Zobacz wyniki ankiety: Jak podliczać pojedynczy MECZ i jak podsumować SEZON? - wyjaśnienie opcji w poście nr 33

Głosujących
50. Ankieta zamknięta
  • A1 - MECZ jak dotychczas; SEZON jak dotyczczas

14 28.00%
  • A2 - MECZ jak dotychczas; SEZON "netto" (tzn. z uwzględnieniem wyników z obu kategorii)

10 20.00%
  • B1 - MECZ "netto" (tzn. głosy z obu kategorii się odejmują); SEZON jak dotychczas

3 6.00%
  • B2 - MECZ "netto"; SEZON "netto"

23 46.00%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 31 do 53 z 53

Wątek: Temat techniczny do "kozaka i lebiegi"

Gintleman Awatar księciuniu
    W "klasyfikacji generalnej" pierwsze miejsca są premiowane, bo dopiero przy ich równej liczbie brane pod uwagę są drugie i potem trzecie (tak jak w klasyfikacji medalowej na igrzyskach).
    W klasyfikacji punktowej (na koniec sezonu/rundy) do tej pory było: 3 pkt-2pkt-1 pkt, ale rzeczywiscie można rozważyć większe zróżnicowanie.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar alfa
    Też jestem za liczeniem bilansu danego zawodnika z meczu. Czyli dodawanie kozaków i odejmowanie lebieg, żeby jeden nie był w dwóch kategoriach na podium.
    Podobnie nie zaliczałbym podium w kategorii, gdyby któreś miejsce miało małą liczbę punktów. Piszesz o 3 głosach, równie dobrze może być 5%. Bo były przypadki, gdy jeden głos dał miejsce na podium, co w przekroju sezonu jest wypaczone.

Reszta bez zmian

Exclamation

Dobra, czas coś zdecydować. Wiadomo, że w kibicowskim światku i na forumce demokracja nie ma racji bytu, ale stwórzmy przynajmniej pozory (dlaczego „pozory” doczytacie poniżej ). Jest więc, to co tygrysy lubią najbardziej czyli ANKIETAAAA !!

Do podjęcia są decyzje w dwóch kwestiach:

I. jak podliczać głosy po danym meczu?:
    A. tak jak dotychczas, czyli głosy w każdej kategorii liczyć oddzielnie (czyli jeden piłkarz może być na podium i wśród kozaków i lebieg)
    B. „netto”, czyli po podliczeniu odejmować głosy z jednej kategorii od drugiej i w zależności od tego, których więcej piłkarz trafia do kategorii kozaków albo lebieg

II. jak ustalać zwycięzców na koniec sezonu?:
    1. tak jak dotychczas, czyli każdą kategorię liczyć oddzielnie (czyli np. lebiegą sezonu zostaje piłkarz, który zdobył najwięcej tytułów „lebiegi meczu”, niezależnie od tego ile razy był też „kozakiem meczu”);
    2. „netto” czyli uwzględniać (np. odejmować) tytuły (i ew. 2 i 3 miejsca) z obu kategorii i o zwycięstwie decyduje wynik tych obliczeń. Nie wiem jeszcze czy byłoby to liczone z samych zdobytych „tytułów” czy w jakiejś klasyfikacji punktowej (ale mocno promującej pierwsze miejsca), ale to już kwestia drugorzędna, do ustalenia później.

Żeby te dwa powyższe dylematy dało się rozwiązać za pomocą jednej ankiety wrzuciłem do niej cztery opcje, czyli każdą możliwą kombinację powyższych propozycji.

UWAGA: Opcja, która wygra w ankiecie wcale nie musi wygrać Po zakończeniu głosowania podliczę glosy zdobyte prze każde rozwiązanie w ramach tych opcji i to będzie decydujące. Czyli jak np. wyniki będą: A1 – 10 głosów; A2 – 12; B1- 14; B2 – 3, to wcale nie wygra opcja „B1”, bo wezmę pod uwagę, że rozwiązanie „A” wybrały łącznie 22 osoby, a rozwiązanie „B” 17 osób i jako „wygrane” będą traktowane rozwiązania z lit. „A” (22 głosy) i pkt. „1” (24 głosy). Jasne?
    Więc to taka „demokracja” – nie ważne, kto jak głosuje; ważne, kto liczy głosy

Głosujemy do 9 lipca, do godz. 12.04.
    A jak będzie marna frekwencja (żadne rozwiązanie nie dostanie minimum 15 głosów), to decyzje podejmę sam :P Demokracja…
    Nie olewaj tego, nie odkładaj na później - zagłosuj teraz!!

Na wszelkie inne pomysły, uwagi i komentarze czekam w tym temacie do piątku.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Żeby była jasność:
    - ewentualne zmiany dotyczą tylko sposobu liczenia/ustalania wyników; od strony głosowania po meczu nic się nie zmienia;
    - jak po ankiecie będzie remis, to decyzję podejmę ja

Legionista Awatar Benek
    Wnioskuje o dodanie do ankiety opcji:

-tak, aby wygrał Kuchy!
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Ja nie mogę edytować ankiety, ale gorzej będzie jak się okaże, że mort może

Głosować

Głosów przybywa, a sposoby podliczania poszczególnych meczów (jak dotychczas czy „netto”) cały czas idą łeb w łeb. W sumie to dobrze, bo mam swojego faworyta i jak będzie remis, to ja wybiorę

Informuję przy okazji, że spróbujemy odpalić typerka do tej zabawy – szczegóły w temacie ogólnym: http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=16982
    Typy na pierwszych pięć meczów sezonu wstawiamy w temacie: http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=16983 do 7 lipca do godz. 20.30

Dziękuję wszystkim za liczny udział w ankiecie.
    Demokratycznie i z zachowaniem wszelkich procedur zostały przegłosowane zmiany liczenia głosów, zarówno odnośnie podliczania poszczególnych meczów, jak i całego sezonu.

Pojedyncze mecze podliczam, zgodnie z wynikiem ankiety, odejmując głosy zdobyte przez zawodnika w poszczególnych kategoriach. W przypadku uzyskania takiego samego wyniku po obliczeniach decydujące znaczenie będzie miała większa liczba głosów zdobytych w tej kategorii, do której trafią po obliczeniach, tj. np. gracz X zdobył 15 głosów na kozaka i 3 na lebiegę, a gracz Y 13 głosów na kozaka i 1 na lebiegę, wyżej sklasyfikowany będzie gracz X.

Co do całego sezonu to pojawia się co prawda problem jak to podliczać, który sygnalizowałem już przed głosowaniem:
    „netto” czyli uwzględniać (np. odejmować) tytuły (i ew. 2 i 3 miejsca) z obu kategorii i o zwycięstwie decyduje wynik tych obliczeń. Nie wiem jeszcze czy byłoby to liczone z samych zdobytych „tytułów” czy w jakiejś klasyfikacji punktowej (ale mocno promującej pierwsze miejsca), ale to już kwestia drugorzędna, do ustalenia później.
    Proste „potrącanie” miejsc na podium zajętych odpowiednio w obu kategoriach i klasyfikowanie tak jak dotychczas w pierwszej kolejności według liczby zwycięstw w najwyższej kategorii nie wchodzi w grę – bo jak piłkarz w ciągu sezonu będzie 4 razy kozakiem i 2 razy vice kozakiem i do tego raz lebiegą i 4 razy vicelebiegą, to po odejmowaniu zostaną 2 tytuły kozaka i 2 vicelebiegi I jak go porównać np. z takim, który zdobył tylko 1 tytuł kozaka.
    Dlatego trzeba te miejsca jakoś przerobić na punkty, ale tak jak niektórzy sygnalizowali, i z czym się zgadzam, nie w najprostszy sposób (I miejsce – 3 pkt, II – 2, III – 1), tylko tak, żeby zachować promowanie zwycięzców (które jest bezwzględnie decydujące w olimpijskich klasyfikacjach medalowych). Dlatego proponuję następujące punktowanie miejsc na podium zdobytych w całym sezonie: I miejsce-9 pkt; II- 3 pkt, III – 1 pkt [poszczególne miejsca „trzy razy więcej warte” niż miejsce niżej], odpowiednio w danej klasyfikacji na plus i na minus, i potem dokonywanie odpowiednich obliczeń. Jak w wyniku tych obliczeń dwóch zawodników uzyska ten sam wynik, to o kolejności będzie decydować większa liczba tytułów kozaka (ew. 2, a potem 3 miejsc) gdy ta dwójka będzie „nad kreską”, tzn. po obliczeniach będzie miała punkty na plusie, a mniejsza liczba tytułów lebiegi (ew. 2, a potem 3 miejsc), gdy będą „pod kreską”.
    Mam nadzieję, że jasne; jak nie, to się nie martwcie, to będzie moje zmartwienie. Żeby była jasność: ten system będzie miał zastosowanie do podliczania wyników rundy/sezonu, a nie poszczególnych meczów. (będę go też stosował do podliczania poszczególnych „piątek meczów” na potrzeby typerka).

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi do powyższych zasad, szczególnie do punktacji poszczególnych miejsc w podsumowaniu sezonu, niech pisze szybo w tym temacie; możemy negocjować

Legionista
    Dlatego trzeba te miejsca jakoś przerobić na punkty, ale tak jak niektórzy sygnalizowali, i z czym się zgadzam, nie w najprostszy sposób (I miejsce – 3 pkt, II – 2, III – 1), tylko tak, żeby zachować promowanie zwycięzców (które jest bezwzględnie decydujące w olimpijskich klasyfikacjach medalowych). Dlatego proponuję następujące punktowanie miejsc na podium zdobytych w całym sezonie: I miejsce-9 pkt; II- 3 pkt, III – 1 pkt [poszczególne miejsca „trzy razy więcej warte” niż miejsce niżej], odpowiednio w danej klasyfikacji na plus i na minus, i potem dokonywanie odpowiednich obliczeń. Jak w wyniku tych obliczeń dwóch zawodników uzyska ten sam wynik, to o kolejności będzie decydować większa liczba tytułów kozaka (ew. 2, a potem 3 miejsc) gdy ta dwójka będzie „nad kreską”, tzn. po obliczeniach będzie miała punkty na plusie, a mniejsza liczba tytułów lebiegi (ew. 2, a potem 3 miejsc), gdy będą „pod kreską”.
    Mam nadzieję, że jasne; jak nie, to się nie martwcie, to będzie moje zmartwienie. Żeby była jasność: ten system będzie miał zastosowanie do podliczania wyników rundy/sezonu, a nie poszczególnych meczów. (będę go też stosował do podliczania poszczególnych „piątek meczów” na potrzeby typerka).

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi do powyższych zasad, szczególnie do punktacji poszczególnych miejsc w podsumowaniu sezonu, niech pisze szybo w tym temacie; możemy negocjować [/QUOTE]

tylko,ze jak bedziesz promowac zwyciezce razy 3 wzgledem 2. pozycji,to istnieje mozliwosc,ze kuchy czy inny 'miszcz wielkich meczow od wielkiego dzwonu' wygra te zabawe kosztem kogos,kto rowna,wysoka forme przezentowal np caly sezon,ale nigdy nie wyroznil sie w sposob szczegolny. co powiesz na 7 - 3 - 1?...

Legionista Awatar St.Maro
    Zgodzę się z yoyo, że 9-3-1 to trochę za duże różnice punktowe. Osobiście myślę, że różnice 4-2-1 lub 5-2-1 spokojnie by wystarczyły. Kozak meczu uzyskuje swoją przewagę, a nie będzie też sytuacji, że jeden "kozacki" mecz wywinduje kogoś w górę klasyfikacji.

W klasyfikacji medalowej można zdobyć pierdylion srebrnych i brązowych medali, a na koniec wylądować za Azerbejdżanem, który zdobył jeden złoty krążek.
    Propozycja 9:3:1 jest właśnie wyważona pomiędzy medalową a prostą punktową. Proporcje pomiędzy miejscami są zachowane.
    Zresztą to tylko zabawa i nie jest to absolutnie najlepszy i najsprawiedliwszy ranking na świecie. To po prostu jakieś umowne odzwierciedlenie gry naszych piłkarzy.

Jak się komuś nie podoba, niech zrobi własny ranking, gdzie można będzie nominować kozaka, I vicekozaka, II vicekozaka itd., a punkty liczyć po procentach głosów, miejscach całej jedenastki etc.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Cytat Zamieszczone przez yoyo Zobacz posta
    tylko,ze jak bedziesz promowac zwyciezce razy 3 wzgledem 2. pozycji,to istnieje mozliwosc,ze kuchy czy inny 'miszcz wielkich meczow od wielkiego dzwonu' wygra te zabawe kosztem kogos,kto rowna,wysoka forme przezentowal np caly sezon,ale nigdy nie wyroznil sie w sposob szczegolny. co powiesz na 7 - 3 - 1?...
    Tak właśnie (7-3-1) na początku planowałem punktować, ale potem doszedłem do wniosku, że sytuacja w której zawodnik X, który w trzech meczach raz został kozakiem meczu i raz był na trzecim stopni podium, będzie w „generalce” niżej od zawodnika, który w tych trzech meczach za każdym razem był „vicekozakiem” będzie sprzeczna z istota tej zabawy, którą miało być wybieranie (nagradzanie) najlepszego zawodnika Legii w poszczególnych meczach, a nie obiektywne ocenianie i nagradzanie zawodników przydatnych drużynie. I gdzieś z tyłu głowy miałem zasady z klasyfikacji medalowych o których pisze EyeQueue.
    Ale oczywiście mam świadomość, że nie wszyscy muszą podzielać moje założenia (które tez trochę ewoluują wraz z rozkręcaniem się całej zabawy) i nie chcę tez do tego podchodzić aż tak autorytarnie jak podpowiada EyeQueue I dlatego poddaję to pod dyskusję; rozwiązanie 7-3-1 też dopuszczam.

Jak na razie w tym „pojedynku” jest 2-2

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    autorytarnie jak podpowiada EyeQueue
    Mądry czyta między wierszami.

Nigdy nie byłem demokratą, a na forach to się tym bardziej nie sprawdza. Zresztą ankieta ankietą, a decyzję i tak będziesz musiał podjąć samodzielnie. Rządzący są samotni, choć otacza ich tłum pochlebców.

PS. Czy interpunkcję też sobie poprawiamy, bo jeśli tak, to w cytacie jest błąd.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Tak sobie jeszcze pomyślałem, że trzykrotna różnica pomiędzy pierwszym i drugim miejscem jest i tak bardziej uzasadniona niż taka sama (proporcjonalnie) różnica pomiędzy drugim i trzecim.
    Więc może: 6-2-1 ???
    Tylko, że wtedy automatycznie zmniejsza się różnica pomiędzy pierwszym i trzecim (z dziewięciokrotności na sześciokrotność) ...

7-2-1

Legionista
    Rzecz gustu.Osobiście uważam,że za duże różnice między kozakiem i resztą nie są najlepszym wyjściem.Nie zawsze jest tak jak w Zabrzu- że jest jeden kozak,a reszta to błąd statystyczny. Czasami decydują pojedyncze głosy np. 32-31. Czy to wtedy jest taka różnica,by punktować tak różnie. Taki np. Hama po dwóch meczach z Lechem zbierze powiedzmy te 14 czy 18 punktów, a poza tym zazwyczaj jak uczy historia pożytku z niego nie ma żadnego.A w generalce wywinduje go to pewnie wysoko.(taki tylko zmyślony przykład). Każdy ma prawo do własnej opinii. Ja bym postulował jakieś 1-2-4 lub 1-2-5(najlepiej).Porównanie z klasyfikację medalową średnio trafione jak dla mnie - wolałbym bardziej iść ku punktacji a'la skoki narciarskie lub jakieś inne grand prix . Oczywiście to tylko subiektywne zdanie- nie twierdzę, iż bezbłędne.

Dobra, niech Wam będzie; i Herkules dupa, kiedy ludzi kupa
    Vox populi, vox Dei, nie będę się upierał, skoro większość tych, którym chciało się wypowiedzieć (a tłumów nie było ) chce, żeby wyniki tej zabawy na koniec sezonu wskazywały rzeczywiście najlepszego/najgorszego piłkarza Legii w tym okresie, a nie tego, który rozegrał najwięcej kozackich/żenujących meczów, to niech tak będzie.

Punktujemy 5-2-1 (chociaż kusiło mnie 6-2-1), przy równej liczbie punktów decyduje większa liczba tytułów kozaka/lebiegi (ew. vice…). Liczy się cały dorobek punktowy (nie liczę średniej), uwzględniam tylko zawodników, którzy zagrają co najmniej 10 meczów w sezonie lub 7 w którejś z rund.

Te same zasady punktowania (oczywiście bez wymogu liczby meczów) będą obowiązywały w liczeniu „piątek” meczów na potrzeby typerka.

Proponuję wprowadzić blokadę czasową dla osób celowo łamiących zasady zabawy, a w przypadku recydywy - ban w wątku, choć nie wiem, jak z wykonalnością takiego rozwiązania. Cały wczorajszy wieczór walczyłem z kijowym wakacyjnym wifi i równie kijowymi streamami, a jak w końcu przełączyłem się na transmisję komórkową i porządną jakość to Legia dostała wpiedrol. Także jestem równie wkurzony, co inni kibice, ale...
    Nominowanie rumaków, much i innych zwierząt, piwka, bębniarzy etc. to jest jakiś dramat. To ma być zabawa, a nie wątek do wyładowywania frustracji.
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista
    Ja to bym w ogole postulowal aby za takie mecze nie przyznawac tytulu kozaka jesli sa same lebiegi.

@EyeQueue – też mnie denerwują takie posty, ale nie chce mi się poświęcać dodatkowego czasu na robienie selekcji i czarnych list. Przynajmniej na razie…

@Marek.Only – już sto razy było tłumaczone – kozak, to najlepszy piłkarz w drużynie Legii w danym meczu (czyt. najmniej słaby ); może czasami nazwa jest nieadekwatna, ale trudno. Pomijając już kwestię jak miałyby być ustalane takie mecze „bez kozaka”: wszystkie porażki, liczba głosów na „nikt”, moja odgórna decyzja… A co z remisami w kiepskim stylu? A co z takimi zwycięstwami jak z Dundalkiem?
    Zawsze ktoś gra lepiej, a ktoś gorzej od innych w drużynie. Fakt faktem, że nazywanie go kozakiem albo lebiegą może być nieadekwatne do tego co pokazał na boisku, ale na tym polega urok tej zabawy na kibolskim forum; plusa i minusa meczu niech sobie wybiera Canal+ albo Przegląd Sportowy

Legionista
    Ok ja za bębniarza przepraszam, ale stałeś wczoraj obok na górze i widziałeś jak wszyscy walczyliśmy z tym dopingiem.
    Trafiło się raz, było minęło, pozostają czyste statystyki

Akurat o Twój post to najmniej mi chodziło w kwestii wkurzania, bo – pomijając wspominaną przez kogoś kwestię, czy w ogóle forumka jest na to odpowiednim miejscem, ale to szerszy temat i nie mnie o tym decydować – ten post zmierzał przynajmniej to zasygnalizowania określonego problemu; w odróżnieniu od nominowań Muchy czy zimnego browara.

Pojawił się temat do głosowań w nowym sezonie http://forum.legionisci.com/showthre...96#post1597396

Legionista Awatar alfa
    Jako, że często pojawia się trener w kozakach lub lebiegach to można dodać do tego ocenę trenera. Np. trener na plus lub trener na minus

Uprawnienia umieszczania postów