Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567
Pokaż wyniki od 181 do 183 z 183

Wątek: Akademia Legii Warszawa

Legionista Awatar Jestem
    Jest jeszcze sprawa z mazowiecką młodzieżą której nie za bardzo rozumiem. Stary Kosecki zgodził się na wizji z Zielińskim, że w Legii powinna grać mazowiecka śmietanka młodzieżowa ale nie gra. Jasno nie było powiedziane jakie to problemy, podejrzewam że głównie to chodzi o kasę. Kosecki wprawdzie coś mówił o szacunku i dogadywaniu się ale ja z tego nic sensownego nie wyciągnąłem poza ogólnym ble, ble ble ... Jak to jest możliwe, że najlepsi z Mazowsza nie chcą/nie mogą być w Legii? O co biega? Tylko o kasę? No i pytanie do naszych forumowych skautów, jacy to mazowszanie powinni byli znaleźć się w Legii a z jakichś bliżej nieznanych problemów ciągle ich u nas nie ma? Są tacy czy Kosa z Zielem sobie tylko tak paplają w Polsacie?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar MarioWOLF
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Jest jeszcze sprawa z mazowiecką młodzieżą której nie za bardzo rozumiem. Stary Kosecki zgodził się na wizji z Zielińskim, że w Legii powinna grać mazowiecka śmietanka młodzieżowa ale nie gra. Jasno nie było powiedziane jakie to problemy, podejrzewam że głównie to chodzi o kasę. Kosecki wprawdzie coś mówił o szacunku i dogadywaniu się ale ja z tego nic sensownego nie wyciągnąłem poza ogólnym ble, ble ble ... Jak to jest możliwe, że najlepsi z Mazowsza nie chcą/nie mogą być w Legii? O co biega? Tylko o kasę? No i pytanie do naszych forumowych skautów, jacy to mazowszanie powinni byli znaleźć się w Legii a z jakichś bliżej nieznanych problemów ciągle ich u nas nie ma? Są tacy czy Kosa z Zielem sobie tylko tak paplają w Polsacie?
    Pisałem już o tym, ale w skrócie: Akademia Piłkarska Legii przestała być atrakcyjnym kierunkiem dla dzieciaków/młodzieży (tej najbardziej utalentowanej) z Mazowsza i nie tylko. Rodzice zawodników widząc jak są traktowane ich dzieciaki wolą wysłać je do innych szkółek. W Legii nie szanuje/szanowało się własnych wychowanków. Mając dwóch równorzędnych zawodników z Mazowsza i z innego województwa, to pierwszeństwo powinien mieć zawodnik lokalny. A w Legii sprowadzano tabuny zawodników z "satelickich" klubów z całej Polski kosztem Warszawskiej młodzieży. Zdarzały się przypadki, że klub żegnał bardzo utalentowanego gracza, bo musiał zrobić miejsce dla nowych. Punktem kulminacyjnym było rozwalenie wizji ścieżki rozwoju zakończonej występami w rezerwach "Wojskowych". Przypominam, że wtedy Jacek Zieliński wpadł na pomysł, aby ściągnąć wielu zawodników z niższych lig w wieku 23-28 lat. A wychowankom ni z tego ni z owego podziękowano, bo zabrakło dla nich miejsca w nowej wizji. A takie wieści szybko się rozchodzą.

Drugim niuansem jest fakt płacenia ekwiwalentu. Legia chce gwarantować sobie w umowie transferowej baaardzo niski procent od następnego transferu dla klubu, z którego chciała by pozyskać młodego gracza. Po prostu Zagłębie, Lech Poznań i Pogoń Szczecin obecnie lepiej dogadują się z "lokalnymi" klubami. To też efekt zmian w APLW.

Legionista Awatar Jestem
    Czyli kasa kasą ale burdel organizacyjny oraz brak "wizji" jednak
    Akademia to lata ciężkiej pracy, Zieliński wygląda mi na takiego co sobie z tego zdaje sprawę - jakieś partykularne interesy stoją na przeszkodzie? Przed Zielińskim było lepiej?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Uprawnienia umieszczania postów