Ankieta: W tym konkretnym starciu o Legię popieram:

Strona 62 z 83 PierwszyPierwszy ... 125258596061626364656672 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,831 do 1,860 z 2487

Wątek: Leśnodorski&Wandzel vs Mioduski - decydujące starcie :)

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Leśny z Wandzlem zaczynają zabawę z YouTube. Na początek dali troszkę kasy Abstrahuję...
    AbstraChuje.

Ciekawy ruch. Bardzo rozwojowy rynek, a przy całej mojej niechęci do tych Abstrachujów, to faktem jest, że odnoszą ogromne sukcesy i potencjał mają duży. Gimbaza ich kocha. Ich potencjał zresztą zauważyły już i inne osoby wcześniej, wchodząc z nimi w biznes gastronomiczny oraz w kluby taneczne.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista Awatar Benek
    Nigdy nie zrozumiem fenomenu tego kanału...

Dla osób, które nie wiedzą o kim mowa (patrz pewnie Księciunio ) przykład jednego z ich członków i jego pomysł na życie

312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Nigdy nie zrozumiem fenomenu tego kanału...

Dla osób, które nie wiedzą o kim mowa (patrz pewnie Księciunio ) przykład jednego z ich członków i jego pomysł na życie
    Trafiłeś, pierwszy raz o nich słyszę.
    Dziękuję za prowadzenie za rękę w trendy-świat

Kurde, trochę jakby tłumaczyć dziadkowi co to jest internet albo fejsbuk
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar BlackAdder
    Nie martw się Księciuniu - nie jesteś sam
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Stout
    Wpisujemy miasta -
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Wpisujemy miasta -
    Albo roczniki
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Gintleman Awatar księciuniu
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Runi
    Rocznik 91,zna a czasem nawet ogląda

Z jakiś 1/2 lata temu już obiło mi się o uszy że ich klub na Nowogrodzkiej powstał przy pomocy hajsu od Leśnego. Więc widać współpraca procentuje.
    Janusz z Południowej

Legionista Awatar beka
    postanowili zmonetyzować swoją popularność w mediach - żadna to dziwna rzecz. Ba, ten własnie potencjał widzi Leśny i Wandzel, stąd ich inwestycja.

Legionista Awatar ormo
    Jakoś mnie obecność Ebebenge przy Piekario nie dziwi

A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

DM w AL Jazira ? Chyba nie pojechał tam oglądać dromadery...
    Czyżby do Legii miały szerokim strumieniem trafić petrodolary ?

http://www.legia.net/lekki/wiadomosc...zira_club.html
    Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
    Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
    To jest Służewiec To są Nasze Termopile
    Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
    Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
    Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
    W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
    A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Tak, myślę, że Araby aż przebierają nogami na myśl o zainwestowaniu w Legii kilku milionów.

Może pojechał im Czuk-Konga opylić?
    Pomarzyć wolno...
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista Awatar beka
    przeniesienie do odpowiedniejszego tematu

Nie, kodziarz Mioduch będzie zawsze kodziarzem Mioduchem nawet jesli wygra z Legią Lige Mistrzów.
    "Koralik" nie wiem czy był przyjacielem Nowoczesnej czy tylko jego kancelaria reprezentowała ich jakieś tam sprawy. Dla mnie jest różnica pomiędzy byciem przyjacielem a reprezentowaniem ich w jakiś tam sprawach. Wiem, że ty sztywniutko byś podeszdł do tematu mając dużą warszawska kancelarie.

Jeśli ktoś nie rozróżnia tych dwóch rzeczy to jest idiotą.
    a kto o sobie powiedział następujące słowa?
    Cytat Zamieszczone przez https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/667094/lesnodorski-o-ochronie-rodziny-to-skomplikowane-mam-dzieci-powstal-chaos/2
    A pan nie jest człowiekiem Waltera?

- Nie jestem. Jeśli już, to raczej Wojtka Kostrzewy. Trafiłem na Łazienkowską po przegranym sezonie, Walter później odszedł sam. Rok naszej współpracy był bardzo dobry, bardzo razem zrobiliśmy, wiele się nauczyłem. A kiedy w ITI podjęto decyzję, że zamykają biznes piłkarski, odbyłem kilka rozmów z Walterem. To bardzo silna osobowość. Mogę szczerze przyznać, że najwięcej wniosków wyciągnąłem właśnie z niepowodzeń poprzednich właścicieli.
    Dla przypomnienia - Wojtek Kostrzewa to m.in. wieloletni prezes iti.

Inne fragmenty wskazujący na to jaki to antyiti był Leśnodorski
    Cytat Zamieszczone przez http://legionisci.com/news/52020_Lesnodorski_-_prezes_z_konkursu_ze_swiezym_spojrzeniem.html
    Na początku sierpnia na posiedzeniu Polskiej Rady Biznesu spotkałem szefa rady nadzorczej Wojtka Kostrzewę, przedstawiciela rady Darka Mioduskiego i Aldonę Wejchert, czyli główną akcjonariuszkę. Odniosłem wrażenie, że szukają kogoś spoza ITI, ze świeżym spojrzeniem i energią. Zmęczenie materiału było masakrycznie duże. Wystartowałem w konkursie na prezesa, spotykałem się z head hunterami, psychologiem i radą nadzorczą. Trwało to dwa miesiące" - mówi Gazecie Wyborczej Leśnodorski.
    Cytat Zamieszczone przez http://www.fakt.pl/sport/pilka-nozna/prezes-legii-boguslaw-lesnodorski-to-odpowiednik-silvio-berlusconiego/ee5dqbp
    Dla jasności - w żaden sposób nie ujmuje to dokonaniom Leśnodorskiego w Legii. Ale zabawne jest, że jeden to prawilny Boguś, a drugi kodziarz, gdy obaj obracają się w tym samym gronie towarzysko-biznesowym.

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    przeniesienie do odpowiedniejszego tematu

a kto o sobie powiedział następujące słowa?

Dla przypomnienia - Wojtek Kostrzewa to m.in. wieloletni prezes iti.

Inne fragmenty wskazujący na to jaki to antyiti był Leśnodorski

Dla jasności - w żaden sposób nie ujmuje to dokonaniom Leśnodorskiego w Legii. Ale zabawne jest, że jeden to prawilny Boguś, a drugi kodziarz, gdy obaj obracają się w tym samym gronie towarzysko-biznesowym.
    Wielu sukcesów i mniej polityki w nowym roku życzę nam wszystkim!
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

DM pozytywnie zaskoczył ofensywą transferową na miarę naszych możliwości! Widać że celuje minimum w grupę LE. Drużyna potrzebowała zmian

Jeszcze jakby udało sie sprzedać Pazdana/Jędzę/Pasquato/ChimaChukwu/Sadiku to być może ktoś jeszcze trafi do nas

Jak na zachowawcze podejście DM to można powiedzieć "brawura"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta
    DM pozytywnie zaskoczył ofensywą transferową na miarę naszych możliwości! Widać że celuje minimum w grupę LE. Drużyna potrzebowała zmian

Jeszcze jakby udało sie sprzedać Pazdana/Jędzę/Pasquato/ChimaChukwu/Sadiku to być może ktoś jeszcze trafi do nas

Jak na zachowawcze podejście DM to można powiedzieć "brawura"
    Brawa dla DM za aktywność, ale patrząc historycznie to należy wstrzymać konie, nie jedno już okienko z wysypem "gwiazd" mieliśmy.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Ważne że podjął ryzyko! Czy to będzie strzał w 10ke czy prawo serii beznadziejnych transferów to już inna kwestia.

Na Sadiku/Pasquato/DCC/Grubym Berto cieżko cos budować...zmiany były potrzebne a Ci wyżej są sporym ciężarem dla klubu

Legionista Awatar Jaco
    Czy ktoś z fanatycznych wyznawców prezesa Mioduskiego orientuje się, jak wygląda sprawa budowy nowych obiektów Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa?
    Informacje od adwersarzy Miodzia też mile widziane.
    Ostatnie informacje pochodzą z maja 2017:
    W maju klub uruchomił procedury dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dofinansowania zewnętrznego. Władze chcą, by ministerstwo opłaciło 25 proc. projektu, czyli ok. 15 mln zł, a resztę wydadzą z własnej kieszeni bądź otrzymają od sponsorów.

- To projekt bliski memu sercu. Akademia musi być w naszym DNA - mówił "Wyborczej" Dariusz Mioduski. Stwierdził, że akademię co roku powinni opuszczać ci gracze, którzy zasilą pierwszy zespół, i ci, którzy odejdą do wielkich klubów za wielkie pieniądze.
    Władze Legii zamierzają wybudować boiska na terenach od ulicy Czerniakowskiej. Jesienią mają się rozpocząć prace przygotowawcze, a budowa wiosną. Jeżeli plan się powiedzie, to na początek sezonu 2018/19 boiska powinny być gotowe do użytku.
    Ostatnio edytowane przez Jaco ; 15-02-2018 o 19:35
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    W najbliższych tygodniach mają wybrać generalnego wykonawcę inwestycji. Finansowanie będzie zewnętrzne, dodatkowo dotacja z państwa na 11 mln zł.

Legionista Awatar Jaco
    I może ktoś się orientuje, dlaczego ta strona nie działa?:
    http://akademia.legia.com/podstrona,333-obiekty_akademii.html

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    I może ktoś się orientuje, dlaczego ta strona nie działa?:
    http://akademia.legia.com/podstrona,333-obiekty_akademii.html

Działa
    W 2019 r. w Książenicach (gm. Grodzisk Mazowiecki) powstanie Ośrodek Treningowo-Szkolny z Kompleksem Badawczo-Rozwojowym. Ośrodek Legii będzie nową siedzibą Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

30 kilometrów od Warszawy zbudujemy docelowo osiem pełnowymiarowych boisk, w tym trzy ze sztuczną nawierzchnią (jedno przykryte halą pneumatyczna na okres jesienno-zimowy) oraz pięć z nawierzchnią naturalną. Wiosną 2017 r. został wyłoniony Inżynier Kontraktu, następnie zostanie wybrany Generalny Wykonawca inwestycji.

Na terenie Ośrodka będą mieszkać i trenować zawodnicy drużyn U14/U15-U19. W Ośrodku zaprojektowano sale lekcyjne, dlatego zajęcia będą mogły odbywać się na jego terenie. Obecnie opracowywany jest model edukacyjno-sportowy, dzięki któremu zawodnicy będą mogli osiągać optymalne wyniki w nauce i sporcie.

Inspiracją dla stworzenia projektu było 30 obiektów treningowych w całej Europie. W latach 2014-2016 odwiedziliśmy obiekty m.in. Realu, Barcelony, Borussii, Bayernu, Red Bulla Lipsk, Anderlechtu, Ajaxu, Feyenoordu, Sportingu, Porto, Arsenalu, Tottenhamu i Chelsea. Łącznie przeanalizowaliśmy projekty techniczne około 80 akademii

W maju 2017 r. został wybrany projekt elewacji przyszłego Ośrodka. Klub poprosił o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji wszystkich pracowników oraz zawodników Akademii i ich rodziców.

Do wyboru były cztery warianty. Najwięcej głosujących wskazało opcję, która swoim wyglądem nawiązuje do historycznych barw (biel i czerń). Wskazany przez głosujących projekt (poniżej) został formalnie zaakceptowany przez Zarządy Legii i Akademii Piłkarskiej Legii.

We wrześniu 2017 r. Akademia Piłkarska Legii (APL), spółka należąca do Legii Warszawa, odpowiedzialna za realizację projektu budowy Ośrodka Legii, podpisała z Ministerstwem Sportu i Turystyki umowę na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Po przejściu wieloetapowego procesu aplikacyjnego zawarta została umowa, na mocy której spółka APL otrzyma w latach 2017-2018 łączne dofinansowanie w kwocie 11 milionów złotych. Więcej tutaj.

W listopadzie 2017 r. Legia Warszawa uzyskała wsparcie inwestycji badawczo-rozwojowych LegiaLab w konkursie „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Inteligentny Rozwój” prowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju. Legia Warszawa uzyskała pełną kwotę dofinansowania, o jaką się ubiegała, tj. ponad 1,2 miliona złotych.

Legionista Awatar Jaco
    To już za rok. Zajebiście.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    To już za rok. Zajebiście.
    Biorąc pod uwagę dofinansowanie z MSiT to jest spora nadzieja na dotrzymanie terminów, przeważnie takie dofinansowanie ma dosyć rygorystycznie ustalone i egzekwowane terminarze.

p.s. Jaco, to już nie pierwszy raz nie działa Ci jakaś strona która u innych otwiera się bez problemu. Doinstaluj sobie jakąś inną przeglądarkę do celów weryfikacji takich stron. Przyczyn takiego nieotwierania się konkretnych stron może być sporo, więc nie rozwijam tematu.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta

p.s. Jaco, to już nie pierwszy raz nie działa Ci jakaś strona która u innych otwiera się bez problemu. Doinstaluj sobie jakąś inną przeglądarkę do celów weryfikacji takich stron. Przyczyn takiego nieotwierania się konkretnych stron może być sporo, więc nie rozwijam tematu.
    Cenię sobie bezpieczeństwo w necie. Ot, co.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

W projekcie B+R na chwilę obecną chyba nic się nie dzieje. Na bazie konkurencyjności (portal gdzie Beneficjenci dotacji UE muszą być publikowane wszystkie zamówienia o dużej wartość) nic nie została opublikowane więc żadne zamówienie powyżej 50 000 nie ma nawet wybranego wykonawcy. Ale możliwe że wynika to z harmonogramu prac. Realizacja Centrum B+R może się rozpocząć trochę później jak bardziej zaawansowane będą pracę z samym ośrodkiem, który finansowany jest z dotacji krajowych.
    Ostatnio edytowane przez crespo1 ; 15-02-2018 o 21:36
    Janusz z Południowej

Legionista Awatar Jaco
    Wrócimy do tematu za rok zatem.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

coraz chudszy Awatar Kijek
    Jaco tym tempem to jak za rok tam wjedzie jakakolwiek koparka to będzie wielka sprawa.

Ps. Bo pewnie część forumowych gimbow zakochanych w firmie prowej najlepszego we wszystkim Pana Darka, nie zrozumie szyderki... Tak wiem że marzec, kwiecien, maj będą koparki. W końcu coś mu się uda. Po trzech latach nie robienia niczego innego.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 15-02-2018 o 23:49
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

O naszych byłych można ostatnio usłyszeć też w innym kontekście:

Z doniesienia do Prokuratury Cioka na Dziębę

https://pbs.twimg.com/media/DXnzy4OWAAA2tEc.jpg

Uprawnienia umieszczania postów