Strona 68 z 73 PierwszyPierwszy ... 1858646566676869707172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,011 do 2,040 z 2171

Wątek: Pierworodny syn Jacek Magiera w roli Legii trenera

Panowie , przestańcie pieprzyć o złym przygotowaniu fizycznym bo nie o to tutaj chodzi.Jeśli Kucharczyk w pomeczowym wywiadzie ( za Magiery) mówi że wychodząc na boisko nie grają tego co było ustalone w szatni, jeśli Józek dziś powtarza to samo, to przygotowanie fizyczne nie ma tu żadnego znaczenia.Nie chodzi też o zwolnienie tego czy innego trenera tylko o zwolnienie Prezesa.
    Co by nie mówić o Leśnodorskim, za jego czasów wszystko żarło,były wyniki kasa też się zgadzała - kto jak Lorenzo łyka kocopoły o zadłużeniu klubu przez Leśnego niech na stronie ESY poogląda sobie raporty finansowe.Mioduski po prostu nie przyswoił sobie filozofii prowadzenia klubu a Leśny to wykorzysta i wróci najprawdopodobniej zimą.Mioduskiemu można powiedzieć to co moja siostra mówiła co dzień rano mężowi z którym się w końcu rozwiodła - jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz.

Legionista Awatar Lorenzo
    Cytat Zamieszczone przez urodzony w niedzielę Zobacz posta
    Panowie , przestańcie pieprzyć o złym przygotowaniu fizycznym bo nie o to tutaj chodzi.Jeśli Kucharczyk w pomeczowym wywiadzie ( za Magiery) mówi że wychodząc na boisko nie grają tego co było ustalone w szatni, jeśli Józek dziś powtarza to samo, to przygotowanie fizyczne nie ma tu żadnego znaczenia.Nie chodzi też o zwolnienie tego czy innego trenera tylko o zwolnienie Prezesa.
    Co by nie mówić o Leśnodorskim, za jego czasów wszystko żarło,były wyniki kasa też się zgadzała - kto jak Lorenzo łyka kocopoły o zadłużeniu klubu przez Leśnego niech na stronie ESY poogląda sobie raporty finansowe.Mioduski po prostu nie przyswoił sobie filozofii prowadzenia klubu a Leśny to wykorzysta i wróci najprawdopodobniej zimą.Mioduskiemu można powiedzieć to co moja siostra mówiła co dzień rano mężowi z którym się w końcu rozwiodła - jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz.
    Chłopie, co Ty bierzesz.. przestań już wciskać tutaj ludziom kit o tym, jak to Leśny wróci na białym koniu, bo Mioduski go nie zdąży spłacić. Pokaż ten "raport", bo jakoś nie mogę znaleźć.

No jak wszyscy mowia o zwolnieniu prezesa to prezes wypoerdoli wszystkich pilkarzy i zatrudni nowych ktorzy sie juz beda sluchac. Proste.

Sent from my CUBOT_NOTE_S using Tapatalk
    Dziękuje Dobranoc.

Cytat Zamieszczone przez Lorenzo Zobacz posta
    Chłopie, co Ty bierzesz.. przestań już wciskać tutaj ludziom kit o tym, jak to Leśny wróci na białym koniu, bo Mioduski go nie zdąży spłacić. Pokaż ten "raport", bo jakoś nie mogę znaleźć.
    Panie Darku , sam pan wie jak jest, ch..jem stiokła nie pieriejebiosz.A link do tego coś pan wysłał do Esy jest na forum , był na Weszło , był w PS.Wystarczy wpisać magiczne słowa w wujka googla, zebrać dane, wrzucić do arkusza kalkulacyjnego i śmiać się z pieprzenia jaki to deficyt w klubie zostawił Leśny.

Panie Darku , sam pan wie jak jest, ch..jem stiokła nie pieriejebiosz.A link do tego coś pan wysłał do Esy jest na forum , był na Weszło , był w PS.Wystarczy wpisać magiczne słowa w wujka googla, zebrać dane, wrzucić do arkusza kalkulacyjnego i śmiać się z pieprzenia jaki to deficyt w klubie zostawił Leśny.
    Równie dobrze można napisać o Tobie per Leśny. Nie udawaj poinformowanego i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wystarczy spojrzeć w Twoje posty i od razu można stwierdzić, że gówno tam wiesz.

Legionista Awatar Antares
    Ja nie rozumiem tego, że jak ktoś broni Mioduskiego to jest nazywany nim, czy też jego klakierem. Dajmy mu po prostu czas jak on tę Legię po swojemu poukłada. W tym momencie to po erze Leśnego zostaliśmy z takim, a nie innym składem. To po nim w spadku są Hamalaineny, Chukwa, Jędrzejczyki, Brozie, Dąbrowskie, Jodłowce itd. z mocno przepłaconymi kontraktami i zaawansowani wiekowo. Udało się zejść z kontraktu Masłowskiego czy Langila, ale to nie takie proste to przeczyścić. Szczególnie, że ściągnięto sobie kolejne problemy na głowę jak Mączyński czy Pasquato. To już za Mioduskiego, ale odpowiedzialni za te transfery byli jeszcze ludzie Leśnego.

I nie rozumiem tego, że bez ryzyka to się daleko nie zajedzie. Przecież mamy 2 x wyższy budżet niż Lech, a o mistrzostwo w ostatnich sezonach graliśmy z Piastami i Jagami, które mają 5 razy mniejsze budżety. Czy, żeby wygrywać tą śmieszną ligę mając taką przewagę finansową trzeba ryzykować i zaciągać jeszcze kredyty? Po co? Żeby najwyższy kontrakt w lidze dawać surowemu technicznie, bazującemu na przygotowaniu fizycznym, 30-letniemu prawemu obrońcy?

Czas na oceny zarządzania Mioduskiego przyjdzie po zimie, to on będzie odpowiadał za powierzenie zespołu Chorwatom. A to, że Legia musi zmienić swoją politykę to nie od dzisiaj wiadomo, ta poprzednia chociaż obfitowała w sukcesy musiała w końcu pierdolnąć.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar b.
    Ja nie rozumiem tego, że jak ktoś broni Mioduskiego to jest nazywany nim, czy też jego klakierem.
    Pojawia się na forum nazwisko Mioduski? Momentalnie jest wpis użytkownika lorenzo, który zawsze staje w obronie swojego guru bądź pracodawcy. No jak dla mnie to klakier.

Dajmy mu po prostu czas jak on tę Legię po swojemu poukłada.
    I tu bym się nawet zgodził, bo ja nie jestem roszczeniowcem i wiem, że po latach tłustych przychodzą chude. Tyle, że na razie nie ma żadnych przesłanek, że jego Legia będzie odnosić sukcesy. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że będzie to coś na miarę Lecha. No ale to zapewne wina Bogusia, bo nie daje spać po nocach kodziarzowi.

W tym momencie to po erze Leśnego zostaliśmy z takim, a nie innym składem. To po nim w spadku są Hamalaineny, Chukwa, Jędrzejczyki, Brozie, Dąbrowskie, Jodłowce itd. z mocno przepłaconymi kontraktami i zaawansowani wiekowo.
    A gdzie był kodziarz, jak podpisywano kontrakt z Chukwu, Jędzą, Hamalainenem czy Dąbrowskim? Czy przypadkiem nie był jednym z właścicieli? Aha, tak, sukcesy to on, porażki to Leśny.

Szczególnie, że ściągnięto sobie kolejne problemy na głowę jak Mączyński czy Pasquato. To już za Mioduskiego, ale odpowiedzialni za te transfery byli jeszcze ludzie Leśnego.

No tak, ludzie Leśnego. A jak tych ludzi Leśnego zatrudniano w klubie, to kodziarz był na grzybach. I jak przejął klub, to nie mógł tych ludzi Leśnego wyjebac z roboty.

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Pojawia się na forum nazwisko Mioduski? Momentalnie jest wpis użytkownika lorenzo, który zawsze staje w obronie swojego guru bądź pracodawcy. No jak dla mnie to klakier.
    Na hasło "Blond Pinokio" przybiega jeszcze szybciej
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

I tu bym się nawet zgodził, bo ja nie jestem roszczeniowcem i wiem, że po latach tłustych przychodzą chude. Tyle, że na razie nie ma żadnych przesłanek, że jego Legia będzie odnosić sukcesy. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że będzie to coś na miarę Lecha. No ale to zapewne wina Bogusia, bo nie daje spać po nocach kodziarzowi.

A gdzie był kodziarz, jak podpisywano kontrakt z Chukwu, Jędzą, Hamalainenem czy Dąbrowskim? Czy przypadkiem nie był jednym z właścicieli? Aha, tak, sukcesy to on, porażki to Leśny.

No tak, ludzie Leśnego. A jak tych ludzi Leśnego zatrudniano w klubie, to kodziarz był na grzybach. I jak przejął klub, to nie mógł tych ludzi Leśnego wyjebac z roboty.
    Reaguję po prostu na głupotę i pierdolenie bez sensu ludzi, którzy są w pewnych aspektach zaślepieni tak jak Ty, patrząc na ten post i narrację. Brak w tym logiki, zdrowego myślenia i prostego kojarzenia faktów.
    Ostatnio edytowane przez Lorenzo ; 03-10-2017 o 17:49

Legionista

granicę wyznacza zmiana prezesa. prezes firmuje własną osobą wszelkie decyzje nie właściciel
    pozostałości po Leśnym to Chukwu ale i świetnie rozwinięty marketing i świetnie rozwinięta marka
    na razie wszystko jebło to fakt, ale to czy powstanie znowu to na razie gdybanie
    i tu Antares ma rację, nam pozostało poczekać na efekty
    w kwestii kosztu per wynik sportowy też jest dużo do poprawienia

A o tym to się zimą przekonamy. Zobaczymy kogo sprowadzą, kogo pogonią, w jakim kierunku pójdą. Kogo tam ci Chorwaci w notesach mają. Legia z wiosny to już będzie pełna Legia Mioduskiego.

Powinien tak zrobić, ale z drugiej strony kiedy? Po zdobytym mistrzostwie ile na to czasu było przed startem nowego sezonu? U nas zdecydowanie więcej czasu jest na robienie rewolucji zimą. A stroną sportową to się chyba Leśny zajmował. Ja nie twierdzę, że Leśny to samo zło. Wiele dobrego dla tego klubu zrobił, budżet sam nie urósł, trofea same się do gabloty nie wstawiły pomimo wyścigów z Piastami i Jagami co nam wiele, wiele lat pokazywano, że Legia jest w stanie coś takiego przegrywać. Pewnie jeszcze długo będzie najbardziej utytułowanym prezesem Legii, ale obecna sytuacja to też w dużej mierze jego wina. Jego polityki. Przez ostatnie dwa okienka nie trafił się nam drugi Nikolić, Prijović, Odzidzia czy Radović w formie. Sprzedano co najlepsze, a w kadrze pozostawało wielu zaawansowanych wiekowych zawodników, którzy już mają wywalone na kolejne mistrzostwa.

A przede wszystkim skąd się biorą te wszystkie informacje uderzające w klub? Stanowski był zawsze poinformowany, odkąd Mioduski jest prezesem został odcięty od info, ale jak można klubowi dowalić to zaraz info z pierwszej ręki sypie. Jakieś maile, głupie plotki transferowy itd. Przypadek? Nie sądzę. Tak jak wstawienie fotki z uśmiechniętym Krzepotą dwa dni po jego zwolnieniu, po co to?
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Ja nie rozumiem tego, że jak ktoś broni Mioduskiego to jest nazywany nim, czy też jego klakierem.
    Nie chodzi o bronienie Mioduskiego , tylko prostowanie jego narracji.Jak ktoś opowiada w jakim to złym stanie zastał klub , a po zestawieniu danych które sam raportował do Esy wychodzi że na początek swojej pełnej kadencji ( 01.07.2017) miał w kasie 30 milionów i perspektywę zarobienia 140-150 ( tyle w ostatnich latach Legia zarabiała bez uwzględnienia LM i LE) przy kosztach w poprzednim okresie jesień2016/wiosna2017 około 180 milionów to nie są to żadne fakty tylko narracja czyli czarny PR wobec poprzednika.
    I nie rozumiem tego, że bez ryzyka to się daleko nie zajedzie.
    To teraz właśnie obserwujesz jak to jest bez ryzyka z podgryzającym Cię poprzednikiem, w sytuacji gdy myślisz że zawodnicy chcą zwolnić trenera a nie rozumiesz że to chodzi o Ciebie.Żeby opanować pożar w burdelu Mioduski musi odsunąć czterech , pięciu piłkarzy tych którzy kręcą szatnią i to nie na dwie trzy kolejki ale do końca rundy ( może przy okazji Chukwu odpali i Niegoda coś pogra).Jak się będą stawiać i nie wykazywać zaangażowania zwolnić i żądać odszkodowania.Dopiero wówczas będzie mógł budować drużynę.Jak dalej będzie kręcił się w kółko to Leśnodorski go z Legii wydupcy i tyle.Swoją drogą Leśny to niezły s., zaplanował , realizuje i złowrogo milczy jak Jarosław lub Antoni o Strasznych Oczach.

To teraz właśnie obserwujesz jak to jest bez ryzyka z podgryzającym Cię poprzednikiem, w sytuacji gdy myślisz że zawodnicy chcą zwolnić trenera a nie rozumiesz że to chodzi o Ciebie.Żeby opanować pożar w burdelu Mioduski musi odsunąć czterech , pięciu piłkarzy tych którzy kręcą szatnią i to nie na dwie trzy kolejki ale do końca rundy ( może przy okazji Chukwu odpali i Niegoda coś pogra).Jak się będą stawiać i nie wykazywać zaangażowania zwolnić i żądać odszkodowania.Dopiero wówczas będzie mógł budować drużynę.Jak dalej będzie kręcił się w kółko to Leśnodorski go z Legii wydupcy i tyle.Swoją drogą Leśny to niezły s., zaplanował , realizuje i złowrogo milczy jak Jarosław lub Antoni o Strasznych Oczach.
    No i właśnie Mioduski musi wyczyścić w tym momencie Legię z ludzi Leśnego, z piłkarzy też. On takim fajnym kumplem dla nich nigdy nie był i nie będzie. Tak swoją drogą słyszał ktoś kiedyś, żeby piłkarze grali na zwolnienie się właściciela? Patologia. Ale tak jak napisał Dziekanowski docenią to co mieli w Legii jak wylądują w Niecieczach. Oczywiście dla właściciela zwolnić trenera jest dużo łatwiej i taniej niż wymienić pół drużyny, ale jak Mioduski będzie chciał kontynuować swoją przygodę w Legii to obecni piłkarzyki po prostu się z Warszawą pożegnają.

I tutaj właśnie Leśny pokazuje swoje oblicze. Głodne gadki o miłości do klubu gdzie w grze jest grubo milionowy biznes to tylko dla naiwnych. Z Leśnego taki Legionista, że pewnie mu uśmiech z twarzy nie schodzi oglądając kolejne kompromitujące występy kopaczy. Tylko jeśli nawet dopnie swego i Mioduski nie będzie chciał się dalej w Legię bawić to kto powiedział, że to jemu klub z powrotem odsprzeda? Pomimo obecnych zawirowań, Legia swoją markę i wartość ma.

Legionista Awatar beka
    nie wiem czy Kijek jednak szybciej nie reaguje, chociaz z drugiej strony sam częściej wywołuje to nazwisko

a możesz wskazać działania, które na to wskazują? Bo jeśli polegamy na zapowiedziach prezesów to Czerczesow MP zdobył samymi wychowankami

Legionista Awatar b.
    a możesz wskazać działania, które na to wskazują? Bo jeśli polegamy na zapowiedziach prezesów to Czerczesow MP zdobył samymi wychowankami
    Tak jak mort kiedyś pisał - przede wszystkim dlatego, ze jest kodziarzem. A kodziarzom w drewnianym kościele cegła na łeb potrafi się spierdolic.

A merytorycznie mi się nie chce, bo nie lubię ani pesymizmu ani gdybania, ale zwyczajnie nie kupuję tych jego wywiadów, w których sam sobie zaprzecza, tej korpogadki i obwiniania o wszystko Leśnego czy chociażby zatrudnienia Romea.

Przekonamy się na wiosnę, ja naprawdę bardzo chciałbym się mylić, ale dolary przeciw orzechom, że czeka nas powrót do czasów pedałów z iti.

Legionista Awatar beka
    a rozumiem kodziarz to coś zupełnie innego niż prawnik wąchający się z Wejchertami czy biznesmen aktywnie wspierający Nowoczesną?

Legionista Awatar Raffels
    Jak tak patrzę w jakim tonie zwracają się do siebie niektórzy tutaj obecni to zastanawiam się, czy to forum kibiców tego samego klubu...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Adin
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Jak tak patrzę w jakim tonie zwracają się do siebie niektórzy tutaj obecni to zastanawiam się, czy to forum kibiców tego samego klubu...
    swoją drogą, to ostatnio byliśmy tak podzieleni w czasach konfliktu z ITI.
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez Adin Zobacz posta
    swoją drogą, to ostatnio byliśmy tak podzieleni w czasach konfliktu z ITI.
    Tu nie chodzi o jakieś podziały tylko brak elementarnego szacunku.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar bloniaq
    No chyba już był kilka razy jasny przekaz, że jak taki Mario czy ktoś inny "nielubiany" obraża to dostaje bana, ale jak obrażać Maria to jest super Menciu, ok, cool.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Tutaj śmierdzi na odległość farbowanymi lisami ale cóż zrobić, Legia od lat budzi największe kontrowersje w całym naszym Kraju więc jest jak jest ...
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

I tutaj właśnie Leśny pokazuje swoje oblicze. Głodne gadki o miłości do klubu gdzie w grze jest grubo milionowy biznes to tylko dla naiwnych.
    Jak mawiał filozof z Królewca , widzisz przedstawienie a nie widzisz rzeczy.Dla mnie nie jest

istotne czy dyrektor gorzelni z której pochodzi moja wieczorna szklaneczczka Chivas mówi prawdę że uwielbia ten napój czy czaruje , tak samo nie było dla mnie istotne czy Leśny kochał klub czy nie.Ważne było to że w obu przypadkach otrzymywałem produkt którego oczekiwałem.Podobnie teraz , gówno mnie obchodzi czy Leśny zajumał kasę z klubu czy nie.Od Mioduskiego oczekuję dostarczenia właściwego produktu czyli Legii dominującej w lidze jak za Leśnego.Bo od tego jest prezes klubu a nie od biadolenia że nikt mnie nie kocha nikt mnie nie lubi i Leśny mnie wyruchał.Albo masz kasę i jaja by pożar w burdelu ugasić albo będziesz udawał że to nie żaden pożar tylko ktoś peta skiepował na dywanie a obudzisz się jak chałupa się sfajczy i nie będzie czego ratować.Leśny zaczynał z przychodami 80 mln rocznie , odchodził przy 160-170 mln nie licząc kasy z LM.A po drodze około 80 mln poszło do ITI.W tym sezonie , kodomita zaliczy zjazd przychodów na jakieś 140 mln.Będzie wyprzedaż, branie zawodników z kartą na ręku , granie młodymi którzy jak tylko coś pokażą będą sprzedawani jak ktoś położy milion ojro.Sorki , wkurwiłem się a i tego chivas poszło trochę więcej.

PS Lorenzowi wyliczę wszystko w temacie Leśnodorski-Mioduski , za parę dni.W zamian oczekuję butelki.

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    No chyba już był kilka razy jasny przekaz, że jak taki Mario czy ktoś inny "nielubiany" obraża to dostaje bana, ale jak obrażać Maria to jest super Menciu, ok, cool.
    No już bez przesady, modów nie mieszajcie w te przepychanki a'la wczesna piaskownica

trochę podczyściłem z tych osobistych wycieczek
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar b.
    Z wczorajszego "Lech Conference":

MAGIERA SHOW

Jacek Magiera był obok Nenada Bjelicy najbardziej wyczekiwanym prelegentem. Nie zawiódł. Jego wykład był dopracowany, dynamiczny, merytoryczny. W praktyce opowiadał o zderzeniu polskiego trenera, który przed chwilą – jak sam powiedział – głową był w Grudziądzu, Siedlcach, z Ligą Mistrzów i Realem Madryt.

Uderza w sumie jak niewiele jest czasu na faktyczną pracę i treningi w klubie, który gra w europejskich pucharach. Gdy Magiera pokazywał swój kalendarz, przeplatały się w nim mecze, podróże, dni odpoczynku dla piłkarzy, do tego wypadki losowe. Przykładowo dzień po meczu ze Sportingiem planowane były normalne treningi, ale przez przedłużającą się kontrolę antydopingową zamiast wsiąść w samolot tuż po północy, legioniści wylecieli po 3. W Warszawie byli o 7, na Łazienkowskiej o 8. Znowu normalna praca nie była możliwa. A przecież za moment mecz z Lechią, ówczesnym liderem, do którego Legia traciła dwanaście punktów.

– 16 września prowadziłem Zagłębie Sosnowiec w meczu z Podbeskidziem. Jeszcze 22 września prowadziłem w Sosnowcu zajęcia. 23 rozwiązałem kontrakt, 24 miałem konferencję prasową, 25 poprowadziłem pierwszy trening. Miałem dwa dni, żeby przygotować drużynę do meczu ze Sportingiem. Jedyne co można było zrobić, to popracować nad strefą mentalną, z którą nie było najlepiej. Fizycznie drużyna była dobrze przygotowana. Podczas ostatnich zajęć w Warszawie zrobiłem trening, w którym zawodnicy mieli grać wyłącznie słabszą nogą, żeby trochę rozluźnić atmosferę. W samolocie prezes z obawą powiedział: trenerze, coś ta drużyna nie za dobrze wyglądała. W Lizbonie nic wielkiego nie robiliśmy – dziadek, zabawa, uśmiech. Najważniejsze było, żeby zapomnieli o złych wspomnieniach z meczu z Borussią. Dla nas to był też czas poznawania zawodników, ich problemów, ich mentalności.

Niestety, nie będę wam w stanie przekazać esencji wykładu, ponieważ jak w żadnym wielką rolę odgrywały slajdy. Były to np. te same materiały, które oglądali piłkarze Legii podczas odpraw, analiz (aczkolwiek doradziłbym trenerowi odejście od Comic Sans). Jak grać, którymi strefami, pełne założenia taktyczne i wszystkie szczegółowe kwestie, które jednak nabierają wyrazu dopiero, gdy komentarz podąża za obrazem. Ja wam mogę mówić, że na Bernabeu chciano przede wszystkim odciąć Kroosa, a także wykorzystać przestrzenie zostawiane przez ultraofensywnych obrońców, ale to nie to samo.

Magiera słusznie podkreślił, że nie ma szans aby Pepe oglądał Legię w lidze. Legioniści byli dla Królewskich anonimowi i… to było ich siłą. Rywale nie wiedzieli kto jak gra, kto ma jaki styl, kto umie kiwnąć, a kto nie. Kto wie czy to nie tajemnica znakomitych otwierających minut, bowiem Królewscy na żywca przeprowadzali analizę rywala? Magiera zauważył też, że Legia trzy z pięciu goli na Bernabeu straciła… z kontry. Co się działo w szatni w przerwie? Już wtedy analitycy mieli świeży materiał gotowy do tego, by zaprezentować go zawodnikom. Czasy Bogusława Baniaka rzucającego krzesłem w celach motywacyjnych odeszły na dobre do lamusa.

– Na początku przenieśliśmy intensywność z Ekstraklasy do Ligi Mistrzów i przegraliśmy. Co nam ta Liga Mistrzów dała? Przeniesienie intensywności z Ligi Mistrzów do Ekstraklasy, co było widać po ligowych wynikach. Dziesięć meczów, osiem zwycięstw, 33-10 w golach. Graliśmy tempem, jakim gra się w Europie. Ale Legia takich meczów na przestrzeni 21 lat zagrała kilka, a Real gra takich meczów kilkadziesiąt.

Wykład nieprzetłumaczalny na pismo, a szkoda, bo bezsprzecznie najlepiej łączył merytorykę z jasnością przekazu. Można dyskutować z tym, czy taka treść przyda się w codziennej pracy młodych szkoleniowców, ale na pewno spełniał choćby wzorowo walory motywacyjne. Oto przed tysiącem szkoleniowców na początku drogi stał facet, który przed chwilą musiał wymyślić plan na Real Madryt, a przedstawił to tak, że potrafiłeś się w ten nierealny problem wczuć.

A tutaj Bjelica:

BJELICA, CZYLI ROZCZAROWANIE

Wiele osób czekało ze szczególną uwagą na wystąpienie Nenada Bjelicy. Temat był zachęcający – kontratak na przykładzie jego Lecha Poznań. Niestety, ktoś zrobił krzywdę trenerowi i słuchaczom. Bjelica omawiał swoją pracę UEFA Pro sprzed kilku lat opierając się na przygotowaniach do meczu Wolfsberger – Ried. Podawał statystyki z Ligi Mistrzów 09/10 i mundialu w RPA. Padały takie ogólniki jak plusy i minusy kontrataku, mogłeś się np. „dowiedzieć”, że rywal nie ma wtedy ustawionej defensywy, łatwiej więc go zaskoczyć. Na koniec parę ew. rutyn treningowych i video ze strzelanych kontratakiem bramek Lecha. Koniec. Uczciwie – strata czasu.

To była zdecydowanie najsłabsza prelekcja całego dnia, cechowała ją przede wszystkim powierzchowność. Moim zdaniem jak na dłoni widać było, że Bjelica nie miał na to czasu. Słabość tego wystąpienia kryła się gdzieś za kulisami. Sam się zgłosił? Poproszono go? Jaka jest historia tego swetra udziału? W każdym razie na horyzoncie miał przede wszystkim trzy mecze ligowe na przestrzeni ośmiu dni, to go zajmowało, a nie jakiekolwiek przygotowanie do własnej prelekcji. Gdzieś ktoś przestrzelił z pomysłem. Lech Conference chce się rozwijać, więc tutaj widzę największą lekcję płynącą z dziesiątej edycji: nie patrz na nazwisko, nie jest gwarancją.
    (teksty z weszlo)

Legionista
    Bjelica na konferencji organizowanej przez swój obecny klub miał prezentacje sprzed 10 lat?! O Jezusie. "Kontra na przykładzie Lecha Poznań" to mogło brzmieć "Jak nie kontrować na przykładzie Lecha Poznań"

Co do Magiery, można się było tego spodziewać, niezwykle elokwentny człowiek, i wg. mnie dobry trener, tylko się w pewnym momencie pogubił, nie trafili z przygotowaniem fizycznym, wzmocnienia nie były " na juz"(co nie zmienia faktu, że odpaść z Sherrifem z Tyraspola to i tak kompromitacja pełną parą). A czysto taktycznie prezentował się nieźle(Real, Sporting, Ajax, w meczu z Lubinem w tym sezonie to taktycznie wytarł Stokowcem krzesełka na Ł3).

edit:

Nie wiecie jak to było, Magiera sam się do Poznaniaków zgłosił, czy oni go zaprosili?
    Mam nadzieję, że nie przejmie Lecha po Bjelicy, moje, a i pewnie Magikowe legijne serducho by tego nie wytrzymało.
    Ostatnio edytowane przez Tibo ; 10-12-2017 o 19:40

Legionista
    Podpieranie się weszło naprawdę grube .
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    Podpieranie się weszło naprawdę grube .
    lol

W sensie, że wesz(L)o czy jak? Smyk, którego tweeta wrzuciłem pisze dla GóWna co ciekawe.

Nie mam zamiaru wywoływać jakiejś gównoburzy, każdy swoje zdanie wyrobione ma i tyle. Jako, że temat dotyczy Magica - wrzucam informacyjnie.

Nie wiem co weszło ma tu do rzeczy.

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Tibo Zobacz posta
    ...
    Nie wiecie jak to było, Magiera sam się do Poznaniaków zgłosił, czy oni go zaprosili?
    Mam nadzieję, że nie przejmie Lecha po Bjelicy, moje, a i pewnie Magikowe legijne serducho by tego nie wytrzymało.
    Jacek ma przecież robić w PZPNie, coś się zmieniło? Są tacy co pierniczą coś o Jacku w Wiśle po Ramirezie ale jakoś wydaje mi się to mało wiarygodne ...
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Jacek ma przecież robić w PZPNie, coś się zmieniło? Są tacy co pierniczą coś o Jacku w Wiśle po Ramirezie ale jakoś wydaje mi się to mało wiarygodne ...
    W Wiśle będzie kolejny Hiszpan, nie było tematu Magiery.

Dajcie spokój.. Magiera jeździ na masę takich i podobnych konferencji dla trenerów, wcześniej coś a'la wykłady motywacyjne dla piłkarzy i trenerów, a teraz dorzuca do tego wspomnienia z Legii i LM. Wątpię, żeby w ogóle rozważał kiedyś objęcie Lecha, właśnie z szacunku dla Nas.

Legionista Awatar Lillo
    Magic niech wróci do Sosnowca, zrobi awans, nabierze doświadczenia, zrobi kursy z przygotowania fizycznego i na pohybel Mario wróci do Legii

Uprawnienia umieszczania postów