Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789
Pokaż wyniki od 241 do 267 z 267

Wątek: Akademia Legii Warszawa

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Gwarantuje Ci, że w klubie przeświadczenie Mioducha i jego piesków o tym, że ośrodek spowoduje, że staniemy się Ajaxem czy Porto Europy wschodniej jest ogromne.

Pozdrawiam.
    Ośrodek sam nie spowoduje ze staniemy się Ajaxem, dlatego od pewnego czasu wprowadza się nowy system szkolenia, zmienia się strukturę szkolenia, a ośrodek ma być dopełnieniem tego procesu, bo baza jest niezbędna aby system realizować. Najważniejszy jest proces szkoleniowy, jeśli będzie do dupy to żaden ośrodek nie pomorze, to ty spłycasz temat i uważasz ze tak myślą pieski Mioduskiego, albo sam Mioduski.
    Gdyby tak myślano w klubie jak piszesz, to by nic nie robiono w sprawie zmiany systemu szkolenia i struktury szkolenia, a tylko by siedziano i czekano aż ośrodek się wybuduje. Po to Zieliński został szefem, po to ściągnięto Mozyrko, aby ten system opracowali tak by system był już stworzony i funkcjonował, był gotowy. Nie czekano na ośrodek, w prost przeciwnie w klubie właśnie chcą się przygotować na powstanie ośrodka i wejść do niego z opracowanym ,wdrożonym systemem szkolenia.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 02-06-2019 o 14:33

coraz chudszy Awatar Kijek
    Proces szkoleniowy można wdrożyć niezależnie czy ma się ośrodek czy nie. To skoro ważny jest proces szkoleniowy to co szkodzi aby go wdrazano?

Podtrzymuje opinie z mojego poprzedniego posta. I mam prośbę nie wkładaj w moje posta zdan, których nie napisałem. Już kilku specjalistów jest od tego tutaj.
    "ostatni, któremu jeszcze zależy"

Legionista
    Proces szkoleniowy można wdrożyć niezależnie czy ma się ośrodek czy nie. To skoro ważny jest proces szkoleniowy to co szkodzi aby go wdrazano?

Podtrzymuje opinie z mojego poprzedniego posta. I mam prośbę nie wkładaj w moje posta zdan, których nie napisałem. Już kilku specjalistów jest od tego tutaj.
    Ale Raffels już ci tłumaczył że zmieniono system i się go wdraża, że być może lepsze wyniki CLJ U15 i CLJ U17 to efekt tych zmian, czyli z tego wniosek że system jest, działa od pewnego czasu, nikt nie czeka na ośrodek z złożonymi rekami. Zieliński z Mozyrko za to odpowiadają przecież od pewnego czasu. A ośrodek tylko może pomóc w realizacji tego systemu, wszyscy zapewne maja taka nadzieję w klubie. Lepsza baza, więcej boisk, lesze boiska, powinny pomóc w realizacji opracowanego systemu, no i pewnie w korektach, lepsza baza to większe możliwości przecież, system można rozbudować, dostosować do bazy która będzie do dyspozycji.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 02-06-2019 o 14:41

Legionista Awatar R.
    Cytat Zamieszczone przez snorri Zobacz posta
    Ale Raffels już ci tłumaczył że zmieniono system i się go wdraża, że być może lepsze wyniki CLJ U15 i CLJ U17 to efekt tych zmian, czyli z tego wniosek że system jest, działa od pewnego czasu, nikt nie czeka na ośrodek z złożonymi rekami. Zieliński z Mozyrko za to odpowiadają przecież od pewnego czasu. A ośrodek tylko może pomóc w realizacji tego systemu, wszyscy zapewne maja taka nadzieję w klubie. Lepsza baza, więcej boisk, lesze boiska, powinny pomóc w realizacji opracowanego systemu, no i pewnie w korektach, lepsza baza to większe możliwości przecież, system można rozbudować, dostosować do bazy która będzie do dyspozycji.
    Ja tylko dodam, że szkolenie młodych Polaków i obudowanie ich 3-4 klasowymi obcokrajowymi to jedyna droga dla naszej piłki klubowej. A do tego trzeba mieć i warunki(bazę) i odpowiedni system szkolenia(plan plus trenerzy).
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

No więc ok. Trzymam kciuki żeby dzięki tej bursie i kilku boiskom końcu potrafiono tam wyszkolić chociaż jednego np. Prawego obrońcę albo środkowego napastnika.

Dotychczas tego nie potrafiono.

A czy tutaj też są jakieś anonimowe, nieweryfikowalne głosy w klubie twierdzące, że go nie wdrażają? Bo na zewnątrz to od 2 lat trąbią właśnie, że wdrażają i dokonano wielu zmian.

Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    A czy tutaj też są jakieś anonimowe, nieweryfikowalne głosy w klubie twierdzące, że go nie wdrażają? Bo na zewnątrz to od 2 lat trąbią właśnie, że wdrażają i dokonano wielu zmian.
    Więc podsumowując, powtórzę. Czekam cierpliwie na np. Tego prawego obronce albo środkowego napastnika.

Tak z ciekawości, żebym miał jakiś "deadline" do z rozliczenia efektów. Ile lat mamy czekać? Grudzień 2025 będzie ok?

Więc podsumowując, powtórzę. Czekam cierpliwie na np. Tego prawego obronce albo środkowego napastnika.

Tak z ciekawości, żebym miał jakiś "deadline" do z rozliczenia efektów. Ile lat mamy czekać? Grudzień 2025 będzie ok?
    Nie wiem, nie wiem też czy to co robią ma sens i przyniesie jakiekolwiek efekty. Wiem natomiast, że wypisywanie, że jedynie czekają na infrastrukturę i nic nie robią to brednie.

Ok.

Legionista

Mam słaba pamięć do tych wszystkich prezesów, trenerów, ale wydaje mi się, że śpiewkę o zmianie systemu szkolenia, podporządkowania juniorów pod taktykę (hłe hłe) pierwszej drużyny, pierwszy raz słyszałem z 20 lat temu
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista
    Brawo Legia CLJ -17 w 1/2 finału - dwa zwycięstwa i awans do finału:

1/2 finału CLJ U-17: Legia 2-0 Zagłębie L. Awans Legii

Legia Warszawa wygrała 2-0 (1-0) w rewanżowym meczu półfinału Centralnej Ligi Juniorów U-17 z Zagłębiem Lubin i awansowała do finału rozgrywek. W pierwszym meczu Legia wygrała na wyjeździe 3-2.

13 czerwca 2019, 12:00 - Warszawa (boczne boisko Stadionu Wojska Polskiego)
    Legia Warszawa 2-0 Zagłębie Lubin
    Kacper Gościniarek 21, Michał Sparwasser 89

Legia: 1. Jakub Kowynia - 20. Jakub Kwiatkowski (89, 4. Marcel Myszka), 5. Ariel Mosór, 3. Damian Urban, 2. Hubert Derlatka (83, 15. Kacper Imiołek) - 11. Dawid Grzelak (59, 18. Kacper Skwierczyński), 6. Michał Kochanowski, 8. Kacper Gościniarek, 21. Jakub Czajkowski (62, 16. Patryk Pierzak), 13. Kajetan Staniszewski (78, 19. Ignacy Dawid) - 9. Szymon Włodarczyk (80, 17. Michał Sparwasser).

Zagłębie: 1. Bartosz Matoga - 2. Maksymilian Trepczyński, 3. Arkadiusz Baran, 4. Jakub Rogalski, 5. Kacper Masny, 6. Mateusz Kizyma, 7. Bartosz Zynek, 8. Adrian Bukowski (39, 17. Jakub Sangowski), 9. Leszek Jagodziński, 10. Patryk Kusztal, 11. Dawid Hanc.

sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Finał zostanie rozegrany 18 czerwca o godz. 16:30 w Ząbkach. Zwycięzca dwumeczu zmierzy się z Lechem Poznań, który w dwumeczu pokonał Koronę Kielce.
    90minut.pl

W Krakowie o 15.00 rewanż Legia CLJ-15 z AP 21 Kraków, pierwszy mecz 2:1 (2:0)
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 13-06-2019 o 14:13

Legionista
    Brawo Legia CLJ U15, drugi mecz wygrany i finał, bohaterem strzelec czterech goli Wiktor Kamiński, wielkie brawa

Piłkarze Legii Warszawa z drużyny do lat 15 pokonali 4:3 AP 21 Kraków i awansowali do finału mistrzostw Polski. Tam "Wojskowi" zmierzą się z Pogonią Szczecin.

Bohaterem pierwszego, wygranego 2:1, meczu był bramkarz Dawid Kuczyński, który obronił trzy rzuty karne wykonywane przez zawodników AP 21 Kraków. W czwartkowym rewanżu padło więcej bramek, ale legioniści ponownie mieli swojego herosa. W Małopolsce został nim napastnik Wiktor Kamiński.

Legioniści prowadzili do przerwy 1:0 po golu Kamińskiego. W drugiej połowie pod bramkami obu zespołów działo się więcej. Pojawiały się ładne akcje, jak i błędy. Zawodnicy Rafała Gębarskiego byli jednak skuteczniejsi. Spotkanie zakończyło się wygraną "Wojskowych" 4:3. Do siatki przeciwników trafiał tylko jeden zawodnik stołecznego klubu - wspomniany Kamiński. Warszawiacy ograli w dwumeczu przeciwników z AP 21 6:4.

W finale legioniści zmierzą się z Pogonią Szczecin, która najpierw przegrała na wyjeździe 2:3 ze Śląskiem Wrocław, by na własnym terenie zwyciężyć 1:0 i awansować dzięki zasadzie wyjazdowych goli.

Decydujące spotkanie zostanie rozegrane 18 czerwca na stadionie w Ząbkach. Mecz rozpocznie się najprawdopodobniej o godzinie 12:00. Tego samego dnia i w tym samym miejscu, lecz kilka godzin później, zespół U-17 podejmie Lecha Poznań. "Wojskowi" jednego dnia mogą zdobyć dwa mistrzostwa Polski w dwóch różnych kategoriach wiekowych.

Legionista Awatar R.
    W Lechu mają bardzo mocny rocznik w U17 więc będzie ciężko ale Pogoń jest do pyknięcia.
    Ważniejsze jest jednak, żeby chociaż ze 4 z tych roczników trafiło potem do 1 zespołu. To jest miarą szkolenia w tych akademiach.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    W Lechu mają bardzo mocny rocznik w U17 więc będzie ciężko ale Pogoń jest do pyknięcia.
    Ważniejsze jest jednak, żeby chociaż ze 4 z tych roczników trafiło potem do 1 zespołu. To jest miarą szkolenia w tych akademiach.
    Oczywiście 100% zgody, oby wprowadzany system przygotowywał tych chłopaków do gry w I drużynie, bo dotychczas były sukcesy, ale nie miało to przełażenia na pierwszą drużynę. Tutaj trzeba sobie zadać pytanie czy klub dawał szansę tym chłopakom, czy potrafił zadbać o ich rozwój po zakończeniu gry w juniorach. Mam nadzieję że przykłady Szymańskiego i Majeckiego, czy nawet Wieteski, będą dla klubo bodźcem, aby śmielej sięgać do tych chłopków i dawać im szansę. Można narzekać na Sa Pinto, ale to on postawił na Szymańskiego, Majeckiego i Wieteskę. Sebastian Walukiewicz, czy w klubie dostałby szansę, zawodnik uważał że nie i odszedł do Pogoni, teraz jest już w Serie A.
    Młody zawodnik, jeśli ma potencjał, musi dostać szansę, na grę i na popełnienie błedów które zaowocują sportowo i finansowo dla klubu. Lech w ostatnich latach dostawał od nas w CLJ, ale to w Lech wypromował więcej młodych zawodników nie my. Wiadomo to my mamy sukcesy w lidze, a oni nie, ale cała sztuka by potrafić to zbalansować, sportowy sukces klubu, sukces finansowy z transferów.
    Trzeba mieć nadzieję, że zmiana systemu szkolenia która odbywa się od dwóch lat, będzie przygotowywać zawodników do gry w seniorach na poziomie jaki jest wymagany w Legii, ale i w klubie będzie filozofia dawania tym najlepszym juniorom szans na grę i rozwój w seniorach.
    Droga Majeckiego i Wieteski do pierwszej drużyny Legii była inna niż droga Szymańskiego, to tylko pokazuje jak to jest skomplikowany proces i musi się opierać na indywidualnym podejściu do każdego zawodnika. Jeden potrzebuje wypożyczenia do słabszego klubu by grać, a inny pozostawienia w klubie, ale dawania mu realnej szansy na grę.

EDIT:
    Cezary Miszta - nowy kontrakt na 3 lata, bardzo dobra wiadomość i za chwilę zapewne wypożyczanie, oby poszedł drogą Majeckiego.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 13-06-2019 o 21:22

U-21: 4 z 11 zawodników Polska-Belgia to goście z pobytem w Legii.
    Lokalny skauting dobry, trochę gorzej z innymi tematami.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista
    Jeśli ktoś ma czas to może zaglądnie do Ząbek na finały CLJ, lub rzuci okiem na poczynania młodych ppiłakrzy naszego klubu w internecie:
    https://www.youtube.com/watch?v=1MmhcZuPE0o

Legionista Awatar Lillo
    Ten Mosór to materiał na kawał stopera.

Legionista Awatar R.
    No i są dwa mistrzostwa. Tylko żeby teraz kilku z tych chłopaków przebiło się do poważnej piłki.

Od 24.06 wymieniają szuczna murawę na boisku bocznym. Mioduski umie w fundamenty.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar marsu2
    Chyba klubowe wizje nie są aż tak przekonujące dla juniorów...

Juniorzy: Sparwasser odchodzi do I ligi

Michał Sparwasser, świeżo upieczony mistrz Polski juniorów młodszych z Legią, odchodzi z Łazienkowskiej. Piłkarz będzie od nowego sezonu zawodnikiem Odry Opole.

Michał Sparwasser trafił na Łazienkowską w 2015 roku. Gracz reprezentował stołeczną akademię przez cztery sezony, a przygodę z Legią zakończył zdobywając razem z zespołem juniorów młodszych mistrzostwo Polski w kategorii U-17. Piłkarz odchodzi z ekipy "Wojskowych" na zasadzie transferu definitywnego.

Legia zaproponowała Sparwasserowi przedłużenie umowy, lecz ten nie zgodził się podpisać kontraktu. Zawodnik zdecydował się na reprezentowanie pierwszoligowej Odry Opole, która musiała zapłącić warszawiakom ekwiwalent za wyszkolenie piłkarza. "Wojskowi" zarobią na ok. 25 tysięcy złotych.
    https://legia.net/news/juniorzy-spar...o-i-ligi/74365

Legionista Awatar R.
    Jak to jest z tą budową Akademii - początkowy plan zakładał, że zostanie oddana bez dwóch boisk i stadionu, które miały zostać zrobione w późniejszym czasie. Ale jakiś czas temu poszła informacja, że Legia stara się o większe dofinansowanie z ministerstwa na całość.
    Jak to wygląda? Jest na to szansa? Rozumiem, że póki co nie ma decyzji i realizowany jest ten lekko okrojony plan budowy?

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Jak to jest z tą budową Akademii - początkowy plan zakładał, że zostanie oddana bez dwóch boisk i stadionu, które miały zostać zrobione w późniejszym czasie. Ale jakiś czas temu poszła informacja, że Legia stara się o większe dofinansowanie z ministerstwa na całość.
    Jak to wygląda? Jest na to szansa? Rozumiem, że póki co nie ma decyzji i realizowany jest ten lekko okrojony plan budowy?
    Sądzę, że w tej chwili nie ma to większego znaczenia, bo główne prace i tak są prowadzone nad budynkiem głównym. W weekend sfilmowałem też jakieś pierwsze drenaże (?) na dwóch boiskach, więc wszystko przebiega zgodnie z planem.

Co do finansowania, to Legia nie chciała podać więcej info niż to co pojawiło się podczas wmurowania kamienia węgielnego. Wiadomo tylko, że chodzi o kolejne kilkanaście mln zł. Myślę, że to dodatkowe dofinansowanie będzie (w kampanii firmował to premier + stało się to kwestią polityczną), nie wiadomo tylko na jakiej kwocie się skończy.Nie bez powodu są klubie w ludzie powiązani wcześniej z polityką.

@Woytek

Nowe dofinansowanie na akademię o którym napisałeś na głównej finansuje 100% tej dodatkowej infrastruktury, czy klub jeszcze coś dokłada?

Legionista Awatar tio
    Poniżej link do krótkiego artykułu zamieszczonego na pruszkowskim portalu wpr24.pl. Opisano w nim stan zaawansowania robót na budowie Legia Training Center.
    http://wpr24.pl/legia-training-cente...era-rumiencow/
    My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się, będziemy razem z Tobą i na dobre i na złe!

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    @Woytek

Nowe dofinansowanie na akademię o którym napisałeś na głównej finansuje 100% tej dodatkowej infrastruktury, czy klub jeszcze coś dokłada?
    Nie wiem, ale nie sądzę. Niemniej z tamtej konferencji wynikało jasno, że taka kasa zapewni wybudowanie, więc wszystko w rękach Legii.

Fotka z wczoraj:

Więcej foto i video: https://legionisci.com/news/79456_Bu...uz_rosnie.html

Edit: Zmotywowałeś mnie do sprawdzenia stanu aktualnego i dowiedziałem się, że Legia wystąpiła o kolejne 1,65 mln zł od MSiT i zostało to pozytywnie zaopiniowane.

A wiesz, czy w lipcu będzie gotowe wszystko łącznie ze stadionem dla rezerw? Czy ta dodatkowa część będzie kontynuowana już po przeprowadzce?

To co trzeba Darkowi przyznać, że pomimo chudych lat udało mu się domknąć ten temat. Będzie miał swoją spuścizne.
    Janusz z Południowej

Uprawnienia umieszczania postów