Strona 2 z 30 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 894

Wątek: Letnie Igrzyska XXXI Olimpiady - Rio de Janeiro 2016 - 05.08.-21.08.2016 r.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Tylko Zobacz posta
    alfa
    Całkowicie się z tobą zgadzam. Ale prawda w tym, że wielkie wydarzenia sportowe to nie tylko świetne gry, ale i wielkie show. I z punktu widzenia telewizji zebrać cały stadion ludzi tylko po to, aby nagrodzić... prawie nie ma sensu.
    Przecież kolega alfa wyraźnie napisał : Generalnie jest za tym, aby sportowcy, którzy po czasie otrzymują medale w związku z dyskwalifikacjami byli nagradzani oficjalnie na stadionie na najbliższych mistrzostwach/IO. Po lub przed dekoracją aktualnych mistrzów można wręczyć zdobyte przed laty medale .

Legionista Awatar Runi
    Polki ( teoretycznie najsłabsza ekipa z wszystkich ośmiu w turnieju) grają z Ruskimi, Mistrzyniami Europy w Turnieju Kwalifikacyjnym w siatkówkę i pierwszego wygrały gładko 25:19, a w drugim prowadzą 8:2.

edit . I przej** 2:3, prowadząc 2:0
    Ostatnio edytowane przez Runi ; 04-01-2016 o 17:36

Legionista Awatar Jaco
    Olimpijczyk z Londynu w biegu na 3000 metrów z przeszkodami Łukasz Parszczyński wypadł z 5. piętra na zgrupowaniu w Hiszpanii. - Nic konkretnego nie mogę na ten temat powiedzieć. Nie było mnie tam. Nie znam wszystkich szczegółów - mówi Zbigniew Rolbiecki, szef pionu biegów wytrzymałościowych w Polskim Związku Lekkiej Atletyki....
    Co dokładnie wydarzyło się w hotelu w Lloret de Mar?€“ Na razie o szczegółach nie mogę rozmawiać. Czekam na raport kierownika wyjazdu Jana Panzera, a sprawa trochę się przeciąga - mówi Długosielski.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Dopiero po artykule opatrzonym zdjęciem, skojarzyłem, że to dalszy kolega z równoległej klasy z czasów podstawówki.

Legionista Awatar Tommy Johnson
    Nie ma co dorabiać historii do wydarzeń ale nie można wykluczać że imprezka wymknęła się spod kontroli. Klawe jest życie Olimpijczyka, stypendia, zgrupowania w ciepłych krajach itp. Nie jest tajemnicą że same igrzyska są jedną wielką imprezą i nie jednemu sportowcowi nie w głowie bicie rekordów gdy w wiosce Olimpijskiej mieszka się z pięknymi lekkoatletkami :P

Rośnie Nam sprinterka na światowym poziomie, fajna dziewoja.

Legionista Awatar R.
    A dzisiaj w Toruniu 7:07.
    Ostatnio edytowane przez R. ; 12-02-2016 o 21:12
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    A dzisiaj w Toruniu 7:07.

No, no, jest się z czego cieszyć. Rekord świata juniorek. Brawo, młoda damo! I jak pięknie się cieszy:
    https://www.youtube.com/watch?v=k1X3sYx_nlQ
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Tom Kruz
    Bardzo dobra informacja.

Cytat Zamieszczone przez Polski Komitet Olimpijski Zobacz posta

Drużyna polskich szablistek zapewniła sobie w niedzielę start w olimpijskim turnieju podczas Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016! Stało się tak dzięki awansowi Polek do czołowej ósemki zawodów Pucharu Świata w Belgii.

Polki w składzie: Aleksandra Socha, Małgorzata Kozaczuk, Katarzyna Kędziora i Marta Puda w 1/8 finału pokonały zespół z Węgier. W Âź finału natomiast przegrały z Ukrainkami i zajęły 5. miejsce. Naszym szablistkom mogły zagrozić Chinki, ale te przegrały z drużyną Meksyku w 1/8 finału. Polki, które aktualnie zajmują 7. miejsce w rankingu drużynowym skorzystają na tym, że w czołowej "16" nie ma przedstawiciela Afryki i zajmą to miejsce jako najwyżej klasyfikowany zespół spoza tych, które nie zapewniły sobie jeszcze prawa występu w Rio de Janeiro.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ bilet do Rio dla drużyny daje także możliwość wystawienia trzech zawodniczek w turnieju indywidualnym. Warto dodać, że dla Aleksandry Sochy będą to czwarte igrzyska olimpijskie! Wielkie gratulacje!
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista
    Ale to nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ bilet do Rio dla drużyny daje także możliwość wystawienia trzech zawodniczek w turnieju indywidualnym. Warto dodać, że dla Aleksandry Sochy będą to czwarte igrzyska olimpijskie! Wielkie gratulacje!
    Wiek kobiecie wypominać - nieładnie...
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar Jaco
    Co prawda sprawa dotyczy igrzysk zimowych, ale nie będę zakładał nowego tematu. Murowany kandydat do złota w sprincie własnie się wyeliminował. Zwiększyły się w ten sposób szanse na dobre miejsce dla legionisty Artura Wasia:
    Rosjanie, mistrz i rekordzista świata na 500 m w łyżwiarstwie szybkim Paweł Kuliżnikow i mistrz olimpijski w sztafecie w short tracku Siemion Jelistratow zostali złapani na stosowaniu niedozwolonego środka meldonium - poinformowała agencja RIA Nowosti na swojej stronie R-sport.
    "Teraz mamy stuprocentową pewność, że byliśmy oszukiwani. Przez ostatnie półtora roku byłem nie lada zdezorientowany. Wzbudzało wątpliwość to, co pokazywał Kuliżnikow, czyli zawodnik, który był już karany za doping, a z takim impetem zadebiutował jako 20-latek wśród seniorów. Z drugiej strony jeździł doskonale technicznie, co sugerowało, że być może jest panczenistą z nowego pokolenia, które potrafi jeździć na zupełnie innym, lepszym poziomie. To było frustrujące" - powiedział Waś, opisując swe odczucia na jednym z portali społecznościowych po "wpadce" Kuliżnikowa.

Polski zawodnik uważa, że Rosjanin ma ogromny talent, ale zgubiła go droga na skróty.

"Mimo że targają mną mieszane uczucia, bo przecież sprawiedliwości stało się zadość, to jednak bardzo szkoda jego talentu. Gdyby chłopak wybrał uczciwą ścieżkę, najprawdopodobniej za kilka lat i tak byłby wielkim zawodnikiem. To dla niego nauczka, że na dłuższą metę nie opłaca się chodzić na skróty" - dodał.

Waś w przeszłości wygrywał zawody PŚ, był blisko medalu w MŚ - na 500 m, ale wciąż czeka na życiowy sukces.

"Za każdym razem, gdy zaczynałem cokolwiek podejrzewać u Kuliżnikowa, powtarzałem sobie, że jeśli jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość, to wcześniej czy później prawda wyjdzie na jaw. Dziś odzyskałem wiarę w sprawiedliwość. Osobiście odetchnąłem z ulgą, a Kuliżnikowi wybaczam" - przyznał.
    A tutaj fajna, bardzo interesująca dla niezorientowanych przypominka o dopingu:
    http://sport.interia.pl/aktualnosci-...159174,nPack,1
    Ostatnio edytowane przez Jaco ; 09-03-2016 o 09:33
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Zła i dobra informacja na temat kolejnych olimpijskich kwalifikacji.

Cytat Zamieszczone przez Polski Komitet Olimpijski Zobacz posta
    Florecistka Sylwia Gruchała zajęła 8. miejsce w Grand Prix w Hawanie, jednak nie udało się jej wywalczyć prawa startu w swoich piątych igrzyskach olimpijskich.
    Kwalifikację uzyskała natomiast Hanna Łyczbińska.
    Szkoda Sylwii, ale przyznać trzeba, że w bieżącej dekadzie nie odnosiła już żadnych sukcesów.
    O Hannie Łyczbińskiej jak dotąd nie słyszałem.

Legionista Awatar Legionista-1916
    W piątek nasze piłkarki ręczne rozpoczną walkę o awans do Rio. W rosyjskim Astrachaniu zmierzą się z gospodyniami, a także z reprezentantkami Szwecji i Meksyku. Awans na IO uzyskają dwie najlepsze ekipy. Plan gier przedstawia się następująco:

18 marca, piątek:
    Polska - Rosja / godz. 15:30
    Szwecja - Meksyk / godz. 18:00

19 marca 2016, sobota:
    Polska - Szwecja / godz. 14:00
    Rosja - Meksyk / godz. 16:30

20 marca 2016, niedziela:
    Rosja - Szwecja / godz. 16:00
    Meksyk - Polska / godz. 18:30

Legionista Awatar Benek
    Młociarze w formie

Alek Dzieciolowski @AlekthePole 36 min.36 minut temu
    Polski młot lata daleko. 80.66. Paweł Fajdek pierwszy raz w sezonie ponad 80m. Oczywiście najdalej na świecie! !! #RoadToRio
    Alek Dzieciolowski @AlekthePole 2 godz.2 godziny temu
    78.54..... tak @AnitaWlodarczyk otworzyła sezon. Najlepiej w historii. To znów będzie złoty sezon)) @iaaforg @Diamond_League @iaaforgLIVE
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar Yanks
    Tak na marginesie

Organizatorzy zamierzają wyposażyć wioskę przygotowaną dla sportowców w (...) 450 tys. prezerwatyw (w tym także w wersji dla kobiet) oraz 175 tys. (!) opakowań lubrykantów.
    Sport to zdrowie.
    Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Również na marginesie:

7:0! Taki łomot dostała reprezentacja kobiet w piłce nożnej od drużyny chłopców do lat 15

I co na to feministki? Australijska reprezentacja kobiet w piłce nożnej uległa aż 7:0 drużynie Newcastle Jets podczas towarzyskiego meczu rozgrywanego w Sydney. Miała być to rozgrzewka przed towarzyskim meczem z kobiecą reprezentacją Nowej Zelandii. Co w tym dziwnego? A to, że zespół z Newcastle był złożony z chłopców do lat 15!

Można usprawiedliwiać dziewczyny, że był to mecz towarzyski i było dużo roszad w składzie, co nie zmienia faktu, że są to kobiety, które będą swój kraj reprezentowały na Igrzyskach w Rio.

Australia zajmuje 5. miejsce w rankingu kobiecych reprezentacji i są ćwierćfinalistkami ostatnich mistrzostw świata! Tym większy wstyd po tak dotkliwej porażce z dzieciakami. To pokazuje jednak, że w niektórych dyscyplinach, nie tylko sportowych, kobiety nigdy nie będą tak dobre jak mężczyźni i odwrotnie.
    http://www.dzienniknarodowy.pl/662/7...obiet-w-pilce/

Dla mnie to dość śmieszne.

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez Yurij Zobacz posta
    Również na marginesie:

http://www.dzienniknarodowy.pl/662/7...obiet-w-pilce/

Dla mnie to dość śmieszne.
    Normalne. Sport uprawiany przez facetów i kobiety to dwie różne od siebie dyscypliny . Swego czasu siostry Wiliams grały z jakimś niemieckiem tenisistą , który kręcił się w trzeciej setce rankingu. Ugrały dwa czy trzy gemy przez całe mecz.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Normalne. Sport uprawiany przez facetów i kobiety to dwie różne od siebie dyscypliny . Swego czasu siostry Wiliams grały z jakimś niemieckiem tenisistą , który kręcił się w trzeciej setce rankingu. Ugrały dwa czy trzy gemy przez całe mecz.
    Też kojarzę coś takiego skończyło się chyba 1-6,2-6 a gość bardziej z gry w tenisa, słynął z zamiłowania do fajek i gorzałki .
    -Szkoda, że wy telewizji nie oglądali
    -Jak na wasze durackie gęby popatrzę, to mie za cały tydzień telewizji starczy!

Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Mnie nie trzeba do takowych oczywistości przekonywać. Niemniej, zawsze mnie bawi ich manifestacja w rzeczywistości.

+ oczywiście kolejny kamyczek do ogródka argumentacji antyfeministycznej.

Legionista Awatar Runi
    Wujek google przyszedł z pomocą - Karsten Braasch , facet w przerwie meczu potrafił sobie zapalić na korcie
    Dokładnie było 1:6, 2:6.

Legionista Awatar Benek
    Dam tutaj.

Szymon Kołecki zostanie ogłoszony mistrzem olimpijskim za rok 2008. Kazach który wtedy zajął 1 miejsce okazał się być na dopingu.

http://www.przegladsportowy.pl/inne-...638,1,460.html
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

A tymczasem igrzyska coraz bliżej.

Skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Rio:

Badminton: Adam Cwalina, Adrian Dziółko, Robert Mateusiak, Przemysław Wacha, Nadieżda Zięba

Boks: Tomasz Jabłoński, Igor Jakubowski

Gimnastyka sportowa: Katarzyna Jurkowska-Kowalska

Jeździectwo: Paweł Spisak

Judo: Katarzyna Kłys, Arleta Podolak, Daria Pogorzelec, Maciej Sarnecki

Kajakarstwo: Grzegorz Hedwig, Maciej Okrąglak, Natalia Pacierpnik, Marcin Pochwała, Piotr Szczepański, Edyta Dzieniszewska, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Marta Walczykiewicz, Ewelina Wojnarowska, Paweł Kaczmarek, Tomasz Kaczor, Michał Kudła

Kolarstwo: Małgorzata Jasińska, Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta, Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkoska, Małgorzata Wojtyra, Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki, Damian Zieliński, Kamil Kuczyński, Katarzyna Pawłowska, Maja Włoszczowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz

Lekkoatletyka: Emilia Ankiewicz, Maria Andrejczyk, Rafał Augustyn, Iga Baumgart, Sylwester Bednarek, Adrian Błocki, Konrad Bukowiecki, Paulina Buziak, Angelika Cichocka, Damian Czykier, Martyna Dąbrowska, Patryk Dobek, Agnieszka Dygacz, Sofia Ennaoui, Paweł Fajdek, Rafał Fedaczyński, Joanna Fiodorow, Agata Forkasiewicz, Żaneta Glanc, Łukasz Grzeszczuk, Paulina Guba, Michał Haratyk, Karol Hoffmann, Anna Jagaciak-Michalska, Jakub Jelonek, Joanna Jóźwik, Anna Kiełbasińska, Karolina Kołeczek, Klaudia Konopko, Malwina Kopron, Matylda Kowal, Katarzyna Kowalska, Artur Kozłowski, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Marcin Krukowski, Jakub Krzewina, Adam Kszczot, Iwona Lewandowska, Marcin Lewandowski, Kamila Lićwinko, Joanna Linkiewicz, Piotr Lisek, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Wojciech Nowicki, Rafał Omelko, Michał Pietrzak, Marika Popowicz-Drapała, Ewelina Ptak, Yared Shegumo, Robert Sobera, Katarzyna Sokólska, Monika Stefanowicz, Ewa Swoboda, Henryk Szost, Agnieszka Szwarnóg, Justyna Święty, Wojciech Theiner, Karolina Tymińska, Robert Urbanek, Danuta Urbanik, Paweł Wiesiołek, Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Patrycja Wyciszkiewicz, Karol Zalewski, Krystian Zalewski

Łucznictwo: Karina Lipiarska-Pałka

Pięcobój nowoczesny: Anna Maliszewska, Oktawia Nowacka, Szymon Staśkiewicz

Siatkówka plażowa: Monika Brzostek, Kinga Kołosińska, Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel, Piotr Kantor, Bartosz Łosiak

Pływanie: Katarzyna Baranowska, Konrad Czerniak, Anna Dowgiert, Paweł Juraszek, Radosław Kawęcki, Kacper Klich, Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Tomasz Polewka, Mateusz Sawrymowicz, Marcin Stolarski, Diana Sokołowska, Jan Świtkowski, Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk, Paweł Werner, Katarzyna Wilk, Wojciech Wojdak, Filip Wypych, Filip Zaborowski, Joanna Zachoszcz

Podnoszenie ciężarów: Bartłomiej Bonk, Arkadiusz Michalski, Adrian Zieliński, Tomasz Zieliński, Patrycja Piechowiak

Strzelectwo sportowe: Sylwia Bogacka, Klaudia Breś, Piotr Daniluk, Aleksandra Jarmolińska, Agnieszka Nagay

Szermierka: Hanna Łyczbińska, Bogna Jóźwiak, Małgorzata Kozaczuk, Aleksandra Socha, Marta Puda

Taekwondo: Piotr Paziński, Karol Robak

Tenis: Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski

Tenis stołowy: Katarzyna Grzybowska-Franc, Li Qian, Natalia Partyka, Kinga Stefańska, Jakub Dyjas, Daniel Górak, Wang Zeng Yi, Patryk Zatówka

Triathlon: Agnieszka Jerzyk

Wioślarstwo: Krystian Aranowski, Mateusz Biskup, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Wiktor Chabel, Monika Ciaciuch, Weronika Deresz, Joanna Dorociak, Robert Fuchs, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Miłosz Jankowski, Piotr Juszczak, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Natalia Madaj, Artur Mikołajczewski, Dariusz Radosz, Zbigniew Schodowski, Maria Springwald, Michał Szpakowski, Daniel Trojanowski, Natan Węgrzycki-Szymczyk, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Mirosław Ziętarski, Sylwia Lewandowska, Dawid Grabowski

Zapasy: Katarzyna Krawczyk, Iwona Matkowska, Monika Michalik, Agnieszka Wieszczek-Kordus, Radosław Baran, Robert Baran, Zbigniew Baranowski, Magomedmurad Gadżijew

Żeglarstwo:
    Małgorzata Białecka, Irmina Mrózek-Gliszczynska, Paweł Kołodziński, Piotr Myszka, Łukasz Przybytek, Agnieszka Skrzypulec, Kacper Ziemiński.

Można zacząć medalowe spekulacje .

Legionista Awatar Benek
    Dam tutaj bo warto śledzić jej występy na IO

https://www.facebook.com/WorldAthlet...6790840036419/
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Legionista
    Pytanie co do składu kadry? Ktoś coś wie, co się dzieje w łucznictwie. Bo jedna reprezentantka to bardzo słabo w porównaniu z poprzednimi latami.
    Druga sprawa to jakie są przyczyny nieobecności Damiana Janikowskiego w zapasach?
    Od kiedy rodzina była 3, a teraz już czteroosobowa nie wszystko ogarniam w tych bardziej niszowych dyscyplinach Liczę, że na forumce dowiem się czegoś więcej, niż w googlach (co często się potwierdza).

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Dam tutaj bo warto śledzić jej występy na IO

https://www.facebook.com/WorldAthlet...6790840036419/

Na Olimpiade nie leci...ale przyszłościowo. Klaudia Maruszewska zdobyła złoto w oszczepie kobiet na MŚ juniorów. Potwierdza to naszą siłę w tej konkurencji na etapie juniorskim, o której wspominałem temacie o ME w Amsterdamie. Może tym razem przełoży się to na seniorów np.: za 4 lata ?
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 21-07-2016 o 10:54

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Na Olimpiade nie leci...ale przyszłościowo. Klaudia Maruszewska zdobyła złoto w oszczepie kobiet na MŚ juniorów. Potwierdza to naszą siłę w tej konkurencji na etapie juniorskim, o której wspominałem temacie o ME w Amsterdamie. Może tym razem przełoży się to na seniorów np.: za 4 lata ?
    A skąd te info bo w kadrze jest?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Legionista
    A widzisz - przegapiłem ją

Legionista Awatar Jaco
    O kilka szans medalowych więcej, zwłaszcza w konkurencjach technicznych:
    Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu w Lozannie (CAS) odrzucił odwołanie Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego od decyzji Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) w sprawie wykluczenia lekkoatletów Sbornej ze startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Jainero. Oznacza to, że rosyjscy lekkoatleci na pewno nie pojadą do Brazylii, by rywalizować tam o medale. Niewiadomą wciąż pozostaje jednak decyzja MKOl w sprawie pozostałych reprezentantów tego kraju, którzy wywalczyli kwalifikację.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar b.
    Jeszcze nikt nie wrzucał - trenerzy Antiga i Dujszabajew podali składy kadr na IO.

SIATKÓWKA:

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Mateusz Mika, Michał Kubiak

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Piotr Nowakowski

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek

Libero: Paweł Zatorski

---------------

PIŁKA RĘCZNA:

Bramkarze: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski

Rozgrywający: Karol Bielecki, Łukasz Gierak, Michał Jurecki, Przemysław Krajewski, Krzysztof Lijewski, Michał Szyba

Skrzydłowi: Michał Daszek, Mateusz Jachlewsk, Adam Wiśniewski

Obrotowi: Bartosz Jurecki, Mateusz Kus, Kamil Syprzak

Rezerwa: Piotr Chrapkowski, Mariusz Jurkiewicz

Legionista Awatar Benek
    Chyba bez większych niespodzianek. Jeden i drugi powołał najmocniejszy skład. Osobiście bardzo liczę na szczypiorniaków!
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Uprawnienia umieszczania postów