Strona 63 z 64 PierwszyPierwszy ... 1353596061626364 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,861 do 1,890 z 1920

Wątek: PO.N, gazetka, lisłik, bolesław i reszta kodziarstwa

Cytat Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
    Zacne to i piękne, ale moi mistrzowie inaczej mówili: Zbiór potrzebniejszych wiadomości porządkiem alfabetu ułożonych JOXBWI.Krasicki
    Tu ukłon dla Pabilita, bo w Warszawie i w Leopolis w tym samym czasie wydane
    Dla zainteresowanych:
    https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/publ...267389/content
    https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/publ...267392/content

I na tym koniec OT.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Legionista Awatar Mieczysław
    dziękuje i pozwolę sobie tylko młodych zaprosić do tematu: http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=13487
    Biało-czerwonych kwiatów niosąc naręcze, chłopcy z Warszawy spalili tęcze.

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
    brzydzę się natomiast kłamstwem i obłudą w imię własnych interesów pod płaszczykiem prawilniaka w miłości ojczyzny, przykro mi ale wydaje mi się być Aleksandrem Kwaśniewskim w skali forum
    Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    Ale On chyba miłości do Ojczyzny jakoś specjalnie nie eksponuje.
    + link do Żołnierzy Wyklętych

Gratki Panowie za rekonstrukcję.

W 100% błędna, ale nie jestem zdziwiony stanem waszego umysłu

Jeśli macie coś do tematu to proszę o odpowiedź na pytanie które was tak ubodło:

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Mówisz o mundurach czy o tym, że pełnią wartę?
    Ostatnio edytowane przez Peace ; 05-06-2019 o 07:15

Legionista Awatar Foxx
    Ciekawa jest próba "diagnozy" stanu cudzych umysłów przez zadającego pytanie, jaki jest problem w wystawianiu warty przez rekonstruktorów w mundurach Prusaków przy grobie polityka, który doprowadził do nadania jednemu z rond nazwy "Wolnego Miasta Gdańska", jednemu z gdańskich tramwajów imienia gościa z NSDAP (Butenandta) oraz decydował o tym, że w polskie święta narodowe w mieście wywieszano flagi Gdańska w miejsce narodowych...
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

GieKaeSiak
    No cóż ja po zwykłym pytaniu, bez podawania własnego zdania (brak wiedzy na ten temat) dostałem szereg inwektyw na swój temat łącznie z pytaniem o homolobby w parku Disneya, jako, że wszystkie były błędne to postawienie diagnozy o stanie umysłu w kontekście drugiej osoby jest usprawiedliwione.

Dziękuje za komentarz. Pozdrawiam serdecznie.

Legionista Awatar Benek
    Mówisz o mundurach czy o tym, że robią wartę?
    O całokształcie. Nie wydaje Ci się to trochę dziwne ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    O całokształcie. Nie wydaje Ci się to trochę dziwne ?
    Biorąc pod uwagę, że pamiętam Smoleńsk i sam go mocno przeżyłem nie wydaje mi się to dziwne, że robią wartę. Niech sobie przeżywają swoją żałobę w swój sposób jeśli tylko to nie jest agresywne w stosunku do innych ludzi. Jedyne co było dziwne to mundury, które według komentarzy pod filmikiem to mundury Wojska Gdańskiego, które w 1793 broniło Gdańska przed zajęciem przez Prusaków.

Dlatego spytałem, bo w szczególności na mundurach to się nie znam

Legionista Awatar Foxx
    Reakcja na mundury wynikała z info, że są pruskie. Co do wystawiana wart... Ciekawe porównanie "przeżywania żałoby" poprzez taką wartę w rocznicę niezwiązaną ani z osobą, ani z miastem, ale jak najbardziej w ramach kampanii wyborczej z przesadną i nieudolną próbą włączenia upamiętnienia m.in. Głowy Państwa do oficjalnego ceremoniału wojskowego (warto przypomnieć - Apelu Pamięci, a nie Poległych, z czym ruszyła kolejna powszechna narracja)...
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Reakcja na mundury wynikała z info, że są pruskie.
    I to info jest prawdziwe, czy nie? Może właśnie problem polega na tym, że tworzy się informacje, które wymagają wykrzykników. Przecież ani ja, ani Ty nie znamy się na wszystkich mundurach jakie były w Polsce i nie znamy ich pochodzenia, więc dobrze byłoby, aby media robiące "aferę" sprawdzały takie rzeczy, bo idzie to potem na ich konto i działa to kontrproduktywnie.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Co do wystawiana wart... Ciekawe porównanie "przeżywania żałoby" poprzez taką wartę w rocznicę niezwiązaną ani z osobą, ani z miastem, ale jak najbardziej w ramach kampanii wyborczej
    Ja na to przymykam oko i cieszę się, że ze śmierci Adamowicza nie powstała żadna wielka społeczna wyrwa, a grzanie tych tematów uważam za szkodliwe dla prawicy.

Poza tym nikt nie wrzucił tutaj cytatów z Michnika o narkotykach

Legionista Awatar Foxx
    I to info jest prawdziwe, czy nie? Może właśnie problem polega na tym, że tworzy się informacje, które wymagają wykrzykników. Przecież ani ja, ani Ty nie znamy się na wszystkich mundurach jakie były w Polsce i nie znamy ich pochodzenia, więc dobrze byłoby, aby media robiące "aferę" sprawdzały takie rzeczy, bo idzie to potem na ich konto i działa to kontrproduktywnie.
    "Pruskość" wpisywała się w klimat narzucony w Gdańsku przez PO, więc sprawiała wrażenie spójności z resztą.

Legionista Awatar Benek
    Biorąc pod uwagę, że pamiętam Smoleńsk i sam go mocno przeżyłem nie wydaje mi się to dziwne, że robią wartę. Niech sobie przeżywają swoją żałobę w swój sposób jeśli tylko to nie jest agresywne w stosunku do innych ludzi. Jedyne co było dziwne to mundury, które według komentarzy pod filmikiem to mundury Wojska Gdańskiego, które w 1793 broniło Gdańska przed zajęciem przez Prusaków.

Ja tez się ni znam. Dla mnie to wygląda groteskowo a obraz dopełnia jeszcze "halt"...
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar Jaco
    Kiedyś na forum zaistniała ożywiona dyskusja na temat pewnego odrażającego typa. Dziś wydano wyrok w jednej z jego spraw:
    Kardiochirurg Mirosław G. jest winny przyjęcia w okresie od marca 2005 r. do grudnia 2006 r. od pacjentów i ich rodzin co najmniej 22 tys. zł łapówek - orzekł dziś warszawski sąd rejonowy i skazał go za to na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 50 tys. zł grzywny.
    Wyrok moim zdaniem zbyt łagodny, ale lepszy rydz, niż nic.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Up the Anchor!

Z profilu Granatowego Bereta, który napisał:
    "Chyba ktoś się zorientował, że powiedział za dużo, bo już usunęli xD".
    Up the Anchor!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Kiedyś na forum zaistniała ożywiona dyskusja na temat pewnego odrażającego typa. Dziś wydano wyrok w jednej z jego spraw:

Wyrok moim zdaniem zbyt łagodny, ale lepszy rydz, niż nic.

'Niewinna ofiara" systemu z lat 2005-2007. Jedno z wielu bydląt, wyniesionych wtedy na postępowe ołtarze. Nadal, mimo lepszych czasów, nóż się otwiera w kieszeni.

Legionista

To ja może Panu, Panie@Peace wytłumaczę bardziej łopatologicznie, mniej uczenie, niż szanowni przedmówcy.
    Od pewnego czasu, Pana retoryka i zacietrzewienie przypomina źródlane odbicie "totalsów".
    Z tego wynikać mogą logicznie tylko dwa wnioski (tylko):
    Primo: Jesteś Pan lewak i basta.
    Secundo: Zgodnie z deklaracją z ankiety wyborczej, jest Pan Konfederat.
    W takim wypadku, to by też się pokrywało z moimi obserwacjami z ostatniej kampanii wyborczej, że Wam o wiele bliżej, niż dalej do "totalsów". Ten sam język, otwartej czy zawoalowanej pogardy do tłumu szaraczków-prostaczków, niezbyt rozumiejących mechanizmy rządzące dzisiejszym, modernistycznym światem. Ten sam mechanizm pretendowania do nadzwyczajnej kasty, która i tylko która może uczyć postkolonialną hołotę.
    Plus tajemne źródła wiedzy "jedynie" objawionej, znanej wam i tylko Wam. Ale pewnej.

btw: aczkolwiek nie wykluczam, że po prostu to takie rozpaczliwe wołanie o atencję, choćby w wirtualnym świecie.
    No to 3 wnioski.

Legionista Awatar bloniaq
    Jest jeszcze jeden wniosek. Forumowe dyskusje polityczne ociekają wręcz ostatnio plemiennym "kto nie z nami ten przeciw nam", a żeżuncjometr wypierdala poza skalę.

Podrzucam więc uwadze jeden tekst. Strzelam, że zaraz się znajdzie jakiś szczególarz, który wytknie niezgodności. Z góry uprzedzam, że tym razem, zgodnie z ostatnimi tu obyczajami, nie interesuje mnie zdanie ludzi, którzy nie myślą w tych kategoriach co ja. Teoretycznie link nie jest w temacie, ale jak się zastanowić - to jednak jest. Tekst opisuje jaki jest poziom politycznej dojrzałości w Polsce, a najlepszym potwierdzeniem diagnozy, jest powyższa dyskusja i szereg tzw. "wniosków" wyciągnietych ad personam. Dziękuje za uwagę. Mam nadzieję, że plemienny instynkt nie zostanie zanadto zmącony.

https://nowakonfederacja.pl/30-lat-m...zespalismy-je/
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 06-06-2019 o 05:31
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    To ja może Panu, Panie@Peace wytłumaczę bardziej łopatologicznie, mniej uczenie, niż szanowni przedmówcy.
    Od pewnego czasu, Pana retoryka i zacietrzewienie przypomina źródlane odbicie "totalsów".
    Moja retoryka raczej powoduje reakcje spotykaną na polskiej scenie przez dziennikarzy, którzy mówią to co uważają, a nie tak jak im partia każe. Co kreuje sytuacje, że mentalni KODowcy z PiSu (pozdro dla Ciebie) piszą o mnie lewak, a każdy spotkany przeze mnie KODowiec traktuje mnie jak PiSowca. Dobrze o tym czasem wspomina Mazurek. Polecam

Z tego wynikać mogą logicznie tylko dwa wnioski (tylko):
    Primo: Jesteś Pan lewak i basta.
    Moja główna krytyka PiSu wynika z lewicowej polityki gospodarczej.
    Secundo: Zgodnie z deklaracją z ankiety wyborczej, jest Pan Konfederat.
    Nawet w niej udziału nie brałem. Pozwolę sobie skomentować resztę choć jest oparta na błędnych założeniach.

W takim wypadku, to by też się pokrywało z moimi obserwacjami z ostatniej kampanii wyborczej, że Wam o wiele bliżej, niż dalej do "totalsów".
    „Wam” vs „Nam”. Ja tu się wypowiadam jako „ja” niezbyt się przejmując co na dany temat myśli jakaś partia

Ten sam język, otwartej czy zawoalowanej pogardy do tłumu szaraczków-prostaczków, niezbyt rozumiejących mechanizmy rządzące dzisiejszym, modernistycznym światem. Ten sam mechanizm pretendowania do nadzwyczajnej kasty, która i tylko która może uczyć postkolonialną hołotę.
    Przykłady mojej rzekomej pogardy?

Plus tajemne źródła wiedzy "jedynie" objawionej, znanej wam i tylko Wam. Ale pewnej.
    ”Wam”? Może jakiś przykład o „mnie”?

Wydaje mi się, że najsmutniejsze w tej dyskusji jest to, że wszystko się zaczęło od moich pytań dotyczących jednej na pierwszy rzut oka kompromitującej sprawy z Gdańska. Ostra reakcja przypomina mi niektóre dyskusje na Twitterze w stylu:
    A Patrzcie skandal!!!!!
    B Jesteś tego pewien, że skandal?
    A Ty *****
    C Ale to jest Fake
    A <tu następuje cisza/kolejne inwektywy, dekonspira interlokutora czy jak jeden ostatnio ziomek z lewicy „wiem, ale oni robią to samo!”>

Może szaka następnym razem podyskutujemy na argumenty dotyczące konkretnego tematu zamiast analizy psychologicznej, która może i niektórym pomaga lepiej spać, ale nie jest zbyt ciekawa do zobaczenia w następnej dyskusji - oby na temat!

Legionista Awatar midzi
    Walka z wiatrakami.

Lepiej zostawić świnki, niech się same taplają w błotku chrumkając przy tym wesoło.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Walka z wiatrakami.

Lepiej zostawić świnki, niech się same taplają w błotku chrumkając przy tym wesoło.
    ah ta retoryka rodem ze spotkania gminnego koła ZetEsEl, wróć PSL
    ale to pewnie efekt klimatyczny...Wiosna nosisz ją w sobie

a teraz do Peaca znawcy mundurów, jak i historii Hansestädte Danzig to mam tylko jedno pytanie czy znasz jakąkolwiek bitwę wojska POLSKIEGO w której można by było obaczyć żołnierzy we wspomnianych mundurach ?
    Samo to, że tą wartą honorową pełnią rekonstruktorzy Infanterie Regiment No 52 von Hamberger jest dla mnie wystarczająco wymowne
    Ogólnie to mamy kilka GRH Waffen SS, proponowałbym, żeby również pełnili wartę honorową przy tym grobie, oczywiście w mundurach Schutzpolizei Freie Stadt Danzig

Czyli reasumując mamy
    - GRH wcielającą się w rolę żołnierzy zaborcy - w tym konkretnym wypadku pruskich
    - na potrzeby tej inscenizacji ? zakładają repliki mundurów noszonych w czasach kiedy Gdańsk tylko formalnie należał do Polski
    - wydają komendy po niemiecku
    Nosz ***** faktycznie patos się wprost wydziera z tej SZOPKI.
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 06-06-2019 o 10:13
    Lieber tot als rot!!

Walka z wiatrakami.

Tęskno za atmosferą tutaj, co?
    In_Mioduski_We_Trust

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    a teraz do Peaca znawcy mundurów
    Przynajmniej kilkakrotnie napisałem, że się na tym nie znam. Ba, moja dyskusja na ten temat polegała głównie na zadaniu pytania, czy oni naprawdę mieli pruskie stroje, bo internet mówił co innego. Polecam, kolejny raz zwrócić uwagę na to co pisze, a nie na to co Tobie się wydaje, że ja piszę.

Legionista Awatar TNTP
    To akurat była czysta złośliwość z mojej strony
    Ale jak widać zamiast odnieść sie do „konkretów” ograniczyłes sie do jednego wątku.

Także jeszcze raz
    Tu nie chodzi o same mundury bo sam mogę wkleić zdjęcia polskich bohaterów z mundurach Waffen SS (czy to zdobycznych) czy tez podczas służby w tychże jednostkach - żeby daleko nie szukać Szandruk, tylko o pewien trochę śmieszny, trochę straszny kontekst całej tej sytuacji.
    I tu niejako ponowię jedno pytanie - gdyby to był GRH 5 Dywizji Pancernej SS Wiking która pełniłaby warte w mundurach wzmiankowanego Schutzpolizei to też by to było dla Ciebie ok ?
    Lieber tot als rot!!

GieKaeSiak
    Ale do czego mam się odnosić jeśli walczysz z fikcyjnym przeciwnikiem, który nie istnieje?

Legionista Awatar b.
    Walka z wiatrakami.

-"PIS zaorał sobie centrum" (po ciamajdanie)

-"nadchodzi wiosenne przesilenie" - popatrzmy na sondaze czy ostatnie wybory

-gospodarka pierdolnie - tu akurat nie pamietam dokladnych cytatow, sle wieszczyles wiele razy, ze pierdolnie to z hukiem

"PSL pokazal PISowi srodkowy palec" - po wyborach samorzadowych

I wiele, wiele innych twoich madrosci

Nie dziwie sie, ze w koncu dales sobie spokoj z pisaniem w w tematach politycznych, tyle razy sie kompromitujac czy bedac wyjasnionym, ale nie dorabiaj do tego jakiejs ideologii.

Ps. Swinie pozdrawiaja

Z pewny zażenowaniem obserwuję, że i tu, i gdzie indziej odbywa się dyskusja o lampasach i guzikach, które to błahe suweniry decydować by miały o sprawach nader poważnych, wręcz o zdradę się ocierających...
    Nie tędy droga!
    Nie znam się na mundurach, zwłaszcza historycznych, jak zapewne większość tutaj. Dlatego dyskusje o lampasach i guzikach, mając pozór naukowości i powagi, są w gruncie rzeczy jedynie wodzeniem się wzajem za nos. Pozwalają ponadto obu stronom sporu wygodnie stać przy swoim zdaniu, bo w kwestii guzików zawierzyć trzeba by było fachowcom. Tylko któż tych fachowców wyznaczy i któż sprawdzi ich fachowość? Pozostaje nam zatem uwierzyć - każdy swoim fachowcom, dlatego pisiory będą twierdzić, że to mundury Prusaków, a lemingi - że swojaków (zakładam, że nawet dla lemingów swojak = Polak lub choć i nie-Polak, ale lojalny poddany JKM - i nie, droga młodzieży, nie chodzi o Korwina).
    Dlaczego ta dyskusja o guzikach jest bezprzedmiotowa? Bo rekonstruktorzy sami twierdzą, że grają regiment pruski, więc jeśli mieliby polskie mundury, to przez pomyłkę lub w wyniku odegrania akcji złupienia polskiej jednostki. Jeśli kogoś nie przekonuje ich deklaracja ani nazwa "Infanterie Regiment No 52 von Hamberger" (jest-li lub było w Rzeczypospolitej takowe miasto?), to niech zajrzy na ich "fejsa" i sprawdzi, gdzie panowie grali. Warto wykonać minimalny wysiłek i sprawdzić, po której stronie oddziały pruskie walczyły w miejscach wskazanych przez sam regiment: Bydgoszcz 1794 czy Będomin 1807. Można też sprawdzić w zasobach swej pamięci (lub Internecie, jeśli zasoby będą niedostępne), którego kraju władca trafił z imienia na sztandar regimentu:

Jeśli wciąż nie widzicie problemu w tym, że wojska wroga Ojczyzny pełnią wartę przy grobie tej Ojczyzny syna (choćby marnotrawnego) to nie ma już dla Was ratunku. Skończycie z resztą Europy jak Rzymianie, którzy dysponując wciąż potęgą, stracili wszak imperium, utraciwszy wprzódy ducha...
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Amen.
    Up the Anchor!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
    Dlaczego ta dyskusja o guzikach jest bezprzedmiotowa? Bo rekonstruktorzy sami twierdzą, że grają regiment pruski, więc jeśli mieliby polskie mundury, to przez pomyłkę lub w wyniku odegrania akcji złupienia polskiej jednostki. Jeśli kogoś nie przekonuje ich deklaracja ani nazwa "Infanterie Regiment No 52 von Hamberger" (jest-li lub było w Rzeczypospolitej takowe miasto?), to niech zajrzy na ich "fejsa" i sprawdzi, gdzie panowie grali. Warto wykonać minimalny wysiłek i sprawdzić, po której stronie oddziały pruskie walczyły w miejscach wskazanych przez sam regiment: Bydgoszcz 1794 czy Będomin 1807. Można też sprawdzić w zasobach swej pamięci (lub Internecie, jeśli zasoby będą niedostępne), którego kraju władca trafił z imienia na sztandar regimentu:

Jeśli wciąż nie widzicie problemu w tym, że wojska wroga Ojczyzny pełnią wartę przy grobie tej Ojczyzny syna (choćby marnotrawnego) to nie ma już dla Was ratunku. Skończycie z resztą Europy jak Rzymianie, którzy dysponując wciąż potęgą, stracili wszak imperium, utraciwszy wprzódy ducha...
    Nie mam fejsa ale gdzieś mi się obiło po internecie, że ten cały pruski regiment bronił pruski Danzig przed wojskami Napoleona i polskimi.
    A teraz symbolicznie bronił grób Adamowicza. Postamt, flagi Gdańska zamiast Polski, jeszcze parę innych rzeczy, teraz to. Niedługo wizy wprowadzą adamowicze.

Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    ...ten cały pruski regiment bronił pruski Danzig przed wojskami Napoleona i polskimi.
    Dokładnie tak.
    Ale już wcześniej bronił się np. przed wojskiem polskim pod Bydgoszczą, podczas rajdu Dąbrowskiego na Wielkopolskę w czasach insurekcji, gdy Ojczyzna jeszcze nie całkiem rozgrabiona była i wojska polskie walczyły tylko o Polskę.

Co do Postamt, to brakuje słów na określenie tego srkvrwysyństwa. To tak, jakby w trosce o tradycję historyczną powiesić w Warszawie tabliczki z napisem "Adofl Hitler Platz". Tylko u nas nieznani sprawcy poradziliby sobie z nimi szybciej niż z wiązanką na pl. Zbawiciela...
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista
    Moja retoryka raczej powoduje reakcje spotykaną na polskiej scenie przez dziennikarzy, którzy mówią to co uważają, a nie tak jak im partia każe. Co kreuje sytuacje, że mentalni KODowcy z PiSu (pozdro dla Ciebie)
    Po"chamuj" chłopie z bajerą, to raz.
    Dwa, jeśli Twoje intencje są uczciwe, aczkolwiek nieporadne, to weź pod rozwagę w kim rozbudzasz uczucia afirmacji (mapet, zsl-owiec) i przemyśl to uczciwie.
    Ostatnio edytowane przez szaka ; 07-06-2019 o 23:30

Uprawnienia umieszczania postów