Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 70

Wątek: Przedsiębiorczość, własna firma, dopłaty, start-upy, skarbówka itp

Legionista Awatar Magik2501
    Pytanie z pozoru poza tematem, ale jakby się zastanowić to jednak bardzo na temat działalności swojej - nie pracuje ktoś, ale nie zna kogoś pracującego na stacji benzynowej? A może jest na forumce odpowiedni temat o pracach?
    “lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, w której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia” - G. Orwell

Zgłoś się do odpowiedniego urzędu.

Zna ktoś i może polecić jakieś dobre i tanie biuro rachunkowe? Potrzebuję pomocy w prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej.
    Wszystko co najlepsze na świecie
    Łazienkowska 3 i karnet na Żylecie

Legionista Awatar brunak
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
    Zna ktoś i może polecić jakieś dobre i tanie biuro rachunkowe? Potrzebuję pomocy w prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej.
    Będziesz chciał dostarczać FV w pdf czy w wersji papierowej?
    [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
    Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
    Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
    A że śmiał mówić o tym zuchwale,
    Że nie chciał, by go więziono, bito,
    Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

Cytat Zamieszczone przez brunak Zobacz posta
    Będziesz chciał dostarczać FV w pdf czy w wersji papierowej?
    Wystarczy pdf.
    Wszystko co najlepsze na świecie
    Łazienkowska 3 i karnet na Żylecie

spec okienny Awatar meraś
    Mamy na pokładzie kogoś od dofinasowań z UE, dopłat do bhp z ZUS ?
    Jak coś to prv
    bałagan i porządek to tylko liczby...

Legionista Awatar LLM
    Czy jest może ktoś kto inwestował pieniądze w nieruchomości, a dokładniej kupno mieszkania typowo pod wynajem?
    Wiem, że informacji w tym temacie jest dużo, ale może ktoś z autopsji ma jakieś wskazówki lub podpowie o możliwych dodatkowych kosztach, które mogą wyniknąć, a o których niekoniecznie głośno się mówi.
    Będę wdzięczny za info tu lub na priv.
    fac fideli sis fidelis

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez meraś Zobacz posta
    Mamy na pokładzie kogoś od dofinasowań z UE, dopłat do bhp z ZUS ?
    Jak coś to prv
    priv

Cytat Zamieszczone przez LLM Zobacz posta
    Czy jest może ktoś kto inwestował pieniądze w nieruchomości, a dokładniej kupno mieszkania typowo pod wynajem?
    Wiem, że informacji w tym temacie jest dużo, ale może ktoś z autopsji ma jakieś wskazówki lub podpowie o możliwych dodatkowych kosztach, które mogą wyniknąć, a o których niekoniecznie głośno się mówi.
    Będę wdzięczny za info tu lub na priv.
    Wynajmuję 2 małe kawalerki w Bydgoszczy. Na początku zastanów się jak chcesz podatkowo rozlicać te mieszkanie (std czy ryczałt). Jeśli chcesz nie płacić podatków wogóle to musisz kupić mieszkanie które nadaje sie do indywidualnej stawki amortyzacyjnej i najlepiej w kredycie. W ten sposób na starcie masz 8,5 % dochodu więcej. Dodatkowe koszta to ewentualnie niedoszacowany remont. Koszta notariusza, pcc, agencji można sobie łatwo wyliczyć.

Szukam kogos kto ogarnia prawo spółek,chodzi o przejecie lokalu uslugowego,oczywiście nie za darmo

Podbijam,chodzi o pomoc przy papierach do administracji,założenie spółki itp.

Z tymi podatkami w Polsce, to trudno się zaczyna z firmą - spore ryzyko, że zaoszczędzona kasa przepadnie :/ Jest niby kilka pomysłów, ale...
    Ostatnio edytowane przez Zyta156 ; 05-01-2017 o 13:47

Legionista
    Niestety, z doświadczenia wiem, że własna działalność gospodarcza to coś, za co dostajemy po tyłku od wszystkich. Co rok podwyżka wszystkich opłat, płać człowieku podatki zanim cokolwiek zarobisz a jak przyjdą wakacje, to żeby gdziekolwiek wyjechać, trzeba szukać kredytu. Ja od dwóch lat na wyjazdy mam kasę z chwilówki https://www.moneyman.pl/ i potem ją sobie spłacam, bo nie jestem w stanie odłożyć około 3 tysięcy w skali roku.

Działa z Was ktoś może w branży asenizacyjnej?

Legionista Awatar ZdziCHu
    Orientuje się ktoś od jakiej ilości sprzedaży na allegro,olx itp. skarbówka może się zainteresować użytkownikiem?
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

W sumie oni się mogą Tobą zawsze zainteresować Ja w trochę innym temacie. Ostatnio brałam chwilówkę na rozkręcenie firmy: http://forum.legionisci.com/showthre...ge=2&p=1495875. Jestem im ogromnie wdzięczna, bo naprawdę potrzebowałam tych pieniędzy. Dostałam je od ręki

Legionista Awatar Warszawiak
    Czy mógłby ktoś polecić jakiś darmowy program do wystawiania faktur? (wystawiam jedną, max dwie w miesiącu).

Zdaje się, że od stycznia jest obowiązek wystawiania tego przez program.
    Legia

Gdyby ktoś potrzebował stałej obsługi informatycznej w firmie (na terenie aglomeracji warszawskiej) - priv.
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista
    Chcę podjąć jednorazowe środki za założenie własnej DG, choć jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Czy da się uniknąć wymogu "bezrobotności"? Kobieta w PUP wspomniała na temat dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, w którym owe kryterium nie obowiązuje (są dodatkowe punkty za status bezrobotnego). Próbował ktoś takiego manewru?

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Warszawiak Zobacz posta
    Czy mógłby ktoś polecić jakiś darmowy program do wystawiania faktur? (wystawiam jedną, max dwie w miesiącu).

fakturowo.pl

abonament bezpłatny na 100 dni
    Ostatnio edytowane przez Benek ; 02-02-2018 o 18:13
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Gintleman Awatar księciuniu
    Ale jest taki obowiązek ?
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Raczej nie ma. Ten JPK to chyba na podstawie elektronicznej KPiR się wystawia, jeżeli się takową prowadzi ( tzn. Elektroniczną)
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez Warszawiak Zobacz posta

Nie ma takiego obowiązku. Zresztą co to w ogóle znaczy "przez program"? Word to też program

Ewidencję sprzedaży i zakupu vat musisz prowadzić elektronicznie, bo elektronicznie musisz wysłać jpk, i to powoduje konieczność korzystania z programu księgowego.

Też jako wystawiającego dwie drobne fakturki miesięcznie, i tylko dla firm, strasznie mnie to wqrwia. Do tej pory musiałem raz na kwartał wysłać deklarację vat, teraz oprócz tego co miesiąc jpk, więc oprócz faktur również wszystkie zakupy trzeba wklepać w program. Frontem qrwa do drobnego podatnika Ci więksi korzystają z firm księgowych, i mają wywalone, a dla drobniaków więcej obowiązków.

Jedyna pociecha, że można znaleźć program darmowy:

http://ftpa.pl/program-ksiegowy/darm...-ksiegowy.html

P.S. Też mi się logo średnio spodobało, ale doczytałem, że nie ma nic wspólnego z pedalstwem
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 02-02-2018 o 19:52
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Cytat Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
    Raczej nie ma. Ten JPK to chyba na podstawie elektronicznej KPiR się wystawia, jeżeli się takową prowadzi ( tzn. Elektroniczną)
    JPK_VAT co miesiąc (na podstawie prowadzonych rejestrów VAT), JPK_FA na żądanie urzędu.

Ministerstwo finansów przygotowało własny, darmowy program e-mikrofirma: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/jpk

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez piterek Zobacz posta
    JPK_VAT co miesiąc (na podstawie prowadzonych rejestrów VAT), JPK_FA na żądanie urzędu.

Ministerstwo finansów przygotowało własny, darmowy program e-mikrofirma: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/jpk
    Ale od 1-go lipca. No i miejmy nadzieję, że "żądanie" nie będzie dotyczyć osób, które wystawiają po dwie faktury miesięcznie. Chociaż w postsowieckiej biurokracji, gdzie urzędnik nie jest dla obywatela, tylko odwrotnie, kto wie...
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 03-02-2018 o 08:46
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Czerwona kartka
    Fajnie, że wchodzi nowe prawo w którym to Ci co planują startować z własną działalnością gospodarczą. Ułatwi to w pewnym stopniu wejście na rynek pracy, zwiększy teoretycznie ilość firm. Z drugiej strony Ci co już prowadzą działalność gospodarcza, będą mieli konkurencję na sterydach. Bo ktoś kto musi zapłacić 1200 zł ZUS-u i ktoś kto przez 6 miesięcy nic nie będzie musiał płacić, a później też około 40% normalnej stawki ZUSowskiej, to nie jest sprawiedliwe. Bo jak z kimś takim konkurować?
    Proponuję jeszcze sprawdzić tutaj: http://www.tanie-konto.pl/
    Ostatnio edytowane przez them ; 14-02-2018 o 12:51

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez them Zobacz posta
    Fajnie, że wchodzi nowe prawo w którym to Ci co planują startować z własną działalnością gospodarczą. Ułatwi to w pewnym stopniu wejście na rynek pracy, zwiększy teoretycznie ilość firm. Z drugiej strony Ci co już prowadzą działalność gospodarcza, będą mieli konkurencję na sterydach. Bo ktoś kto musi zapłacić 1200 zł ZUS-u i ktoś kto przez 6 miesięcy nic nie będzie musiał płacić, a później też około 40% normalnej stawki ZUSowskiej, to nie jest sprawiedliwe. Bo jak z kimś takim konkurować?
    - Know-How
    - Doświadczenie
    - Kooperanci
    - Rozponawalnosc marki
    - Znajomość rynku
    - i można by wpisać tu jeszcze kilka rzeczy
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Mini_Credit
    ul. Słomińskiego 15 lok. 506, 00-195 Warszawa
    Prowadzenie własnej firmy to bardzo fajna sprawa. Trzeba dobrze wszystko przemyśleć pod każdym względem a na pewno rozwinie się to w dobrą stronę. Warto tez pomyśleć o inwestycji to z reguły najlepszy pomysł we własnym biznesie.

Legionista
    Zwłaszcza w Mini Credit, gdzie RRSO wynosi 1024%. Nic tylko brać!

Legionista Awatar TNTP
    To okazja przy innych parametrach "pożyczki" wynosi...1652%
    Lieber tot als rot!!

Uprawnienia umieszczania postów