PO.N, gazetka, lisłik, bolesław i reszta kodziarstwa

Zwiń
This topic has been answered.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Jaco
    Legionista
    • 10.2003
    • 19648

    Tylko Waldek Pawlak jest w stanie porwać te tłumy
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

    Komentarz

    • b.
      Legionista
      • 03.2009
      • 6840

      Zamieszczone przez bloniaq
      No właśnie niby na Petru musza stawiać a tu Tomek Lis jest całkoicie rozczarowany jakimiś negocjacjami z reżimem. Nie robiłem jakiejś rzeczowej kwerendy kto z kim i jak jedzie, tylko po prostu nie mogę się oprzeć wrażeniu, że musi się pojawić nowa* twarz, która będzie promowana media głównego ścieku, no bo przecież nie zaczną nagle uprawiać rzetelnego dziennikarstwa, a ich autorytety upadły.

      *nowa w takim sensie, że gawiedź nie zna lub przynajmniej już zdążyła zapomnieć o żenadzie prezentowanej przez kandydata na nowego pupila. Tzn - np Tusk się nadaje, Komor - nie.
      Akurat Lis nie jest dobrym przykładem, bo on odleciał już całkowicie, jeszcze chwila i będzie takim samym wariatem jak Pieczyński

      Myślę, że nie jest to zaplanowana akcja odpalania Petru, tylko SyfiLis już traci powoli kontakt z bazą i działa emocjonalnie. Wystarczy spojrzeć na jego pełne podniety tłity z 16 grudnia

      ps. POLACY!!! TRWA ZAMACH STANU!! TERAZ!!111
      Ostatnio edytowany przez b.; 12257.

      Komentarz

      • brunak
        Legionista
        • 11.2015
        • 962

        Zamieszczone przez Darex13
        Pełna zgoda. Ewentualny powrót Tuska, przy ambicjach Schetyny, to przy założeniu, że DT by chciał znów przejąć PO, oznaczałby pewny rozpad tej partii, a co najmniej odpadnięcie sporej jej części, w postaci "skrzydła" Grzesia.
        Pytanie raczej co chce elektorat liberalny czyli PO i N a teraz napewno nie chce Schecia, Kija i innych. Schecia i spółka dla DT jest mniej ważna niż jego wyborcy a jeśli by wrócił to napewno by się cieszyli, bo kojarzy im się z siłą i dobrą władzą. Dla mnie niech nie wraca.
        [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
        Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
        Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
        A że śmiał mówić o tym zuchwale,
        Że nie chciał, by go więziono, bito,
        Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

        Komentarz

        • sarinosoman
          Legionista
          • 08.2012
          • 2170

          Chwilowo wygląda to tak, jakby towarzysz naczelny koordynator całej tej szopki również poleciał sobie na Maderę ze swoją asystentką - celem odprężenia się. Nie trzymają wektorów, podszczypują się nawzajem, są spóźnieni i w defensywie. Morale szeregowego KOD-ziarza również zostało odrobinkę sponiewierane. Do tego hardcore z Kijowskim - gdyby tam ktoś trzymał łapę na wajsze, to fan Iphone'a i francuskich perfum natychmiast zostałby wycofany z pierwszej linii, z zakazem dotykania komputera z podłączonym netem, zamiast harcować w najlepsze z tekstami "KOD to Mateusz". Sytuacja jest tak poważna, że Kurski z "Gazety" domaga się natychmiastowego zorganizowania Nadzwyczajnego Zjazdu KOD-u - tego, qrwa, Orwell by nie wymyślił, tu ekwiwalentem dysponują jedynie literaci radzieccy z najlepszych czasów panowania Józefa Wissarionowicza.
          "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
          "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
          Up the Anchor!

          Komentarz

          • Benek
            Legionista
            • 09.2011
            • 16086

            Mały przerywnik...


            OSOBY:

            PAN JEZUS – przystojny i wysportowany mężczyzna z brodą w wieku około trzydziestu lat.
            PAN ZYGMUNT – dziennikarz jednego z polskich portali internetowych.

            Miejsce akcji: przestrzeń duchowa

            – Panie Jezusie – Dziennikarz zaczął szybko i bezpośrednio, gdyż się spieszył – Kilka dni temu Polska intronizowała Pana na króla Polski. Jak Pan odnosi się do tej sprawy?

            – Królestwo moje nie jest z tego świata* – Jezus odpowiedział i uśmiechnął się serdecznie.

            – Czyli nie zamierza Pan przyjąć tej zaszczytnej skądinąd funkcji?

            – Wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. Na to odrzekł: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz – odparł Jezus i się zamyślił.

            – Rozumiem. Wydaje mi się, że u podstaw planu intronizacji legła koncepcja, podług której Polska miałaby być przedmurzem chrześcijańskiej Europy. Generalnie chodzi o to, żebyśmy stanowili swoistą zaporę przed zmierzającymi w kierunku Starego Kontynentu tłumami niewiernych, chodzi głównie o muzułmanów z jednej strony, a o ateistów, których przybywa z każdym dniem – z drugiej. Wielu też naszych katolickich przewodników duchowych mówi o tym, że trzeba się nastawić na walkę z nieprzyjaciółmi.

            Jezus zamyślił się przez chwilę. W końcu odrzekł.

            – Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.

            – No tak, a co w takim razie z uchodźcami z Syrii z Aleppo, z krajów ogarniętych wojną i zniszczeniem? Wielu z tych, którzy właśnie Pana intronizowali na króla Polski i wielu obecnych na uroczystości uważa, że nie można przyjmować uchodźców, bo zagrażają naszemu krajowi? Co Pan sądzi o tej sprawie?

            Jezus uśmiechnął się ponownie i spojrzał na Zygmunta jakby był dzieckiem, bo też z jego perspektywy przecież Zygmunt był dzieckiem.

            – Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? Spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? Lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.

            – Oczywiście, tak mi się też wydawało, czyli napoić, przyodziać, nakarmić, przyjmować… A mam jeszcze pytanie odnośnie mieszkańców Pańskiego nowego królestwa. Nie tak dawno okazało się, że całe rzesze Polaków są gorszym sortem obywateli, ponieważ są światopoglądowo niezgodni i co za tym idzie mają też na sumieniu wiele grzechów…

            Dziennikarz zerknął w stronę Pana Jezusa, który przez moment spoglądał na bawiące się na podwórku dzieci i wydawało się, że może nie dosłyszał pytania, nagle jednak spojrzał na niego bardzo przenikliwie.

            – Uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili kobietę, którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli: Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz? (…) Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień. Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił? A ona odrzekła: Nikt, Panie! Rzekł do niej Jezus: I Ja ciebie nie potępiam. – Idź, i nie grzesz więcej!

            Dziennikarz wyłączył dyktafon i pokiwał głową z zadowoleniem.

            – Dziękuję bardzo. Prześlę tekst po zmianach, jakie naniesie ksiądz biskup, mam nadzieję, że niewielkich. Chciałby pan coś jeszcze dodać na podsumowanie naszej rozmowy, coś takiego może najważniejszego?

            Jezus pokiwał głową, przez moment jednak nic nie mówił, a dziennikarz zaczął się już niecierpliwić, bo goniły go terminy, mieli wkrótce zamykać numer, a episkopat nie znosił robienia rzeczy na ostatnią chwilę.

            – Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych.

            Dziennikarz pokiwał głową z uśmiechem pełnym zrozumienia, choć nie rozumiał za bardzo, dlaczego to akurat miałoby być ważniejsze od czego innego.

            * Wszystkie wypowiedzi Pana Jezusa za Biblią Tysiąclecia.

            Igor Brejdygant
            Aukcja kończy się 2023-05-28 o godzinie 20:00:00. Cena początkowa aukcji to 25000 PLN. Oczekujemy na pierwszą ofertę kupna. Aukcja przeprowadzana jest w serwisie AfterMarket.pl, największej giełdzie domen internetowych w Polsce.
            349meczów*
            71 goli*
            58 asyst*

            jest tylko jeden King!!!!

            *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

            Komentarz

            • Mayhe(L)
              Legionista
              • 10.2016
              • 1657

              Zamieszczone przez Benek
              Mały przerywnik...

              Ten patent zrobiła już kiedyś gazetka w postaci wywiadu z nieżyjącym ks. Tischnerem. RAZ w Chłodnym zastanawiał się kiedy pojawi się wywiad w gazetce z Jezusem. No i jest. Co prawda już nie gazetka, ale sama esencja .

              Z ciekawostek dropsa :

              ViceMichnik:



              Koordynatorka KOD na Wielkopolskę:



              Ostatnio edytowany przez Mayhe(L); 130708.
              Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

              Komentarz

              • sarinosoman
                Legionista
                • 08.2012
                • 2170

                "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                Up the Anchor!

                Komentarz

                • Benek
                  Legionista
                  • 09.2011
                  • 16086

                  Tak się zastanawiam czym się kierował Petru zatrudniając tą laskę Przecież jej poprzednicy powinni dać mu do myślenia

                  349meczów*
                  71 goli*
                  58 asyst*

                  jest tylko jeden King!!!!

                  *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

                  Komentarz

                  • Mayhe(L)
                    Legionista
                    • 10.2016
                    • 1657

                    Zamieszczone przez Benek
                    Tak się zastanawiam czym się kierował Petru zatrudniając tą laskę Przecież jej poprzednicy powinni dać mu do myślenia

                    https://twitter.com/depeshe48/status/818947539261079552
                    Ejże. Petru nikogo nie zatrudniał bo to wydmuszka jak cała nowoczesna. To kadry i spady po młodzieżówce udecji. A najlepsza jest Monika Rosa. Jej cała kariera zawodowa to parzenie kawy w kancelari brąka.
                    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

                    Komentarz

                    • Dolu
                      Legionista
                      • 07.2009
                      • 2420

                      Komentarz

                      • pijak z Wo(L)i
                        Legionista
                        • 01.2014
                        • 1187

                        Znów się zaczyna taniec pingwina na szkle....

                        Pijacy i złodzieje są...
                        https://youtu.be/SLFOunyoMFs

                        Komentarz

                        • Benek
                          Legionista
                          • 09.2011
                          • 16086

                          Niech obrady zacznie Tyszka to będzie wesoło
                          349meczów*
                          71 goli*
                          58 asyst*

                          jest tylko jeden King!!!!

                          *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

                          Komentarz

                          • Muppet_Show
                            Czerwona kartka
                            • 10.2016
                            • 610

                            dzisiejsza opozycja to jak dzieci we mgle. Przydałaby się twarda osoba z charakterem i wzięła za pysk całe towarzystwo.

                            Komentarz

                            • b.
                              Legionista
                              • 03.2009
                              • 6840

                              Macie przecież Mazgułę. Ewentualnie Dukaczewski.

                              Komentarz

                              • Jaco
                                Legionista
                                • 10.2003
                                • 19648

                                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

                                Komentarz

                                Pracuję...