Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 44

Wątek: Marsz Niepodległości 2017- "My chcemy Boga"

Legionista Awatar casual

Marsz Niepodległości 2017- "My chcemy Boga"

O ile mnie pamięć nie zawodzi, od jakiegoś czasu rok rocznie jest tu osobny temat dotyczący Marszu Niepodległości. Do Marszu mniej jak miesiąc, więc pora najwyższa na forumową promocję tego ważnego wydarzenia

Tegoroczny MN idzie pod hasłem "My chcemy Boga".

Jest i nowa trasa:

https://twitter.com/StowMarszN/statu...y-szczegoly%2F

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/863173317178135/

Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista Awatar casual
    Wsparcie finansowe Marszu Niepodległości 2017:
    https://zrzutka.pl/marszniepodleglosci2017
    PayPal: http://goo.gl/xP4LAQ
    Przelew: 34 1020 1013 0000 0602 0352 8726
    tytułem: Darowizna na cele statutowe
    Kod SWIFT (dla wpłat z zagranicy): BPKOPLPW
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Legionista Awatar Yanks
    Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Tegoroczny MN idzie pod hasłem "My chcemy Boga".
    Wyobrażam sobie, właściwie to ciężko sobie to wyobrazić, odśpiewanie pieśni My chcemy Boga podczas MN. Moim zdaniem, najmocniejsza pieśń kościelna.

Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Wsparcie finansowe Marszu Niepodległości 2017:
    https://zrzutka.pl/marszniepodleglosci2017
    PayPal: http://goo.gl/xP4LAQ
    Przelew: 34 1020 1013 0000 0602 0352 8726
    tytułem: Darowizna na cele statutowe
    Kod SWIFT (dla wpłat z zagranicy): BPKOPLPW
    Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Legionista Awatar casual
    A ja sobie wyobraziłem pieśń "Boże coś Polskę" wykonaną przez 100.000 uczestników MN pod Stadionem Narodowym, w blasku rac i przy powiewających flagach.

To pieśń powszechnie znana i łatwa do odśpiewania, przynajmniej ten jej fragment:

Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki
    Otaczał blaskiem potęgi i chwały,
    Coś ją osłaniał tarczą swej opieki
    Od nieszczęść, które przygnębić ją miały!

Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
    Ojczyznę wolną pobłogosław Panie! x2
    Zapamiętał.

Niektóre lewaczki już piszczą po informacji nt jakie hasło będzie niosło się na tegorocznym marszu. Wyjaśnienia organizatorów, dlaczego takie, a nie inne hasło
    - W czasie upadku obyczajów, w czasie dyktatury poprawności politycznej, w czasie bezpardonowej walki z Bogiem, w czasie utopii ogarniającej całą Europę, My Polacy chcemy odwołać się do wartości, które są fundamentem naszej tożsamości, naszego narodu, rdzeniem Europy i rdzeniem będącej w dalekiej destrukcji cywilizacji łacińskiej. Dzisiaj chcemy iść jak nasi przodkowie pod Wiedniem, jak w walce z nawałą bolszewicką w 1920 roku, chcemy iść pod sztandarami Boga - powiedział na konferencji prasowej Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, organizatora wydarzenia, Robert Bąkiewicz tłumaczył w poniedziałek, że hasło tegorocznego marszu - "My chcemy Boga" - ma przypominać, że Polska jest wciąż bastionem wiary i religijności w Europie.

"Chrześcijaństwo jest rdzeniem, spoiwem Europy. W tej chwili wiara ulega destrukcji i naszą odpowiedzią jest to hasło" - powiedział Bąkiewicz na konferencji prasowej pod siedzibą stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Zaznaczył, że hasło stoi w kontrze do ateistycznej - ich zdaniem - Unii Europejskiej i jest odpowiedzią na "najazd imigrantów". "Odwołujemy się do kościoła walczącego, który był przez wieki podstawą i fundamentem Europy (...). Chcemy przedstawić katolicyzm jako wiarę nie słabości, ale wiarę ludzi silnych"- mówił.

„Tegoroczne hasło ma przypominać przede wszystkim o rdzeniu naszej wspólnoty narodowej i też odpowiadać na olbrzymi kryzys duchowy, który jest obecny zwłaszcza w świecie Zachodu. Trzeba tutaj wyraźnie zaznaczyć, że oczywiście można być dobrym Polakiem, dobrym i uczciwym człowiekiem, będąc osobą niereligijną. Natomiast niereligijne społeczeństwa, czy narody nie mają przed sobą po prostu przyszłości i przykład sekularyzującej się Europy Zachodniej jest tego najlepszym świadectwem.” – mówił z kolei poseł Robert Winnicki w rozmowie z „Polska Times”.
    LEGIA TO MY
    ACAB!
    Freedom for Mary Wagner!
    Janusz Waluś czekaMY!

"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy"

Legionista Awatar berserk
    Czyli w tym roku Niklot i Zadruga nie idą?
    #MuremZaBonusem

Legionista Awatar Foxx
    Nie wiem co tam z Zadrugą. Ze względu na rozmaite układy Niklota bym się spodziewał w poniższej części kolumny:

11 listopada widzimy się nie tylko na koncercie.

Autonomiczni Nacjonaliści, Radykalne Południe oraz Szturmowcy serdecznie zapraszają na Czarny Blok 11 listopada.
    Regulamin Czarnego Bloku:

1. Obowiązuje czarny ubiór i strój. Chusty, szaliki i kominy mile widziane;
    2. Osoby biorące udział w Czarnym Bloku podporządkowują się w kwestii zachowania pod polecenia organizatorów;
    3. Osoby narażające pozostałych uczestników Czarnego Bloku swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem będą natychmiast wypraszane;
    4. Obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu;
    5. Osoby pod wpływem alkoholu i prochów będą natychmiast wypraszane;
    6. Pirotechnika mile widziana;
    7. Flagi, banery i wszelkie symbole organizacji, ekip i kolektywów mogą być swobodnie prezentowane, jednak organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wydania polecenia nieprezentowania symboli i treści, które mogą spowodować problemy lub konflikty z innymi członkami Czarnego Bloku (przede wszystkim nietolerowane będą wszelkie treści nawołujące do nienawiści wobec innych Białych Narodów).

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar R.Piaski
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Nie wiem co tam z Zadrugą. Ze względu na rozmaite układy Niklota bym się spodziewał w poniższej części kolumny:

11 listopada widzimy się nie tylko na koncercie.

Autonomiczni Nacjonaliści, Radykalne Południe oraz Szturmowcy serdecznie zapraszają na Czarny Blok 11 listopada.
    Regulamin Czarnego Bloku:

1. Obowiązuje czarny ubiór i strój. Chusty, szaliki i kominy mile widziane;
    2. Osoby biorące udział w Czarnym Bloku podporządkowują się w kwestii zachowania pod polecenia organizatorów;
    3. Osoby narażające pozostałych uczestników Czarnego Bloku swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem będą natychmiast wypraszane;
    4. Obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu;
    5. Osoby pod wpływem alkoholu i prochów będą natychmiast wypraszane;
    6. Pirotechnika mile widziana;
    7. Flagi, banery i wszelkie symbole organizacji, ekip i kolektywów mogą być swobodnie prezentowane, jednak organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wydania polecenia nieprezentowania symboli i treści, które mogą spowodować problemy lub konflikty z innymi członkami Czarnego Bloku (przede wszystkim nietolerowane będą wszelkie treści nawołujące do nienawiści wobec innych Białych Narodów).

Dziwne, że nacjonalista.pl zaprasza, który związany jest z NOP, który to odcina się od MW i ONR i organizuje zawsze swój marsz. Czyżby można było się spodziewać NOPowców w tym roku w kolumnie czarnego bloku?
    "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez R.Piaski Zobacz posta
    Dziwne, że nacjonalista.pl zaprasza, który związany jest z NOP, który to odcina się od MW i ONR i organizuje zawsze swój marsz. Czyżby można było się spodziewać NOPowców w tym roku w kolumnie czarnego bloku?
    NOP zwykle we Wrocławiu się organizuje.

Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    NOP zwykle we Wrocławiu się organizuje.
    O tym pisałem właśnie. Robią Marsz Patriotów we Wrocławiu.
    "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

Legionista Awatar Foxx
    Panowie, sam nie jestem nacjonalistą, ale nie wymaga specjalnej wyobraźni uznanie za umiarkowanie prawdopodobne uczestnictwo NOP w warszawskim MN, niezależnie od kolumny. Nawiasem, wystarczy spojrzeć na ośrodki, gdzie są mocne poszczególne organizacje i przypomnieć, że NOP nie uczestniczył w sposób zorganizowany w warszawskich MN, jeżeli dobrze pamiętam, po 2011.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Panowie, sam nie jestem nacjonalistą, ale nie wymaga specjalnej wyobraźni uznanie za umiarkowanie prawdopodobne uczestnictwo NOP w warszawskim MN, niezależnie od kolumny. Nawiasem, wystarczy spojrzeć na ośrodki, gdzie są mocne poszczególne organizacje i przypomnieć, że NOP nie uczestniczył w sposób zorganizowany w warszawskich MN, jeżeli dobrze pamiętam, po 2011.
    Oficjalnie ostatni raz byli w 2012 roku. A opinie NOPu o MW i ONR ( nazywają ich przecież ONL) są powszechnie znane. Gmurczyk zabrał głos kiedyś też w tej sprawie. Dodatkowo organizują swój Marsz Patriotów, na który przychodzi z roku na rok coraz więcej ludzi. Dlatego też dziwi mnie z jednej strony promowanie Marszu Niepodległości bo z drugiej strony znane są też bliskie relacje z AN, którzy od wielu lat uczestniczą w Marszu Niepodległości.

Tego się nie spodziewałem

Przeciwko Marszowi Niepodległości stanie Tęczowy Blok. Potem impreza Tel Aviv Power...

http://www.dzienniknarodowy.pl/9094/...nie-teczowy-b/

Legionista

Antifa skrzykuje kumpli z Francji i Niemiec. Chcą urządzić zadymę w Poznaniu

http://niezalezna.pl/207981-antifa-s...yme-w-poznaniu

być może część Niemców przyjedzie nieco wcześniej wszak nieraz byli zapraszani na blokowanie MN i bicie grup rekonstrukcyjnych
    Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
    Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
    To jest Służewiec To są Nasze Termopile
    Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
    Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
    Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
    W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
    A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Cytat Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta
    Antifa skrzykuje kumpli z Francji i Niemiec. Chcą urządzić zadymę w Poznaniu

http://niezalezna.pl/207981-antifa-s...yme-w-poznaniu

być może część Niemców przyjedzie nieco wcześniej wszak nieraz byli zapraszani na blokowanie MN i bicie grup rekonstrukcyjnych
    Domniemam że chodzi o słynny ruch oporu "demokratycznej młodzieży" skierowany przeciwko grupie nacjonalistycznej młodzieży, kojarzonej w Bundestagu jako bojówka obecnej władzy w Polsce. Na pewno patronat nad tym przejmie pani minister MON RFN.

"Historia jednego Marszu"

Kawał dobrej roboty pyta.pl, jak ktoś ma chwilę czasu polecam obejrzeć i przesłać dalej.

WSZYSCY widzimy się na Marszu Niepodległości!

Legionista Awatar Foxx
    A ja dorzucam film sprzed czterech lat...

Real dopisuje kolejne pointy...

Legionista
    22.20 na Jedynce ma być u J.Pospieszalskiego Bosak ,temat MN !
    Mój dom Łazienkowska 3

Legionista
    Może ktoś wie jaką trasą idziemy w tym roku? Zostaje most Świętokrzyski czy znowu idziemy Poniatowskim, tak jak chce bufetowa?

Legionista
    Wszystko jest w necie:

2. Jaka będzie trasa manifestacji?
    ⦁ Trasa będzie taka jak w latach ubiegłych. Startujemy z ronda im. Romana Dmowskiego następnie wchodzimy w Al. Jerozolimskie, Most Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie i Siwca na błonia Stadionu Narodowego. https://marszniepodleglosci.pl/

https://twitter.com/StowMarszN
    https://www.facebook.com/MarszNiepod...e7Xd5g&fref=nf

Uważajcie na prowokacje obywateli SB...

Ostatnio edytowane przez głos z trybun ; 10-11-2017 o 16:27

GieKaeSiak Awatar Peace
    Niestety nie będzie mi dane pójść w tym roku na marsz. Chciałbym pozdrowić wszystkich uczestników, małych i dużych, wszystkich ludzi, którym na sercu leży Polska silna, uczciwa, bogata i sprawiedliwa, abyśmy przy każdej rocznicy mogli z uśmiechem powiedzieć: to był dobry rok!

Legionista Awatar Raffels
    Szkoda, że w wiadomościach TVP ani słowem o Marszu ale jakoś mnie to nie dziwi.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Niko
    Wykonałem takie ćwiczenie matematyczne:

Stanąłem w Alejach Jerozolimskich, mniej więcej na wysokości Muzeum Wojska Polskiego. Czoło marszu pokazało się tam o 15:42, zakończyło (nie licząc maruderów, luźno idących) o 16:21 (Marsz zamykał Olsztyn). Natężenie maszerujących było oczywiście różne - były momenty ogromnego tłumu, były też rzadkie momenty luzu. Generalnie na szerokości jednego rzędu szło ok. 40 osób. Tempo marszu takie, że rzędy przesuwały się przede mną mniej więcej jeden na sekundę (de facto szybciej, ale uwzględniam też momenty gdy stawał marsz, i mniej wychodziło ok. 60 rzędów na minutę).

Czyli mniej więcej 2340 sekund x 40 osób = 93,6 tys. osób. Przyjąłbym więc za wiarygodną liczbę 85-110 tys. osób.

Czuwaj!

Legionista Awatar berserk
    W sumie to Marsz można podsumować tak jak rok temu, czyli: odbył się
    #MuremZaBonusem

Legionista Awatar Alek
    Dwa posty po MN, już chyba mniej emocji wyzwala w ubiegłych latach na drugi dzień już byśmy mieli kilka stron z odczuciami uczestników.

A co powiecie o hasłach- banerach czarnego bloku?

Lewactwo obsrywa przez nie cały Marsz....

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez głos z trybun Zobacz posta
    A co powiecie o hasłach- banerach czarnego bloku?

Lewactwo obsrywa przez nie cały Marsz....
    "Problem" z lewactwem jest taki, że nawet jak idzie pielgrzymka to przypierdolą się, że ktoś się zesrał w rowie, także nie ma co się przejmować ich opluwaniem.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

GieKaeSiak Awatar Peace
    Młodzież Wszechpolska kompromituje się na twitterku.

Uprawnienia umieszczania postów