Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567
Pokaż wyniki od 181 do 201 z 201

Wątek: Grzybobranie

Legionista Awatar monteś
    Ładne zbiory. Ja ruszam jutro i w niedzielę. Oby też były podobnie okazałe.

Legionista Awatar Marcino
    Dolu, jadę tam jutro z rana, mam nadzieję, że coś zostawiłeś na radzymińskiej ziemi
    A w niedzielę 4:30 i kanał żerański, miejsce podnęcone na leszcza.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista Awatar Dolu
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Dolu, jadę tam jutro z rana, mam nadzieję, że coś zostawiłeś na radzymińskiej ziemi
    A w niedzielę 4:30 i kanał żerański, miejsce podnęcone na leszcza.
    Spokojnie, tam dziś byłem może z godzinkę i nie będę też wspominał ile aut naliczyłem w lesie

Legionista
    Ładnie,ładnie brakuję tylko koźlarzy czerwonych z tego co widzę. U mnie też ciężko je trafić, ale takiego eldorado grzybowego to dawno nie pamiętam.

Legionista Awatar Dolu
    5 czy 6 jest, ale czerwoniak w tych lasach co jeżdżę praktycznie nie występuje
    80% tego co widać to prawdziwki, reszta maślaki i właśnie kozaki różnej maści

ed: jednego widać jak wiaderka łączą się z kartonem
    ed2: 2 lata temu było dużo lepiej, teraz sezon późno się zaczął, więc nie bardzo jest co marynować, może gąski, które zaczynają się pojawiać
    Ostatnio edytowane przez Dolu ; 01-10-2019 o 14:27

Motorowiec
    Mam pytanie. Gdzie, w jakich lasach nie można zbierać grzybów? W których parkach? W jednych można z brzegu, w innych wcale, szkółki jakieś 4metry czy coś. Nigdy z żadnym mandatem się nie spotkałem ani za bardzo nie zwracałem na takie rzeczy uwagi. Jak to jest bo patrząc na różne portale to jakoś nie jest to sprecyzowane? A może jest, tylko po prostu nie obczajam. Na Roztoczu, Zwierzyniec było oznakowane, że nie można nic zbierać ale z tym oznakowaniem to różnie jest bo czasami nie wiesz w jakim lesie wylądujesz i nawet nie wiesz w jakim jesteś bo jak sobie wieczorem coś zaplanowałeś to później i tak się to wszystko zmienia

Legionista Awatar Dolu
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Mam pytanie. Gdzie, w jakich lasach nie można zbierać grzybów? W których parkach? W jednych można z brzegu, w innych wcale, szkółki jakieś 4metry czy coś. Nigdy z żadnym mandatem się nie spotkałem ani za bardzo nie zwracałem na takie rzeczy uwagi. Jak to jest bo patrząc na różne portale to jakoś nie jest to sprecyzowane? A może jest, tylko po prostu nie obczajam. Na Roztoczu, Zwierzyniec było oznakowane, że nie można nic zbierać ale z tym oznakowaniem to różnie jest bo czasami nie wiesz w jakim lesie wylądujesz i nawet nie wiesz w jakim jesteś bo jak sobie wieczorem coś zaplanowałeś to później i tak się to wszystko zmienia
    w brzózkach

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Dolu Zobacz posta
    5 czy 6 jest, ale czerwoniak w tych lasach co jeżdżę praktycznie nie występuje
    80% tego co widać to prawdziwki, reszta maślaki i właśnie kozaki różnej maści

ed: jednego widać jak wiaderka łączą się z kartonem
    ed2: 2 lata temu było dużo lepiej, teraz sezon późno się zaczął, więc nie bardzo jest co marynować, może gąski, które zaczynają się pojawiać
    To u mnie odwrotnie, jest od cholery do marynowania, z większych w zasadzie tylko prawdziwki i koźlarze. Szkoda że idzie zimno bo wyskoczyłbym jeszcze.

Motorowiec
    Cytat Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
    To u mnie odwrotnie, jest od cholery do marynowania, z większych w zasadzie tylko prawdziwki i koźlarze. Szkoda że idzie zimno bo wyskoczyłbym jeszcze.
    O widzisz, dzisiaj w lesie jakiś starszy miejscowy grzybiarz powiedział mi ciekawą rzecz(lubię czasami zagadać starszych wiarusów ). Mówię mu, że dzisiaj jakby mniej grzybów niż tydzień temu(co ostatecznie okazało się nieprawdą bo koniec końców uzbierało się dużo więcej) a przecież sporo popadało i trochę tych ciepłych dni przecież było. A on mi mówi, że właśnie przydałoby się teraz ochłodzenie bo wtedy ściółka paruje i grzybnia zaczyna "pracować", pojawia się w lesie nad runem taka mgiełka i wtedy są to idealne warunki żeby nastał wysyp. Także tego, nie trać wiary

Legionista Awatar Stout
    Dokładnie .
    Pod warunkiem ,że deszczowa pogoda nie utrzyma się dłużej.
    Wtedy do akcji wkroczy robak.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Dolu

Co do czerwoniaków to takie gwizdki od czasu do czasu się trafiają
    Ostatnio edytowane przez Dolu ; 03-10-2019 o 12:05

Osaki zapewne w osikach czy brzozach. Ostatnio wokół jednego siedziała pokaźna żmija i miałem dylemat. Grzyb czy ugryzienie.

Legionista Awatar Jestem
    Osaki zapewne w osikach czy brzozach. Ostatnio wokół jednego siedziała pokaźna żmija i miałem dylemat. Grzyb czy ugryzienie.
    Wnioskuję, że wybrałeś grzyba i słusznie zresztą, walka ze żmiją to zbyt okrutne dla tego biednego zwierzątka

p.s. Widzieliście te nowe borowiki z ameryki, czy to tylko takie pitolenie?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Dolu
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Wnioskuję, że wybrałeś grzyba i słusznie zresztą, walka ze żmiją to zbyt okrutne dla tego biednego zwierzątka

Ja coś o jakiś podgrzybkach słyszałem, ale nic nie widziałem

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez Dolu Zobacz posta
    Ja coś o jakiś podgrzybkach słyszałem, ale nic nie widziałem
    Zbieram od trzech sezonów (nad morzem), gatunek bardzo agresywny (wypiera nasze grzyby), przypłynął z USA przez Litwę (ponoć).
    Grzyb zwarty, nie tak aromatyczny jak nasze podgrzybki lecz w smaku bardzo dobry (Suszenie, marynowanie, sos/zupa). Rzadko kiedy robaczywy, nasze robaki ich nie jedzą, za to często poobgryzany przez ślimaki. Rośnie szybko, w dużej ilości i jest mega ładny, zaczyna się już na przełomie miesięcy letnich. Polecam (jak znajdę zdjęcie i dam radę wrzucić to będzie).
    „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta

To był jej grzyb, odpuściłem Żmija była gruba jak kiełbasa krakowska, więc to nie przelewki
    Odnośnie "jankesów" - rosną na pomorzu, wypierają nasze podgrzybki brunatne. W ubiegłym roku znajomi znaleźli dwa kosze pod Otwockiem. Z czasem będą wszędzie. Nazwa książkowa - ZŁOTAK WYSMUKŁY

Ostatnio edytowane przez Marcino ; 10-10-2019 o 07:00

Legionista Awatar Dolu
    Pojawiły się i rude

ps: na Rejentówce spotkałem gościa z 12l wiadrem żółtych gąsek, ale brał z korzeniami, więc pewnie z połowa do wywalenia bo chyba niema drugiego takiego grzyba co by go tak lubiły robaki

Motorowiec
    Odnośnie "jankesów" - rosną na pomorzu, wypierają nasze podgrzybki brunatne. W ubiegłym roku znajomi znaleźli dwa kosze pod Otwockiem. Z czasem będą wszędzie. Nazwa książkowa - ZŁOTAK WYSMUKŁY
    Faktycznie ładniutkie, takie amerykańskie

Uprawnienia umieszczania postów