poprawiło by to ocenę gry Niezgody na forumce tak, czy siak to jest dodatkowy argument, by stwierdzić, że Kuchy zachował się nie tak jak należy.
    Kuchy błąd zrobił przy przyjęciu ale warto zauważyć jaki sprint wcześniej wykonał, przecież On był daleko za Gui.

Zresztą nie czepiał bym się Go za ten mecz, Syn się ledwo urodził - chciał ukuć + dałbym Mu prawo do rozkojarzenia

Legionista
    Podsumowując, statystyki przemawiają na jego niekorzyść, choć akurat skuteczność podań miał wysoką . Kiedyś statystyki przemawiały na korzyść Kopy i też byli tacy co je podważali. Poza tym wymienione przeze mnie sytuacje też miały miejsce. Także mój wniosek pozostawiam, bo w innych meczach gra kombinacyjna Niezgody wyglądała o wiele gorzej. Nie zapominajmy, że tym razem to był mimo wszystko lepszy przeciwnik (lepiej rozbijający akcje - trudniej grać kombinacyjnie) niż np.: taka Pogoń. Porównałem jego grę kombinacyjną do poprzednich meczy i jak najbardziej użyłem (w poprzednim poście) słowa chimeryczność, co idealnie podsumowuje grę Jarka. Nie oznacza to jednak kompletnie i jednoznacznie beznadziejnej oraz słabej gry. Bo asysta (miał dwie potencjalne) lub bramka zmieniły by całkowicie ocenę - taka dola napastnika.

Podsumowując, statystyki przemawiają na jego niekorzyść, choć akurat skuteczność podań miał wysoką . Kiedyś statystyki przemawiały na korzyść Kopy i też byli tacy co je podważali. Poza tym wymienione przeze mnie sytuacje też miały miejsce. Także mój wniosek pozostawiam, bo w innych meczach gra kombinacyjna Niezgody wyglądała o wiele gorzej. Nie zapominajmy, że tym razem to był mimo wszystko lepszy przeciwnik (lepiej rozbijający akcje - trudniej grać kombinacyjnie) niż np.: taka Pogoń.
    Ale co z tego, że miał wysoką skuteczność podań, skoro z tej statystyki jasno wynika, że jego udział w grze Legii był praktycznie żaden? Pisałeś o tym, że wychodził na pozycję i przepychał się z obrońcami, ale statystyki wygranych pojedynków pokazują, że nic z tego nie wychodziło. Ze statystykami bywa różnie, ale akurat w tym przypadku potwierdzają to, co miałem okazję widzieć w niedzielę z trybun.

Dla mnie Niezgoda był jednym z dwóch antybohaterów niedzielnego spotkania i jeżeli ten mecz ma świadczyć o tym, że zdał "egzamin
    ataku pozycyjnego", to najwyraźniej mamy wobec Legii i jej zawodników inne wymagania. Kibicuję Jarkowi, bo fajnie byłoby mieć na szpicy bramkostrzelnego Polaka, ale nie wmawiajmy sobie, że facet nadaje się do gry kombinacyjnej, bo póki co tak nie jest. Chciałbym wierzyć, że może zanotować w tym elemencie duży progres, ale niestety nic na to nie wskazuje.

Legionista
    To ostatecznie zanotował według Ciebie ten progres czy nie na tle meczy poprzednich?
    Według mnie tak i tyle. dlaczego tak uważam pisałem.

To ostatecznie zanotował według Ciebie ten progres czy nie na tle meczy poprzednich?
    Według mnie tak i tyle. dlaczego tak uważam pisałem.
    Nie bardzo rozumiem jak miałbym ocenić ten progres, skoro mecz z Górnikiem był pierwszym spotkaniem, w którym Legia od początku do końca przeważała nad przeciwnikiem.

Czerwona kartka
    O jak progresie mówisz.. zlituj się. Rozegrał 60 minut, w ciągu których miał 10 kontaktów z piłką i mamy jakieś wnioski wyciągać?
    Dla mnie go nie było w tym meczu i nie wiem dlaczego mamy się jarać jego występem, bo ładnie podał do Gui.. No szła akcja Legii, dostał piłkę w tempo na skraju pola karnego i zagrał wzdłuż linii.. I co jednego takiego zagrania oczekujemy od napastnika Legii w meczu, w którym atakujemy non stop przez 60 min? yyyy..

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez emol Zobacz posta
    O jak progresie mówisz.. zlituj się. Rozegrał 60 minut, w ciągu których miał 10 kontaktów z piłką i mamy jakieś wnioski wyciągać?
    Dla mnie go nie było w tym meczu i nie wiem dlaczego mamy się jarać jego występem, bo ładnie podał do Gui.. No szła akcja Legii, dostał piłkę w tempo na skraju pola karnego i zagrał wzdłuż linii.. I co jednego takiego zagrania oczekujemy od napastnika Legii w meczu, w którym atakujemy non stop przez 60 min? yyyy..
    Zobaczymy jak będzie się spisywał w następnych meczach, w których zakładam że będziemy stroną przeważającą. Jeśli nie da rady to będziemy mieli problem, mimo wszystko wygrał nam 3 mecze, żadnego wartościowego zastępcy nie mamy, pozostanie liczyć na skrzydła i śpo (hej, zawsze możemy dać jeszcze szansę Chukwu ).
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez Sadiku Zobacz posta
    Zobaczymy jak będzie się spisywał w następnych meczach, w których zakładam że będziemy stroną przeważającą. Jeśli nie da rady to będziemy mieli problem, mimo wszystko wygrał nam 3 mecze, żadnego wartościowego zastępcy nie mamy, pozostanie liczyć na skrzydła i śpo (hej, zawsze możemy dać jeszcze szansę Chukwu ).
    ale ja bron boze nie twierdze, ze to nie jest wartosciowy gracz, bo jego szybkosc, dynamika, ciag na bramke i instynkt bywaja zabojcze. W takiej grze jednak jak z Gornikiem Jarek jest mocno bezproduktywny i nawet to, ze wlasnie sam za bardzo nie doszedl do zadnej dobrej okazji (ten centrostrzal z 1 polowy pomijam) mysle, ze pokazuje troche, ze po prostu jest on zagubiony w takiej grze.

Legionista
    Ja zwyczajnie odniosłem się do bezwzględnego zjechania gościa przez forumkę pokazując udane zagrania - gdyby jedno z nich zakończyło sie golem to miałby asystę i ocena występu byłaby nieco inna. A to nie on zawinił, że gol nie padł.
    Nie powiedziałem, że zagrał zajebisty mecz. Ale, że jego występ nie był tak skrajnie beznadziejny, jak to forumka orzekła. Tyle.

Powiem więcej - Niezgoda nigdy nie będzie Prijo, bo ma styl takiego Inzaghiego (Filippo nie Simone), dlatego jedyne co będzie go zawsze broniło (mam nadzieję) to statystyki (te najważniejsze - nie np.: procent wygranych pojedynków główkowych).
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 22-11-2017 o 20:47

Czerwona kartka
    Ale czy ktos go jebe jak bura suka za ten mecz?

Po prostu jest wybierany na lebiege meczu, bo cala drużyna zagrala na solidnym poziomie i nie wystarczy raz dobrze kopnac pilke, żeby nie zostac lebiega, nawet jeśli mialaby być to asysta.

Czy gorszy był Kucharczyk czy Broz - nie wiem, nie oceniam, az tak nie analizowalem ich gry, ale na pewno kazdy ma szanse na lebiege tego meczu.

Legionista
    Proszę Cię, było kilka opinii już go skreslających Mniejsza z tym tak na prawdę, bo każdy z nas ma prawo do swojego zdania. Przynajmniej dyskusja w temacie zeszła na odpowiednie tory

Uprawnienia umieszczania postów