Ankieta: W tym konkretnym starciu o Legię popieram:

Strona 108 z 111 PierwszyPierwszy ... 85898104105106107108109110111 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,211 do 3,240 z 3301

Wątek: Leśnodorski&Wandzel vs Mioduski - decydujące starcie :)

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    https://twitter.com/QbasLL/status/11...212683777?s=19

Raptem 3 lata...
    Nikt nie zostal.
    Z drużyny grającej 3 lata temu, nie został nikt. Raptem 6 okienek i są zgliszcza.

Upadek.

Co Ty kudlaty kodziarzu narobił.
    i dlatego tu nigdy nie będzie normalnie
    Chyba kiedyś siądę i policzę ilu przewinęło się tutaj zawodników w ciągu 5 lat.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

coraz chudszy Awatar Kijek
    https://pod.co/2angrymenelevensports

Bardzo fajny wywiad z Bogusiem. Pierwsza godzina o bzdurach ale druga godzina o Legii.
    #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Kończe słuchać. Ciekawy podcast, dobre 2 godziny słuchania w tle przy innych zajęciach. Niewielu jest ludzi w polskiej piłce, którzy nie nudzą i potrafią mówić ciekawie, niebanalnie nie tylko o piłce. Jak ktoś szuka pocisku po Mioduskim to się zawiedzie, bo słychać raczej lojalność i sentyment Leśnego do tamtych dobrych czasów dla klubu i planów na przyszłość, które podziały właścicielskie zaprzepaściły. Wróciłem trochę wspomnieniami do tamtego ciekawego okresu dla Legii. Główne przesłanie i myśl dyskusji to "klub to ludzie" i z tym się całkowicie zgadzam. Dużo jest obecnie przypadkowych ludzi w klubie. Ludzie z łapanki. Pomijając kadry na górze, ale przede wszystkim wynalazki na boisku, z którymi ciężko się utożsamiać.
    Ostatnio edytowane przez Werten ; 23-10-2019 o 20:17

Legionista Awatar Marcino
    Masłowski nie dojechał, w sensie głowy. Czekałem aż to BL powie i się doczekałem. Szanuję
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Jak dla mnie to wypowiedzi Lesnego potwierdzaja moja teorie. Zarowno on sam, jak i sam Mioduski Legii nie zbawia. Za to razem byli idealnym polaczeniem, szkoda, ze ten Wandzel musial sie przyplatac...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Legionista21 Zobacz posta
    Jak dla mnie to wypowiedzi Lesnego potwierdzaja moja teorie. Zarowno on sam, jak i sam Mioduski Legii nie zbawia. Za to razem byli idealnym polaczeniem, szkoda, ze ten Wandzel musial sie przyplatac...
    Ideałem, w nieidealnej rzeczywistości będzie ten, kto zrozumie, sypnie grosiwem- odbijając Legię z rąk okupanta- i wprowadzi w życie zasady, że zostawię nienaruszoną legijną tożsamość, zarobię na tym i będą efekty (wyniki).
    Niby proste. Dlaczego u nas to wciąż ciąg Fibonacciego, nie mnie objąć przeciętnym rozumem.

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    ...
    Niby proste. Dlaczego u nas to wciąż ciąg Fibonacciego, nie mnie objąć przeciętnym rozumem.
    Ci co to rozumieją nie mają na to kasy i to cała filozofia
    Zarabianie na piłce jest sporo trudniejsze niż na pietruszce, kartoflach i samochodach ...
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionisci.com Awatar Woytek
    - To jest pierwszy sezon, w którym mogliśmy zacząć układać tę drużynę tak, jak chcieliśmy - zgodnie z filozofią, którą chcemy mieć w klubie. Działa to od pierwszego trenera przez cały dział sportu i akademię. Ten system, o który mi chodziło, zaczyna funkcjonować, ale jeszcze dużo pracy przed nami - mówi Dariusz Mioduski dla PS.
    Nareszcie. Po zwolnieniu czterech trenerów, sprowadzeniu gotowych rozwiązań z Chorwacji, ściągnięciu 30 zawodników - w końcu prezes może zacząć układać drużynę tak, jak sobie to wymarzył.

To pierwszy taki sezon. Pierwszy.

Nie dyskutując z dyletanctwem obecnego prezesa - z czego wynika przekonanie, że on w wywiadach powinien mówić to co myśli, czy przyjmować jakąś formę spowiedzi przed kibicami ze swoich grzechów? Gdzieś ktoś tak robi?

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez OrdoIurisLL Zobacz posta
    z czego wynika przekonanie, że on w wywiadach powinien mówić to co myśli, czy przyjmować jakąś formę spowiedzi przed kibicami ze swoich grzechów? Gdzieś ktoś tak robi?
    Nie musi robić ani jednego, ani drugiego - rzeczywistość go zweryfikowała, a kibice ocenili.
    Tym zasadniejsze jest pytanie: po co tworzy alternatywną rzeczywistość? Kto w to niby ma uwierzyć?

Legionista Awatar Somebody
    Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
    Jak mawiają kibice Liverpoolu - to jest ten sezon. Ruszyła maszyna już nikt nie zatrzyma...

Nareszcie. Po zwolnieniu czterech trenerów, sprowadzeniu gotowych rozwiązań z Chorwacji, ściągnięciu 30 zawodników - w końcu prezes może zacząć układać drużynę tak, jak sobie to wymarzył.

http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1668221

Tym zasadniejsze jest pytanie: po co tworzy alternatywną rzeczywistość? Kto w to niby ma uwierzyć?
    Jak widać po aktywności na tym forum niektórych to wierzy w to całkiem spora grupa osob.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 11-12-2019 o 13:03

Legionista Awatar Skw_

Zakładam, że chodziło mu o pozbycię się ostatnich ludzi Bogusia, typu Rado, Malarz, Kuchy i pewnie kilka osób na wyższych stanowiskach. Jeśli mam rację, to powiedział całą prawdę

Legionista

Spokojnie, jak się zacznie cos sypać to powie, że jednak demony przeszłości dalej maja oddziaływanie.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar alfa
    Cytat Zamieszczone przez Skw_ Zobacz posta
    Zakładam, że chodziło mu o pozbycię się ostatnich ludzi Bogusia, typu Rado, Malarz, Kuchy i pewnie kilka osób na wyższych stanowiskach. Jeśli mam rację, to powiedział całą prawdę
    Tak samo to odebrałem

Legionista Awatar Chmielo
    To trzeba było zaraz po sezonie podejść, podać rękę trenerowi, dyrektorowi sportowemu, ludziom z akademii plus kilku piłkarzom zamiast teraz wciskać ludziom ciemnotę. Ok, Żewłakow i Magiera mogli jeszcze zostać uznani za spuściznę po Leśnodorski, ale dwóch Chorwatów, Sa Pinto oraz Kucharski w roli osoby odpowiedzialnej za pion sportowy to są jego autorskie pomysły. Oczywiście wcześniej takiego pierdolenia nie było tylko opowiadał, że jakby miał jeszcze raz zatrudnić Jozaka to by to zrobił, ponieważ na tamten moment była to najlepsza opcja. Udało się, zresztą tak jak w latach ubiegłych, rzutem na taśmę zdobyć tytuł w tej buraczanej lidze i towarzystwo liczyło, że w pucharach też się przyfarci, a tu szybka weryfikacja. Co robi Mioduski? Zatrudnia kolejnego amatora i modli się, żeby tym razem się udało. Na grę Legii w końcu można patrzeć, ludzie zdążyli już zapomnieć o pucharowej kompromitacji, pokazało się paru młodych piłkarzy to i Darek wyskoczył z nory ogrzać się w blasku "małego sukcesu".

No nic. O tyle miło, że w końcu tę prowizorkę będzie można oficjalnie nazwać po imieniu i nikt nie będzie mydlił oczu, że klub znajduje się w fazie transformacji tylko po serii upokorzeń, kompromitacji zarówno w kraju jak i Europie przyjdzie czas, żeby to całe towarzystwo w końcu rozliczyć.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar R.
    Oho, polepszyły się wyniki to Mioduski wyszedł z nory. Wcześniej cichutko siedział w jaskini.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    O tyle miło, że w końcu tę prowizorkę będzie można oficjalnie nazwać po imieniu i nikt nie będzie mydlił oczu, że klub znajduje się w fazie transformacji tylko po serii upokorzeń, kompromitacji zarówno w kraju jak i Europie przyjdzie czas, żeby to całe towarzystwo w końcu rozliczyć.
    W razie gdyby coś poszło nie tak, ma już pewnie przygotowany tekst o tym, że to dopiero pierwszy sezon, w którym mogliśmy zacząć układać tę drużynę tak, jak chcieliśmy, więc nie wszystko jeszcze może być idealnie.

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez polsilver Zobacz posta
    W razie gdyby coś poszło nie tak, ma już pewnie przygotowany tekst o tym, że to dopiero pierwszy sezon, w którym mogliśmy zacząć układać tę drużynę tak, jak chcieliśmy, więc nie wszystko jeszcze może być idealnie.
    Taa, bo w tym modelu nie popełnia się błędów, a wszystko zostało skrzętnie zaplanowane do tego stopnia, że nawet ewentualne kompromitacje są wkalkulowane w przyszłe sukcesy. Przecież nie wypada wyjść i powiedzieć, że działało się irracjonalnie, po omacku, nie wyciągając żadnych wniosków z błędów poprzednika. Przecież wtedy trzeba było podjąć ryzyko i on je podjął, trzeba było coś poświęcić i on to zrobił. Lecę po chusteczki, aż się łezka w oku kręci...
    A Melanż Trwa...

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Jebaniutki wyskoczył jak Filip z Konopii akurat wtedy kiedy Legia zaczyna coś grać i zaczyna to trybic po kilku nieudanych latach
    (L)

Cytat Zamieszczone przez Skw_ Zobacz posta
    To jest piękne.
    Co jak co ale to na jaką skale rozbudowal "zasoby ludzkie" w klubie (i na stanowiskach specjalistów ale przede wszystkim kadry zarządzającej) to w porównaniu to Boguś przy nim był ulyta oszczędny.

Gawiedz może nie pamięta ale za BL chociażby Zarząd 3osobowy przy pudlu 6 osób w zarządzie (obecnie już 5 bo ta "gruba ryba z telefonami do najbogatszych w kraju" tak jak to opisywał Hazardzista czy Lorenzo chociaż to bez różnicy to już mu się znudziło. Efekty widzimy. co ciekawe to w q1 2020 prawdopodobnie ma się pojawić nowy "szósty") liczby doradców zarządu to już nawet nie nie ma co liczyć.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 11-12-2019 o 15:36

Legionista Awatar Somebody
    Mioduski nie mógł wyciągnąć wniosków z błędów Leśnodorskiego, bo on o piłce wiedział jeszcze mniej niż jego poprzednik. Kiedy Leśnodorski został prezesem, to od razu zaangażował się w życie klubu i przynajmniej podjął próbę zrozumienia o co w tym wszystkim chodzi. Mioduski z kolei uznał, że wypracowany przez lata model zarządzania jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się niezależnie od tego, do jakiej organizacji się go włoży. Niestety szybko okazało się, że korporacja i klub piłkarski to jednak nieco inny biznes, i funkcjonuje się tu w innych realiach.

Gdzieś tam naiwnie chciałbym wierzyć w to, że Mioduski mówi prawdę i faktycznie ma na Legię jakiś pomysł, ale nawet jeśli tak właśnie jest, to nadal boję się jego realizacji. Byłoby fajnie gdyby okazało się, że największym problemem w klubie była spuścizna po Leśnodorskim, ale niestety mam w pamięci Jozaka, Klafurica czy Pinto, a kiedy spojrzę na skład i transfery Agry, Rochy, Phillipsa etc. to jakoś nie wydaje mi się, żeby Mioduski był w tym względzie lepszy od swojego poprzednika.

Generalnie szkoda, że w ogóle zabierał głos, ale z dwojga złego lepiej, że zrobił to teraz niż gdyby miał to zrobić w czasie kryzysu i w ten sposób niepotrzebnie podnosić ciśnienie kibicom.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    To jest piękne.
    Co jak co ale to na jaką skale rozbudowal "zasoby ludzkie" w klubie (i na stanowiskach specjalistów ale przede wszystkim kadry zarządzającej) to w porównaniu to Boguś przy nim był ulyta oszczędny.

Gawiedz może nie pamięta ale za BL chociażby Zarząd 3osobowy przy pudlu 6 osób w zarządzie (obecnie już 5 bo ta "gruba ryba z telefonami do najbogatszych w kraju" tak jak to opisywał Hazardzista czy Lorenzo chociaż to bez różnicy to już mu się znudziło. Efekty widzimy. co ciekawe to w q1 2020 prawdopodobnie ma się pojawić nowy "szósty") liczby doradców zarządu to już nawet nie nie ma co liczyć.
    Ale jemu nie chodziło o ilość tylko o konkretne nazwiska kojarzone z BL.

Swoją drogą mnie to zastanawia jedno: Jak Pan Prezes może sensownie zarządzać całym klubem przebywając ponad pół roku w Szwajcarii?
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista Awatar Stout
    Ma założoną grupę na Viberze,i jest non stop w temacie.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Oho, polepszyły się wyniki to Mioduski wyszedł z nory. Wcześniej cichutko siedział w jaskini.
    A kiedy się przetransferował z jaskini do nory i dlaczego?

Ja się przyzwyczaiłem już do takich korpogadek pijarowych beez większej zawartości treści, typowe ble, ble ble ... nie wzrusza mnie to.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Panie Prezesie przez duże P. Wszystkiego najlepszego i oby gablota zdobytych pucharów uginała się jeszcze bardziej i nie mam wątpliwości że tak będzie przy takim czuciu tego sportu. Poprostu sto lat przez duże Pe a małe rezesie Prezesie.
    Ostatnio edytowane przez (L)dorado ; 01-01-2020 o 12:15
    edit: literówka.

Nie wierzę...

Tzn wierzę ale to tak jak Ci dziennikarze na smyczy Bonka składający mu życzenia na twiterze.

Ps.

Prezes Dariusz Mioduski obchodzi dziś 56. urodziny.

Z tej okazji życzymy wszystkiego co najLepsze, zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym oraz zawodowym, a także kolejnych sukcesów odniesionych z Legią Warszawa! ���� https://t.co/XEU56BFZ9Y

KOLEJNYCH sukcesów.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 01-01-2020 o 12:45

Legionista Awatar Jestem
    1. Największym sukcesem Mioduskiego było ostateczne przejęcie 100% udziałów w Legii, to nie jest jego sukces?
    2. Zdobywanie MP, PP to nie jest sukces? Pewnie, że gdyby dublet byłby co roku to byłby większy sukces a raczej sukcesy.
    3. Wygrywanie zdecydowanie większej liczby meczów niż przegrywanie lub remisowanie to nie jest sukces Legii a tym samym Mioduskiego? Od jakiego procentu zwycięstw uznałbyś, że to sukces?
    4. Budowa Akademii to nie sukces?
    5. Zyskowne opychanie za granicę piłkarzy to nie sukces, to klęska, pewnie menadżerowie robią Mioduskiem na złość? Patrz, przychodzi taki Carlitos do Legii, trochę pobiega, strzeli trochę bramek i już kasa leci górką, albo taki Kulenowić sprzedany w cenie piłkarza, niedrogiego ale nie drewna.

Myślisz, że gdyby ci dziennikarze nie byli na smyczy Bońka to by nie życzyli Mioduskiemu KOLEJNYCH sukcesów odniesionych z Legią? Od razu napiszę, że wiem, iż znacząca część takich życzeń dziennikarskich składanych Legii i Mioduskiemu jest z gruntu nieszczera i fałszywa, ale żeby Boniek ich zmuszał to trochę dziwne

Disklajmer: Też uważam, że sukcesów Legii i Mioduskiego jest zdecydowanie za mało, zbyt mało, cholernie mało, o k.. jak mało, itd...

1. A jaki to jest sukces? Ostatecznie czy, że 100%?
    2. On nie zdobył jeszcze żadnego MP. Przecież sam z miesiac temu powiedział, że to jest jego drużyna dopiero taka jaka chciał po swojemu. Oba mistrzostwa to na plecach Bogusia. Teraz jak już miał w zasadzie swój zespół to mistrzostwo przegrał. PP zresztą też.
    3. Żartujesz? Jaki to jest sukces?
    4. Akademia by powstała czy z nim czy bez niego.
    5. Wskaż mi oprócz Carlitosa jakiegos innego piłkarza, którego on kupił i sprzedał z zyskiem. Na razie to nie są żadne jego sukcesy. Sprzedaż do Arabów Carlitosa za 1.5 mln to śmiech na sali.

1. Człowiek sukcesu dorobił się majątku i kupił klub piłkarski.
    2. Od kiedy jest za sterami zdobył: 5mp, 6pp, występy w lidze Europy i lidze mistrzów.
    3. Najlepszy bilans zwycięstw do porażek że wszytkich polskich klubów od kiedy jest prezesem.
    4. Każdy by zbudował ale to on zbudował więc to jego sukces.
    5. Sfochwany piłkarz na wylocie z klubu został poprostu sprzedany. Sprzedać gangrene za pieniądze też trzeba umieć.

Nie mogło się Legii przytrafić nic lepszego niż ten człowiek.
    edit: literówka.

Uprawnienia umieszczania postów