Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910
Pokaż wyniki od 271 do 282 z 282

Wątek: Akademia Legii Warszawa

Co w tym śmiesznego?
    edit: literówka.

Legionista Awatar VBS
    Cytat Zamieszczone przez (L)dorado Zobacz posta
    Co w tym śmiesznego?
    Wyśmienite nazwy: Ulica Legionistów, Ulica Snu o Warszawie.

Gintleman Awatar księciuniu
    Też mi się na początku to nie spodobało, ale w sumie same nazwy brzmią lepiej bez słowa „Ulica”, które w praktyce nie będzie tak wyeksponowane albo wymawiane. Ja tam bym się nie obraził mieszkać przy Legionistów 19/16 (chociaż niekoniecznie w Grodzisku )
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionisci.com Awatar Woytek
    Legionistów... jestem na tak.

A mnie bardziej pasuje Snu o Warszawie. Pewnie niejeden trenujący tam dzieciak będzie śnił, że kiedyś zagra w Warszawie na Ł3

Legionista Awatar Jestem
    Ulica Legionistów Śniących o Warszawie?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Powinno być "Sen o Warszawie" jak już. Zasada nazewnictwa ulic w Polsce jest taka że te odrzeczownikowe się daje w mianowniku (Nowy Świat, Zgoda, Tamka). Dopiero za komuny zaczęto dawać w dopełniaczu (Postępu).

A co samych nazw to one są zgodne z aktualnymi tryndami. Proszę zobaczyć jakie są nazwy ulic na tym zabudowywanym aktualnie polu na Stegnach między skarpą a Sikorskiego

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
    Powinno być "Sen o Warszawie" jak już. Zasada nazewnictwa ulic w Polsce jest taka że te odrzeczownikowe się daje w mianowniku (Nowy Świat, Zgoda, Tamka). Dopiero za komuny zaczęto dawać w dopełniaczu (Postępu).

A co samych nazw to one są zgodne z aktualnymi tryndami. Proszę zobaczyć jakie są nazwy ulic na tym zabudowywanym aktualnie polu na Stegnach między skarpą a Sikorskiego
    Jestem prawie pewien, że na Grochowie przed wojną była ulica Dźwigni (a nie np. Dźwigniowa czy Dźwignia) i Tłoczni.
    koko koko Skorza spoko...

Nie znalazłem tych ulic, ale na mapie z 1925 r. jest ul. Chłodni. Ale niedaleko ul. Dęby i ul. Płowce.

A moja babcia mieszkała przy ulicy Wolność, a nie Wolności - przedwojenny Rembertów i trochę powojenny, do momentu przyłączenia.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
    Nie znalazłem tych ulic, ale na mapie z 1925 r. jest ul. Chłodni. Ale niedaleko ul. Dęby i ul. Płowce.

A moja babcia mieszkała przy ulicy Wolność, a nie Wolności - przedwojenny Rembertów i trochę powojenny, do momentu przyłączenia.
    Ano właśnie tam, gdzie piszesz.
    mapa z 1939, którą teraz znalazłem pokazuje: Chłodnicza (nie Chłodni) ale właśnie Tłoczni i Dźwigni.
    I gdyby nie to, że i do tej pory jest ulica Dęby, to myślałbym, że tam jest Dębu.

https://www.lvivcenter.org/pl/umd/ma...warszawy-1939/

Nawiasem mówiąc - po wojnie też nazwy ulic rzeczwonikowych bywały w mianowniku, a nei dopełniaczu.
    Oprócz Cybernetyki i Postępu mamy przecież Wynalazek czy Suwak, żeby pozostać w tym samym obszarze
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 13-01-2020 o 08:27
    koko koko Skorza spoko...

Cytat Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta

Jest ulica "Wolność" na woli.
    Dziękuje Dobranoc.

Pewnie dlatego po przyłączeniu do Warszawy komuniści zabrali nam "wolność", a dali "haubicę".
    Taki chichot historii.

Nota bene, widziałem mapy, na których było napisane ul. Wolności, ale sądzę, że babcia lepiej wiedziała, gdzie mieszka, niż jakiś kartograf.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Uprawnienia umieszczania postów