Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 121 do 147 z 147

Wątek: Grzybobranie

Legionista Awatar Marcino
    Wczorajsze półgodzinne ŻÓŁTE zbiory

Żółciaki siarkowe i kurki rosnące tuż obok. Niestety czas zablokował możliwość wejścia w las, bo leśniczy ganiał dziki i kazał się wynosić.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Legionista Awatar olek_grom
    Korzystaliście ze strony grzyby.pl? Opłaca się wykupować dostęp? Generalnie nie chodzi mi o dokładne miejscówki, ale czy w ogóle gdzieś warto jechać.

Legionista Awatar Jestem
    Siedzę w okolicach na północ od Pomiechówka i zero grzybów, może ktoś coś poradzić w tamtym rejonie?
    Niby coś tam padało kilka dni temu ale grzybnia się nie zdecydowała ruszyć ...
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Oprócz kurek i może kilku fartownych prawdziwków na razie nic nie uświadczysz w mazowieckim.

Legionista Awatar zbinky
    Straszna bryndza ale jak w końcu wysypie.............będzie lepiej niż rok temu

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Podzielił się miejscówką,gdzie panuje hvjnia z grzybnią
    Nie sama hvjnia, trochę tej grzybni też było - w dwie godziny łubianka, głównie podgrzybków; sporo zjedzonych zostawiłem.

Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    No i ja wczoraj dwie godzinki.

Legionista Awatar krzysiek1916
    Wiadomo, że grzybiarza o miejscówki się nie pyta...
    Ale powiedzcie Panowie chociaż czy to na południe czy północ od Warszawy?
    Bo ja jeżdżę na południe i nie chce mi się już kolejny raz robić pustego przelotu...

Ze mną się namiarami podzielono na priv, więc nie czuję się upoważniony puszczać dalej jakiekolwiek wskazówki. Przepraszam

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Ze mną się namiarami podzielono na priv, więc nie czuję się upoważniony puszczać dalej jakiekolwiek wskazówki. Przepraszam
    To przecież oczywiste, że odp tylko na priv. Ja i tak już za dużo powiedziałem o swojej lokalizacji

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1916 Zobacz posta
    To przecież oczywiste, że odp tylko na priv. Ja i tak już za dużo powiedziałem o swojej lokalizacji
    Na północy na razie bryndza, na środowym targu w Nowym Dworze było tylko jedno stoisko z grzybami, kurki i trochę podgrzybków i nic więcej, przy trasach ludzie nie stoją z grzybami a powinni już. Oczywiście całej północy nie zaliczyłem, jestem kawałek za Pomiechówkiem i mam pod nosem lasy które powinny się roić od prawdziwków i kozaków
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Dokładnej wsi nie podam(bo tam chcę jeszcze wrócić ) ale południe od Warszawy hehe, Lasy Kozłowieckie(daleko). Na początku chvjnia i płacz bo stada podgrzybków nie zebranych spleśniałych(mówię na nie "białe"), rodzinki po 10, 15 sztuk(a niby sucho w lasach), więc cza na drugą stronę szosy skoczyć, no ale tam to samo. Nie załamując się szedłem dalej i mając zamiar wracać się do samochodu najnormalniej w świecie zachciało mi się lać po po paru piwkach(nie byłem kierowcą)(ta siateczka to śmietniczek). No i w tym czasie pojawiła się sztuka a zaraz widzę następną i następną. Teren zryty przez dziki. I właśnie tutaj na 50m/kw(mniej więcej) nazbierałem prawie koszyk dużych, zdrowych, twardych podgrzybków, kilka nadgryzionych jedynie przez ślimole. No ja powiem tak. To co zebrałem to na farcie, szału nie ma w lasach jeszcze i gdyby nie ta miejscówka to by było nic. Sosik zayebisty.

Fotki niestety tylko z miejsca po zebraniu bo wpadłem w amok i nie myślałem w tym momencie o jakimś aparacie a szkoda

I właśnie na tej czarnej ziemi odkrytej ze ściółki rosły sobie jak gdyby nigdy nic.

Kurczę, ta relacja pozwala wczuć się w emocje tego grzybobrania

Legionista Awatar midzi
    Ja na noc i poranek zapuszczam się w okolice Spały. Zobaczymy co ciekawego serwują lasy w menu 1 września

Ogólnie ten trójkąt bermudzki pod Tomaszowem Mazowieckim to jedna z lepszych miejscówek do 100 km od Warszawy.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 31-08-2018 o 10:13

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    No lasy spalskie spoko są. Jak się trafi, to się można obłowić nieźle. No i fajne chodzenie, bo raczej nie ma chaszczy Ale ludzi dużo.
    Dla "ciekawskich" i zapaleńców historii II WŚ, dodatkowym smaczkiem są kolejowe bunkry w Konewce i Jeleniu

Legionista Awatar zbinky
    Ja czekam tylko na sygnał od miejscowych i w okolice Wielbarka od razu daję nogę. Lasy, leśniczówka i nieprzebrana ilość prawdziwków

Legionista
    jak się teraz sytuacja w lasach generalnie przedstawia, udało się coś komuś przy weekendzie zebrać?

Legionista Awatar midzi
    Udało. Łącznie na kilka podejść.

Koźlaków ~100
    Prawdziwków ~30
    Osaków <10
    Podgrzybków, maślaków, siniaków etc. nie liczę.

Susza. W lesie pusto. Rowy, łąki, brzózki i na skraju tylko.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Udało. Łącznie na kilka podejść.

Koźlaków ~100
    Prawdziwków ~30
    Osaków <10
    Podgrzybków, maślaków, siniaków etc. nie liczę.

Susza. W lesie pusto. Rowy, łąki, brzózki i na skraju tylko.
    Gdzie tyle nazbierałeś?! Ja byłem pod Garwolinem - 3 godziny łażenia i nic w koszyku nie miałem, pusto.

Legionista Awatar Alek
    Pogoda lipna dla grzybiarzy. Przez najbliższe dni zero deszczu, a w dzien powyżej 25
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Podobnie jak kolega Makrel odwiedziłem okolice Garwolina.
    Poza wysypem surojadek nic zjadliwego nie było i wróciłem z pustymi rękami.
    Sucho jak wiór.

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez Makrel Zobacz posta
    Gdzie tyle nazbierałeś?! Ja byłem pod Garwolinem - 3 godziny łażenia i nic w koszyku nie miałem, pusto.
    Okolice Spały i tamtejsze lasy. Plus mój las i trochę zagajników z młodymi brzózkami. Łącznie kk. 6h w lesie.

Legionista Awatar Dolu
    Coś się zaczyna dziać

Forumowicze, macie może jakiś przepis na "podkręcenie" marynowanych grzybków? Zawsze robiłem taką tradycyjną zalewę (liść laurowy, pieprz, ziele, gorczyca, cebulka).
    Myślałem o jakiejś papryczce, czy coś? Czy raczej nie pasuje? Podrzućcie pomysł, co jeszcze dokładacie (głównie do podgrzybka)

Legionista Awatar Stout
    Do podgrzybków dokładam staropolskie pół litra.
    Wtedy smakują najbardziej .

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Ja nawet ocet ten z niższym procentem używam, więc 40% odpada

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Do podgrzybków dokładam staropolskie pół litra.
    Wtedy smakują najbardziej
    .

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    Brzmi jak motto, tego się trzymam, zawsze

Uprawnienia umieszczania postów