Strona 1 z 8 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 216

Wątek: XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pyeongchang 2018 (09-25.02.2018 r.)

Legionista Awatar Tom Kruz

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pyeongchang 2018 (09-25.02.2018 r.)

Dopiero co przeżywaliśmy emocje związane z igrzyskami w Rio, a tymczasem już zaledwie za niespełna półtorej roku 23 igrzyska zimowe w Korei. Najwyższy czas zatem na nowy temat na forum .

Niestety polscy hokeiści właśnie tracą szansę na olimpijską kwalifikację. W odbywającym się w Mińsku turnieju kwalifikacyjnym po wczorajszej klęsce 1:6 w spotkaniu ze Słowenią, dziś w 3 tercji nasi przegrywają z gospodarzami 2:5 (pomimo prowadzenia 2:0).
    O awans z tego turnieju powalczą Słowenia i Białoruś, które wygrały swoje mecze z Danią (odpowiednio 3:0 i 5:2).
    A zatem ostatnimi jak dotychczas igrzyskami z udziałem polskich hokeistów pozostają ZIO Albertville 1992.
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Dzieje się.

Rosja wykluczona ze startu w igrzyskach.

Rosyjscy sportowcy, którzy zyskają prawo startu w IO zostaną wyłonieni przez MKOl i będą startować pod flag olimpijską.
    Będą musieli spełnić między innymi takie warunki:

- nie może wystartować żaden członek kadry z Soczi,
    - żaden trener ani lekarz, którego podopieczny dopuścił się złamania przepisów dopingowych nie będzie mógł być członkiem kadry

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
    Dzieje się.

Rosja wykluczona ze startu w igrzyskach.

Rosyjscy sportowcy, którzy zyskają prawo startu w IO zostaną wyłonieni przez MKOl i będą startować pod flag olimpijską.
    Będą musieli spełnić między innymi takie warunki:

- nie może wystartować żaden członek kadry z Soczi,
    - żaden trener ani lekarz, którego podopieczny dopuścił się złamania przepisów dopingowych nie będzie mógł być członkiem kadry
    Ponadto dożywotnio wykluczono ze struktur sportu olimpijskiego ministra sportu Rosji Witalja Mutkę , który jest głównym rosyjskim organizatorem przyszłorocznych MŚ . Co na to FIFA ?

Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Ponadto dożywotnio wykluczono ze struktur sportu olimpijskiego ministra sportu Rosji Witalja Mutkę , który jest głównym rosyjskim organizatorem przyszłorocznych MŚ . Co na to FIFA ?
    FIFIE musi się zgadzać forsa, mają to głęboko w życi
    Mnie tam jakoś zimowe igrzyska nie ruszają, jedyne co ciekawe to hokej i jazda figurowa na lodzie, no może jeszcze trochę te różne akrobacje na deskach, reszta to raczej nudziarstwo i stają się ciekawe tylko jak ktoś z naszych ma medalowe szanse ... a takie bobsleje to parodia sportu - ooo, mogliby dać wyścigi motorowe na lodzie, to całkiem fajne
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista

Pod takim znakiem, w miejsce symboli narodowych, będą występowali rosyjscy sportowcy na igrzyskach :

..

Legionista
    Jakieś przewidywania medalowe?

Szanse:

Skoczkowie - wiadomo - druzyna + 2 x konkursy indywidualne. Medal jakiś pownien być.

Biegi - Moze Justyna jeszcze coś wycisnie, ale wątpię

Kombinacja - chyba mamy nawet jakiegoś zawodnika, ale bez sznas na sukces.

Biathlon - Niezbyt optymistycznie to wyglądało na początku sezonu. Ostatnie dwa PŚ jakieś nadzieje dały. Ponieważ temat gdzieś tam umarł, to pozwole sobie tu króciutką relację umieścić:
    Przed wszystkim wydawało się, że forma Nowakowskiej idzie w górę. To wciąż jest raczej 15 miejsce niż 3 i z pewnością do faworytów należec nie będzie.
    Optymizmem powiało w Niemczech. Najpierw Nowakowska była 6 w sprincie w Oberhofie, a bieg pościgowy zakończyła na 4 miejscu, a później mieliśmy dwie dobre sztafety w Ruhpolding.

Sztafeta męska - pierwszy raz od dłuższego czasu kiedy śledzę (nie każdy występ śledzę, więc mogło mi coś umknąć) Polacy zakończyli bieg nie zostając zdublowanymi.
    Biegowo nadal wyglądają fatalnie, ale strzelanie mieli wyborne.

Zaczął Łukasz Szczurek. W pierwszym strzelaniu miał dwa dobierania. Na dzień dobry więc Polacy mieli koło 30 sekund straty. Ale w drugim był bezbłędny! Na ostatnim okrążeniu kiedy zawodnicy już się nie oszczędzali przed strzelnicą stracił najwiecej czasu, ale mieścił się w minucie - raptem 48 sekund straty. trzymał się w grupie koło 15 miejsca.
    Drugi wybiegł Andrzej Nędza-Kubiniec. Na rundzie tracił i 20 sekund, ale strzelał bardzo szybko i bezbłędnie! Po strzelaniu wskakiwał na wyższe miejsca. Doprowadził sztafetę do stefy zmian na 13 miejscu w grupie reprezentacji z mniej więcej podobnym czasem 11-17 miejsce.
    Trzeci Grzegorz Guzik. U niego straty czasowe w biegu były większe niż u Szczurka, ale tam wśród najlepszych startowali też już należacy do najszybszych Svendsen czy Fourcade. I zaczęło się piersze strzelanie. Polak oddał pierwszy strzał - niecelny. Zanim się złożył do drugiego, to wjeżdżający w podobnym czasie na strzelnicę Czesi już zakończyli zmagania u uciekali. Bałem sie, że będzie powtórka z poprzedniej sztafety, gdzie Guzik na 16 strzałów oddał tylko 4 celne i zaliczył w sumie 6 karnych rund. Ale Grzegorz się pozbierał. Tę próbe zakończył z dwoma dobieranymi nabojami, bez karnych rund. Wprawdzie wizyta na strzelnicy kosztowała go minutę (wcześniej A N-K załatwiał sprawe w 22-23 skundy), ale się wybornił. Drugie strzelanie było bezbłędne i znów Polska zakończyła swoją zmianę wysoko, przed 15 miejscem. Sztafetę zamykał najmłodzy - Mateusz Janik.
    Pierwsze strzelanie bezbłędne i znów Polska tuż za top 10. Niestety zepsuł wszystko w drugiej próbie. 2 celne strzały na 8 prób. 3 karne rundy i gigantyczna już strata. Na mecie 5 minut.
    Po 3 zmianach Polska miała 2.35 straty. Ostatnie strzelanie kosztowało nas koło dwóch minut. Kupa czasu na strzelnicy + jeszcze czas potrzebny do pokonania 3 karnych rund. 3 minuty straty (liderujący Norweg na ostatnim odcinku wyraźnie zwolnił, niezagrożony świętował zwycięstwo, stąd strata powiększyłaby się tylko o 25 sekund w stosunku do zakończenie 3 zmiany) to nadal byłoby koło 12 miejsca, gdzieś między Kazachstanem, Słowacją, a Szwajcarią, ale byłby to wynik rewelacyjny.
    Tak pozostaje się cieszyć, że obeszło się bez zdublowania.

Sztafeta kobieca:
    Mocno zaczęła Monika Hojnisz. Bezbłędna na strzlnicy zakończyła swą zmianę z raptem 11 sekundami straty do liderującej Niemki. Gwizdoń i Guzik dobierały odpowiednie 2 i 3 razy utrzymójąc reprezentację Polski w szerokiej czołówce. A później weszła Nowakowska. Strzelała bezbłędbie i pędziła na nartach. Zaczynała mając 46 sekund straty. Ale wyprzedziła Francuzkę (kiepskie strzelanie) dopadła Norweżkę i do końca walczyła o 4 miejsce. Polska zakończyła mając 24 sekundy.
    Nie wiadomo, czy smarowanie, czy się Weronika wyprztykała - ale w biegu masowym w kolejnym dniu biegowo już wypadła bardzo słabo

Łyżwiarstwo szybkie:
    Bródka wciąż się ściga. Ale chyba drużyna medalowa sprzed 4 lat się nie zakwalifikowała?

Łyżwiarstwo figurowe:
    Kiedyś był Grzegorz Filipowski. Potem Anna Rechnio. Jakaś para taneczna i sportowa. A teraz?

Bobsleje/saneczkarstwo:
    Nie wiem, czy ktoś startuje.

Snowboard:
    Kiedyś promowana była Jagna Marczułajtis, obecnie nikt. Więc może nikt się nie zakwalifikował?

Narciarstwo alpejskie:
    Chyba żadnych poważnych kandydatów?

Freeestyle:
    Wogóle w Polsce ktoś to uprawia?

Curling/Hokej:
    Nie ammy reprezentacji na ZIO.

Poproszę o dopisywanie kandydatów na dobre miejsca, jeśli takowi są w różnych dyscyplinach.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta

Sztafeta męska - pierwszy raz od dłuższego czasu kiedy śledzę (nie każdy występ śledzę, więc mogło mi coś umknąć) Polacy zakończyli bieg nie zostając zdublowanymi.
    Postanowiłem, że sprawdzę.
    Ostatni raz bez dubla było rok temu, też w Ruhpolding.
    Strzelanie wyszło wtedy również bardzo dobrze - 0 karnych rund, 8 dobierań (średnio jedno na strzelanie), a i tak Polska skończyła ze stratą 5:20.
    W porównaniu z tym tegoroczny wynik, mimo trzech karnych rund był lepszy.

Bjoerndalen poza kadrą norweskich biathlonistów na IO
    Szkoda. Liczyłem, że zakończy piękną karierę występem i medalem w sztafecie.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
    Bjoerndalen poza kadrą norweskich biathlonistów na IO
    Szkoda. Liczyłem, że zakończy piękną karierę występem i medalem w sztafecie.
    Nie zdobył kwalifikacji czy tak po prostu dał sobie już spokój? Nie śledzę odkąd Tomek Sikora zawiesił karabin.

Legionista Awatar crolick
    Bobsleje/saneczkarstwo:
    Nie wiem, czy ktoś startuje.
    W bobach 2-kach mamy miejsce.
    Możliwe że 4-ka też dostanie (choć wątpię).

A Ole Einar po prostu nie wywalczył kwalifikacji.
    Ostatnio edytowane przez crolick ; 15-01-2018 o 17:21

Legionista
    Tak czytam o naszej kadrze skoczków i rozważaniach, jaka to czwórka wystąpi.
    Czy wcześniej nie było tak, że kraj ma prawo wystawić 4 skoczków + obrońce tytułu? W naszym przypadku dałoby to Kamila Stocha + 4 dodatkowych zawodników?

Legionista Awatar b.
    Tak czytam o naszej kadrze skoczków i rozważaniach, jaka to czwórka wystąpi.
    Czy wcześniej nie było tak, że kraj ma prawo wystawić 4 skoczków + obrońce tytułu? W naszym przypadku dałoby to Kamila Stocha + 4 dodatkowych zawodników?
    Dotyczy to MŚ, nie IO.
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Dotyczy to MŚ, nie IO.
    Owszem.
    Natomiast wydawało mi się, że wcześniej na IO były te same zasady. Tylko dawno nie stosowane, jak wygrywał Amman, a kadra Szwajcarska i tak liczy 2-3 skoczków.
    Ale nie - sprawdziłem - w 2006 wygrał np. Morgenstern, a w 2010 był jednym z 4 Austriaków.

Legionista
    Obiektywnie rzecz biorąc, cholernie ciężka decyzja, kogo zostawić w domu i wielka szkoda, że nie można wystawić"5" na indywidualnych. Oby Stefan wybrał dobrze.

Legionista Awatar A_S_1984
    http://www.olimpijski.pl/pl/pyeongch...ja-polski.html

tutaj można sprawdzić naszych reprezentantów w olimpijskich dyscyplinach zimowych

edit:

Odnośnie skoczków - jedzie żelazna 5. Ale występować będzie jedynie 4. Jeden pozostaje rezerwowym.
    Ultrawersytet Warszawski

Legionista Awatar Luke
    Bez graczy NHL jakiej takie ubogie te Igrzyska się wydają.

Niepokonane Miasto, niepokonany Klub...

Legionista
    Warto nadmienić, że 19 lutego startuje dwóch Legionistów, czyli Arturowie Nogal i Waś w sprincie w łyżwiarstwie szybkim. Nogal wydaje się w życiowej formie, co wcale nie oznacza szansy medalowej. Gorzej z Wasiem - choć nie śledzę tego dokładnie to ten sezon ma słabiutki. Zrezygnował nawet ze startów w ostatnich zawodach, jak podejrzewam, ze względu na ratowanie formy. Szkoda, bo na podstawie poprzednich lat wydawałoby się, że mógł powalczyć nawet o medal.
    Czy ktoś zna jakieś szczegóły jego przygotowań lub aktualnej formy?
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 05-02-2018 o 10:20

Z FB Małysza:
    W kwalifikacjach Stoch, Hula, Kubacki i Kot. Żyła skakał na treningach najkrócej i jest poza składem na średnią skocznię.

Legionista Awatar Antares
    Tak jak się można było spodziewać. Kot na małych skoczniach nawet w nienajwyższej formie jest bardzo dobry. 8, 9 i 11 w treningach. Żyła pewnie wskoczy do składu na skocznie średnią, a przy okazji i do drużyny. Ale nasi na treningach ciągle w trójce. Stoch 1, 2 i 3. Kubacki 1 i 3. Hula 2. Ogólnie te małe skocznie dla naszych są dobre jak dla Słoweńców czy Norwegów mamuty.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Poza tym u Kota wydawało się, że forma zwyżkuje. Może po prostu trafił idealnie w IO. Zobaczymy, jak będzie dalej, ale wcale nie przekreślałbym jego szans na występ na dużej skoczni.

Cytat Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Poza tym u Kota wydawało się, że forma zwyżkuje. Może po prostu trafił idealnie w IO. Zobaczymy, jak będzie dalej, ale wcale nie przekreślałbym jego szans na występ na dużej skoczni.
    Kot zawsze na małych skoczniach był mocny. Rok temu przecież podczas próby przedolimpijskiej zajął 1 i 3 miejsce. A u Żyły z tymi treningami jest tak, że w zawodach się mobilizuje i skacze znacznie lepiej. Na tej K-95 myślę, że Kubacki miałby spore szanse na medal, ale jego głównym rywalem będzie jego psychika. Co ciekawe Freitag na treningach skakał najgorzej ze wszystkich Niemców, czyżby casus Hannavalda, który w Willingen się rozsypał w 2003 roku?
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Tak jak się można było spodziewać. Kot na małych skoczniach nawet w nienajwyższej formie jest bardzo dobry. 8, 9 i 11 w treningach. Żyła pewnie wskoczy do składu na skocznie średnią, a przy okazji i do drużyny. Ale nasi na treningach ciągle w trójce. Stoch 1, 2 i 3. Kubacki 1 i 3. Hula 2. Ogólnie te małe skocznie dla naszych są dobre jak dla Słoweńców czy Norwegów mamuty.
    Drobna poprawka co do terminologii.
    Na małych skoczniach wogóle nie skaczą na IO.
    Małe skocznie ca. K40 są w użyciu podczas zawodów juniorskich.

K90/K95 to skocznie normalne (średnie)

K120-K140 to skocznie duże.

>K185 to skocznie mamucie.

Także Żyła, jeśli wskoczy do składu to na dużą skocznię.

Legionista Awatar Raffels
    Po treningach wygląda na to, że o medale powalczą: Stoch, Kubacki(jeśli głowa będzie pracować jak należy), Wellinger, Forfang, Johansson, Hayboeck, może Prevc. Niewiadomą jest Tande, który ma jakieś problemy z zębem i bierze antybiotyk. Dzisiaj nie skakał.
    Wyjątkowo słabo radził sobie za to Freitag ale coś czuje, że tu jakaś taktyka weszła w ruch.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Wyjątkowo słabo radził sobie za to Freitag ale coś czuje, że tu jakaś taktyka weszła w ruch.
    No kiepsko, kiepsko. Być może jeszcze zegarek mu się nie przestawił.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Stoch może zostać najbardziej ozłoconym polskim olimpijczykiem w historii , jeżeli zdobędzie 3 złote medale wyprzedzi znanego chodziarza . Łatwo nie będzie ale skoro wygrał 4 konkursy TCS........

Legionista
    Nie mogę jakoś znaleźć, wczoraj gdzieś jednym uchem słyszałem, że Norwegowie więcej niż sprzętu sportowego zabrali medykamentów na astmę. Ktoś coś? Przecież to się w głowie nie mieści. Naprawdę inne ekipy nie potrafią się zebrać w kupę i głośno dać jakiś przekaz w świat, zaprotestować, zagrozić bojkotem? Żadnego przebicia tam nie mają? Jak tacy chorzy to do sanatorium się leczyć a nie na Igrzyska. Ja rozumiem pojedynczy przypadek ale nie kuurwa coś takiego. To już wygląda jak reprezentacja kraju chronicznie chorego na astmę. Tylko, że to tylko tak wygląda bo reszta Norwegów nie jadąca do Pjongczangu, oglądająca swoich pupilków przed TV, przy kominku wydaje mi się, że zdrowa.

Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Nie mogę jakoś znaleźć, wczoraj gdzieś jednym uchem słyszałem, że Norwegowie więcej niż sprzętu sportowego zabrali medykamentów na astmę. Ktoś coś? Przecież to się w głowie nie mieści. Naprawdę inne ekipy nie potrafią się zebrać w kupę i głośno dać jakiś przekaz w świat, zaprotestować, zagrozić bojkotem? Żadnego przebicia tam nie mają? Jak tacy chorzy to do sanatorium się leczyć a nie na Igrzyska. Ja rozumiem pojedynczy przypadek ale nie kuurwa coś takiego. To już wygląda jak reprezentacja kraju chronicznie chorego na astmę. Tylko, że to tylko tak wygląda bo reszta Norwegów nie jadąca do Pjongczangu, oglądająca swoich pupilków przed TV, przy kominku wydaje mi się, że zdrowa.
    Spookoojnie Na normalnych i dużych skoczniach jesteśmy lepsi od nich Niech się faszerują czym chcą i tak będą oglądać nasze plecy
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    to chyba bardziej dotyczy biegów narciarskich?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
    Spookoojnie Na normalnych i dużych skoczniach jesteśmy lepsi od nich Niech się faszerują czym chcą i tak będą oglądać nasze plecy
    Nie no wiadomo, że nie o skoki chodzi, tutaj to bardziej sok z gumijagód by się nadał. Chodzi o biegowe dyscypliny. Myślałem, że to jasne. Temat dotyczy przecież Igrzysk a nie samych skoków Przy okazji zapytam czy astma dotyka także łyżwiarstwa szybkiego?

edit:
    Chociaż skoków jako takich też może dotyczyć, kombinacja norweska przecież
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 08-02-2018 o 11:05

Około 6000 dawek zabrali ze sobą, ale skoro wszyscy biegacze i biegaczki po kolei mają astmę to co się dziwić... Tyle gadania było u Rosji przez ZIO, a ci na legalu się faszerują i nikt nic z tym nie robi.

Rozumiem pojedyncze przypadki, ale jak nagle wszyscy po kolei chorują na astmę to jest jakaś kpina.

Uprawnienia umieszczania postów