Strona 1 z 14 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 393

Wątek: zamachy , katastrofy , newsy ze świata

Legionista Awatar Alek

zamachy , katastrofy , newsy ze świata

Zakładam temat do tego typu wiadomości na przyszłość.

W Nicei już ponad 70 ofiar po tym jak ciężarówka wjechała w ludzi.
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    W Nicei już ponad 70 ofiar po tym jak ciężarówka wjechała w ludzi.

Nie ciężarówka wjechała w ludzi tylko dwójka zamachowców staranowała tłum, po czym zaczęła do niego strzelać

e: wśród ofiar dwójka Polaków(info za TT Guardian-a)
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 15-07-2016 o 06:34
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

A ja czytałem, że 84 nie żyje, i że zamachowiec był jeden, najpierw ich rozjechał, a potem strzelał.

Legionista
    Zamachowcem okazał się, cóż za zaskoczenie, młody muzułmanin.

Legionista Awatar Warszafiak
    Skutki tolerancji
    "You'll never walk alone "

Legionista Awatar grodzisk1
    Kiedy Oriana Fallaci pisała, że taki czas nadejdzie, to mówili, że wariatka. Teraz wybielają muzułmanów. Cywilizacja zachodu musi upaść jak upadł Rzym. Tego już nic nie zatrzyma. Niestety, u nas coraz więcej brodaczy z Groznego i gładkich Marokańców, którzy robią na potęgę dzieci, głupim Polkom.

Legionista Awatar beka
    a wiadomo już czemu Wieża Eiffla były zadymiona?

a pobocznie - nie ma to jak tworzyć bezmyślnie tagi wedlug tego samego wzorca (#NiceAttack)

Jakaś jakaś petarda bez związku z Niceą.

Legionistka Awatar amanda
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    a wiadomo już czemu Wieża Eiffla były zadymiona?
    "Pożar wybuchł w w czwartkowy wieczór niespodziewanie na kwadrans przed północą tuż pod samą Wieżą Eiffla w Paryżu, niecałe trzydzieści minut po zakończeniu pokazów fajerwerków z okazji narodowego święta Francji Dnia Bastylii, symbolizującego Wielką Rewolucję Francuską.

Francuskie służby poinformowały, że tuż pod wieżą zapaliła się ciężarówka wypełniona po brzegi fajerwerkami. Policja jednak zapewnia, że ogień nie zdołał wedrzeć się do wnętrza samej wieży."
    Ostatnio edytowane przez amanda ; 15-07-2016 o 13:52
    Istnieją tylko dwie rzeczy, które można zrobić z czasem:
    spędzić go lub wykorzystać.
    James Arthur Ray

Legionista Awatar KRA
    Wytłumaczcie mi, bo ja w sumie prosty chłopak jestem.

Jakim cudem, w kraju "podwyższonego ryzyka zamachami terrorystycznymi", w dniu święta narodowego (podwyższone ryzyko), kierowca z grupy "podwyższonego ryzyka" kierujący ciężarówką, która w takie dni wyjątkowo tylko może wjeżdżać do miasta (zaopatrzenie sklepów, itp.) w bezpośrednim pobliżu tłumu ludzi spławia policjantów tekstem "wiozę lody"?! Kvrwa, no mi się to w głowie nie mieści. Albo to wszystko dzieje się za cichym przyzwoleniem władz, albo te społeczeństwo jest tak głupie, że nie potrafi uczyć się na własnych błędach i logicznie myśleć, łączyć faktów. Co im kvrwa szkodziło sprawdzić, co faktycznie ma na pace i w kabinie. Niepojęte.

Cytat Zamieszczone przez KRA Zobacz posta

Jakim cudem, w kraju "podwyższonego ryzyka zamachami terrorystycznymi", w dniu święta narodowego (podwyższone ryzyko), kierowca z grupy "podwyższonego ryzyka" kierujący ciężarówką, która w takie dni wyjątkowo tylko może wjeżdżać do miasta (zaopatrzenie sklepów, itp.) w bezpośrednim pobliżu tłumu ludzi spławia policjantów tekstem "wiozę lody"?! Kvrwa, no mi się to w głowie nie mieści. Albo to wszystko dzieje się za cichym przyzwoleniem władz, albo te społeczeństwo jest tak głupie, że nie potrafi uczyć się na własnych błędach i logicznie myśleć, łączyć faktów. Co im kvrwa szkodziło sprawdzić, co faktycznie ma na pace i w kabinie. Niepojęte.
    Może tam naprawdę były lody

Legionista Awatar KRA
    Cytat Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
    Może tam naprawdę były lody
    A karabin i atrapa granatu to tylko dodatki.

Lody, do kogo, gdzie? Pokaż zlecenie, fakturę. No to chyba nie przerasta możliwości policjantów zabezpieczających obchody święta narodowego. Chyba, że info o tym, że policja gadała z tym arabem to fake.

Legionista Awatar Niko
    Cytat Zamieszczone przez KRA Zobacz posta

To nie była rozmowa na zasadzie:

- Co tam wieziesz?
    - Lody
    - OK, jedź.

Francuzi podchodzą do tego profesjonalnie, podejrzewam, że wyglądało to tak:

- Co tam wieziesz?
    - Lody
    - Na pewno?
    - Tak
    - OK, jedź.

Legionista Awatar dilbert
    Wydaj mi się, że fakt, że ta ciężarówka w ogóle zbliżyła się o tej godzinie w okolice promenady było katastrofalnym błędem ze strony francuskiej policji. Jak już zamachowiec zaczął taranować ludzi, to pewnie wiele się nie dało zrobić. Niestety, nasza cywilizacja jest kompletnie nieprzygotowana na takie samobójcze zamachy.

Pewnie się "dostosujemy". Minie z 10 lat, ale to się zadzieje i nasza codzienność zacznie się zmieniać. Przykład USA: pod koniec lat '90 miało miejsce zdarzenie, w którym lokalny policjant dał się zastrzelić podczas kontroli drogowej, bo był nauczony reagować w stylu "soft". To był młody chłopaczyna, a jego przypadek zwrócił uwagę, że "system nie działa". Dzisiaj w USA mamy przegięcie w drugą stronę i policja potrafi walić do ludzi jak do kaczek jeśli nie stosują się oni do poleceń władzy.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez dilbert Zobacz posta
    Dzisiaj w USA mamy przegięcie w drugą stronę i policja potrafi walić do ludzi jak do kaczek jeśli nie stosują się oni do poleceń władzy.
    http://www.zerohedge.com/news/2016-0...rmed-white-man

tu masz o strzelaniu do kaczek

Legionista Awatar dilbert
    Cytat Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
    Coś w tym stylu. Dzisiaj właśnie czytałem o typ przypadku i moim zdaniem - policja się wybroni, bo typ "nie współpracował". Tam jeszcze był taki motyw, że władze twierdzą, że sprawdzali wcześniejsze zgłoszenie o uzbrojonym typie w furgonetce i reakcja tego dzieciaka im się wpasowała idealnie. Przyjęli, że MUSI mieć broń.

Nie oceniam, z polskiego punktu widzenia to i tak jest szok, ale w pierwszym poście chciałem zaznaczyć, że mogą nadejść zmiany. Może np. takie mecze ligowe będą w przyszłości "nafaszerowane" policją nie dlatego, że "burdy i kibole", a że "ryzyko zamachu".

Francja jest już stracona...

Jak policja ma podchodzić do każdego brudasa, jak do członka grupy podwyższonego ryzyka, jak ich tam łazi kilkanaście procent, a w takiej Nicei pewnie sporo więcej? A do tego cały czas sączy się im do głów truciznę...

Jest oczywiście wciąż możliwe rozwiązanie, które nie jest sprawiedliwe, które spowodowałoby wiele dramatów osobistych i wiele krzywd, ale ocaliłoby cywilizację (Katarzy nawet w tym samym miejscu siedzieli). Ale ta cywilizacja jest u kresu swych dni i nie chce się bronić. Jednak nawet gdy Rzym upadał, na obrzeżach świata przetrwała jego spuścizna, dlatego cieszę się, że na obrzeżach dziś jesteśmy my. U nas jest prościej - wystarczy nie wpuszczać nowych. No i broń dać ludziom...
    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Otłowski dla WP
    Tomasz Otłowski podkreśla, że choć forma zamachu wydaje się niecodzienna, w istocie jest nie tylko znana, ale także zalecana przez ruchy dżihadystyczne. - Sama taktyka nie jest niecodzienna, choć na pewno niecodzienny jest efekt końcowy. W końcu liczba ofiar jest naprawdę duża. Podejrzewam, że dużą rolę mogła odegrać panika, która wybuchła w tłumie. Być może pojawią się informacje o tym, że ludzie się także śmiertelnie tratowali, uciekając z miejsca zdarzenia. Jednak sama forma ataku nie jest zaskoczeniem. Pojedyncze incydenty z użyciem samochodów, którymi zamachowcy wjeżdżali w przypadkowych przechodniów z okrzykiem "Allahu akbar!" na ustach miały już miejsce w przeszłości, choć oczywiście na mniejszą skalę - mówi.
    Ekspert przypomina, że taką metodę zamachu wiele lat temu propagowała Al-Kaida. - W swoim anglojęzycznym magazynie "Inspire" nakłaniała muzułmanów, żyjących na Zachodzie, by atakowali w ten sposób, jeśli nie mają innych możliwości, a chcą wstąpić na ścieżkę dżihadu. Ta metoda jest często stosowana przez palestyńskich radykałów w Izraelu. Tam sytuacja jest jednak inna - wiele osób nosi przy sobie broń i często "kariera" takiego zamachowca jest bardzo krótka - mówi Otłowski.
    To była moja pierwsza myśl po zamachu - ktoś z przechodniów mógłby go zastrzelić wcześniej, gdyby miał czym.

PS.
    http://www.fronda.pl/a/profesor-z-al...nki,72644.html

W stolicy Turcji Ankarze wojsko na ulicach, nad miastem helikoptery i F16(bardzo nisko). Zamknięta przestrzeń powietrzna dla wszystkich nietureckich maszyn(rozkaz lądowania). Jeszcze nie wiadomo co jest przyczyną.

Niepotwierdzone informacje o ponad godzinnej masowej wymianie ognia z broni ręcznej.

e: przecieki z tureckiego MON o próbie zamachu stanu

e2: wojsko na ulicach wszystkich większych miast. Bosfor i most nad nim zajęty przez siły zbrojne. W Istambule wymiana ognia

e3: Rozkaz lądowania dotyczy wszystkich maszyn, oprócz F16. W razie niedostosowania nastąpi zestrzelenie(bez względu na narodowość), za wyłączeniem maszyn cywilnych

e4: Helikopter miał ostrzelać siedzibę MIT(spec służby), inny z kolei miał rozpocząć szturm na pałac prezydencki.

e5: W Stambule wojsko strzela do każdego zbliżającego się pojazdu, zablokowane wszystkie drogi dojazdowe do miasta i most na Bosforze

e6: Yeni Safak(prorządowa dziennikarka) potwierdziła informację o próbie puczu, prawdopodobnie nieudanej

e7: w Ankarze mają się stawić do służby wszyscy policjanci, pod groźbą oskarżenia o zdradę
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 15-07-2016 o 21:20
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Raffels
    Chodzą słuchy, że wojsko obróciło się przeciwko Erdoganowi i planują zamach stanu.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Trwają walki w Ankarze, Istambule, Trabzonie i Bursie. F16 bombardują nieznane cele pod Istambułem

Premier Turcji:
    Zdrajcy oficerowie, siły cywilne podejmą walkę, siły bezpieczeństwa zrobią wszystko by opanować sytuację

Yeni Safak: zdrajcy w sztabie generalnym, oficerowie popierani przez USA

e1: Lotnisko w Ankarze zajęte przez siły pancerne(ok 20 czołgów i wozów piechoty)

e2: Policja i służby specjalne mają rozkaz aresztowania każdego żołnierza z bronią na ulicy, w razie odmowy wydano rozkaz strzelania
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 15-07-2016 o 21:24

Trzymajmy kciuki za wojsko. Drugiej szansy nie będzie, a to juz ostatni dzwonek na odebranie władzy islamiscie Erdoganowi.

Wojsko aresztowało dowództwo policji i urzędników ministerstwa bezpieczeństwa w Stambule

e: telewizja rządowa właśnie przestała nadawać(prawdopodobnie zajęta przez puczystów)

TURECKA ARMIA: Przejęliśmy kontrolę nad wszystkimi instytucjami bezpieczeństwa w kraju
    Pucz wygrał - za kilka chwil przemówienie szefa sztabu
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 15-07-2016 o 21:31

Legionista Awatar Raffels
    Oczywiście USA nie ma pewnie z tym nic wspólnego.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Kusza
    Reuters potwierdza: turecka armia oświadczyła , że przejęła kontrolę nad państwem
    Macki Kaczafiego siegają nawet tam, aby przykryć sprawę Trybunału... Beata publikuj!
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
    Trzymajmy kciuki za wojsko. Drugiej szansy nie będzie, a to juz ostatni dzwonek na odebranie władzy islamiscie Erdoganowi.
    no fakt islamista Erdogan jest straszliwym zagrożeniem dla Warszawy.
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    może jedno miejsce w LM się zwolni

Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    Macki Kaczafiego siegają nawet tam, aby przykryć sprawę Trybunału... Beata publikuj!
    Z oświadczenia armii wynika że zamachu dokonano w imię "obrony demokracji"

e: Wciąż trwają walki w Ankarze i Izmirze(22:34), wszystkie serwisy społecznościowe zamknięte(blokada informacyjna), telefony komórkowe i tradycyjne również wyłączone

e1: Erdogan nakazał niepoddawanie się i "stawienie czoła zdrajcą ze sztabu"
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 15-07-2016 o 21:39

Za zamachem ma stać Fethullah Gulen - za ministrem sprawiedliwości
    Władze Tureckie wezwały członków AKP(blisko 7 mln) i wszystkich "prawych Turków" do wyjścia na ulicę i podjęcia walki

Armia turecka - wszystkie dotychczasowe zobowiązania międzynarodowe i relacje pozostają w mocy.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Z oświadczenia armii wynika że zamachu dokonano w imię "obrony demokracji"

e: Wciąż trwają walki w Ankarze i Izmirze(22:34), wszystkie serwisy społecznościowe zamknięte(blokada informacyjna), telefony komórkowe i tradycyjne również wyłączone

e1: Erdogan nakazał niepoddawanie się i "stawienie czoła zdrajcą ze sztabu"
    Dla armii po Ergenekon to był ostatni dzwonek na ruchy. Ja to wcześniej prorokowałem, że szeroko rozumiany Bliski Wschód pierdolnie, ale nie spodziewałem się, że tak szybko i w ten sposób.
    ps. z tymi telefonami to farmazon.
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    ps. z tymi telefonami to farmazon.
    Podaję na bieżąco za dziennikarzami al-Jazeery i Reutersa. Nie weryfikuję

@Dla armii może się to skończyć bardzo źle jeśli nie opanuje sytuacji do świtu, AKP jest w odwrocie ale to raz że masa ludzi, a dwa ma za sobą siły specjalne policji i masę broni "cywilnej".
    Oby jak najszybciej przechyliła się szala w sposób nie budzący wątpliwości, wojna domowa w Turcji to może być "kamyk ruszający lawinę"
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 15-07-2016 o 21:48

Uprawnienia umieszczania postów