Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71

Wątek: Przedsiębiorczość, własna firma, dopłaty, start-upy, skarbówka itp

No niestety jeśli chodzi o pożyczke z banku to wcale tak łatwo nie jest. Szczegónie jeśli chodzi tutaj o młodą firmę czy start up. Banki nie traktują takich firm powaznie o czym sam się przekonałem jak próbowałem wziąć leasing na firme, która istniała 4 miesiące. Nie dali mi. Dopiero udało mi się wziąć za rok. Firma istniejąca 1,5 roku okazała sie dla nich o wiele bardizej rzetelna.
    Zainteresowanym proponuję odwiedzenie tej strony internetowej - zobacz link. Porównanie poszczególnych ofert.
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 22-02-2018 o 08:06

szanowni przedsiębiorcy Ci od legalnych lub nielegalnych działalności gospodarczych, handlarze nielegalnego spirytusu, narkotyków, osoby znające temat mam pytanie czy lepiej starać się o dofinansowanie z UP czy lepiej ,,żebrać,, jak to nazwał w temacie jakiś jegomość z eurokołchozu?

Legionista
    System jaki jest, każdy wie. Większość z nas chce spokojnie żyć i jakoś się dostosowuje. Są jednostki które próbują walczyć z systemem, ale zwykle jest to waleniem głową w ścianę.
    Inwigilacja, ciągła kontrola - w takich niestety czasach przyszło nam żyć.
    Na http://conperio.pl/aktualnosci/ można znaleźć sporo aktualności z tego zakresu. Sporo informacji o tematyce związanej ze zwolnieniami chorobowymi.
    Ostatnio edytowane przez them ; 20-03-2018 o 11:57

Legionista
    Chyba nie ma bardziej odpowiedniego tematu.

Dostałem właśnie pismo ze skarbówki:

"weryfikacja poniesionych przez pana wydatków i uzyskanych przychodów (dochodów) opodatkowanych, na podstawie posiadanych przez tut. organ podatkowy deklaracji i informacji do 2016 roku włącznie wykazała, że zadeklarowane przychody są niewystarczające na pokrycie poniesionych wydatków".

O co może chodzić? Co prawda kupowałem w 2016 r. mieszkanie ale rzecz jasna na kredyt, przy czym wkład własny to było jedynie 50 tys. złotych, gdzie skumulowane zarobki kilkukrotnie przewyższają tę kwotę.

Miał ktoś kiedyś taką sytuację? Ciekawość mnie zżera, a do poniedziałku daleko.

Legionista Awatar Michu
    Podczepię się pod temat - szukam księgowej, która pomogłaby mi przy rozliczaniu samozatrudnienia/B2B, czyli 1-2 faktury miesięcznie + pomoc przy wypełnianiu deklaracji itd. Priv

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Chyba nie ma bardziej odpowiedniego tematu.

Dostałem właśnie pismo ze skarbówki:

"weryfikacja poniesionych przez pana wydatków i uzyskanych przychodów (dochodów) opodatkowanych, na podstawie posiadanych przez tut. organ podatkowy deklaracji i informacji do 2016 roku włącznie wykazała, że zadeklarowane przychody są niewystarczające na pokrycie poniesionych wydatków".

O co może chodzić? Co prawda kupowałem w 2016 r. mieszkanie ale rzecz jasna na kredyt, przy czym wkład własny to było jedynie 50 tys. złotych, gdzie skumulowane zarobki kilkukrotnie przewyższają tę kwotę.

Miał ktoś kiedyś taką sytuację? Ciekawość mnie zżera, a do poniedziałku daleko.
    Będziesz musiał pokazać kwit, że wziąłeś kredyt bo pewnie zysku netto w DG nie miałaeś na poziomie ceny mieszkania.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Będziesz musiał pokazać kwit, że wziąłeś kredyt bo pewnie zysku netto w DG nie miałaeś na poziomie ceny mieszkania.
    Miałeś rację, choć ja akurat nie prowadzę DG ale faktycznie umowa kredytowa wystarcza. Niby intuicyjna sprawa ale ciśnienie pismo podniosło.

Legionista
    Będziesz musiał przedstawić kwity do kredytu. Oraz wszystkie inne informacje o zarobkach. Widocznie komuś się nudziło w Urzedzie Skarbowym i postanowili się Ciebie czepić. Sam prowadzę działalność gospodarczą i również miałem kilka podobnych sytuacji. Był stres ale jak się wytłumaczysz to sobie odpuszczą.
    Ewentualnie możesz dopytać się jeszcze w temacie na jakimś forum finansowym. http://www.forum-kredytowe.pl/
    Ostatnio edytowane przez lupo ; 29-04-2018 o 09:54

W Polsce nie jest tak latwo prowadzic wlasny biznes z tego co zaslyszalem od znajomych. Niestety wysokie podatki bardzo utrudniaja cala kwestia. Od jakiegos czasu mozna zalozyc firme na probe placac jakies tam mniejsze skladki, korzystal moze ktos z tego? Ciekawe mnie czy wyglada to tak dobrze jak na papierze. Korzystajac z okazji, znacie moze jakies sprawdzone banki oferujace wlasnie konta biznesowe? Wlasciwie to moj znajomy szuka i pomyslalem, ze to milo z mojej strony jak mu pomoge. Jego oczekiwania sa dosc wygorowane chociaz najwazniejszym punktem beda tutaj mozliwosci inwestowania - najlepiej ich szeroki wachlarz. Przegladalem kilka ofert wiekszych bankow .. do tej pory najlepiej prezentuje sie pod tym wzgledem https://www.deutschebank.pl/ Moze ktos bedzie w stanie opierajac sie o wlasne doswiadcznie napisac cos wiecej na ten temat. Kazda informacja bedzie na wage zlota. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez finnet ; 23-05-2018 o 08:47

Muszę powiedzieć, że coś jest na rzeczy. Podatki rzeczywiście mamy w kraju za wysokiem. Podatki przekładają się na wszystkie aspekty życia, na ceny paliwa, ceny żywności, ceny odzieży czy dóbr luksusowych.
    Opodatkowana jest również praca i płaca. Tzw podatek dochodowy. Niewiele jest obszarów, które nie są opodatkowane.
    W zasadzie, to ze świecą takich należy szukać.

Zgadzam się, że wysokość podatków może zniechęcać młodych do zakładania biznesu, niemniej jednak wiele nowych firm się otwiera i jakoś działają. Przy okazji mowy o pożyczkach, rzeczywiście RRSO w bankach jest mega wysokie.

Uprawnienia umieszczania postów