Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 4101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 420 z 428

Wątek: zamachy , katastrofy , newsy ze świata

Legionista Awatar midzi
    Wiem dlaczego uciekł, bo oglądałem relację na NBC.

Jak już czarnoprochowce wyciągamy to może jeszcze weźmiemy się za antyki, które także można wykorzystać do tego typu zbrodni oraz pozostałości powojenne wypadające czasem z jakiejś stodoły, czy dziadkowej szafy

Prawda jest taka, że broń myśliwska, czy nawet przeróbki własnej konstrukcji to tylko promil całej broni dostępnej w kraju. Dwukrotnie strzelałem z broni długiej w składach broni (głównie zarekwirowanej mafii i z przemytu, więc AK47 na porządku dziennym) i tam są dopiero arsenały idące w tysiące sztuk w każdym z nich.

Całe szczęście, że obywatele nie mają do niej dostępu.

Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Nie masz najmniejszego pojęcia ile i jak daleko od Ciebie jest legalna broń(bo nikt nie ma) . Czarnoprochowce szacuje się na 800 000 szt w Polsce, a jest to broń nietejestrowana. Mimo iż równie śmiercionośna jak broń nowoczesna, a przy minimalnej nawet wiedzy technicznej łatwa do przerobienia

Zaś co do samej sytuacji to kilka postów niżej masz tekst dlaczego napastnik przerwał strzelanie i uciekł
    Do przerobienia na pociski zespolone? Akurat mam czarnoprochowca Uberti Dragoon 1848 i sądzę, że nic by tam nie wytrzymało takiej przeróbki. W tych replikach chyba wszystko by popękało jakby to przerobić na coś współczesnego
    Pozatym są wiatrówki CPA legalne z nawet 16J (max prawo pozwala 17J) a to już wbija pocisk w mur.

Ubogacenie kulturowe w Nowym Jorku?

https://nypost.com/2017/12/11/explos...-bus-terminal/

Legionista
    Nowa Zelandia.

https://kiwifarms.net/data/video/694...ac7ca0336f.mp4

Nie zdziwię sie jeśli admin wywali ale wstawię. Zapis na żywo. Przerażające.
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Grubo. Breivik doczekał się godnych następców (ponoć 4, w tym jedna kobieta). Film robi duże wrażenie, ale jeszcze większe zrobił na mnie inny. Ten w którym ISIS obcina w Tunezji "na żywca" głowę turystce ze Skandynawii. "Na nagraniu widać, jak terrorysta odcina głowę 28-letniej Maren Ueland".

PS. Proszę nie pytać o link, bo tam gdzie go oglądałem już go nie ma.
    #MioduskiWON

Na wypadek jazgotu o prawicowym terroryźmie zawczasu wstawiam link:
    https://www.infowars.com/manifesto-o...mosque-killer/

Link do samego manifestu już nie działa.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Gintleman Awatar księciuniu
    Zanim porady strażackie i teorie spiskowe dot. Notre Dame rozlezą się po stu wątkach, przypomnę o istnieniu tego tematu.

Ostatnie ślady cywilizacji chrześcijańskiej na ziemi francuskiej idą właśnie z dymem. Przypadek?
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

A tak na marginesie to 400 strażaków w TAKIEJ akcji nie brzmi jakoś zbyt imponująco. I ten ostry sprzeciw przed gaszeniem z powietrza...

Ale teraz każdy zna się na gaszeniu megapożarów

P.S. Tak mi się jakoś skojarzyło, jak śpiewał Kaczmarski w imieniu ruskiego czołgu obserwującego Powstanie Warszawskie z praskiego brzegu:
    „Gdy się wypali już powstanie ciemnym błyskiem
    Włączą mi silnik i ożywią krew maszyny,
    Bym mógł obejrzeć miasto - co tak bliskie -
    Bez walki zdobywając gruzy i ruiny!”

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Wiadomo co z dzwonnikiem?

Cytat Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
    Wiadomo co z dzwonnikiem?
    W tvn24 właśnie powiedzieli, że „na szczęście katedra została przetrzebiona podczas Rewolucji Francuskiej”, więc może tego dzwonnika wtedy też „przetrzebili”.

Legionista
    księciuniu bój się moderatora, co ty oglądasz? tvn24? nie mówili tam przypadkiem że to sprawka prezesa który chciał odwrócić uwagę od strajku nauczycieli?

taka ciekawostka z wiki:

W skarbcu katedralnym znajduje się relikwiarz drzewa Krzyża Świętego, który był obecny przy koronacji królów Polski od czasów Władysława Jagiełły poczynając. Stanowił on część skarbca koronnego, który w 1669 roku wywiózł bezprawnie po abdykacji król Jan II Kazimierz.
    Ostatnio edytowane przez zie(L)ak ; 15-04-2019 o 21:57

Nie, ale co napisał na ten temat Tusk i Juncker znam już chyba na pamięć.
    (włączyłem, bo na TVP Info zajmowali się akurat czymś innym...)

Legionista Awatar Benek
    Specjalnie czy przez przypadek *** wie ale symbolika niesamowita....
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista
    Moja naprawdę zajebista żona chciała mnie tą Katedrę na starość pokazać osobiście, jako że na Zachodzie spędziła w swoim życiu sporo czasu.

Jak widać nie zdążyła.

Ogromnie żałuję.

Serio…
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar Benek
    Relikwie męki Pańskiej i skarbiec uratowane (info od księdza z paryskiej kurii)
    Tt
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Motorowiec
    Boże uchowaj.

Motorowiec
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Tt
    Benek a to?

Legionista Awatar Benek
    Skoro skarbiec uratowany to jak myślisz ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Legionista Awatar dilbert
    Cytat Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
    Moja naprawdę zajebista żona chciała mnie tą Katedrę na starość pokazać osobiście, jako że na Zachodzie spędziła w swoim życiu sporo czasu.

Jak widać nie zdążyła.
    Raczej zdążysz, ale polecam z takimi rzeczami nie czekać na starość

Cytat Zamieszczone przez dilbert Zobacz posta
    Dziwne to wszystko. Od kilku lat katedra wymagala prac konserwatorskich,kasy nie bylo. Dzis rano francuscy milionerzy rzucaja po 200 mln na odbudowe.
    "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

Ciekawe tylko, czy przy okazji tych datków nie stawiają warunków, żeby nie umieszczac tam symboli religijnych, o to obraża uczucia. Albo chociaż żeby szanować rożnorodność i zrobić tam wieloreligijny i wielokulturowy Dom Dobrych Myśli - menora, dywanik do modlitw, jakiś mały Budda, jakiś mały krzyżyk...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez dilbert Zobacz posta
    Na razie najdalej na zachodzie to ja byłem w Świnoujściu
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Ciekawe tylko, czy przy okazji tych datków nie stawiają warunków, żeby nie umieszczac tam symboli religijnych, o to obraża uczucia. Albo chociaż żeby szanować rożnorodność i zrobić tam wieloreligijny i wielokulturowy Dom Dobrych Myśli - menora, dywanik do modlitw, jakiś mały Budda, jakiś mały krzyżyk...
    Już kiedyś w ramach „kultu rozumu” Rewolucja Francuska zamieniła tą Katedrę w Świątynię Rozumu, a że historia lubi się powtarzać...
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Wczoraj wieczorem gdzieś przelotem jak byłem to leciał w tv u koleżki jakiś Polsat i w tym Polsacie usłyszałem ze ponoć jest już pomysł byś tworzyć tam centrum dialogu multi-kulti, opowiadał o tym ksiądz i strasznie na ten pomysł pomstował. Nie wiem ile w tym prawdy ale takie wrzuty pewnie będą pojawiać się dość często. Mam tylko nadzieje ze zabojady nie zatraciły Chrystusa do końca.
    „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Cytat Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
    Wczoraj wieczorem gdzieś przelotem jak byłem to leciał w tv u koleżki jakiś Polsat i w tym Polsacie usłyszałem ze ponoć jest już pomysł byś tworzyć tam centrum dialogu multi-kulti, opowiadał o tym ksiądz i strasznie na ten pomysł pomstował. Nie wiem ile w tym prawdy ale takie wrzuty pewnie będą pojawiać się dość często. Mam tylko nadzieje ze zabojady nie zatraciły Chrystusa do końca.
    Pewnie to Mistewicz już dotarł do Polsatu:
    Eryk Mistewicz
    ‏Verified account @ErykMistewicz
    15h15 hours ago

Nie jest takie oczywiste czy katedra zostanie odbudowana. Coraz więcej komentarzy, że powinna być odbudowana jako CENTRE MULTICULTUREL.
    Dlatego tak ważna jest pomoc katolików z całego świata, także wsparcie ze strony Polski i Polaków.
    W drodze do #PolsatNews zapraszam o 23.00.

Netflixowi nie zabraknie materiału na kolejne sezony...

Marcin Gadziński
    ‏ @Gadzinski

Marcin Gadziński Retweeted Falko Ernst

Meksyk wczoraj, stan Sinaloa, gorzej niż w #Narcos... Policja w #Culiacan aresztowała syna słynnego El Chapo. Kartel przejął miasto, zaatakował policje i wojsko, rozbił więzienie. Okrążone siły rządowe wypuściły narkosa, by przeżyć. Polecam hashtag #Culiacan

Marcin Gadziński added,
    Falko Ernst
    @falko_ernst
    A friend sends me this scene from #Culiacán, a city at war today.

12:49 AM - 18 Oct 2019

Legionista Awatar Alek
    Patrzę z przerażeniem na zdjęcia z kosmosu Australii, która wygląda niczym wulkan i się zastanawiam czy naprawdę nie można choć trochę tego powstrzymać?
    Pożary trwają od około 2 miesięcy, a jarać może się jeszcze kolejne 2.
    Czy zaprzyjaźnione kraje nie mogą wysłać samolotów bojowych do gaszenia tego w jakieś większej liczbie?
    Może jest na forum jakiś strażak, który wie od kuchni jak to wygląda.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Patrzę z przerażeniem na zdjęcia z kosmosu Australii, która wygląda niczym wulkan i się zastanawiam czy naprawdę nie można choć trochę tego powstrzymać?
    Czy zaprzyjaźnione kraje nie mogą wysłać samolotów bojowych do gaszenia tego w jakieś większej liczbie?
    Byłem tam w grudniu i wracając widziałem z samolotu kilka ognisk pożarów. To jest niewyobrażalny żywioł, w epicentrach wygląda to jak wulkan, kotłuje się do góry słup dymu szeroki na wiele km jak po wybuchu jądrowym. Moim zdaniem nie do ugaszenia przez ludzi, musi się niestety wypalić. Może pomogą deszcze, które zaczynają właśnie padać.

Legionista
    Nie wiem ile w tym prawdy,ale podobno to zdjecie latające po necie to poniekąd fake. Podobno nie są to obecnie występujące pożary, ale nałożone wszystkie z ostatnich miesięcy, a nawet roku.
    Co w sumie niewiele zmienia skalę dramatu.
    I plan to live forever or die trying

Samoloty nie potrafią zabrać dużych ilości wody na siebie, poza tym, trzeba by było wysłać mega dużo samolotów i robić tzw "kołowrotek" tzn jeden zrzuca wodę na ognisko, drugi leci zaraz za nim, nastepnie 3,4,5,6,7... a ten pierwszy się tankuje i tak w kółko, czym więcej tym lepiej, tak aby gaszenie miało ciągłość, ale tutaj pali się wszędzie, gdzie się da i nie ma szans tego opanować ( za mało samolotów, za dużo pożarów). Palą się lasy, więc dostęp tam samochodów pożarniczysz jest ograniczona, nie tylko tam , ale wszędzie na świecie, gdzie płoną lasy, ponieważ drzewa nie pozwalają, aby dotrzeć w miare blisko żywiołu. Warto też dodać, że tam i u nas samochody strażackie mają pewne wydajności pomp. Czy zabudowę strażacką robił niemiecki mega rosenbauer, czy nasze krajowe bocar, wiss, stolarczyk, to pompy mają wydajność lepszą i gorszą, ale nie ma szans, aby np z samochodu strażackiego zrobić linię węży np kilometr czy 2 i pompa miałaby wydajność i coś by się udało ugasić, za słabe, po prostu.
    LEGIA TO MY
    Freedom for Mary Wagner!!!

Uprawnienia umieszczania postów