Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567
Pokaż wyniki od 181 do 194 z 194

Wątek: Akademia Legii Warszawa

Legionista Awatar Jestem
    Jest jeszcze sprawa z mazowiecką młodzieżą której nie za bardzo rozumiem. Stary Kosecki zgodził się na wizji z Zielińskim, że w Legii powinna grać mazowiecka śmietanka młodzieżowa ale nie gra. Jasno nie było powiedziane jakie to problemy, podejrzewam że głównie to chodzi o kasę. Kosecki wprawdzie coś mówił o szacunku i dogadywaniu się ale ja z tego nic sensownego nie wyciągnąłem poza ogólnym ble, ble ble ... Jak to jest możliwe, że najlepsi z Mazowsza nie chcą/nie mogą być w Legii? O co biega? Tylko o kasę? No i pytanie do naszych forumowych skautów, jacy to mazowszanie powinni byli znaleźć się w Legii a z jakichś bliżej nieznanych problemów ciągle ich u nas nie ma? Są tacy czy Kosa z Zielem sobie tylko tak paplają w Polsacie?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar MarioWOLF
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Jest jeszcze sprawa z mazowiecką młodzieżą której nie za bardzo rozumiem. Stary Kosecki zgodził się na wizji z Zielińskim, że w Legii powinna grać mazowiecka śmietanka młodzieżowa ale nie gra. Jasno nie było powiedziane jakie to problemy, podejrzewam że głównie to chodzi o kasę. Kosecki wprawdzie coś mówił o szacunku i dogadywaniu się ale ja z tego nic sensownego nie wyciągnąłem poza ogólnym ble, ble ble ... Jak to jest możliwe, że najlepsi z Mazowsza nie chcą/nie mogą być w Legii? O co biega? Tylko o kasę? No i pytanie do naszych forumowych skautów, jacy to mazowszanie powinni byli znaleźć się w Legii a z jakichś bliżej nieznanych problemów ciągle ich u nas nie ma? Są tacy czy Kosa z Zielem sobie tylko tak paplają w Polsacie?
    Pisałem już o tym, ale w skrócie: Akademia Piłkarska Legii przestała być atrakcyjnym kierunkiem dla dzieciaków/młodzieży (tej najbardziej utalentowanej) z Mazowsza i nie tylko. Rodzice zawodników widząc jak są traktowane ich dzieciaki wolą wysłać je do innych szkółek. W Legii nie szanuje/szanowało się własnych wychowanków. Mając dwóch równorzędnych zawodników z Mazowsza i z innego województwa, to pierwszeństwo powinien mieć zawodnik lokalny. A w Legii sprowadzano tabuny zawodników z "satelickich" klubów z całej Polski kosztem Warszawskiej młodzieży. Zdarzały się przypadki, że klub żegnał bardzo utalentowanego gracza, bo musiał zrobić miejsce dla nowych. Punktem kulminacyjnym było rozwalenie wizji ścieżki rozwoju zakończonej występami w rezerwach "Wojskowych". Przypominam, że wtedy Jacek Zieliński wpadł na pomysł, aby ściągnąć wielu zawodników z niższych lig w wieku 23-28 lat. A wychowankom ni z tego ni z owego podziękowano, bo zabrakło dla nich miejsca w nowej wizji. A takie wieści szybko się rozchodzą.

Drugim niuansem jest fakt płacenia ekwiwalentu. Legia chce gwarantować sobie w umowie transferowej baaardzo niski procent od następnego transferu dla klubu, z którego chciała by pozyskać młodego gracza. Po prostu Zagłębie, Lech Poznań i Pogoń Szczecin obecnie lepiej dogadują się z "lokalnymi" klubami. To też efekt zmian w APLW.

Legionista Awatar Jestem
    Czyli kasa kasą ale burdel organizacyjny oraz brak "wizji" jednak
    Akademia to lata ciężkiej pracy, Zieliński wygląda mi na takiego co sobie z tego zdaje sprawę - jakieś partykularne interesy stoją na przeszkodzie? Przed Zielińskim było lepiej?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar grodzisk1
    Legia.info.pl
    ‏Więcej
    Info budowlane: "Inwestor (Legia) odstępuje w tym roku od realizacji tego projektu (Akademia Legii). Będą prowadzone prace projektowe i nowy przetarg ruszy po nowym roku."
    Nie ma kasy z LE/LM, a ceny na rynku budowlanym szaleją. Szkoda.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
    Nie ma kasy z LE/LM, a ceny na rynku budowlanym szaleją. Szkoda.
    Ale jak pisalem kilka tygodni temu, że najwcześniejszy początek budowy to druga połowa przyszlego roku to robiono ze mnie wariata....
    Niech to będzie najlepsze podsumowanie Mioducha w Legii i jego obecności tutaj. Jego najważniejszy projekt, powtarzanie od lat w mediach jaka to akamedia jest ważna i kolejny rok w piz**. No brawo.

Pudel z Legii won.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Nie wiem nawet czy awans do pucharów by coś zmienił. V.2018 r. zacząłem sporą budowę. W tym roku ją zakończyłem. Gdybym zaczął w IX. 2018 r. to koszt całkowity byłby o minimum 25% wyższy. Teraz nawet bym nie zaczął. Ceny materiałów poszybowały, ale ceny robocizny to kosmos. Mamy rok wyborczy więc gminy ruszyły z inwestycjami. Firmy startujące w przetargach należą do największych i najdroższych, a muszą zakładać, że ceny mogą cały rosnąć, więc nie zdziwiłbym się gdyby w tej sytuacji zażądali zamiast zakładanych 60, np. 100 mln. Ja na miejscu Miodka bym poczekał, rok lub dwa aż rynek się schłodzi.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Ok, poczekajmy jeszcze i 5 lat nie ma sprawy tylko niech w takim razie Mioduch nie powtarza o tym jaki to jest ważny projekt itd.
    Po raz kolejny facet pokazuje swoją nieudolnosc. Nic tylko czekać aż pudel poinformuje, że się wstrzymują bo to jest jego decyzja stretgiczna aby poczekać aż rynek budowlany zrobi się tańszy. przecież to śmieszne co ten pajac wyprawia.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Oby była kasa na boiska przy Czerniakowskiej.

Legionista Awatar Moriarty
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Ok, poczekajmy jeszcze i 5 lat nie ma sprawy tylko niech w takim razie Mioduch nie powtarza o tym jaki to jest ważny projekt itd.
    Po raz kolejny facet pokazuje swoją nieudolnosc. Nic tylko czekać aż pudel poinformuje, że się wstrzymują bo to jest jego decyzja stretgiczna aby poczekać aż rynek budowlany zrobi się tańszy. przecież to śmieszne co ten pajac wyprawia.
    Pajac pajacem, ale ktoś kto choć trochę orientuje się w obecnych realiach rynku budowlanego wie, że jest to jedna wielka patologia. Tak jak napisał grodzisk1: ceny materiałów poszły niebotycznie w górę i cały czas idą, robić nie ma kim, bo nawet robotnicy z Ukrainy już się wypinają na nasz rynek, nic generalnie zaplanować nie można. To co jeszcze niedawno kosztowało X, teraz często kosztuje 2X, a jak zaczniesz to nie wiesz czy skończysz, bo ekipie może bardziej się opłacać rzucić robotę, zapłacić kary i pójść gdzie indziej.

A komunikat z legia.info.pl jest tak ogólny, że nie można na tej podstawie wyciągać żadnych wniosków co do przyczyn przełożenia terminu.
    ---------------------------------------------------------------------------------
    16.08.2018 - Dzień HAŃBY. Panie Mioduski - Panu już dziękujemy.
    MISIO KAZEK NA PREZESA!!!

Bartek Kubiak
    ‏@KubiakBartek
    Info z Legii: przetarg na budowę ośrodka nie został unieważniony. Cały czas trwają rozmowy z generalnymi wykonawcami (sześć firm).
    Gadać mogą. Ja na nic już nie liczę. Nieprędko coś się urodzi.

Składanie ofert zakończyło się w kwietniu. Jest październik i nadal nie wybrano najkorzystniejszej oferty. Zapewne trwają negocjację cenowe...
    Janusz z Południowej

Administrator Awatar Raffi
    Cytat Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
    Legia.info.pl
    ‏Więcej
    Info budowlane: "Inwestor (Legia) odstępuje w tym roku od realizacji tego projektu (Akademia Legii). Będą prowadzone prace projektowe i nowy przetarg ruszy po nowym roku.".
    Mocno odmienne wieści słyszałem kilka dni temu, co oczywiście nie znaczy że jest kolorowo itd. Pierwotny projekt był chyba - niepotrzebnie w paru miejscach - np. zbyt drogi.

A co do ludzi z Warszawy - to problem o którym słyszę / widzę od dobrych >15 lat... Nie negując ww. podniesionych kwestii (choć nie do końca się z częścią z nich zgadzam), od lat było tak, że część graczy wolała grać u siebie, niż ryzykować walkę o miejsce w składzie i ewentualne niegranie w Legii. W niektórych województwach kluby duże nie mają konkurencji a np., rozgrywki są co 2 roczniki,i wyboru specjalnego nie ma.
    Inna sprawa, że teraz zawodnicy mają szerszy wybór niż kiedy indziej. Także ogólnopolski. Z Poznania idą do Lubina czy Legnicy, ze Szczecina do Zabrza, z Warszawy do Sosnowca czy Białegostoku...

Co do ekwiwalentu, część z dużych klubów w OGÓLE nie chciała/nie chce go płacić (całkiem czy częściowo), albo zrzuca ten obowiązek na rodziców, więc nie mówiłbym, że "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Legionista Awatar Neg
    Cytat Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Pajac pajacem, ale ktoś kto choć trochę orientuje się w obecnych realiach rynku budowlanego wie, że jest to jedna wielka patologia. Tak jak napisał grodzisk1: ceny materiałów poszły niebotycznie w górę i cały czas idą, robić nie ma kim, bo nawet robotnicy z Ukrainy już się wypinają na nasz rynek, nic generalnie zaplanować nie można. To co jeszcze niedawno kosztowało X, teraz często kosztuje 2X, a jak zaczniesz to nie wiesz czy skończysz, bo ekipie może bardziej się opłacać rzucić robotę, zapłacić kary i pójść gdzie indziej.

A komunikat z legia.info.pl jest tak ogólny, że nie można na tej podstawie wyciągać żadnych wniosków co do przyczyn przełożenia terminu.
    Zwykly szary czlowiek pakuje sie w kredyt na cale zycie, kupuje mieszkania za popierdolone ceny za metr kwadratowy i daje rade. Developerka napierdala mieszkania wszedzie gdzie sie da i maja sie dobrze a w Legii z Miodkiem na czele czekaja bo ekipy z Ukrainy nie sa pewne. Niech czekaja dluzej to za 3-4 lata zaplaca nie "2X" a 3 lub 4X. Kijek dobrze napisał. Pajac i tyle.
    Fanatyczny Tarchomin

Legionista Awatar bloniaq
    Dokładnie. Nic się nie dzieje, wykonawcy nie kombinują na rozliczeniach ani nie wychodzą z budów. Miodek jakby się wpierdolił w to bez zabezpieczenia odpowiednich środków już teraz, tak jak rzecze forum, to byłby bohaterem. A tak - pajac.

xD
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Uprawnienia umieszczania postów